Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:43 02.06.24 
Фен клубове
   >> Руски клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Две питаниянови [re: Lord Nelson]  
Автор Blah-Blah (м)
Публикувано17.07.06 11:06



Според мене, не си готов (дорасъл?) да схващаш отговорите на въпросите си...

The secret to creativity is knowing how to hide your sources - Albert Einstein


Тема Re: Две питаниянови [re: Blah-Blah]  
Автор Lord Nelson (Admiral)
Публикувано17.07.06 13:10



Според мене ти просто обясняваш като руснак след 10-та водка.



Тема Re: Две питаниянови [re: пънkapoмитьok]  
Автор 818O (минаващ)
Публикувано17.07.06 16:44



Пънки: "Бати защо никога ама НИКОГА не съм чувал Руснаци да седят и да се пънат с открията си и с приноса си в световната култура?"

Приятелю тук малко се "изхвърли". Аз пък съм чувал, че почти всичко е изобрето от руснаците. Няма да ходя далеч, само ще спомена 24 май и азбуката.
Имаше един чудесен виц по темата. Няма да го пиша целия - само края.

Световен конгрес на изобрететелите:
Стават разните представители и се хвалят - там радиото, телефона, елктрическата крушка. След всеки руснака става и заявява, че няколко години преди това съответния руски учен независмо от другия е изобретил съответното изделие. Към края става французина и заявява. "Ние пък сме измислили мин~та." На което руснака гордо заявава:
"Ещо Петр I говорил своим боярам - Я Вас в род е-ал и насквозь Вас вижу - кстати последнее впишите немцам насчет рентгена".



Тема Най-интересното е....нови [re: 818O]  
Автор пънkapoмитьok (Падонак)
Публикувано18.07.06 10:05



.... че това всъщност съм го чувал само от българи. В смисъл едно в едно твоите думи. Че руснаците били казали че са измислили азбуката и 24 май.
Доста навремето преди българия да предаде братския славянски народ и да се франкофонизира европеизира натизира и т.н. руснаците имаха много нежно отношение към българите. Е ама не може все да те ебат и да ти правят подлости а ти все да си приятел и да правиш услуги.
За азбуката ще е хубаво да се поразтърсиш и да видиш всъщност каква е случката с нея.
Имаш ли идея на какво му викат глаголица? Е, това е почти онова дето двамата младежи са съчинили и то някак си няма почти нищо общо с онуй дето си пишеш сега. А през 1701 г. ( да не греша с годинка две) на дедо ти Пешо му е писнало да си килиферчи ръчичката дорде пише и заповядал на не помня как му беше името и ме мързи да се ровя сега да го наречем Пенчо Глигоркин да фане тия ужасни заврънкулки и да ги замени с нещо по лицеприятно. А после през 1920 и намсикоя година дедо ти Владко пък е решил че му е яко багер накрая на всяка думичка да пише "Ъ" и разни други екстри като "ятьовете" и е спретнал втора реформа която в българия е фанала декиш чак като дошли на фласт лошите комуняги от ОФ. Т.е. някъде къде 1945 г. +/-...
Не че няма спорни моменти - но пък руснаците се отнасят към тях с голяма доза хумор.
Класически пример за което е големият спор м/у батко ти Гуилелмо и дедо ти Сашко. Са нали сме наясно че Тутти Макарони са по оправни и пипкави и той се е регнал със същия ник по-рано в Международното Патентно Дружество.
А за руснаците както вече сме се разбрали: докато дедо ти Сашко дигал наздравици с коктейли от водка и перхидрол со домашния си пес бат Марко(ни) ( я виж мчетой си е чистейши българин - пиши и радиото в актива на Велика България) хоп и зарегил цялата апаратура.
С две думи който си е голям не седи на всеки ъгъл да вика че е такъв. Докато като вече някой спомена БГ е малка държавица с незначително относително тегло в света и все намира начин да застане насред мегдана и да зяе - "я скойте колко съм велик"



Нас мало но мы в тельняшках!


Тема Re: Най-интересното е....нови [re: пънkapoмитьok]  
Автор Bълk (умора няма)
Публикувано18.07.06 10:09



хаха .... респект!





Тема Re: Две питаниянови [re: Lord Nelson]  
Автор Уkpaинka (и уже болгарка)
Публикувано18.07.06 13:20



Ще си позволя само уточнение.
Защото мъжете са казали много точни и верни неща по тази тема.
И това е много хубаво - нито една от рускините не се хвърли да се "доказва" тук.
А оценките на знанията на рускините в различни области, и в това число на българския език, се правят най-често не от хора със широко сърце.
Та какво значение има дали една жена говори правилен български?
А какви учители-рускини има в България, които преподават английски, френски...
За семейство не искам да дискутирам.
Различни хора, различни съдби..



Тема Re: Най-интересното е....нови [re: пънkapoмитьok]  
Автор _snowqueen_ (sincera)
Публикувано20.07.06 11:57



Пънки, много ми допадат разсъжденията ти. Но би ли ми направил една лична услуга? Пиши все пак "България" с главна буква. Аз лично не бих живяла и ден в страна, която не уважавам до степен да ми е противно да пиша името и...........Та не говори добре за теб преди всичко............



Тема Re: Две питаниянови [re: Lord Nelson]  
Автор _snowqueen_ (sincera)
Публикувано20.07.06 12:02



Ваша Светлост, що ми се струва, че пак си смучете темата от пръстите?



Съдейки по разсъжденията ти, "толковата години", през които си правил наблюденията си, хич не са много.......Като пораснеш още малко, може и да разбереш някои неща, които засега са ти недостъпни...........



Тема Re: Най-интересното е....нови [re: пънkapoмитьok]  
Автор 818O (минаващ)
Публикувано20.07.06 20:04



Пънки,
Честно, силно ме затрудни с изказа си и няма да те чета пак и вниквам.
Явно се подразни от противно мнение.
Това обаче е само един виц - аз ги считам за колективно народно творчество. По оригиналното му построение, специфичните изрази, мисля почти на 99% не е БГ творчество.
Аз поне съм го чул за пръв път в СССР, а и когато имах УДОВОЛСТВИЕТО да поживея там, народната реч ми беше хоби.
До днес имам особени симпатии към руските хора (затова и наминавам тук), приемам ги за доста "свои" (близки), земни, заедно с кусурите им (истински и измислени) и ми се повръща от изпълнение на руски романси от "граовски" дует на "граовски" руски.
По същия начин ми звучат и традиционните (масовите) в БГ мисли и твърдения за руснаците (вж. и началото на темата).
"Граовски" ми звучат и днешните БГ политици - на тях поне им плащат за този "кич".
За съжаление (може и да не съм разбрал високата ти мисъл), по същия начин ми звучиш и ти. Като добавя и подписа ти (извън хумора му днес и по-сериозния му смисъл преди) - жалко....



Тема Re: Най-интересното е....нови [re: 818O]  
Автор пънkapoмитьok (Падонак)
Публикувано20.07.06 22:56



За да можем да се доразберем мисля че ще е добре да прочетеш какво съм ти отговорил. Не говоря за вица ( вицът е добър и според мен също си е чисто руски - красив и самоироничен над битуващите и там Великоруски идеи...)
Отговорих ти не на вица а Великобългарските замашки. Всичко ВЕЛИКО винаги ме настораживает. И отблъсква. Нищо не мога да направя със себе си по този повод а и не искам. За мен това си е вид агресия. Не толкова явна но все пак.
А агресия не обичам. Това е.
А пък никът ми е двукомпонентен




Весела ти вечер!

Нас мало но мы в тельняшках!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.