Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:31 04.07.24 
Фен клубове
   >> Руски клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Музикааааааа!нови  
Автор Mag (Highlander)
Публикувано02.10.05 14:29



И понеже "Луд умора няма" и от неразборията ми във "Favorites" реших да спретна едно минисайтче.
С линкове за песни. Руски и от ОНД.
Та линковете да ги има на едно място.
Давайте съвети. Дизайн? Ами дизайн просто няма.
Давайте линкове.
:



"Красиви сме, но бодем!"

Тема Re: Музикааааааа!нови [re: Mag]  
Автор rumi-ka (новак)
Публикувано02.10.05 15:46



МОЛОДЕЦ! Да не се мъчат хората! Обаче не може да се връща обратно в менюто...



Тема Ама тованови [re: rumi-ka]  
Автор Mag (Highlander)
Публикувано02.10.05 17:52



е само начало.
Подавайте линкове. Предлагайте и изпълнители и композитори и само отделни песни.
А за връщането не мога да си го обясня. С какъв браузър си?

Вижте, сега почти всеки един от тук присъстващите може сам да си намери линк към дадена песен, която го интересува.
Но трябва да ви кажа, че вече много хора от други клубове посещават руски клуб. Най-вече четат. И обикновено търсят песни. За тях това са юношеските и младежките им години! Пък и сега - има ли компания, в която поне веднъж да не прозвучи някоя руска (съветска) песен? Особено от моето поколение. И като ми зададат въпрос къде да си намерят дадена песен аз се бълтавя сума време поради хаоса, който имам и в музикалните дискове и тези с МР3-ки и с виртуалните си дискове и с линковете... Голяма каша.
Пък и за нас ще бъде удобство.
Не всеки може да притежава всичко. А такава или друга музика се слуша основно поради моментното настроение.
Любимата песен на баща ми беше "Я люблю тебя жизнь". Точно в момента искам да си я припомня. Знам, че поне на МР3-ка я имам ама казва ли ти някой къде е!..
Та затуй.
Давайте линкове и аз ще ги включа.
Ако искате да сложим и раздел филми. Аз съм за. Аз знам много линкове за филми. Вчера си гледах "Ночной дозор" по Лукьяненко. Прясно свален. Много добре направен филм.
За книги не говоря - само библиотеката на Максим Мошков е достатъчна за четене за цял един живот. А има и други библиотеки. С текстовете не е толкова трудно. Там забраните са по-малки. Дори Гугъл искат да направят една такава "супербиблиотека".
С МР3-ките и в Русия взе да става напечено.
Ето например в сайта на Тула имаше (до онзи ден) много МР3-ки. Вече не мога да влезна там.
Виждате, че в раздели "Песни", "Автори (композитори)", "Изпълнители"... е толкова постно, че е направо смешно.
Къде са Висоцки, Окуджава, Бернес, Отс, Алла Пугачева?... Да не изброявам, че няма да ми стигне живота.
Ето например в момента ми се и защя да чуя "Танц със саби". Нямам го никакъв. На Хачатурян нямам нищо. Нека включим и класическа музика. Разбира се фрагменти. Цялото "Лебедово езеро мога да го кача някъде ама не всеки има неограничен трафик и бърз интернет.

Разберете го. Дори и младите хора вече (отново) обръщат взора си към Русия. А какво по-обединяващо е ако си възвърнем руската и съветската песен.
Пазил ме Господ за възвръщане на Съветския съюз! Или някакъв "панславизъм", от който се боя като дявол от тамян!
Но тогава са създадени такива световноизвестни произведения (всякакъв жанр). Ами "Катюша", ами "Ленинградската симфония" на Шостакович? Ами песните от Октомврийската революция.

П.П. Всичко това, което съм го пуснал като линкове са "http://". Ами ако сложа и торенти! Тази библиотека може да набъбне до неузнаваеми размери.
Предлагам сайтът да бъде общо дело на Руски клуб!
Може да се добавят и биографични бележки за автори и изпълнители (линкове). Нека само текстове НЕ! Текстове в нета с лопата да ги ринеш и са си съвсем свободни.

П.П.П. Още в началото съм записал, че в различните раздели линковете могат да се повтарят. Ето - сложил съм "Священная война" в "Песни".
Ами тя ще се повтори в линк за ансамбъл "Александров" и в линк за Лебедев-Кумач.

Давайте мнения и предложения.

"Красиви сме, но бодем!"


Тема Re: Ама тованови [re: Mag]  
Автор _snowqueen_ (sincera)
Публикувано02.10.05 19:16



Маг, искрени поздравления и благодарности за прекрасната идея!



Тема Не ща благодарности ;-)))нови [re: _snowqueen_]  
Автор Mag (Highlander)
Публикувано02.10.05 19:53



Искам съвети. Като подредба ("класификация") дали е добре. Какво да се добави или обособи в отделна група...
Те такива неща.
Казвам - имам неограничен по време и трафик интернет (и у дома и в офиса).
Имам поне 14-15 гигабайта МР3-ки, от които 1/3 са руски. Мога да разполагам с виртуално дисково пространство в същия размер. За минути качвам песен на виртуалния диск и посочвам линка.
Стига да си подредя и физическите дискове, де!
Пък и понеже малко болнав разполагам с повече свободно време.
Кажете: "Търся песни за ****". Където "****" може да бъде конкретна песен, автор/изпълнител, група (според предложените от мене).

А и който може да посочи също някакви линкове: както съм го направил:
1. В коя група да се добави
2. Обяснение
2. Самия линк

Казах - това ще е удобство не само за участниците в Руски клуб. Ако попълним с повече информация това минисайтче 100% съм убеден, че ще бъде от полза и на само четящите в клуба. Не е необходимо да му се прави реклама - от мълвата по-добра реклама няма (мнение на специалист с 25 годишен стаж ).
Така ще помогнем за много неща.
Най-ужасната последица на "сполетялата ни демокрация" е именно (според мене умишлено) отдръпване на България ор Русия и бившите държави от СССР! Ужасна грешка! Бих го квалифицирал като престъпление.

П.П. Ако някой няма бърз интернет или връзката му е лабилна да си смъкне от тук (ако не я ползва) една програмка GetRight:


Да си я инсталира и после с десния бутон на плъха "Download with GetRight".
Както се казва "Пей сърце".
Ако тръгнем да качваме и торенти много добра програмка е BitComet. От тука:

Но за торентите по-късно.
Следващия урок.

"Красиви сме, но бодем!"

Тема Една забележка и една молбанови [re: Mag]  
Автор Mag (Highlander)
Публикувано02.10.05 20:35



Напълно е възможно за живеещите извън България да има проблеми с влизането в сайта. Защото за по-лесно и за да стане бързо (почнах го в 8 сутринта на пресекулки) го качих там. Засега.

Молбата: Виждате, че този "сайт" няма никакъв дизайн. Дори съм го правил на най-елементарната програма за това - майкрософтската. С DreamWeaver щеше да бъде по-добър ама не това беше целта. Но все пак страниците са бели!.....
Хубаво би било да имат някакъв фон. Да не е чисто бял лист. Предложете тематика на картинки за фона. Самите картинки и тяхната обработка сам ще си ги направя. Нямам идея.
Ето сега началната страница с фон Кремъл:



Но някакси.... Дали при вида на Кремъл един украинец би могъл да се засегне... Де да знам. За някои народи от бившия СССР Кремъл е в известна степен символ на подтисничество.

П.П. Добавих раздел и за филми. Засега има само линк към "Ночной дозор".

"Красиви сме, но бодем!"

Тема Мдам! :-(((нови [re: rumi-ka]  
Автор Mag (Highlander)
Публикувано02.10.05 23:08



Така е, като се прави нещо набързо.
Оплескал съм нещо с абсолютните и относителните адреси на хайперлинковете.
С корекциите (дето ги правих на ръка) ми излезна повече време, отколкото по-бавно (първоначално), но по-сигурно щях да свърша цялата работа без такива тъпи (идиотски, дебилски...) грешки с ДриймУийвър.
Те хубаво са си казали англичаните онова за евтиното и скъпото.
Поправено е.

Сега давайте линкове. Аз също ще търся още. Имам и невъведени.

"Красиви сме, но бодем!"


Тема Re: Музикааааааа!нови [re: Mag]  
Автор xипoтeнyзa ()
Публикувано03.10.05 17:35



Жив и здрав да си, Маг!:) ... от кога търся аз грузински песни, а то виж къде били:)
За музикални линкове не мога да ти бъда особено полезна, но тук ще ти дам линк към една снимка, която осбено ми е харесала, като

.

Истината е в науката! Не се оставяйте фактите да ви заблудят!

Тема Радвам се [re: xипoтeнyзa]  
Автор Mag (Highlander)
Публикувано03.10.05 22:30



че ти хареса идеята.
Ако всеки даде 1-2 линка ще стане една добра библиотека.
Аз имам въведени ощ линкове. Мои си (открити незнайно къде във Favorites) а и линкове, които участниците в клуба.
Но ДриймУийвър-а нещо ми е сдъвкан. Трябва да го преинсталирам. Него го ползвам и за FTP-сървър.
Но утре най-късно ще пусна страниците с корекциите.

П.П. Ти може линкове в момента да нямаш, но сещайки се за някоя и друга ключова дума с търсачките може да откриеш нещо, което аз не съм открил.
Забелязал съм, че линкове към МР3-ки се откриват на много неочаквани места.
Търси и ти.

"Красиви сме, но бодем!"


Тема какнови [re: Mag]  
Авторcимo (Нерегистриран)
Публикувано06.10.05 17:05



за Какво да използвам getright и for free ли е ???




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.