Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:03 28.05.24 
Фен клубове
   >> Руски клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Близост на езицитенови [re: Cлaв]  
АвторПитekaнтpoп (Нерегистриран)
Публикувано17.06.05 19:12



Слав!
Лев Давидович е простосмъртен, и като цяло доста неизвестен. Работите му обаче са без съмнение епохални (дори за рамките на руската математическа школа а тя е бая, ама бая добра), а чувството му за хумор изключително развито.
П.



Тема Re: Близост на езицитенови [re: Питekaнтpoп]  
Автор Cлaв (справедлив)
Публикувано17.06.05 20:12



така е...

ама с Лев скоро не се бяхме чували, та сме позагубили контактите

шегичка...

много уважавам хората с чувство за хумор


Поздрави,
Слав



Тема Re: Какъв процент от българите знаят руски?нови [re: Tyлca]  
Автор actinia (momiche)
Публикувано17.06.05 20:51



Честно казано, съм изненадана от това, че България дори е напред в таблицата...Казвам ви, омръзнало ми е от хора, които трърдят че знаят руски, пишат го в документи, в автобиографии, къде ли не....А аз зная, че това не е вярно ..И когато се наложи да докажат "знанията" си, така говорят, че ме болят ушите да ги слушам....самозаблуждават ли се или се опитват да заблуждават другите, не зная...и страшно много се дразня от това. Мислят, че след като руския е славянски език и е до някаква степен близък до българския, то това е достатъчно основание да заключат, че те го ЗНАЯТ. Ами аз тогава трябва да твърдя, че зная чешки, полски, сръбски, украински, горнолужишки, долнолужишки и т.н......
А и дори да са го учили няколко години в училище-нивото там достатъчно високо ли е за да кажеш че го владееш?? А и кога се е учил задължително в училище руския? До преди 15 години може би....Е, за 15 години, каква трябва да еази памет да помниш лексическия съства и граматиката на даден език, без да го използваш?....Или дори и да е използван, нивото получено в училище е не повече от средно...Всъщност дори не си струва да коментирам такива изявления...



Тема Re: Близост на езицитенови [re: Питekaнтpoп]  
Автор Tyлca (баш_познат)
Публикувано17.06.05 22:18



А ти ако ми кажеш че си чел и Л. Д. Ландау
...
него не съм,
ама съавтора му Лифшиц Е.М.





Тема Re: Близост на езицитенови [re: Tyлca]  
АвторПитekaнтpoп (Нерегистриран)
Публикувано18.06.05 12:45



Е, Тулса, пропусна шанса си да се изидигнеш в ранг "свети апостол" (според моята градация) но пък с Лифшиц се добираш до обикновен светец.
btw напълно приемам твърдението че математиката е свръхестествена наука, изразните и средства са понятни на всеки, а приложимостта и неограничена, на всичкото отгоре за нея е специфично и още едно достойнство - краткост.
Поздрави!
П.



Тема Re: Няма цинизъм има само ..нови [re: Virgo]  
Автор cвeтпeн (разсъждаващ)
Публикувано18.06.05 15:13



За бляд е ясно - "от ст.славянски "блядословити" - "псувам".



Тема Re: Какъв процент от българите знаят руски?нови [re: Tyлca]  
Автор Cathy (минаващ)
Публикувано19.06.05 17:41



Повечето от българите смятат, че знаят руски. За по-старото поколение говорим, де. Според мен знаещите руски са доста под посочените 20%.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.