Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:55 28.09.24 
Фен клубове
   >> Руски клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Какъв процент от българите знаят руски?нови [re: xипoтeнyзa]  
Автор Гинec (Ж)
Публикувано15.06.05 20:02



А познаването на руската клутура вече означава пристрастие, разбиране, необходимост, даже обич ако щеш ... а такива неща не се прощават лесно:)

Права си, че това прави впечатление и буди съжаление, че не си внимавал в час по Руски у тези, които не са стигнали до там, но едва ли чак има нещо за прощаване.

Аз нямам нищо Руско в произхода си и може би затова нямам никакво чувство, че някой няма да ми прости знанието на Руски език и култура. Защо вие, мили клубари с руски произход, виждате така нещата? Аз не съм посещавала даже Русия, но я обичам, познавайки нейната култура.



Тема Re: Какъв процент от българите знаят руски?нови [re: Cлaв]  
Автор Гинec (Ж)
Публикувано15.06.05 20:10



Слав, аз лошо говоря Руски, защото нямам тренинг, но разбирам. Чета руските автори в оригинал, стига да се докопам до оригинала, де. Истинско предизвикателство беше за мен Гогол в юношеските ми години. И сега си препрочитам с радост "Сорочинская ярмарка", "Вий", "Вечера на хуторе вблиз Диканки". Абе...последното така ли беше"



Тема Re: Какъв процент от българите знаят руски?нови [re: Гинec]  
Автор last roman (LEG.XIII.GEM)
Публикувано15.06.05 20:30



"Вблизь", ама няма лошо, хубаво е, че харесваш Руската култура, защото тя е уникална и неповторима... Няма значение, дали владееш руски или не... Тук не сме някакви улрарусомани, всеки е добре дошъл...

Captat non muscas aquila!



Тема Re: Какъв процент от българите знаят руски?нови [re: last roman]  
Автор Гинec (Ж)
Публикувано15.06.05 21:10



Руския език, го владея докато чета и слушам. Казах: Нямам тренинг да говоря. Случвало ми се е да говоря с руснаци и да ме питат от коя република съм, ама това приди хиляди години.



Тема Re: Близост на езицитенови [re: Tyлca]  
Автор Cлaв (справедлив)
Публикувано15.06.05 21:24



...значи все пак съм прав, доколкото виждам



Тема Re: Какъв процент от българите знаят руски?нови [re: nelin]  
Автор xипoтeнyзa ()
Публикувано15.06.05 21:36



Примерът ми може би не беше много подходящ за познаването на руския език, но пък е много подходящ смятам за пренебрежението, с което се отнасяме към руския език. Момичето е виновно дотолкова, че не си дава сметка, че не го знае:) ... Това е въобще езикова култура, много по-добре щяха да я разберат, ако беше обяснила на български:)

Истината е в науката! Не се оставяйте фактите да ви заблудят!


Тема Re: Какъв процент от българите знаят руски?нови [re: Гинec]  
Автор xипoтeнyзa ()
Публикувано15.06.05 21:47



Гинес, аз нямам нищо руско в произхода си:) ... На мен ми харесва езика, литературата, киното ... ще ти дам един пример, който мен лично много ме озадачава, ако трябва да избирам между английски /английски! - не американски:)/ и руски автори не бих могла да кажа, кои чувствам емоционално по-близки, не бих могла да отговоря категорично ... те са коренно различни ... и въпреки това двете мечтани от мен места за пътуване са Петербург и Кардиф:)

Истината е в науката! Не се оставяйте фактите да ви заблудят!


Тема Re: Близост на езицитенови [re: Tyлca]  
Автор Mushu (злюка-гадюка)
Публикувано15.06.05 21:49



Ей, страхотна схема, защо не я пуснеш като линк в клуб "Лингвистика"?
Само не схванах цифричките какво показват... щото бялата бирааа...

Ante porcos margaritas meas mitto.


Тема Re: Какъв процент от българите знаят руски?нови [re: xипoтeнyзa]  
Автор Гинec (Ж)
Публикувано15.06.05 21:54



двете мечтани от мен места за пътуване са Петербург и Кардиф:)

Аз също мечтая да посетя Петербург, но три пъти: В миналото му малко подир изграждането му от Петър I, в годините 1916-18 и в годините на пхрисъединяването му към Европейския Съюз.



Тема Re: Какъв процент от българите знаят руски?нови [re: Гинec]  
Автор xипoтeнyзa ()
Публикувано15.06.05 22:01



хехе, снощи гледах "Как Петър Велики жени своя арап":))) ... също любим филм:)

Истината е в науката! Не се оставяйте фактите да ви заблудят!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.