Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:02 22.05.24 
Градове
   >> Русе
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Одобрявате ли новата решетка на паметника?  
Автор тok (инж.)
Публикувано10.08.09 13:46



Лично аз я намирам за изключително грозна. Най-добре въобще да не я бяха монтирали, а ако толкова много хора настояват, то поне да беше малко в синхрон с останалото.. Много жалък тунинг с тази неръждавейка..

Нищо не трябва да му се пипа на паметника. Аман от амбиции навсякъде да се подпишем.. Надминахте всички дето са дръзвали да си оставят автографите по паметника за последните 100 години..





Тема Re: Одобрявате ли новата решетка на паметника?нови [re: тok]  
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано10.08.09 23:38



За чий беше таз решетка? Колко години бе без решетка? Какво обяснение дадоха?
Тя като ужасните грозни и петорно повече от нужното указателни табели. На наща улица са по 2 през 10 метра... Някоя фирма ...?

прекрасна, ужасна - все тая, резултатът е съсипващ


Тема Re: Одобрявате ли новата решетка на паметника?нови [re: тok]  
Автор JMM® (Свободен зидар)
Публикувано13.08.09 21:37



Прекрасна тема повдигаш !
За съжаление, изключително грозно деяние бе извършено с поставяне на тази решетка.



Тема Re: Одобрявате ли новата решетка на паметника?нови [re: тok]  
Автор TAfricanski (Бял!!!)
Публикувано15.08.09 23:56



WTF?! Решетка?!?!?! Що за глупост? Кажете ми, че темата от 01.04!



Тема Re: Одобрявате ли новата решетка на паметника?нови [re: TAfricanski]  
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано17.08.09 20:24



автор: hudojnika


СЛЕД 100 ГОДИНИ СВОБОДА – ЗАД РЕШЕТКИТЕ!

Вопъл на един стар Русенец – кореняк:
Драги съграждани, безпокои Ви, с настоящите думички, ВЕЛИМИР ПЕТРОВ, разтревожен седемдесетгодишен художник и писател, с близо петдесетгодишен творчески стаж; от които над четиридесет в Ръководството на СБХ-Русе и системата на Художествените съвети към Държавната комисия. Редица години бях и Главен художник към Окръжния Народен Съвет - Русе. Тая ми практика ми дава кураж и основание, да се обърна към Вас, за нещо което засяга всички, които се считаме за Русенци.
За какво става дума?! В медиите се появи гордото съобщение за добре свършена работа:

Лъскат ударно символа на Русе
06 август 2009 / Nеws.dir.bg
Работници от строителна фирма лъскат ударно Статуята на Свободата в центъра на Русе. До няколко дни те трябва да свършат с почистването, защото на 11 август т.г. ще бъде чествана тържествено 100-годишнината на символа на дунавската столица.
До няколко дни ще се постави и ограда пред самия паметник, която ще се заключва.
Това ще сложи край на катеренето по лъвовете и оръдията и увреждането им.

В моето детство, а и след това наблюдавах, как едно от най-красивите преживявания на нея възраст, играейки в “Голямата градина”, татко да ме вдигне и постави в кошчето на мерача, на някое от двете оръдия или върху гърба на някой от лъвовете. Сливането на детското телце с красивите детайли на мемориала, въпросите които възбуждаха и отговорите които получавахме, неусетно ни учеха на патриотизъм и преклонение пред саможертвата на донеслите ни Свободата.
Празни приказки са това, че ”… Това ще сложи край на катеренето по лъвовете и оръдията и увреждането им…” Арнолдо Цоки си е знаел работата и занаята и ги е направил такива, да издържат во веки – от и на детските ласки . За тия 100 години, свидетел поне на 68 от тях, се наложи само веднъж, ако не греша, да се сменят само колелата на оръдията, заради изгнилото вече дърво, както и частични реставрации, причинени от времето. А аргумента за рязани и откраднати верига и прочие – за вандалите прегради няма; от бронебойни стомани да ги направят – ще проникнат и тях ще откраднат. Има други начини – съвременна електроника, камери и охранителни системи Това е начинът.
Не смея и да си помисля – какви ще са негативите, ако решетките се сложат – ще ни разнасят по целия свят, и Русе ще потъне още по-дълбоко в провинциализма си, към който така се стреми с битпазарите по алеята срещу халите, застроените градинки и… да не се откланям… Спирам до тук…
Извинявайте, ако съм Ви досадил.
Ваш съгражданин: Велимир Петров.



прекрасна, ужасна - все тая, резултатът е съсипващ

Тема Re: Одобрявате ли новата решетка на паметника?нови [re: ha!]  
Автор TAfricanski (Бял!!!)
Публикувано19.08.09 13:45



Ужасно е. Вчера го видях. Някакви боклуци са си позволили да направят ДУПКИ на паметника, за да сложат ОГРАДА НА СТЪЛБИТЕ, защото, цитирам "катеренето по паметника [било] забранено". Какво по дяволите...? За мен катерене по паметника е да се покатеря да й ближа сладоледа на мацката, а не да отида до оръдията! Скопено общество ръководено от кастрирани "лидери"... И питах един дядо защо има ограда - "да не са катерят хлапетиите". Е какво лошо има да си играят деца по паметника, не мога да разбера. Побъркано стерилно общество. Децата трябва да са в центъра на всичко, а не да им се караме като пипат червената покривка, щото била за гости! Паметникът не е за гости, а за ДЕЦАТА! Кастрати!



Тема Re: Одобрявате ли новата решетка на паметника?нови [re: TAfricanski]  
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано20.08.09 07:57



Ще те правим ли кмет или ти поразмина?

прекрасна, ужасна - все тая, резултатът е съсипващ


Тема Re: Одобрявате ли новата решетка на паметника?нови [re: ha!]  
Автор TAfricanski (Бял!!!)
Публикувано21.08.09 17:37



Е рано ми е все още :)



Тема Re: Одобрявате ли новата решетка на паметника?нови [re: TAfricanski]  
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано21.08.09 20:23



za tendenciqta pitah

прекрасна, ужасна - все тая, резултатът е съсипващ


Тема Re: Одобрявате ли новата решетка на паметника?нови [re: ha!]  
Автор TAfricanski (Бял!!!)
Публикувано22.08.09 00:45



Тенденцията е, че за кмет не се хващам. Отказвам да "управлявам" провинция на Софийската империя. Ако се уреди децентрализация, добре. Но да управлявам град, в който някакво си полулегитимно правителство събира

от средната заплата за преминаване на вътрешноградски мост на - не се хващам. Обречена работа.
По-скоро предводител на сепаратистко движение ще стана, отколкото да играя по правилата на "столицата".

П.П. След седмица правя 2 години откак не съм стъпвал там. Няма и да се наложи. Уредих си кафе с приятелите, които учат в София, в Бургас. Призовавам ви - оставете си София на (С)толичани. Не ви трябва. Е ви го де е Букурещ. Езиковият проблем не е проблем - те не знаят английски, ама вие пък имате ръце и крака!




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.