Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:17 18.05.24 
Градове
   >> Русе
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Регистрационни номеранови  
Автор TAfricanski (Бял!!!)
Публикувано08.05.07 19:29



В Русенска област са издадени регистрационни номера със синя лента със следните серии: АХ, ВА, РР, РС, РХ, РА, РВ (на последната в момента са на изчерпване комбинациите, започващи с 8, така че до месец-два най-много предстои друга серия, предполагам РК, ако не решат пак да праскат каквото им дойде). Има и ЕХ, но това са ремаркета и самоходни машини. Сериите са 7, което прави около 70 000 регистрирани автомобила. Нека не броим лизинговите коли (софийски) и тези, които хората си ги карат с регистрация от друг град, немските регистрации на супер колите на Приста Ойл и още няколко фирми, защото има и бракувани коли, а не съм чувал техните комбинации да се вкарват отново в употреба.

По повод повторната употреба на комбинации в номерата - видях софийски номер със С, а не СА, който имаше европейско знаме (не беше лепенка), което значи, че е издаден тази година. Комбинациите със С бяха изчерпани през 2005, затова започнаха да правят СА, което означава, че поне понякога се вкарват в употреба стари комбинации.

Има ли и други запалени по регистрационни номера или само аз съм си луд по тях?

Някой има ли идея откъде мога да науча подробности, примерно за повторната употреба на комбинациите, защо не карат сериите по азбучен ред или защо не използват някои букви от сорта на О в сериите и още един милион въпроса?



Тема Re: Регистрационни номеранови [re: TAfricanski]  
Автор Mитaka® (индианец)
Публикувано08.05.07 20:05



И аз съм се чудел за системата за избор на буквите.
Иначе бройката на колите със С и СА в Русе изобщо не са за подценяване. Според мен са поне 1/5 от всички. Виж примерно тази снимка:



От другите градве, често срещани регистрации в Русе са ВР(Враца), РР(Разград), ЕН(Плевен), T(Търговище) и др.



Тема Re: Регистрационни номеранови [re: Mитaka®]  
Автор TAfricanski (Бял!!!)
Публикувано08.05.07 20:26



Да, много са софийските коли, обаче се старая да не превърна темата в притегателно място за дронове и мечове. Затова викам да ги игнорирам, че да ми е мирна главата.
Не слагам и често срещани регистрации, за да не виснат и други "засегнати" от споменатите градове.


СА ги започнаха на чисто, ама и там не следваха азбучен ред и пропускаха някои букви от сериите... Не разбирам защоооо!!!



Тема Re: Регистрационни номеранови [re: TAfricanski]  
Автор Mитaka® (индианец)
Публикувано08.05.07 20:45



Преди време,

обсъждахме подобна тема, по-скоро за общата бройка МПС в града.



Тема Re: Регистрационни номеранови [re: Mитaka®]  
Автор TAfricanski (Бял!!!)
Публикувано08.05.07 20:49



Мотоциклети и мотопеди не броя, а трактори 14000 не може да има, щото са с ЕХ всички+ремаркета, а няма толкова много комбинации. Броят на колите изглежда реален въз основа на сметките с русенските номера и софийските и тия от други градове. Тази същата статия ме беше озадачила и мен.





Тема Re: Регистрационни номеранови [re: TAfricanski]  
АвторBitaka (Нерегистриран)
Публикувано08.05.07 21:11



Но голяма част от колите с русенски регистрации Р (Русе) са на гурбет в големите градове, като София, Варна, Стара Загора и други градове или дори в чужбина.



Тема Re: Регистрационни номеранови [re: TAfricanski]  
АвторBitaka (Нерегистриран)
Публикувано08.05.07 21:17



А тези МПС са за областта.
Ето тук някой е разяснил опита ми за заблуда на нормалните хора:

" "по последни данни на Областна дирекция полиция - Русе е 128 420"
"Картотекираните водачи на МПС са 163 811 души."
Със сигурност става въпрос за областта.
Нормално е двама от трима жители на русенска област да имат книжка."





Тема Re: Регистрационни номеранови [re: Bitaka]  
Автор TAfricanski (Бял!!!)
Публикувано08.05.07 21:23



Ей, сериозно, спри да замърсяваш ВСЯКА тема с простотиите си, тъпо комплексарче такова...



Тема Re: Хиляди русенски коли са на гурбетнови [re: TAfricanski]  
АвторBitaka (Нерегистриран)
Публикувано08.05.07 21:29



Има ли хиляди русенски коли в другите градове?





Тема Re: Хиляди русенски коли са на гурбет [re: Bitaka]  
Автор TAfricanski (Бял!!!)
Публикувано08.05.07 21:37



Има




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.