Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:04 24.09.24 
Градове
   >> Русе
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема ВАЖНО: запитване за слагане на ограничениянови  
Автор CпиpoМодератор (каруцар)
Публикувано30.04.09 10:40



така. четете внимателно, за да няма недоразбрали:

1. след продължителния ми тормоз (повече от една година!!!) към администраторите да тормозят от своя страна дир.бг за промени по скриптовете с цел премахване на вдигането на стари теми, ясно се вижда, че скоро няма да го направят.

2. от скоро (2009-03-09 14:18) има нова опция за клубовете, измислена от дир.бг.
вече е изтествана в няколко клуба и на този етап не са забелязани технически проблеми. това е и причината да не го предложа още тогава.

опцията представлява следното:
a) необходимо е клубът да се затвори за нерегистрирани юзъри (само за писане, четене ще има)
б) след като е направено (а), клубът се затваря за писане за всички, с изключение на "одобрени" юзъри. т.е., ще има списък с тези от вас, които имат право да пишат.

казано с други думи, след прилагане на (а) и (б), всеки юзър, който иска да пише в клуб Русе, трябва първо да се регистрира, след което да ми прати лична бележка, за да дам юзъра му на администратора на клубовете, който да го включи в списъка с одобрените юзъри.

съответно, ако някой вдигне стара тема и си изтрие ведгана мнението, ще бъде ясно, че е някой от одобрените. няма да бъде възможно някой да си направи регистрация, да осере всичко и да изчезне, защото преди да реши да осира, ще трябва да бъде изрично включен.

т.е., частично ще се подобрят нещата в този конкретен аспект. ще бъде частично, защото ще бъде все още възможно.

по принцип съм против затварянето на клуба за нерегистрирани. нерегистрираните не могат да си редактират и/или изтриват мненията и е лесно да бъдат изтрити. за съжаление дир.бг твърде дълго пренебрегва един много досаден и много лесно решим проблем (работата е за по-малко от 2 минути, като дори съм им казал конкретно как да се направи!), поради което за друг вариант не се сещам в момента.


*) закачам темата отгоре, за да бъде видяна и коментирана
*) коментари от нерегистрирани ще се изтриват без да се дава обяснение защо
*) в коментарите очаквам да давате съгласие/несъгласие, както и обосновка

окончателно решение ще се вземе по обяд на 2009-05-08, петък, + ако се одобри - съставяне на първоначален списък с одобрени юзъри, с които да се започне.

на някои срокът може да им се вижда твърде дълъг, но идват празници и има голяма вероятност част от вас да са далеч от компютри и интернет, затова искам да има един-два работни дни.

ако решението е да се въведе това ограничение за клуба, активирането му ще стане скоро след това (администраторът трябва да е на работа, за да направи каквото е нужно).


>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
p.s. не предлагайте ЛУД ПРЪЧ за втори модератор. специално за неразбралите след толкова дълго време - Спиро и ЛУД ПРЪЧ са едно и същи физическо лице и ще хвана шизофрения, ако започна да върша едно и също с двата юзъра. модератор е юзърът Спиро, а не ЛУД ПРЪЧ, защото пиша с ЛУД ПРЪЧ, а не ме кефи залепената на прякора модераторска картинка, друга причина няма.
<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
Л.П.

-
пуша си в каруцата

Редактирано от Cпиpo на 09.05.09 17:23.



Тема Re: ВАЖНО: запитване за слагане на ограничениянови [re: Cпиpo]  
Автор Pyceнeц (Аз!)
Публикувано30.04.09 17:46



Мен ако питаш, този форум си замина. Дир трябва тотално да сменят платформата, ако искат всичко да е наред. Едно IPB, SMF, PHPBB и т.н. се настройва за отрицателно време и няма да има проблеми.
Но иначе, ако само това е вариантът, аз съм за. И да ме добавите там в юзърите ;)



Тема Re: ВАЖНО: запитване за слагане на ограничениянови [re: Cпиpo]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано30.04.09 20:00



За

Your future dream is a shopping scheme.


Тема Re: ВАЖНО: запитване за слагане на ограничениянови [re: Cпиpo]  
Автор Mитaka® (индианец)
Публикувано30.04.09 21:15



И аз съм навит за тази опция.



Тема Re: ВАЖНО: запитване за слагане на ограничениянови [re: Cпиpo]  
Автор | (</dev/random)
Публикувано01.05.09 00:48



Твърдо не. Може да не ме включваш в списъка на одобрените, като го направиш повече няма да се вясвам тук.

Automating a mess yields an automated mess. -Michael Hammer


Тема Re: ВАЖНО: запитване за слагане на ограничениянови [re: |]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано01.05.09 11:19



кажи си основанията да бъдеш против. има някаква вероятност някои да се вразумят.

за протокола: и аз съм против, но моето мнение няма значение в случая.

hell storms, rush over the earth
bestial invasioooooooooooon


Тема Re: ВАЖНО: запитване за слагане на ограничениянови [re: Cпиpo]  
Автор Бeзkoмпpoмиcнa ()
Публикувано01.05.09 12:29



"т.е., частично ще се подобрят нещата в този конкретен аспект. ще бъде частично, защото ще бъде все още възможно. "

... и какъв е смисълът тогава от ограниченията?



Тема Re: ВАЖНО: запитване за слагане на ограничениянови [re: Бeзkoмпpoмиcнa]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано01.05.09 14:46



А) вдигането на стари теми в момента се извършва така:
1. пуска се мнение в тема от, например, 2002 година
2. тя отива най-отгоре
3. мнението се изтрива веднага
4. темата остава най-отгоре
5. пристъпва се към т. 1 с друга стара тема

Б) вследствие от т.3 е невъзможно да се разбере кой е вдигнал старата тема, освен ако имам почти невероятния късмет точно тогава да зяпам клуб "Русе".

В) това може да го прави всеки регистриран юзър. нерегистриран не може да си изтрие мнението. ако аз го изтрия, темата също ще остане отгоре.

Г) ето тук е дребният смисъл от ограничението: ако се въведат горепосочените ограничения ще е ясно, че вдигащият темите е някой от юзърите в списъка. тогава ще имате една добра възможност да се дърлите помежду си кой от вас го прави.

Д) няма да водя или да участвам във водене на разследване кой от вас вдига старите теми.

Е) единственият начин този конкретен вид осиране на клуба да не е възможен, е дир.бг АД да направят дребни промени в скриптовете. дори и 99 модератора да изберете, пак няма да могат да го предотвратят. нито модераторите, нито администраторите са програмисти в дир.бг АД и, съответно, нямат права върху писането/променянето на софтуера, нямат директен достъп до базите данни, за да оправят датите полуръчно.

Ж) от емоционална гледна точка ми е безразлично дали ще има ограничения или не. безразлично до такава степен, че едва ли някой би могъл да си представи. встрани от емоциите предпочитам ограниченията да ги няма. нерегистрираните юзъри не ми пречат.

З) моят глас няма да има роля като такъв във вземането на решение.

hell storms, rush over the earth
bestial invasioooooooooooon


Тема Re: ВАЖНО: запитване за слагане на ограничениянови [re: ЛУД ПPЪЧ]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано01.05.09 14:47



Да де, ама като няма друг начин, на този етап ограничението е решение.

Your future dream is a shopping scheme.


Тема Re: ВАЖНО: запитване за слагане на ограничениянови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор TAfricanski (Бял!!!)
Публикувано01.05.09 14:59



Ограничението не е решение на нищо. Абсолютно нищо няма да спечелим. Това е почти като да изтрием клуба, за да не ни го насират. Категорично съм против привилегии на едни потребители спрямо други. Докато има някакъв смисъл да се изисква регистрация попринцип, макар и да не е решение на сегашния ни проблем, създаването на списък с потребители, които могат да пишат, е немислимо. Това е клуб на Русе, не на Илюминатите.
Ако направим това, никога повече няма да се появи никой нов човек, който просто е наминал и е решил да каже нещо. Ако нерегистрирани не можеха да пишат, аз никога нямаше да започна да пиша в този клуб, защото от малък съм отвратен от идеята за регистрации и в продължение на 3 месеца писах нерегистриран. Накрая се регистрирах, защото много завиждах на другите, че имат брояч на мненията и исках да си го меря с тях. Момченце съм, окей... А да не говорим, че ако сложим изискване за бял списък няма да имаме и гостуващи потребители от други клубове, които не винаги е задължително да са коварни тракийци. Тоест ще си останем 5 човека, които да си циклим сами. Тъпо.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.