Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:58 22.05.24 
Градове
   >> Русе
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Некоректна фирма монтираща климатицинови  
Автор krassyo (viahack)
Публикувано17.08.08 02:59



Предлагам тук да дискутираме фирмите, които са ни монтирали климатик и са ни оставили недоволни по един или друг начин от качеството (или по-скоро от липсата на такова) на труда им. Ето и моят горчив опит още преди година:

Име на фирма: ЗП "Любен Наумов Петков" (още известна като Занаятчийско Предприятие "Любен Н. Петков")
Проблема накратко: Некачествен монтаж на конвенционална сигъл-сплит климатична система MIDEA MSM3-12HR от ЗП "Любен Наумов Петков" и грубо отношение по време на консултация по телефона със лице от фирмата.
Описание на проблема: На 20-ти август 2007г. у дома в град Русе бе извършен монтаж на конвенционална сингъл-сплит система MIDEA MSM3-12HR от Занаятчийско предприятие "Любен Н. Петков" (ЗП "Любен Наумов Петков"). Следните факти, ме правят недоволен като клиент на въпросната фирма:
- При пробиване на дупка в стената за да бъдат прокарани тръбите за връзка между вътрешното и външното тяло бе засегната носеща колона и бе направена втора дупка сливаща се с първата за се пробие успешно до другата страна.
- При правене на заварка с цел свързване на медните тръби с тези на вътрешното тяло бе поставена прясната гореща спойка върху килима в стаята и на килима остана непоправимо петно от изгаряне. Дори не ми оставиха време да разкарам килима от мястото на действие бързайки да монтират системата и вземат паричките. Килимът предварително бе грижливо вдигнат там където се очакваше да монтират вътрешното тяло.
- Бе умишлено пропуснат момента с извършване на вакуум на системата, който гарантира излизането на влага, въздух и смазки от системата преди да бъде пуснат R22 хладилния агент. В последствие видях в официалното ръководство за инсталация на системата това, че е необходимо да са направи вакуум с вакуумна помпа и се консултирах с професионалисти в бранша (главно в Сетком форумите) и разбрах, че това е бил генерален пропуск. Свързах се с лицето Любен Петков представящо въпросната фирма седмица, след като бе извършен монтажа и при задаване на въпрос от моя страна дали е извършен вакуум на системата започнаха нападките облечени в повишен тон, как се съмнявам в способностите на лицето, което монтирало от години климатици. Бях информиран от него отново с груб тон (неприемлив в отношенията търговец-клиент), че вакуум не е направен, поради факта, че климатика е монтиран когато не е валял дъжд и в системата няма влага. Според същия техник е извършено единствено продухване и това било напълно достатъчно. Въпросния телефонен разговор ме накара да се почувствам обиден и целта на на техника бе да ме накара да се чувствам виновен, че съм се поинтересувал от това дали е направен вакуум на системата.
Снимков материал: тъй като не мога да приложа снимков материал на липсата на вакуум на системата ви предлагам да се полюбувате на дупката, която оставиха на стената:

(извинявам се за неестетично стоящата паяжина, която някак бледнее пред дупката, но не успях да я забележа и почистя преди снимката. Паяжината вече я няма, но дупката все така краси стената ми и е огромна.)
П.С. Очаква се въпросните занаятчии да се появят след няколко дена да правят годишна профилактика и да заверят гаранционната карта за още една година. Ако претупат некачествено профилактиката няма да видят пари от мем, но пък КЗП ще получат жалба по случая, както и ще държа вас в течение как се развива сагата със супер Любо Петков.
--

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от krassyo на 17.08.08 03:01.</EM></FONT></P>

Редактирано от krassyo на 17.08.08 03:04.



Тема Re: Некоректна фирма монтираща климатицинови [re: krassyo]  
Автор TAfricanski (Бял!!!)
Публикувано18.08.08 14:03



Моментът с помпата наистина е важен, но аз не съм чувал някой изобщо да използва вакуум-помпа при монтаж на сплит. Това намалява значително КПД-то на системата и води до по-ниска мощност на климатика при същото количество консумиран ток. Пожелавам ти успех в преследването им и с удоволствие ще чета развитието.



Тема Re: Некоректна фирма монтираща климатицинови [re: TAfricanski]  
Автор krassyo (viahack)
Публикувано18.08.08 21:15



Днес се свързах с тях на офисния им телефон. Някаква мацка ме записа и каза, че трябвало като дойдат да си приготвя гаранционната карта и тридесет парички. След като я попитах какво правят по време на профилактиката тя не можа да отговори и започна да мънка как замервали дали работи добре (със шублер ли замерват така и не ми стана ясно

).

Относно вакуум на системата ето какво пишат по въпроса във форум свързан с това:
При пропуснато вакуумиране на системата в нея при всеки случай остава поне въздух, което колкото разбирам я прави неефективна през зимата и от части застрашена от фал. Възможно е и нещо да не съм разбрал както трябва, но темата е доста полезна
--

Редактирано от krassyo на 18.08.08 21:20.



Тема Re: Некоректна фирма монтираща климатицинови [re: krassyo]  
Автор Блaryн Kaлчeв (Explorer)
Публикувано20.08.08 09:49



Тия са формени идиоти, щом са запълнили дупката с полиуретанова пяна. Това е пълен абсурд - пяната се разширява и започва да притиска маркучите. Дупката се запълва с ВСИЧКО ДРУГО БЕЗ полиуретанова пяна!

Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...


Тема Re: Некоректна фирма монтираща климатицинови [re: TAfricanski]  
АвторГюpaн (Нерегистриран)
Публикувано02.09.08 14:06



Момента с вакуумирането е доста важен етап от монтажа и ремонта на климатика, едно че изсушава влагата чрез вакуум и друго че премахва всички остатачни газове които влошават в последствие правилната работа на хладилната система т.е. нарушава се смазването на компресора а оттам и се увеличава и износването му, в последствие се чува шум при работата както и може да се получи замърсяване на филтър дехидратора и пак да предизвика дефект в компресора. Вакуумирането е едно от най важните неща които всеки монтажник трябва да спази за да се намали процента на дефект на системата. Получава се и по-голяма температура на кондензация и се увеличава разхода на ток а така спада и студопроизводството.
Знайте че без вакуумиране нестава ако беше така нямаше да го вписват в учевниците и инструктажите за ремонт.
Към Красимир твоята работа е повече на заяждане но ми се струва че си прав и трябва да си търсиш правата най малкото ще му е обица на ухото и такива своеволия няма да си позволява за напред г-н Техника.
Виж този форум тука има много компетентни хора


Монтажа наистина е зле, не са спазени отстоянията от таван и стена.Поне така се вижда на снимката



Тема Re: Некоректна фирма монтираща климатицинови [re: Гюpaн]  
Авторosaka (Нерегистриран)
Публикувано03.09.08 18:54



/бре сега ко ша праим ние без обезвъздушаване





Тема Re: Некоректна фирма монтираща климатицинови [re: Гюpaн]  
Автор krassyo (viahack)
Публикувано04.09.08 01:08



Благодаря за полезния линк. Наистина има много ценна информация.

Въпросните техници идваха да правят профилактика в нас и я извършиха за има-няма 5-10 минути. Когато отново зачекнах темата за пропуснатия вакуум започнаха да ме убеждават как било по-добре, че извършили продухване а не вакуум, как работили като за познат. За капак ми звънна на телефона и Любен няколко дена след профилактиката за да ме пита какво е това дето съм писал по форумите. Отново изредих нещата, които съм написал, че са си така и започна новото обясняване, че продухването било по-добро от вакуума...
Просто вдигам ръце вече. Явно е, че с въпросните хора на глава не може да се излезе, защото те винаги са прави и типично по социалистически при тях клиентът няма право.

--




Тема Re: Некоректна фирма монтираща климатицинови [re: osaka]  
АвторMaster (Нерегистриран)
Публикувано04.09.08 08:58



Osaka vie i da vakumirate i da ne go pravite efekta e sa6tijat. Klimatika taka ili ina4e ne raboti


Ot sega na tatak 6te gledame zimata kakvo 6te pravite



Тема Re: Некоректна фирма монтираща климатицинови [re: Master]  
Авторosaka (Нерегистриран)
Публикувано04.09.08 13:12



зимата сме на парно пиролиза



Тема Re: Некоректна фирма монтираща климатицинови [re: krassyo]  
АвторDaikin (Нерегистриран)
Публикувано07.09.08 12:55



Vse nakoy trjabva da go duha v slushaja sy ty. Vzemy sy Daikin y da znaesh shte raboty.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.