Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:44 29.05.24 
Градове
   >> Русе
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Както ми казваха :  
АвторMaлko Maraзинчe (Нерегистриран)
Публикувано03.12.08 12:20



Данъчните общо взето са интелитентни и разбрани хора. Ще ти посочат грешките, ще направят предписание и ако в срок не го изпълниш ще ти напишат акт.
Виж - тези от `Защита на потребителя" са прости и алчни ! Ще се опитат да те `цедят` и ако не им дадеш някой лев - пишат актове като за световно.
Имена ли ?! Няма нужда. Ако сте се сблъсквали с `дама` с лице на травестит - знаете за какво говоря.



Тема Re: Както ми казваха :нови [re: Maлko Maraзинчe]  
АвторKaпитaлиcт (Нерегистриран)
Публикувано04.12.08 00:33



Така ще е докато спреш с Ганьовските номера.



Тема Re: Както ми казваха :нови [re: Kaпитaлиcт]  
АвторMaлko Maraзинчe (Нерегистриран)
Публикувано04.12.08 09:56



Ганьо драги е на баща ти сина. Можеш да го видиш в огледалото. Ти от бюджетните паразити ли си ? Не че нещо, ама да не се чудите що ви бият от време на време :-)



Тема Re: Както ми казваха :нови [re: Maлko Maraзинчe]  
АвторKaпитaлиcт (Нерегистриран)
Публикувано04.12.08 18:36



От бюджетните паразити сме и сега ще ти одерем кожата защото лъжеш клиентите си. Да не се чудите защо ви отнемат разрешителните и ви фалират от глоби, тарикатчета пардон дребни бизнесмени.



Тема Re: Както ми казваха :нови [re: Kaпитaлиcт]  
АвторMaлko Maraзинчe (Нерегистриран)
Публикувано05.12.08 00:55



Ще ми одерете на пениса кожичката :)



Тема Re: Както ми казваха :нови [re: Maлko Maraзинчe]  
АвторKaпитaлиcт (Нерегистриран)
Публикувано05.12.08 20:37



Ако струваше поне една стотинка и нея щяхме да одерем. Ще ти одерем оборота.



Тема Re: Както ми казваха :нови [re: Maлko Maraзинчe]  
АвторMirU (Нерегистриран)
Публикувано10.12.08 02:14



Е, от такъв като теб никога не бих пазарувал. Естествено, че като потребител винаги ще си търся правата, както и всеки нормален човек трябва да го прави. А добре, че има Данъчни и Защита на потребителя за да има от кого да се страхуват хитрите търговци, когато лъжат клиента си ;)



Тема Re: Както ми казваха :нови [re: MirU]  
АвторMaлko Maraзинчe (Нерегистриран)
Публикувано10.12.08 13:43



И без това изкуствени пениси не продавам :-)



Тема Re: Както ми казваха :нови [re: Maлko Maraзинчe]  
АвторKaпитaлиcт (Нерегистриран)
Публикувано10.12.08 17:10



Спокойно, ние ще се погрижим. Скоро ще продаваш, само че на касите в някой супермаркет. Там да се научиш на дисциплина и добри бизнес практики.



Тема Re: Както ми казваха :нови [re: Kaпитaлиcт]  
АвторMaлko Maraзинчe (Нерегистриран)
Публикувано10.12.08 17:43



Хихи, сульо чувал за добри бизнес практики :)



Тема Re: Както ми казваха :нови [re: Maлko Maraзинчe]  
АвторKaпитaлиcт (Нерегистриран)
Публикувано10.12.08 18:25



Дали сме чували или не, няма значение. Важното е че ти и тези като теб скоро ще се научат. Няма бягане - гешефтарски изпълнения по андрешковски вън от ЕС. Пробвай да си аутсорснеш магазина в Беларус или Казахстан - там за правата на потребителите се грижи дедо ти Господ и к*ра ми Янко, идеална среда за развитие на бактер...опа, дребни магазинери.



Тема Re: Както ми казваха :нови [re: Maлko Maraзинчe]  
Автор JMM® (Свободен зидар)
Публикувано10.12.08 23:04



С кои 'защитници' на потребителите се сблъска - с 'Общинските' на К.Борисов, или с 'Областните' ?
Общото и за двете групи защитници е, че не могат да докажат произход на доходи, и въпреки това се разхождат на свобода....





Тема Re: Както ми казваха :нови [re: JMM®]  
АвторMaлko Maraзинчe (Нерегистриран)
Публикувано12.12.08 19:27



С тези в СБА-то. Идея си нямам кои са. Впрочем акта падна :-) Не, че съм имал съмнения - то така лъхаше на неграмотност от въпросната "служителка", че чак накъртваше.
Просто е невъзможно травестито-изглеждаща да се мота в магазина ти, от 1500 артикула да намери 2 /ДВА/ с паднали стикерчета и да ти казва "Абе акта ще е за около 300 лева, ама може и със 100 да се оправим". Разколебан съм дали следващия път да не я извикам в складчето и да и вкарам точно един юмрук. Човек има нерви и възпитание ама като се опитват да го рекетират минава в друго състояние.

п.п. Съвсем правилно си забелязал, че трудно се доказват приходите им, що става дума за `бизнес практики` издигнали хотел на 30-на килиметра от Русе. Сигурно от заплатка го е вдигнала миризливата мърла.



Тема Re: Както ми казваха :нови [re: Maлko Maraзинчe]  
АвторKaпитaлиcт (Нерегистриран)
Публикувано12.12.08 23:43



Скоро отварят втора била. Чудно колко ли бивши магазинери ще наемат. Пък и ноу-хау имат, гледам складове, артикули разбират, справят се





Тема Re: Както ми казваха :нови [re: Maлko Maraзинчe]  
АвторPaзбиpaщ (Нерегистриран)
Публикувано13.12.08 21:49



Навремето бачках в магазин за промишлени стоки. Дойдоха веднъж точно от защита на потребителя две фусти. И написаха протокол затова че клещите изложени на витрината нямат инструкция за експлоатация. Контакторите и другата специализирана промишлена автоматика като честотни, софтстартери, контролери и др. що нямали ръководство на БГ!!! Ама патко загубена тъпа, проста ти ли ще си купиш честотен преобразувател, че да му четеш инструкцията на БГ или главния инженер на ТЕЦ-а, който е учил това в продължение на години!!!!
Такива да ги пребиеш им е малко.



Тема Re: Както ми казваха :нови [re: Paзбиpaщ]  
АвторKaпитaлиcт (Нерегистриран)
Публикувано14.12.08 17:00



Само да ви светна, че въпросните патки не ходят по обекти щото ей така им е скимнало и се чудят кого да оръсят. Отиват по сигнали за нередности. Оттук следват 2 извода:

1) На някой от клиентите наистина му е било проблем липсата на въпросните инструкции
2) Някой от конкуренцията ви е наклепал. Това пък говори доста за начина на мислене на въпросните магазинери.



Тема Re: Както ми казваха :нови [re: Kaпитaлиcт]  
АвторPaзбиpaщ (Нерегистриран)
Публикувано14.12.08 17:29



Остана да обясниш и защо все се случваше преди коледа и нова година?



Тема Re: Както ми казваха :нови [re: Paзбиpaщ]  
АвторMaлko Maraзинчe (Нерегистриран)
Публикувано14.12.08 23:14



Абсолютни глупости. По сигнал било. И световната конспирация е в ход, а капиталиста си е пропуснал антидепресантите :)
Ходят си по раьони. Съвсем логично е преди празници, когато има увеличен клиентопоток и в старанието си да бъдеш отзивчив с клиентите, да пропуснеш да лепнеш я стикер, я цена и т.н. А и основната цел на полуграмотните мърли е да ти прошепнат заговорнически "абе и със 100 лева ще се оправим". От време на време си ги бият, естествено. Ама кучка-кокал-пуска ли ? :)

Но пък нещо любопитно научих. Че 90% от актовете стигнали до съд - падат. Което говори за непригодноста на въпросните към изпълняваните задължения.
И защото си имам свободно време - ще поразръчкам общината с въпрос - щом актовете са неграмотни и фактически губят време и пари на общината - какви санкции ще понесе травестито-изглеждащата.



Тема Re: Както ми казваха :нови [re: Maлko Maraзинчe]  
Автор brains (Добронамерен!)
Публикувано27.12.08 16:52



Цитат: "п.п. Съвсем правилно си забелязал, че трудно се доказват приходите им, що става дума за `бизнес практики` издигнали хотел на 30-на килиметра от Русе. Сигурно от заплатка го е вдигнала миризливата мърла."


Съвсем правилно забелязвате, че не може да си вдигне хотел със "заплатки"! Знаете ли кой и е издигнал хотела? Аз ще ви кажа - вие и вашите колеги сте и го издигнали! И не я наричайте "миризливата мърла" при положение, че е съумяла да ви прибере паричките и си направи с тях хотел! Не говори добре за вас!

_____________________________________
Бог да пази познати и непознати!

Редактирано от brains на 27.12.08 16:57.



Тема Re: Както ми казваха :нови [re: brains]  
АвторMaлko Maraзинчe (Нерегистриран)
Публикувано27.12.08 23:10



Пич, ако си забелязал - точно от мен ще такива като `капиталиста` и мърларата ще получат любезно отношение, а ако са по арогантни - просто бой и ебан. Щото не са случили на `крава`.
Тъпото е, че 90% от хората опитващи се да правят нещо, да бачкат не са юрдически грамотни. И си плащат глупави, неграмотни актове.

Може да звучи арогантно, но бой му е майката.



Тема Re: Както ми казваха :нови [re: Maлko Maraзинчe]  
Автор TAfricanski (Бял!!!)
Публикувано28.12.08 14:24



А ти що не си прегледа 1500-те артикула сутринта, че да намериш двата с паднали етикети и да им ги сложиш? А зъболекарят ти от 32 зъба ако ти извади един грешен, как ще реагираш? Пичага, в България има закони и тези закони, добри или лоши, трябва да се спазват безусловно. След като започнем да ги спазваме, ще може вече да се рафинират законите и да се премахват някои недомислици. И на мен ми се ще да са идеални, ама не са... Дай да не ги спазваме изобщо. Щом си направил нарушение за акт от 300 лева, ще ти пишат акт. След като те са неграмотни, актът ти ще падне в съда. Къде е проблемът? А като ти поиска 100 кинта, ти извика ли полиция?
А Комисията за защита на потребителите е една от най-полезните институции, на които съм попадал. Направо ще си ги сложа в списъка със семейство и приятели на Прима-та и по 3 пъти на ден ще им подавам сигнали, щото търговците и понятие си нямат от по-голямата част от задълженията си, наложени им от Закона за защита на потребителя и не само, или пък разчитат аз да нямам представа от тия задължения.
Я ти ми кажи продаваш ли стоки с гаранция по-малка от законоустановената или даже стоки без гаранция? А информираш ли клиентите си, че такива гаранционни карти са невалидни, защото така пише в закона? Самият ти знаеш ли го?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.