Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:26 21.05.24 
Градове
   >> Русе
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Транспорт до Букурещ  
АвторTourist (Нерегистриран)
Публикувано24.04.09 16:59



Аз съм от Варна и с един приятел искаме да се разходим до Букурещ за ден-два. интересува ме какви варианти има за превоз от Русе до Букурещ, какви са цените горе долу?

Мерси предварително.



Тема Re: Транспорт до Букурещнови [re: Tourist]  
Автор TAfricanski (Бял!!!)
Публикувано19.09.08 13:09



Късно отговарям... 20 лева ти е влак в едната посока. Има два влака на ден, в посока към Букурещ са неудобни, но към Русе има към 19:00, което е удачно. В сайта на БДЖ можеш да видиш разписания на международните влакове и след половин час чудене - да ги разгадаеш. Трябва ти Москва-София.
Има маршрутка, 2 пъти дневно, 20 лева в едната посока, 30 в двете. Към Букурещ има рано сутринта, удобно е, но последното връщане е към 16:00. Затова аз ходя в едната посока с Ованесови (маршрутката), в другата с влака. 10 лева отгоре, ама е по-удобно така.
Препоръчвам резервация на места в маршрутката, щото са общо 8 и се запълват лесно. :)

П.П. Пиши Ованесови в Гугъл.



Тема Re: Транспорт до Букурещнови [re: Tourist]  
Автор simonetta (скитник)
Публикувано22.09.08 13:27



през август за такси ми взеха 50 евро.... ако те устройва





Тема Re: Транспорт до Букурещнови [re: TAfricanski]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано24.09.08 11:36



тия дни ходих с колата до по-близкото летище (Baneasa). разстоянието от офиса до летището е 92 километра (в едната посока). таксите мост са, съответно, 16 лева + 31 леи. седмична винетка от бензиностанция на PETROM - 10 леи и некви стотинки. за паркинг на самото летище не платихме, защото изпуснахме входа му и спряхме малко по-нататък.

обърнете внимание на километрите, защото се носят слухове, че до Букурещ били 60 километра, уж. може и да са толкова до отсамната му част - не съм гледал колко. общото време за пътуване беше 3 часа и нещо - доста задръстено беше из града, освен че не знаех пътя. не че сега го знам наизуст, но след 3-4 ходения ще ми е по-лесно.

p.s. като ще идваш насам - обаждай се. ако имам некво ходене, може между другото да те повозя и тебе срещу един горещ шоколад след 22:15 :P

секс, вандализъм и религиозно мракобесие


Тема Re: Транспорт до Букурещнови [re: ЛУД ПPЪЧ]  
Автор TAfricanski (Бял!!!)
Публикувано15.10.08 01:04



По околовръстното ли мина или през града? Тия километри мисля че са по околовръстното, а и след като е имало къде да спреш СЛЕД входа на летището, съм почти сигурен, че си идвал от околовръстното, понеже иначе щеше да се озовеш на един пътен възел, където няма къде да се паркира.
Времето страшно много варира в зависимост от трафика (90 км за 2 часа са си 30 км/ч средно ;)).
По околовръстното не е по-бързо, отколкото през града. Много зле е организирано, има една камара кръстовища, където околовръстното е без предимство.
Обикновено на нас пътуването до Букурещ ни е поне толкова, колкото и после добирането до летището веднъж като сме стигнали града. Последния път само летях в неделя сутринта и стигнахме два часа преди отварянето на чек-ин и си играхме с една котка в близкия квартал.
Гугъл Мапс за съжаление все още нямат подробна карта на Букурещ (докато за Русе имат!), така че не мога да взема оттам данни за разстоянието до летището, но от Кръговото в Русе до околовръстното на Букурещ разстоянието е 64 км по данни от тях. Като се добави обиколата по западната дъга, до разклона за Бънеаса стават 99 км. През града пък по права линия са 17 км, значи ги сложи 25 след пресичането на околовръстното.

Возенето - винаги готов! Ти пиши като ще ходиш, да идвам да се возя!!! А съм фен да се размотавам навсякъде... :) Между 27.12.2008 и 11.01.2009 имаш ли планирано ходене някъде?





Тема Re: Транспорт до Букурещнови [re: TAfricanski]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано15.10.08 10:13



> "По околовръстното ли мина или през града?"

през града, без да се загубим, т.е. следвах маршрута, който ми беше подробно обяснен. ако се обадиш като се появиш тука - ще ти го покажа на картата. по околовръстното на Букурещ не съм минавал.

секс, вандализъм и религиозно мракобесие


Тема Re: Транспорт до Букурещнови [re: ЛУД ПPЪЧ]  
Автор TAfricanski (Бял!!!)
Публикувано15.10.08 14:15



И аз през града го знам. Най-триковото е, че Soseaua Kiseleff е еднопосочно и трябва да се заобиколи през Плащада на Авиаторите.

Иначе е доста праволинеен маршрут.



Тема Re: Транспорт до Букурещнови [re: TAfricanski]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано03.11.08 16:13



а как се придвижваш от летищата то влака?

hell storms, rush over the earth
bestial invasioooooooooooon


Тема Re: Транспорт до Букурещнови [re: ЛУД ПPЪЧ]  
Автор TAfricanski (Бял!!!)
Публикувано04.11.08 12:32



С градски транспорт? Като се видя с време, ще проуча точно как стоят нещата с автобусите и ще напиша тук. Ако на някого му трябва срочно, да пише, ще се постарая. Хващам някого от Букурещ за ушите и да снася. :)



Тема Re: Транспорт до Букурещнови [re: TAfricanski]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано04.11.08 15:35



не е спешно - една близка, която я карах с колата от и до летището, има някакви притеснения, че ме била занимавала. затова питам. понеже с колата отивам до там, товарим багажа и тръгваме. ако не отида аз => ще трябва тя да се придвижи от аеро- до ЖП-гарата, да си купи билет и прочее. също така, единия полет се оказа на по-далечното летище (Отопени). как е транспорта от/до там?

вчера се рових из разписанията на влаковете и в крайна сметка стигнах до един PDF с некви влакове. ти за това разписание ли говореше по-горе?

hell storms, rush over the earth
bestial invasioooooooooooon



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.