Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:57 23.09.24 
Градове
   >> Русе
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Русе без търла  
АвторBaни (Нерегистриран)
Публикувано10.04.08 12:19



Предполагам , че всички сте прочели че оставаме без търла. Лично аз не виждам нищо лошо , че търлата беше в парка , но навярно не всички са съгласни с това.Изобщо спора за тоя парк вече става смешен. Незная и какво стана с предложението на кмета за атракции и още заведения. И защо проблема не се реши радикално - Николово става квартал и така Русе ще си има два парка - единия с атракции а другия за спокойни разходки





Тема Re: Русе без търланови [re: Baни]  
Автор TAfricanski (Бял!!!)
Публикувано10.04.08 12:29



Вани, търлъ значи нива на турски. Традиционно това се прави на нивата. Тарлата няма място в парка. Да, в парка има нужда от едно място с атракции и от няколко групи заведения. Нищо повече. Но не бих доверил на тази община да определени точната граница в никакъв случай! Чудно са я измислили на Хижа Приста тази година, ама никой не се навива да я прави там, щото кебапчийниците и цацата няма да вървят.



Тема Re: Русе без търланови [re: Baни]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано10.04.08 14:25



Много добра новина. Ти май не осъзнаваш как се унищожаваше парка от тази цигания. Да не говорим за въздействието на търлата с лютата чалга върху Болницата и Английската гимназия. Който има желание, ше намери друго място да люпи семки и да плющи кебапчета със съмнителен произход.



Тема Re: Русе без търланови [re: Baни]  
Авторshamanka (Нерегистриран)
Публикувано10.04.08 15:13



чудесна новина! браво!
хич няма и да ми липсва. така или иначе избягваме да се разхождаме в парка, когато има търлъ - много чалга, много мръсотия, много цигания...



Тема Re: Русе без търланови [re: Baни]  
Автор Eдин_тип™ (много търсен)
Публикувано10.04.08 17:14



Единственото хубаво нещо на Търлата е, че след като свърши почистват основно района. Сега я го почистят, я не. Иначе не е зле да има постоянни атракции някъде в града, но не точно в парка. Евентуално, да речем, да го раширят към Дунава и всички люлки да ги монтират там, а Търлата също да се провежда там без да се вреди на парка.



Тема Re: Русе без търланови [re: Eдин_тип™]  
Авторrocт (Нерегистриран)
Публикувано10.04.08 20:07



Най-после и ние които живеем там няма да бъдем подлагани на тормоз от чалга излеяния , миризми от загоряли кебапчета , пържена цаца , а ужасените ни децата няма да бъдат посрещани от пикаещи пред входа . Време беше .



Тема Re: Русе без търланови [re: Baни]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано11.04.08 08:58



за протокола: и аз се кефя, че са предотвратили циганията от парка тая година.



Тема Re: Русе без търланови [re: Baни]  
Автор valentino_ (влюбен)
Публикувано11.04.08 21:48



Още една добра новина за Русе!
Остава и да изгорят онези отвратителни бараки - т.нар. "Коледно градче" (да му се доповръща на човек), и веднъж за винаги ще се сложи край на "атракционите" в града.



Тема Re: Русе без търланови [re: valentino_]  
Авторpyceнeц2 (Нерегистриран)
Публикувано12.04.08 00:46



Колко съм съгласен само!

Ще добавя: никога повече смрадлив макдоналдс на площад Свобода. Никога повече ресторант Потсдам и Опиум...опс, последните две са по-скоро пожелания.



Тема Re: Русе без търланови [re: pyceнeц2]  
Автор TAfricanski (Бял!!!)
Публикувано12.04.08 01:48



Пичове, има си място, време, ситуации, хора и настроение за всичко. Онзи ъгъл на площад Свобода традиционно е закусвалня, доколкото знам. Потсдам... ми и това трябва. И места като Опиум са необходими. Даже на мен да не ми харесват, трябва да ги има. Друг е въпросът къде точно да са тия работи, кога, как изглеждат отвън, как се контролират. Коледният базар би бил идеален, ако беше наистина само коледен и не се продаваха пълните боклуци. И за тарлата - идеално е да е на хижа Приста. Не можем да затворим всичко в града.
Онзи ден в Бремен баш на центъра, между сградата на Бундесбанк и на Катедралата, продаваха картофи директно от камиона, като на Търговията в Русе. До мола, който е на 200 метра от въпросната катедрала, пък имаше пазар с тараби, където продаваха плодове, зеленчуци и ЯЙЦА. Така че нашенските гледки даже не са ненормални. Малко по-спокойно бе. :) Не бъдете толкова крайни.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.