Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:11 29.06.24 
Градове
   >> Русе
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Газираните напитки - ВНИМАНИЕ  
АвторBaни (Нерегистриран)
Публикувано30.03.08 19:00



Сигурно доста от вас ще ми се смеят , но наистина досега не се бях замисляла над това какво пия . Може би защото много рядко си купувам газирано. Но се случи да си купя газирана напитка след чиято консумация получих силен световъртеж. Доста се уплаших. Незная какво ме накара да прочета какво пише на етикета за подсладитела и да потърся в интернет. Леле какво чудо всъщност се оказа . Малко ме е срам да си призная че не съм реагирала по рано , но предпочитам да ви предупредя ако случайно незнаете. Та значи въпросния подсладител води до световъртеж при някои хора а при други дори до епилептични пристъпи. Другите посладители са канцерогенни и в много страни са забранени. Естествено в нашата бананова република всичко е разрешено. Този подсладител го има и в разтворимите сокчета така че моля ви четете и проверявайте какво консумирате, защото човек много трудно би свързал световъртеж или друго състояния с дадена напитка.



Тема Re: Газираните напитки - ВНИМАНИЕ [re: Baни]  
АвторBarbi (Нерегистриран)
Публикувано30.03.08 19:45



значи, нищо чудно по погрешка да сложат и наркотик. Не знаем нито какво пием, нито какво ядем.А и грешката ни е, че не четем какво купуваме.



Тема Re: Газираните напитки - ВНИМАНИЕ [re: Barbi]  
АвторBaни (Нерегистриран)
Публикувано30.03.08 20:04



Наистина грешката ми е че не чета. Пише там някакви Е- та а и нали много рядко си вземам газирано , никога не съм мислила , че може така да ми повлияе на момента. А и да си призная , вярвах че неможе толкова опасни напитки да ги има и по големите магазини. Мале , умирам от срам като си помисля как ще ми се изсмеете ама какво да правя. И все пак е по- добре да споделя , че знам ли , може да има и други като мене.





Тема Re: Газираните напитки - ВНИМАНИЕ [re: Baни]  
Авторpyceнeц2 (Нерегистриран)
Публикувано30.03.08 22:05



Ами така става като гледаш цената, а не етикета. Съвсем нормално.



Тема Re: Газираните напитки - ВНИМАНИЕ [re: pyceнeц2]  
АвторBaни (Нерегистриран)
Публикувано30.03.08 22:17



За съжаление цената не е критерий за качество. Същите съставки ги има и в сокчетата на прах , които уж не са български и много приятно ги рекламираха по телевизора. Е , изненадата ми беше огромна като видях същата съставка и в тях.



Тема Re: Газираните напитки - ВНИМАНИЕ [re: Baни]  
Автор krassyo (viahack)
Публикувано31.03.08 08:24



Ами консервантите са лоша работа. Внимавайте какво пазарувате и гледайте предварително за Е-та по етикетите.

--




Тема Re: Газираните напитки - ВНИМАНИЕ [re: Baни]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано31.03.08 10:19



за да има смисъл от написаното, добави кое от всички Exyz е въпросната съставка и къде прочете, че може да довете до световъртеж и епилептични припадъци. в днешно време е трудно да се намери напитка без нито едно Exyz.



Тема Re: Газираните напитки - ВНИМАНИЕ [re: ЛУД ПPЪЧ]  
Автор TAfricanski (Бял!!!)
Публикувано31.03.08 11:08



Е то и лимонената киселина е Е-ХХХ... Това е по класификация просто...



Тема Re: Газираните напитки - ВНИМАНИЕ [re: Baни]  
АвторTK3C-Pyce (Нерегистриран)
Публикувано31.03.08 13:32



Хаха, аз ако чакам на държавата да ме пази... жив - умрял съм.
В кока-кола като че ли има най-малко вредни гадости - ама обикновената, не лайт. В Лайт има аспартам - канцерогенен. Същия го има и в Орбит и т.н. Хубавото е, че е в малки количества. Другото хубаво нещо е, че не се надявам да доживея до 100 години, така че лесно правя компромис



Тема Re: Газираните напитки - ВНИМАНИЕ [re: Baни]  
Автор Блaryн Kaлчeв (Explorer)
Публикувано31.03.08 16:44



Ами изплюй камъчето - подсладителят си има име и това е АСПАРТАМ. Като пуснеш в Гугъла тази дума, можеш да се хванеш за главата.
Но не си права с комплексарските си съждения, че България е уникален случай. Напротив - това е основният подсладител, използван от Кока кола и Пепси кола, а тези продукти далеч не са само в България. Вреден или не, едва ли горните две фирми ще допуснат да бъде забранен.
На всичкото отгоре аспартамът е доста по-евтин от захарта - една и съща подсладеност се постига с по-малки разходи. Плюс манипулацията за диетичност, 0 калории и други рекламни хватки.

В щатите е забранен цикламатът - немски подсладител. Най-безопасен, но и най-скъп е добрият стар захарин, но никой не се минава да го влага в
производството.

Така че, по-полека с кола-лайт, дъвка Орбит без захар, пепси 0 калории и т.н. При боядисаните сокчета нямаш никакъв шанс (българснки, вносни, все тая), само на тези - 100% без добавена захар.

Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.