Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:10 29.06.24 
Градове
   >> Русе
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Цървуландия [re: pyceнeц2]  
АвторЦвeти (Нерегистриран)
Публикувано30.03.08 20:12



Аз мога и достатъчно съдържателно да се самокритикувам, но не страдам от липса на внимание или мания за величие, за да се популяризирам.


По- интересното е, че никой не се изказва по същество...



Тема Re: Цървуландия [re: Цвeти]  
Авторpyceнeц2 (Нерегистриран)
Публикувано30.03.08 22:04



Мисля, че си противоречиш. И тук, както и във всяка тема предразполагаща към нихилистични изблици, почти половината мнения се дават от теб





Тема Re: Цървуландия [re: Цвeти]  
Автор фapaшa (клъзец)
Публикувано31.03.08 12:34



айде по същество по тъпата тема:

1. Успели хора: Бобоков, Нешка Робева, Веско Топалов, Гено Генов приживе, и още много други не толкова известни, но успели русенци. На ниво страна има още повече. Мързи ме да изброявам. Докато не формулирате по-точно определение на "нормален" и "успял", отговорът е елементарен и лесен.

2. Русе е много хубав град, но съжаление или не, не е столица или нещо супер уникално за страната ни, включително и в отрицателен аспект. Иначе казано не е най-провинциалния град в БГ. И определено е над средното ниво за БГ като съотношение плюсове-минуси. На ниво страна пак не сме нещо уникално за света - има и по-зле от нас в най-различни сфери, така че за какво всъщност говорим???

3. Какво против имате цървулите? Нима в страната на гуменките или цвичките би било по-добре?



И дори и да сме Цървуландия /квото и да значи смислово това/, какво конкретно следва от тоз факт???



Тема Re: Цървуландия [re: pyceнeц2]  
АвторЦвeти (Нерегистриран)
Публикувано31.03.08 19:03



Успехите на Нешка Робева и Веселин Топалов какво общо имат с Русе?....и темата за Цървулландия. Градът упорито си "пътува" в определена посока.../ясно коя/.И тук се чудя, защо почти всеки успял бяга от Русе или първо бяга, а после успява.Защо като живеем в един прекрасен, проспериращ, културен, красив и правилно развиващ се град, миграцията от същия стабилно се развива





Тема Re: Цървуландия [re: Цвeти]  
Авторpyceнeц2 (Нерегистриран)
Публикувано31.03.08 20:44



Абстрахираме се от това досега, а защо всеки избягал и неуспял толкова много държи да сподели колко добре е направил че се е махнал? Сякаш това е най-големият успех в живота му.

Но това наблюдение го имам не само от този форум, а и от много други, като някои от авторите тук или в тях ги познавам лично.

Та така де, защо според теб става така? В смисъл тези, които избягат и не успеят да се реализират _там_, защо винаги това с бягането им е основна тема за разговор? Дали търсят някакво оправдание или морална подкрепа за това което са направили?

Казвам това, защото от много отдавна не живея в Русе, може да се приеме че съм се реализирал относително успешно и не се оплаквам от живота си, но никога не съм го изтъквал това с преместването, нито сега, нито преди 10 години. От друга страна познавам прекалено много хора, които направиха същото, живеят под наем, работят за някакви смешни пари и може да се каже, че съществуват заради самото съществуване. При което не съм особено убеден, че в Русе нямаше да се реализират по добре, тези хора така или иначе не работят това, за което са учили, а работят ниско-квалифициран труд.

Абе интересна работа, дали обективната реалност на "другото място" е толкова привлекателна, колкото чисто човешките мечти, свързани с нея, които не рядко се разминават със същата тази реалност?

Ти какво би казала по въпроса? О, ами всъщност все още нищо не можеш да кажеш





Тема Re: Цървуландия [re: фapaшa]  
АвторZnaesht (Нерегистриран)
Публикувано31.03.08 20:45



Бобокови и Гено какво общо имат с Русе? Братята са от Пиргово, а Гено бе от Иваново. Нешка пък толкова малко е живяла в Русе, че вече малко се сещат за нея. Макар че в ония времена, за които малко хора вече си спомнят, тя се изправи срещу Партията си, за да защити града от хлора. Но бе отдавна. Тъй че "преуспял русенец" е много относително понятие. Първо, дали е русенец и второ - дали това, с което си е докарал пари, е "преуспяване".





Тема Re: Цървуландия [re: TAfricanski]  
Автор... (Нерегистриран)
Публикувано31.03.08 20:51



http://silvistefanov.blog.bg/viewpost.php?id=51211



Тема Re: Цървуландия [re: DDR]  
АвторBaни (Нерегистриран)
Публикувано31.03.08 21:32



Наистина се чувствам като в цървуландия. Но дали това е от бликащия от телевизора негативизъм или от ситуацията в която сме незная. Мисля че по цял свят има простотии но на нас ни вадят очите за всичко . А и това че търпим една шепа хора да ни правят на маймуни също ме кара да се чувствам като цървул. Например това което се каза във форума , че например олиото в Германия е два пъти по евтино а ние си траем . И с всичко е така.
Кажете по същество кое ви дразни. И Цвети , много е нетактично така да говориш за Русе. В края на краищата навярно всички сме ходили в доста държави и ако не можеш да оцениш колко е красив града ни си е твой личен проблем. А това че е икономически изостанал , лично аз невиждам как може да се оправи. Ама това не ми е и работа. Има умни глави да му мислят.



Тема Re: Цървуландия [re: Baни]  
АвторZooni (Нерегистриран)
Публикувано31.03.08 23:24



Хора, ние наистина си заслужаваме всяка минута от живота в Цървуландия. Браво на тези, които си казаха мнението по темата откровено, без да се правят на ерудити. Лошото е, че другата част от хората, дето са суперерудити само разводниха темата и ни демострираха как всичко разбират и всичко могат. Сигурно е някакава случайност, че и те живеят в Цървуландия, та ако ще и цвички да носят в същата кал газят. И за да дам по-оптимистичен тон на нещата, Ви подарявам една готина мисъл за финал: Жертва или автюрист, който търси своето съкровище? Всичко зависи от начина, по който гледаш на нещата."





Тема Re: Цървуландия [re: Zooni]  
Автор TAfricanski (Бял!!!)
Публикувано01.04.08 00:09



Ти на какъв халюциноген си? Или си учителка по литература? Щото бая написа, а нищичко не каза. Използва една напудрена думичка от чужд произход. Използва я няколко пъти. Каза, че всеки заслужава съдбата си. После каза как някой е самохвалко и накрая плясна един цитат. Какво по дяволите?
Какво пак сте почнали да се тюхкате като стари баби пред блока бе, мааму деа?! Какво не ви е наред? Какво е цървулското на града или държавата? Не бе комплекси, не бе чудо. Мрън мрън. Кой ви е виновен на вас, че сте сдухани, неуспели, комплексирани, недоволни или просто ви мързи да си учите за изпита като мен и се търсите на приказка?! Никой. Ама да мрънкаме. Мрън мрън. Това трябва да е химнът ви. За съжаление това е наистина характеристика на българите като цяло - ебаси мрънкането, заклевам се! Други обощения не се наемам да правя, но това си го позволявам.

Бъдете недоволни от нещо градивно. Примерно, че НЗОК и НАП не спазват законите в България. Или че съдът е неефективен и не си струва да си търсиш правата и по-добре да се примириш, че някой те е измамил с гаранцията и да си платиш ремонта, отколкото да се съдиш. И като сте недоволни от нещо, направете някаква стъпка да го промените. Принудете някого да си свърши работата. Нали сте много корави и градът ви е виновен? Цървули. Заслужавате да си доживеете живота някъде в южната част на Мароко или в Нигерия или в Брунеи Даруссалам или в Узбекистан да видите какво е. България е на прав път, трябва да се бута да върви напред, а не да се мърмори. Същото е и с града. Такъв икономически бум, а някви дрисли кършат пръсти колко цървулско било. Аре марш в Търново да си купувате парцалки, произведени в Русе, и там си останете...



Редактирано от TAfricanski на 01.04.08 00:15.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.