Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:40 13.06.24 
Градове
   >> Русе
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Истината за Русенския квартал “Средна кула” инови [re: Cлънчицeтo]  
Автор TAfricanski (Бял!!!)
Публикувано09.03.08 03:45



Дрън дрън комплексари дрън дрън шаблони какви са българите дрън дрън или бъдете против Масларова или към нея дрън дрън.

Не е моя работа да казвам кое заболяване от какво е предизвикано. Не знам как си представята тая социализация. Сигурно ще си ходят с комшиите на чай. И както минават някакви специалисти съвсем случайно и ще се отбиват да проверят дали в тия защитени домове, построени щедро от бТВ, няма случайно едни дечица с увреждания, които може да имат нужда от тяхната помощ. Дайте както е тръгнало цяла България да стане един център за лечение на увредени, да станем защитеното жилище на Европа. Ехо...
Какви подписи да събирам да искам някакво си запитване? Как си го представяш да стане?
Не съм гледал ни едно интервю с Масларова, просто си имам собствено мнение за света...
Че си най-зле от Европа го знаеш ти и комплексираната ти глава. Въобще не си толкова зле, колкото ти се иска, така че стига повтаряхте старата песен на стар глас. В България нещата са нормални, стават по нормалния начин, има нормалните проблеми и затруднения, не сме някакви изроди уникални.
Някой да е твърдял, че държавата е силна или отговорна? Аз не видях това. По-скоро аз и другите твърдим точно обратното - че не се решава основният проблем, който е "Защо и как се стигна до тук?!", а се решават симптомите му.
И да, и аз не бих допуснал тия "специалисти", а бих ги отпратил с полиция до границата на държавата. България не е колония нито на Великобритания, нито на Белгия, нито на някоя от другите хиени. Или греша? Ние не сме по-долу от тях БЕ! А колкото до децата... на тях не им трябват англичани, трябват адекватни действия. Америка е открита.

И да, има агресия, защото ме дразните, защото ми се струва, че не може наистина да вярвате в тезата си и просто искате да ме дразните ВСИЧКИ!



Тема Re: Истината за Русенския квартал “Средна кула” инови [re: TAfricanski]  
Автор Sunshine light (непознат )
Публикувано09.03.08 14:11



За това някой да те дразни трябват двама: не само тоя дето те дразни.
Това да не е да те набие някой???
Щом ВСИЧКИ те дразнят дали причината не е в теб, вместо у всички?
Обясни на дълго и на широко каква НЕ ТИ Е работата, а някакви насоки да дадеш за това каква ТИ Е работата? (освен принципно бунтарство срещу всичко/и)

Ако в "България нещата са нормални, стават по нормалния начин, има нормалните проблеми и затруднения" нямаше да има Могилино. И никой не те е нарекъл "някъв изрод уникален",защо се чувстваш лично засегнат, не е ясно.
Проблемът с тия деца е факт, със или без знанието на Европа.
Не ти е оригинално становището, защото и министерството го споделя:няма да се приема помощ отвън,защото не сме по-зле от тях. Егати гордостта,егати чудото....
Дотук не видях никакви "адекватни действия" на хора, наистина искащи да помогнат. Всички добри идеи потъват някъде в "нормалната ни система" и всеки си гледа собственото спокойствие.
За една държава и обществото й, може да съдиш по статута на социално слабите и инвалидите....



Тема Re: Истината за Русенския квартал “Средна кула” инови [re: Sunshine light]  
Автор TAfricanski (Бял!!!)
Публикувано09.03.08 14:56



Аз мога да съм си идиот, но това няма общо с темата. Вие пък сте безгръбначни.
Нямам задължение да се отчитам на разни хора каква ми е работата. Не ми плащаш ти, за да ми държиш сметка. От друга страна аз като гражданин на България съм работодател на тия, които са сложени за да администрират точно такива домове и да решават проблемите точно на такива деца.
Не може едновременно да твърдиш, че Могилино е уникално и че българите са изроди, за да го допуснат, а на следващия ред да ми обясняваш, че аз не съм бил изрод уникален. Избери си теза. Аз пък ти казвам, че Могилино просто е симптом на една недобре работеща администрация на една институционално слаба държава, което е нормално. Трябва да се поправи, но е нормално, случва се навсякъде. Освен това тия деца водят живот, който е по-добър от живота на огромен процент от световното население, така че престани с тия фантазии как сме най-зле от света. На какъв език да ви напиша, че България е рай във всички отношения в сравнение с много голяма част от останалия свят?!
И не, няма да се приема помощ отвън, защото това не е пожар, за който да трябват много техника и хора, не е някакъв велик научен проблем, за който да трябват много учени, а това е един смотан дом за изоставени деца с увреждания. Тая помощ отвън изобщо не е помощ, а е заявка за колонизация и покровителстване. България няма правото да позволява на разни да си оправят вътрешните проблеми и комплекси с нейната чест. И да, това е важно. Иначе да делим територията на 4, една част за Румъния, една за Турция, една за Гърция и една за Сърбия и да закриваме България, ако това не е важно.
И какво, аз да си сменя тезата, щото и някой друг я имал? Що не се гръмнеш?
Абе какво да помогнат бе? Наводнение ли има, че да трябва да се спасяват овцете? Какви хора, наистина искащи да помогнат, могат да имат адекватни идеи, при положение че са го ударили на чиста проба емоция, ораторстване, морализаторстване и повтаряне на шаблони?
Под нормална система нямам предвид добре работеща, а нормална. Отвори речник. Там има интересни писания, които ще ти помогнат да разбираш какво се опитват да ти кажат хората, а не да се държиш като тъпа женска, която като чуе червено и почва да вдига врява, че има пожар, пък то й подаряват роза. Тук не играем на асоциации, а ти нито си ми интересна, нито имам полза от тебе, че да започваме играта тепърва.
Аз мога да съдя и по цената на доматите в кой язовир ще има големи шарани и ще звуча точно толкова смислено, колкото и ти, само дето ще приказвам по-малко глупости.



Тема Re: Истината за Русенския квартал “Средна кула” инови [re: TAfricanski]  
АвторCлънчицeтo (Нерегистриран)
Публикувано09.03.08 17:01



Ха, каза нещо смислено тоя път.
Само да поясня: говорех за "жестоко общество", А НЕ как "българите са изроди"! За твоите лични интерпретации не мога да нося отговорност.
И ще дам един дребен пример, да няма двусмислия тоя път.
Колко хора със "синдрома на Даун"(намери си го в речника) си видял по улиците?
Няма и да видиш. Не че ги няма. Във всяка страна си има процент деца,раждащи се с тоя синдром. Само че ние си ги крием, да не уплашат крехките граждани.
Друг пример: млад,прав,здрав младеж, след катастрофа остава парализиран от кръста надолу. И него няма да видиш по улиците вече.
Не че не може да излезе с инвалидна количка, но просто ние в нашата"съвсем нормална държава" нямаме абсолютно никакви изградени услуги за подобни хора,никакви улеснения! Как да се качат в автобус,как да влязат в магазин?
Сигурно не ти е работа да отговаряш на тия въпроси, да.
Сигурно тия,дето получават данъците ни не си ги задават въобще.
Но е хубаво хората от улицата да осъзнаят че такива хора съществуват и да има някаква приемственост към тях! Това не зависи от тия отгоре,нали??

А за това че "че Могилино просто е симптом на една недобре работеща администрация на една институционално слаба държава, което е нормално. Трябва да се поправи, но е нормално, случва се навсякъде." ми имаш съгласието 100%.

И аз и ти и всички да се гръмнем: дупка в морето, нищо няма да стане...



Тема Re: Истината за Русенския квартал “Средна кула” инови [re: Cлънчицeтo]  
Автор TAfricanski (Бял!!!)
Публикувано09.03.08 17:13



Доста хора с Даун съм виждал в България. Иначе си права, че условията за инвалиди са ужасни и е крайно време да бъде направена България достъпна за тях.
А иначе зависи от тия отгоре и то много. Ако си мислиш, че Ханс и Зимон са си мечтали цял живот всеки един градски автобус в Германия да е пригоден за инвалиди и да ги чака, колкото и да изостава от разписанието... Например градският транспорт в Бремен плаща таксито на увредения човек в случай, че дойде автобус, който не е пригоден за инвалиди. Не че в града има и един такъв автобус. Това не става просто така.

А и това няма никаква връзка с квартал Средна кула.



Тема Re: Истината за Русенския квартал “Средна кула” инови [re: TAfricanski]  
АвторCлънчицeтo (Нерегистриран)
Публикувано09.03.08 18:49



На въпроса за социализацията и как си я представяме, ето пример от Варна:

http://www.digsys.bg/eunetweb/karindom/index.html

Ето че можело и по друг начин, и то пак у нас...!!



Тема Re: Истината за Русенския квартал “Средна кула” инови [re: Cлънчицeтo]  
Автор TAfricanski (Бял!!!)
Публикувано09.03.08 19:08



Тогава защо изля помията си върху българското общестно и българите?



Тема Re: Истината за Русенския квартал “Средна кула” инови [re: TAfricanski]  
АвторCлънчицeтo (Нерегистриран)
Публикувано10.03.08 00:47



защото ми се повръщаше.....

А ти не се отъждествявай с хората от Варна.
Тука нали всички ламтите че нищо не можело да се направи за "тия идиотчета"??
Че и подписки тръгнали да пишат...

Ето ви доказателство че може.

Що не ходиш да си гледаш комедийките да си развеселяваш тъпото ежедневие??
По-смислено ще е от коментарите ти тука.



Тема Re: Истината за Русенския квартал “Средна кула” инови [re: Cлънчицeтo]  
Автор TAfricanski (Бял!!!)
Публикувано10.03.08 12:18



Уф, уморих се да ти обяснявам как ти куцат логическите връзки, така че върви на майната си. Майната ти и на теб, и на птичия ти акъл. Уморявам се някви тъпи женски да не реагират на това, което казвам, а на това какво чувстват, когато го казвам. Аз съм тъп, смотан, ограничен, малоумен, расист, шовинист, расист, а ти си идеална, умна, съчувствена, с широк мироглед, търпелива...
Ти си права! Остави ме на мира, за Бога!!!



Тема Re: Истината за Русенския квартал “Средна кула” инови [re: БoEB]  
Авторsurki (Нерегистриран)
Публикувано17.03.08 01:06



...... Честно казано,не допусках,че толкова лесно могат да се изричат обиди!Кой,кого излага...?Ами като сте "толкова хуманни на чужд гръб",......"що не пробвате да приберете по някое друго дете в домовете си йееее?..."Така "интеграцията за бъдещия им живот" ще е сто процентова .Не само между хората,ами в едно "нормално европейско семейство".Или дайте да си пишем,защото...трябва да убием някъде времето си.
Ние тези деца,не сме съгласни да ги приемем на посоченото място в Средна кула! Вие може да злобеете и да "простеете",ама колкото си искате.Кои сте вие,че да си мислите,че имате право да ни съдите?
Все едно ние от кв."Средна кула",да си решим и да настояваме на всички,които са против протеста ни,да им се настани по едно болно дете в дома. За морална интеграция.

Че какво,зле ли ще вие?Още едно живо същество в дома ви!.......Ще можете,да изливате хуманизма и благородството си и най-вече ще имате възможност всяка секунда да сте състрадателни и сантиментални!
А аз дори няма да Ви пиша,колко лаконичен е бил Милен,като е изразил протеста си. ЗАщОТО НЕ СЪМ ДЛЪЖНА ДА СЕ ОПРАВДАВАМ НА НЯКОЙ, КОЙТО НЯМА ПРАВО ДА МЕ СЪДИ !
Колкото до срествата за масова информация...те хората просто си вършат работата...в интерес на нечия поръчка!........и колкото по-сензационно,толкова по-добър успех!
Вие преценете сами, какви хора са тези,които приемат всичко от пресата и телевизионните предавания едно към едно за "чиста монета".Аз няма да се ангажирам да ги титуловам и ще се въздържа от етикетчета като "лумпен", "идиот" и пр.
Просто ще напиша,че мнооооогооооо Хора УБЕДИТЕЛНО сме запознати с реалната фактичека обстановка и поддържаме Милен,който и да е той!
А Вие си уплътнявайте колкото си искате времето злобливо избивайки комплекси на чужд гръб!...НИЕ щЕ СИ ПАЗИМ ДОМОВЕТЕ ,ГРАДИНИТЕ, УЛИЦИТЕ И ДЕЦАТА , защото ако не го направим , няма кой! Вие преди да ни съдите си прегледайте ВАШИТЕ домове градини и квартали,бъдете пример за ВАШИТЕ ДЕЦА и помислете,преди да отсъждате с лека ръка другиго!.....така се живеете по-пълноценно и щастливо,ПОВЯРВАЙТЕ МИ !




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.