Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:47 17.06.24 
Градове
   >> Русе
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Истината за Русенския квартал “Средна кула” и децанови [re: xeпд]  
АвторGranny Martas Day (Нерегистриран)
Публикувано02.03.08 12:17



Поведението на телевизия БТВ е тенденциозно и винаги срещу Русе и русенци. Каква ли е причината все още не откривам.





Тема Re: Истината за Русенския квартал “Средна кула” инови [re: xeпд]  
АвторПpяkop* (Нерегистриран)
Публикувано02.03.08 14:08



В bTV са бесни, че някакви провинциалисти спъват бляскавата ПиАр кампания.

Един милион и половина лева събрахме за нещастните деца - могат да им постоят палат. В същото време, обаче, депутатите ще похарчат 2 милиона лв. за нови коли.

Нещастнищи са!





Тема Re: Истината за Русенския квартал “Средна кула” инови [re: Mилeн]  
Автор БoEB (гарван)
Публикувано05.03.08 23:24



Миленчо, лумпен нещастен, не чувстваш ли че изложи и себеси и квартала!



Не можеш да избягаш...от себе си!

Тема Re: Истината за Русенския квартал “Средна кула” инови [re: БoEB]  
Автор glasyt (новак)
Публикувано05.03.08 23:30



БoEB, mislq 4e Milen4o trqbwa da se stremi da izbega ot takiwa kato tebe a ne ot sebe si !



Тема Re: Истината за Русенския квартал “Средна кула” инови [re: Mилeн]  
Автор Sunshine light (непознат )
Публикувано07.03.08 21:22



Всичко много добре,Милене,
само дето не това е тонът, с който ще постигнеш нещо.
Освен възмущение и плюене по целия останал свят освен вашия квартал,никъде не видях да предлагаш алтернативи!??
Инфраструктурата, която да обхване тия деца откъде трябва да започне??
Или направо да ги гръмнем??
Някакъв нещастник беше писал за "идиотчета" вместо деца и това още веднъж показва колко светлинни години ни делят от европейския манталитет, където специалисти влагат усилия и работа с деца като Диди, Тодор и Стоян и те имат шанс за нормален живот. Но не у нас,не тук,не сега...
Аз гледах филма 2 пъти, и,Милене, за твойта крехка психика препоръчвам САМО ПОСЛЕДНИТЕ 5 МИНУТИ. Те са предостатъчни. Без думи показват колко малко искат тези деца: едно докосване,една прегръдка, един миг на човечност и внимание. Само че англичаните са пропуснали момента че в нашето жестоко общество такива няма и тепърва трябва да се възпитават......



Тема Re: Истината за Русенския квартал “Средна кула” инови [re: Mилeн]  
Автор Sunshine light (непознат )
Публикувано07.03.08 21:33



По въпроса за "лудите старци"....ако майка ти се разболее на стари години от Алцхаймер(не го пожелавам и на врага си!!) дали няма да ти се иска да има институция,която да поеме адекватна грижа за нея или и нея да гръмнем???



Тема Само да вметнанови [re: Sunshine light]  
АвторEничap (Нерегистриран)
Публикувано07.03.08 21:41



Децата наистина страдат от идиотизъм /като медицинска диагноза, а не като етична квалификация/ !
Знам, че звучи адски цинично, но в специализираната литература се срещат и понятия като "уродливост", "изрод" и т.н.

Въпроса не е в думите /според мен/, а какво би трябвало да се направи за могат ощетените дечица, макар и идиотчета да изживеят каквото господ им е дал, сравнително спокойно и комфортно.

Не знам кой идиот /като етична квалификация/, тръбеше че виждаш ли, мястото на децата било точно в центровете на градовете.Така било в развитите държави. По някаква ТВ слушах тези олигофрении.

Само, че фактите са други ! В целия свят такива дечица се настаняват встрани от големите градове. Просто психиката им не понася градския шум от ежедневието. По правило проблемите им са не само ментални, а и физически - що за дебил може да иска да ги навре във възможно най мръсния въздух ?!

Въобще, емоциите и ЦИНИЧНИЯ популизъм са адскси вредни неща.



Тема Re: Истината за Русенския квартал “Средна кула” инови [re: Mилeн]  
Авторбaбa ви (Нерегистриран)
Публикувано08.03.08 10:54



http://www.segabg.com/online/article.asp?issueid=2899&sectionId=5&id=0000901



Тема Re: Истината за Русенския квартал “Средна кула” и [re: Sunshine light]  
Автор TAfricanski (Бял!!!)
Публикувано08.03.08 11:40



Всичко много добре, слънчице, обаче ние не сме хората, чиято работа е да намират алтернативи и решения. Както не сме и хората, които трябва да пращат смс-и. Това е работа на други хора, които получават заплати и бюджети...
А с тая инфраструктура ще ме побъркате. Магистрала ли им трябва или интермодален терминал. Туризъм ли ще развиваме с тях?!
Ае пич, като мога да те нарека тебе идиот, задето си ме погледнал накриво, къде е проблема да нарека тях идиотчета, при положение, че наистина са?!
Хора, честно, много яко почвате да ми лазите по нервите, безгръбначни такива! Идиот си, че си гледал филма два пъти. Аз не го гледах нито веднъж, защото не позволявам да си играят с емоциите ми. На никого. Ако на кино гледам филм, който не ме остави после откровено ухилен и вдъхновен, псувам сценариста, режисьора, продуцента. Като искам да се сдухвам, мога да си гледам моите проблеми. А ти си идиот, че си тръгнал да си тровиш живота с чужди проблеми, политически увеличени от дебилна журналистка, искаща да направи кариера в държавна телевизия в страма, която в момента се опитва да обясни всичките си неуспехи във всички сфери с българи и румънци.
Дрънка дрънка и нищо не каза. Децата имали нужда от тва и онова. Е добре де, какво общо има това със Средна кула не разбрах!!!
Никой не погледне тия, които имат нужда чинът да не съдира единствените им "официални" дънки, с които ходят на училище, понеже е разкипадан и от него стърчат разни болтове. Че има нужда от учители на здравите деца, които не казват "дръшам" и "наядах са" и които имат жив интерес в историята и няма да предават версиите отпреди 50 години като латерни. Че в елитна гимназия учителката ми по география така и не загря какво странно има в това да ми обяснява, че Гърция е в Западна Европа. Ми то така си пише в учебника, какво толкова? Че румънците от хуманитарни гимназии могат да интегрират и да решават диференциални уравнения и знаят какво е кърнъл (тва на бг трябва да е ядро). Че един английски трябва да минава просто между другото, докато се учи здраво поне още един европейски език...



Тема Re: Истината за Русенския квартал “Средна кула” и [re: TAfricanski]  
АвторCлънчицeтo (Нерегистриран)
Публикувано09.03.08 02:20



Децата са в представеното състояние,НЕ по наследство, а заради годините прекарани на това място, отдалечено от всякаква жива душа. Ама няма кой да си направи труда да види филма, за да види деградацията им СЛЕД постъпването в това Могилино.
Преместването им до населено място ще улесни достъпа на лекари и специалисти. Дали това населено място ще е Средна Кула или някое друго е все тая. Въпросът е промяната. Тук всички ламтят че не ги щели, че си имали свои грижи. Не разбирате ли че така само давате козове в ръцете на Масларова да се оправдава че ,, видите ли, те хората не ги щат и ние не можем насила да ги накараме да ги заобичат и приемат и затова са там където са, домове с решетки винаги ще си има”....И така топката се прехвърля постоянно помежду ви. Нейното министерство, както и определени телевизии са виновни за мильон неща,без съмнени, както и за това че не са направили първо допитване до населението за това къде да дойдат децата. Защо не събрахте подписи да изисквате такова запитване??
Вие се пишете за супер обективни и неманипулируеми БЕЗ да сте видяли филма и ПОВТАРЯЙКИ ФРАЗИ от интервюта с Масларова, която също като вас дълбоко вярва в това че случая “Могилино” е “политически увеличен от дебилна журналистка, искаща да направи кариера в държавна телевизия в страна, която в момента се опитва да обясни всичките си неуспехи във всички сфери с българи и румънци.”
Смешно е, хора!!! Или я критикувайте или се пишете “в нейния отбор”...
Няма ли наистина някой да каже нещо оригинално свое.
Олекна ли ти като ме нарече идиот? Браво! Защото това сме си българите: ще се нападаме без да решаваме нищо,чакаме отгоре да дойде помощ. Нека поне да си изкараме фрустрациите...
Подбудите на англичанката ли ще обсъждаме? Че сме най-зле от Европа го знаят всички и без никой да идва да прави никакви филми. Съмнявам се че някой от вас знае или се е интересувал, затова нека ви кажа: филми на тая тематика са правени у нас и доклади са писани и пращани до социални министри. ГОДИНИ НАРЕД.
Секретарките от Социалното министерство са знаели за снимането на филма на англичаните, за това коя е Каte Blewett и какво точно прави в Могилино. Имало е оставен gsm и mаil-adres в случай че има въпроси. За 6-тте месеца на снимане никой не се обажда да пита нищо.
Толкова им пука в министерството за тия домове...
Само че после филмът е излъчен в Англия и ХОРАТА ГО ГЛЕДАТ. Лекари, специалисти работещи с такива деца го гледат и се събира група, която идва в България с техника,готови да обучат лелките на елементарни неща и какво мислите??
Министерството вече е издало заповед в дома да не влизат никакви англичани,защото “България била опетнена достатъчно”.
Ей тоя български манталитет мен АДСКИ ме дразни! “Не са важни децата,важното е да не се срамим пред света.”
Хайде, успех с вашите подписки и стойте далеч от “идиотчетата”!
Никой не е виновен, във вашите коментари тука има толкова яд и болка че не може да не сте агресивни. Жалко,наистина...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.