Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:32 28.06.24 
Градове
   >> Русе
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Тошко, хубави ли са германките?нови  
Авторлюбoзнaтeлeн (Нерегистриран)
Публикувано28.02.08 14:15



Много се притеснявам за теб как ще"освобождаваш напрежението", ръчно?" Това е шегичка. Кажи нещо за разликата в образователните системи, тяхната и нашата. Плюсове и минуси. Каква средномесечна издръжка е нужна на човек-студент за покриване на разходите . Разкажи нещо.



Тема Re: Тошко, хубави ли са германките?нови [re: любoзнaтeлeн]  
Автор TAfricanski (Бял!!!)
Публикувано28.02.08 15:04



Хаха, като цяло тук жените не хващат окото така масово, както сме свикнали с българките. Има и хубави немкини, разбира сe, но като са по-малко. В университета има достатъчно българки за моето напрежение


Образователните системи са много различни. От малки разделят децата на идиотчета, елитни идиотчета и гимназисти и само последните могат да влизат в университети. Лошо е, щото веднъж влязъл при идиотчетата излизане не знам има ли.
В университетите се влиза лесно, като пресяването на ставащи не-ставащи става на изпити. По-добре от нашето, където веднъж влязъл почти гарантирано имаш "вишо", колкото и тъпо парче да си. Лошото е, че професорите са притискани от деканите, които са притискани от бюджетите и късат примерно 40% от потока. Тоест ако всички си знаят перфектно за изпита, пак ще има 40% скъсани. При нас на един много страшен курс, където много късат, хората си бяха научили яко и бяха изкарали много свестни оценки, ама професорът като видял кривата с оценките се пляснал по челото и намалил оценките на целия курс с не знам колко точно, за да се приближи кривата до "идеалната крива" от изпит, тоест 40% скъсани.
Немците са малко праснати в главата, като става дума за наука. Като му пишеш нещо, задължително първо трябва да му кажеш какво ще му разказваш и защо това е важно, после на всяка стъпка да му казваш точно коя точка от първоначалното обяснение ще разказваш сега и какво означава тя,а накрая да му припомниш какво си му разказал и какви изводи да си извади. Ако случайно не искаш да пишеш едно и също три пъти, ти липсва структура.
Германия не е толкова добре организирана, колкото е стереотипът.
При мен ситуацията е по-специална, защото на мен храната и квартирата ми влизат в университетската такса и харча само за бира, чипс, рождени дни и пътуване на гости до едно градче в Холандия. 100 лева на месец средно съм харчил предния семестър за тия неща.



Тема Re: Тошко, хубави ли са германките?нови [re: TAfricanski]  
Автор Footman (hoolie)
Публикувано28.02.08 16:27



Какво учиш?

- - - - -



Тема Re: Тошко, хубави ли са германките?нови [re: TAfricanski]  
Авторлюббoзнaтeлния (Нерегистриран)
Публикувано28.02.08 16:58



Не можах да вдяна, с германска стипендия ли си или на родителска иэдръжка. Интересува ме каква сума е нужна като разход за 1 месец[наем, мед.осигуровка, храна, транспорт, университетски такси], фонд "и аз съм човек", приблизително. Изпитите, като в България ли са или с тестове? Питам те ,защото си там на место и отговорът ти ще е различен от разни данни в Internet с приближения. Впрочем, може би зависи и от града.



Тема Re: Тошко, хубави ли са германките?нови [re: люббoзнaтeлния]  
Автор TAfricanski (Бял!!!)
Публикувано28.02.08 17:16



Аз не съм в обществен университет и не знам. Аз съм в частен университет, където на година мама и тати плащат към 1300€ такси на университета. След като завърша ще имам да връщам към 25000€ заем, даден ми директно от университета, за да му плащам таксите. Тези пари изобщо не ги виждам. От университета отиват пак в него, аз само ще ги връщам.

Голяма част от таксата ми я опрощават, като покажа какви са доходите на родителите ми (тоест на всички българи опрощават по много). Имам и стипендия, от която обаче нямам далавера, щото пак не виждам парите, а те си остават в университета, и вместо да ми се брои към заема, просто ми опрощават по-малко пари.
В тия 650€ на семестър се включва храна, квартира, такса за обучение, карта за цялата мрежа на градския транспорт за 6 месеца. Мисля, че има и застраховка, ако портроша университета.
Българската здравна осигуровка важи. Приемат я докторите. Имаш право на пакета, на който и немците. Направих специална тема по въпроса наскоро тук:
Стотината лева на месец, които съм харчил миналия семестър, минават за "И аз съм човек".
Изпитите са различни. Всеки професор си решава как да изпитва. Имах и тестове, и отворени въпроси, и задачи по математика. Няма устни изпити, което е лошо за мен.
Цените много се различават от регион на регион. Тук дюнерът е 3,50€, на изток не стига 2€. Така е и с квартирите. Сигурно с храната в супер маркетите не е така, ама не съм сравнявал, като съм ходил тук-там, защото ме хранят в стол.

Ако мога да помогна още, питай.



Тема Re: Тошко, хубави ли са германките?нови [re: Footman]  
Автор TAfricanski (Бял!!!)
Публикувано28.02.08 17:18



International Logistics - Management
Преди учех International Politics and History, но реших да се насоча към по-индустриална специалност, че не ми се занимава да развивам социалните науки...





Тема Re: Тошко, хубави ли са германките?нови [re: TAfricanski]  
Авторлюбoзн. (Нерегистриран)
Публикувано28.02.08 17:26



В кой град си и каква е дисциплината, която изучаваш? Благодаря ти за любезността, знам че доста досадно стана, но за днес приключвам, за да можеш да си напишеш домашното. Бъди здрав.



Тема Re: Тошко, хубави ли са германките?нови [re: любoзн.]  
Автор TAfricanski (Бял!!!)
Публикувано28.02.08 17:34



Бремен е градът, а специалността е в предния ми пост.
Няма проблеми.





Тема Re: Тошко, хубави ли са германките? [re: TAfricanski]  
Авторлюбoзн. (Нерегистриран)
Публикувано28.02.08 18:58



Забравих да питам, колко семестъра е обучението и как ще те титуловаме, като се дипломираш? Магистратура допълнително ли се прави? Много ми е интересно и това, има ли видима разлика в коефициента на интелигентност, упоритостта, трудолюбието на студентите от различни нации. Четох някъде, че китайците били невероятно амбициозни. Да не си помислиш, че съм расист. Този университет отваря ли ти вратата за лесна професионална реализация в Германия, или там не ти харесва за постоянно пребиваване? Да не изпуснеш стола, ако си гладен, после отговаряй.



Тема Re: Тошко, хубави ли са германките?нови [re: любoзн.]  
АвторЦвeти (Нерегистриран)
Публикувано28.02.08 19:39



Напълно адмирирам това в Университет да се влиза само от Гимназия.Не може да учиш за тракторист в РССМ, и после- във ВТУ Ангел Кънчев Русе- правист или икономист.Доколкото знам дори и в Румъния има подобно диференциране...




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.