Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:08 20.06.24 
Градове
   >> Русе
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Русе и самочувствието на неговите жителинови  
Автор JMM® (скромен)
Публикувано18.01.08 00:52



Преглеждайки изказни мнения по темите в клуб Русе, болшинството от анонимни хора, съм провокиран да повдигна въпроса - имаме ли самочувствие (и самоуважение) русенци, спрямо жители на други градове.
Какво ни липсва, кое ни прави по малко щастливи тук в нашия град. Преобладава ли, в по голяма степен негативизъм и песимизъм в мисленето ни, от необходимото.
Не съм поставял въпросителни умишлено.



Тема Re: Русе и самочувствието на неговите жителинови [re: JMM®]  
Авторguitarist_ (Нерегистриран)
Публикувано18.01.08 03:51



Ми, като за жители на умишлено преебан от държавата град, уж имаме самочувствие.



Тема Re: Русе и самочувствието на неговите жителинови [re: guitarist_]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано18.01.08 05:24



Въпреки опитите на държавата да ни изолира, градът си е доста добре, особено последните години. Друг е въпросът, че най-големите ревльовци са селяндури дошли през последните 20-30 години в града или техните потомци. Не говоря за хора дошли от селата, а за тези със селяндурски, бай-ганьовски манталитет.



Тема Re: Русе и самочувствието на неговите жителинови [re: guitarist_]  
АвторДo kитapиcтчeтo (Нерегистриран)
Публикувано18.01.08 20:33



Ти голям разбирач на русенските проблеми излезе.

Стига с тази национална конспирация срещу Русе. Всеки за това говори.

Въобще вярвате ли си, че някой от София умишлено създава закони ощетяващи Русе?



Тема Re: Русе и самочувствието на неговите жителинови [re: Дo kитapиcтчeтo]  
Авторkaшoниkc (Нерегистриран)
Публикувано18.01.08 21:24



Дроникс, махай се оттук! Тук аз съм шефа!



Тема Re: Русе и самочувствието на неговите жителинови [re: kaшoниkc]  
АвторДo kитapиcтчeтo (Нерегистриран)
Публикувано18.01.08 22:45



Какъв ти е проблемът пък на теб?



Тема Re: Русе и самочувствието на неговите жителинови [re: Дo kитapиcтчeтo]  
Автор VENl1961 (новак)
Публикувано19.01.08 09:13



Самочувствието на всеки русенец зависи от самия него. И Русе си има своите проблеми, но си има и своите успехи и гордости. На мене ми стана гордо, когато разбрах, че втория град, в който ще бъде пуснат телефон 112 е Русе. Стана ми драго, когато кастинга за Мюзик Айдъл започна от Русе. Става ми драга, когато първо посрещам чужденец, който иска да посети Русе през София и той казва, не искам София повече, не мога ли да кацам направо тук... Въпрос на гледна точка, дали търсиш хубавите, позитивните неща или търсиш мръсотията. Всеки български град има проблем и отдемографски характер и от транспортен и какво ли не...
Ние сме родителите на този град, всеки един от нас - и като наше дете, от нас ще зависи какво ще му дадем и какво ще направим за него и дали това ще ни радва или ще ни кара да се срамуваме...



Тема Re: Русе и самочувствието на неговите жителинови [re: VENl1961]  
АвторPyceнeц (Нерегистриран)
Публикувано19.01.08 22:12



На мен точно Русе ми дава самочувствието да съм Русенец! Защото имам минало, имам и с какво да се гордея! И тепърва смятам, че ще имам с какво да съм горд, че съм Русенец. Има и други заслужаващи и достойни градове в БГ, но духът на Русе го няма никъде другаде! Ето затова съм горд, че съм Русенец! (нарочно го пиша с главна буква, не съм неграмотен

)



Тема Re: Русе и самочувствието на неговите жителинови [re: Pyceнeц]  
Авторcъrpaждaнka (Нерегистриран)
Публикувано19.01.08 23:11



Господа, позволявам си да ви информирам че в друг сайт в който участвам активно бе създадена подобна група за русенци и страхувам се резултатите бяха плачевни, половината от хората вече са в София и се опитват да забравят родният си град, други като мен и мои приятелки пък дръпнахме още по-далеч .Съжалявам,че трябва да го кажа, но мисля че самочувствието на българина днес като цяло е ниско. Аз не съм забравила града си и съм горда с това че съм от Русе, щастлива съм че съм русенка 5то поколение. Смея смело да твърдя ,че за последните 65 години градът ни умишленно бе пренебрегнат от комунистите. Не забравяйте епохата когато Разград бе станал център на общината нека по-младите от вас попитат родителите си. Непоносимо унижение. Завистта на селското правителство през всичките тези години държа аристократичният ни град в периферия.Това е истината



Тема Re: Русе и самочувствието на неговите жителинови [re: cъrpaждaнka]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано20.01.08 00:46



И твоите наблюдения трябва да са представителна извадка за всички русенци така ли? Това, че някакви индивиди се "опитвали" да забравят Русе е нещо, което много ме радва. Защото именно такива индивиди докарват лош имидж на града, дрънкайки глупости, докато обикалят света в търсене на "идеалното" място за живот. В много от случаите подобни личности имат навика да преписват на града всички свои неуспехи, които в голяма част от случаите се дължат на собствената им некадърност.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.