Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:57 26.04.24 
Градове
   >> Русе
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема За безобразието в градския транспорт!!!  
Авторeднa... (Нерегистриран)
Публикувано16.01.08 19:11



Уважаеми русенци,
надявам се, че целта на този форум е да дискутира теми свързани с проблемите, новините и развитието на Русе.
Обръщам се към всички вас с един проблем- ГРАДСКИЯ ТРАНСПОРТ.
Абсолютно съм възмутена, разгневена и бясна на анархията царяща в гр. транспорт на Русе.
1. Не се спазва никакво разписание.
2. Има линии(като 20А например), които не си спазват маршрута.
3.Ако не знаете нека ви кажа, че кондукторите НЯМАТ трудови договори
4. Билетчета не се дават, а причките отиват директно в джоба на "кондукторите", които работят изцяло нелегално.
5. Много често съм виждала деца...на по 12-15 год. да изпълняват ролята на кондуктор(обикновено са децата на шофьорите)
6. В един автобус предвиден да речем за 20 правостоящи, има по 35 такива...та сме точно като "стриди в маршрутките"
7. Отношението на кондуктори/шофьори е арогантно, невъзпитано, пушат, слушат чалга и тн.
8. Има линии, които почти не вървят...тежко и горко на човек тръгнал от здравец към окръжна болница- МИСИЯТА НЕВЪЗМОЖНА.

Нещата, които пиша съм ги наблюдавала от личен опит. Говоря по-специално за ония зелени малки автобусчета. Тролеи не коментирам, тъй като те почти ги няма...освен 27, 28, 25, 29...абе чародейка и дружба.

Много бих искала да знам кои е органът, които трябва да контролира градския транспорт и как мога да подам оплакване .
Ако можете да ми помогнете наистина бих го оценила. Благодаря на всички, които ще прочетат и ще се отнесат сериозно към темата!!!



Тема Re: За безобразието в градския транспорт!!!нови [re: eднa...]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано17.01.08 07:03



Всичко, което си написала се отнася за т.нар. "частен" градски транспорт. Не че общинския е перфектен... За следенето на подобни нередности си има един куп държавни органи, които явно не си гледат работата. Дано новата транспортна фирма ЕГГЕД спечели бъдещите конкурси за линиите и най-накрая турско- циганските фирми ШАНС 99 и Геокомерс изчезнат от картата на град Русе.



Тема Re: За безобразието в градския транспорт!!!нови [re: eднa...]  
Авторtralala (Нерегистриран)
Публикувано17.01.08 11:57



Забелязали ли сте, че в селските автобусе се говори само на турски, и даже контрольорките , които ни вземат паричките не знаят бг език...не всички естествено, но е недопустимо в България да бъда обслужвана на турски



Тема Абе какви са тия еротични фантазиинови [re: eднa...]  
Авторguitarist_ (Нерегистриран)
Публикувано17.01.08 12:52



Поне да не бях от Русе, та да не знам, ама какви са тия глупости- айде за някои неща си права- не са редовни бусовете, ама пък и никой не ти е казал, че ще са. На мен досега как не ми се е случвало да не ми дадат билетче, или да се държи арогантно някоя кондукторка. Че са навъсени- ми то тва си е тъпа българска черта- ти и на най-хубавия ресторант да отидеш, те обслужва някаква нацупена кифладжийка. Ама... преигравате с критиките...

... като не- имаш крака да вървиш- Русе не е голям град- от кея до гарата са 30 минутки нормален ход, а от КАТ до индустриална са 3 часа



Тема Re: Абе какви са тия еротични фантазиинови [re: guitarist_]  
Авторbez ime (Нерегистриран)
Публикувано17.01.08 13:10



mnogo e pravo momi4eto da se sardi.v momenta jiveq v Ispaniq i iskam da vi kaja 4e tuka vsi4ko e 6-avtobusi dal gospod,redovni pri tova,cepqt sekundata.A otnosno kontrolyuri-prosto nqma takiva,6ofyora vzema parite pri ka4vaneto,koeto stava samo i ednistveno ot parvata vrata,ostanalite sa za slizane.e,pitam az tolkova li ispancite sa po-umni ot nas ta sa si razre6ili problema(ako izob6to sa imali takav)?



Тема Re: Абе какви са тия еротични фантазиинови [re: bez ime]  
АвторCимo (Нерегистриран)
Публикувано17.01.08 13:40



Не са по-умни.Щото ние им работим.А ние не искаме да се самообиждаме.
И за сведение колко струва там билетчето



Тема Re: Абе какви са тия еротични фантазиинови [re: Cимo]  
Авторbez ime (Нерегистриран)
Публикувано17.01.08 23:26



ami evro ,ama zavisi ot destinaciqta.ami nie ne sme tapi,darjavata ni e takava .......i nie kato nqmame izbor,haide-van.



Тема Re: За безобразието в градския транспорт!!!нови [re: eднa...]  
Авторsisko (Нерегистриран)
Публикувано28.01.08 14:59



Много е лесно да се критикуват частните превозвачи.Подмяната на автобусния парк, който те направиха не следва да се пренебрегва.Вярно е, че автобусите са малки, но са удобни и бързи.Спомнете си преди 2 години колко автобуса се движиха по 20 линия?!За чалгата наистина имате право



Тема Re: За безобразието в градския транспорт!!!нови [re: eднa...]  
Автор peonia (непознат )
Публикувано28.01.08 21:14



Днес се возих с 2-ра линия-тролей.....от СБА до трета поликлиника, в 15.30ч. Седалките бяха ужасно мръсни- със засъхнала кал по тях, а по много имаше и вода тъй като се стичаше от покрива и капеше по тях. Повечето хора стояха прави, съответно беше блъсканица. Няколко човека направиха скандал на контрольорката защо при положение, че човек плаща 0,70лв за 5 минути превоз тя не вземе един парцал и не ги забърши- не са толкова много все пак и едва ли отнема толкова време....тя най-безцеремонно каза"Ами не ми е това работата"....На кого ли е? Мисля другия път като се качвам в автобус да си взема парцал, препарат, може и антифриз в случай, че решат за замръзват.....все пак явно ние сме тези,които трябва да си създадем нормални условия.



Тема Re: За безобразието в градския транспорт!!!нови [re: eднa...]  
Автор2Oa (Нерегистриран)
Публикувано21.11.08 13:24



на мен ми се налага да пътувам с 20а, това е кошмар за мен.Когато съм питала за разписанието на автобуса ми отговарят, че няма изкарано такова но ориентировачно около половин час.... Сега моята история-чакала съм 20а повече от 1:30 часа. Не съм добре с математиката, но това прави 3 пъти повече от това което е ориентировачно за пътниците. Когато ме се налага да се прибирам за вкъщи, значи всеки ден...сядам на спирката на пантеона от машината за кафе си взимам едно кафе, паля цигара и чакам търпеливо колкото е необходимо...Така ми минава времето на спирката на пантеона.Само да не започвам да обяснявам навън като е студено, как ми се стяга душичката докато дойде тоя тъп автобус

Само турска реч...нямам думи просто




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.