Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:26 03.07.24 
Градове
   >> Русе
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Почти половината училища в региона са закритинови [re: JMM®]  
Авторpyceнeц2 (Нерегистриран)
Публикувано12.01.08 20:01



Тц, в Плевен поне има парно и не смърди на изгоряло през това време на годината. Иначе има нещо култово в сцената с панелката, снежецът отвън, туршията от мазето, еххх.

Може би затова бонбончето си пада по Плевен, те със Стара Загора имат сходни параметри. Само че Плевен за разика от Зарата изглежда доста по-добре. Той го знае де, но единственото, което забелязва е Слави. Въпрос на манталитет, мдам.



Тема Re: Бонбони, Дроникси, Мечове и още нещонови [re: бoнбoн]  
Автор JMM® (скромен)
Публикувано12.01.08 21:12



Еххх, жалки ми старозагорски душици, бедни духом. Независимо от всичките въображаеми предимства, с които ви дарява вашия град, не съумявате да се възползвате и да покажете израстване.



Много мъка има по този свят.



Тема Re: Почти половината училища в региона са закритинови [re: бoнбoн]  
АвторTAfricanski (Нерегистриран)
Публикувано13.01.08 15:27



Вярно, че никога не съм можел да оборвам аргументи, както и сам да създавам смислени такива. Моля аристократа бонбон да ме извини. Аристократ, щото е от Стара Загора, а там всички са такива.

Да, прав си, Гюргево по-скоро не е част от агломерацията на Русе, а от конурбацията. Май даже написах това?

Чети, чети, учи се, думичките ИМАТ значение в българския език, поне когато са използвани от мен. И да - когато два града се слеят, не е абсурдно да се твърди, че образуват някакво общо нещо. И защо това да не е агломерация с център 3 пъти по-големият от двата града или конурбация, ако все пак се запази двуцентричността в достатъчно висока степен? И о да, Букурещ също играе в тази игра. Вчера ходих там - малко по-малко транспортната връзка се подобрява. Стискам палци румънското министерство на финансите да спре да се мота вече и да одобри градският ни автобус до Гюргево да не плаща такса мост - като засега дерат колите, поне да минем между капките с автобуса. Иначе дърварите от БДЖ нали са софиянци - няма смисъл засега да надяваме да им хрумне, че трябва да пуснат мотриса Русе-Букурещ през Гюргево толкова начесто, колкото може. Не е хитро да стоим само на международния влак от Москва - рядко е и много бавно минават граничните проверки, щото е пълен с руснаци, а те са с визи и паспорти. Но всичко това ще се оправи с времето.
Та кой точно аргумент не съм ти оборил? Тва с някви правителствени оценки и доклади ли? Ако приемаш българското правителство за меродавно по такива въпроси... ми тряа да си много прозд. Дадох пример предния път, няма да се повтарям. Там е пълно с неграмотни хора, които нямат понятие от работата си и които от България са виждали София, пътя за Бургас и село Лозенец, Бургаска област. Освен това мислят, че Загорка е собственост на Ариана, защото Ариана е столично езеро, а на всичкото отгоре Загорка си позволява да прави любимата им тъмна бира - Столично. Както една румънка вчера ми се кле, че Туборг си била румънска бира. Така че анализите на тва правителство знаеш къде можеш да си ги сложиш - в жълтия контейнер за хартия. На всичкото отгоре никъде не съм видял някой русенец да пише, че правителството не се отнася с града ни като мащеха, така че нищо ново не ни казваш.
Оценките за население на агломерации ти казах как се правят - взема се в рамките на трийсетина минути път населението. Е да, ама Русе е на границата. Двойно по-малка площ има в този радиус. И 6-годишно дете ще разбере логиката с границата и населението!
Третият най-вежен икономически център на страната... Оф момче, недей ми слага грях на сърцето да говоря лошо за Стара Загора. Няма нищо по-хубаво от това българските градове да са в огромен растеж. Лошото е, че страничните ефекти са появата на идиоти като тебе и разни други дебили, дето хващат вълната и помпят напрежение сред не най-умните граждани. Наистина ви желая успех, печелете пари, произвеждайте, изнасяйте по целия свят, оправяйте дефиците по текущата сметка, няма нищо по-хубаво от това. Просто не ставайте смешни с тия приказки. Щото иначе Козлодуй трябва да е наистина най-богатият с изгледи да бъде изпреварен от Белене. И това не е защото игнорирам Марица Изток, а тъкмо защото я смятам. Когато в статистиката има някаква аномалия, каквато е Стара Загора, трябва да се намери причината за това - Марица Изток. Лошото е, че парите от него не остават в града, не остават даже в България. Заплатите са за сметка на здраве и прецакана природа. А аз наистина не знам дали тия хора си живеят и харчат парите в Стара Загора.
И да, строежът на магистралата е нещо страхотно. Наистина е много добра новина за Стара Загора. И все пак нещо май се изсилвате като обяснявате колко е велико. В Германия магистралите са във всички посоки, а вашата е към София и Бургас. Много добрата инфраструктура не е единственото, което има Германия. Португалия има само това и не е цъфнала. И да, когато ви заобиколи, за повечето пътуващи ще сте само табела.
Не, до Русе няма магистрала, защото Русе не е бензиностанция, нито табела, нито нещо друго, което просто й се е оказало на пътя. Не сме и сред приоритетите на София, както вече споменах. Затова пък до Букурещ пътят е четирилентов... Някой ден и до Търново ще е. До Варна е добър. Има го Дунава с евтиния и ефикасен транспорт. Скоро ще го има летището с бързия си транспорт. Голям ЖП възел сме...
Писна ми да ти пиша добронамерено. Стъкмяване правиш ти. "Анализ" не правя, просто ти обяснявам, че си тъпичък. Демографската обстановка се подчинява на демографската политика. Това май ми звучи познато. Дали не го написах предния път? А значи кой избирателно игнорирал някви работи?
Вярно, че е глупост, да си губя времето с теб, но го правя за всеки, който злучайно би могъл да се появи тук от Гугъл и да ти се върже. Просто хората са свикнали като прочетат нещо писано, да му вярват. От едно време е така. "Казаха го по телевизията", "Четох някъде"...



Тема Русе е номер 8, след Хасково веченови [re: TAfricanski]  
Авторбeлитe opли (Нерегистриран)
Публикувано13.01.08 21:42



Хората от МРРБ са си го казали официално.

Агломерациите по брой на населението в България са:

1. София 1 353 906 жители
2. Пловдив 575 297 жители
3. Варна 416 603 жители
4. Бургас 318 226 жители
5. Стара Загора 213 434 жители
6. Плевен 211 255 жители
7. Хасково 184 731 жители
8. Русе 175 935 жители


ИЗТОЧНИК:

МРРБ- Министерство на регионалната политика и благоустройствотона Република България

Страница 29




Четете внимателно!


Плевен винаги е превъзхождал по размер и култура Русе, макар и при комунизма да му беше в сянката. За щастие комунизма си отиде и Русе отиде зад Хасково където му е мястото!



Тема Re: Русе е номер 8, след Хасково веченови [re: бeлитe opли]  
Авторцoню (Нерегистриран)
Публикувано13.01.08 21:52



Абе аре бегай си в смардливото и панелно село стара загора





Тема Re: Русе е номер 8, след Хасково веченови [re: цoню]  
Авторcиca (Нерегистриран)
Публикувано13.01.08 22:02



Бе мани го тва панелно гето стара загора





Тема Re: Русе е номер 8, след Хасково веченови [re: cиca]  
АвторNO DEVlCE FOUND (Нерегистриран)
Публикувано13.01.08 22:15



Русенци са ми наистина много интересни. Щом и на официалните данни на МРРБ не вяврате значи се нуждаете от клинична помощ.

Много се засегнахте нещо, че Русе е 8-мо по население в България, а пък Стара Загора 5-та, при това с включена по-малка територия за агломерация ако беше същата, като на Русе, СЗ щеше да е поне 350 хиляди!





Тема Re: Русе е номер 8, след Хасково веченови [re: NO DEVlCE FOUND]  
Авторцoню (Нерегистриран)
Публикувано13.01.08 22:25



Аре чезни в панелния коптор Ст.Загора





Тема Re: Русе е номер 8, след Хасково веченови [re: цoню]  
АвторDEVlCE FOUND (Нерегистриран)
Публикувано13.01.08 22:36



Агломерациите по брой на населението в България са:

1. София 1 353 906 жители
2. Пловдив 575 297 жители
3. Варна 416 603 жители
4. Бургас 318 226 жители
5. Стара Загора 213 434 жители
6. Плевен 211 255 жители
7. Хасково 184 731 жители
8. Русе 175 935 жители
9. Сливен 173 722 жители

ИЗТОЧНИК:

МРРБ- Министерство на регионалната политика и благоустройството на Република България

Страница 29







Тема Re: Русе е номер 8, след Хасково веченови [re: DEVlCE FOUND]  
Авторmilen (Нерегистриран)
Публикувано13.01.08 22:43



ехехехех мечи,колко години трябва да минат още за да разбере обгазената ти старозагорска кратуна,че твоето село винаги ще си остане джуджеМежду другото много са ви евтини имотите в Зарата.Плешен вече ви мина по цени на имоти,а до 1 година и по население






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.