Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:19 23.06.24 
Градове
   >> Русе
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: Зaвиждате на Стара Загора.нови [re: ko]  
Авторцeko cифoнa (Нерегистриран)
Публикувано18.01.08 22:50



Русе пък е вкл. в картата на обезлюдяващите се градове! Ето официален линк за това! Докато ти за СЗ не можеш да ми дадеш, защото СЗ расте и то с по 80 к годишно вече е поне 350 хиляди! Сам виждаш МРРБ какво казват. СЗ е 5 град , а Рус е 8-ми!



Русе включен в световната карта на обезлюдяващите градове + снимки



Русе бе "удостоен с честта" да бъде включен в световната карта на обезлюдяващите градове. Тя е представена на вниманието на русенци в Русенската художествена галерия в рамките на проект "Обезлюдяващи градове". Пред нея има справочник за причините, поради които се случва обезлюдяването на градовете с над 100 000 жители с повече от 10 %. Наред с града ни като пример за обезлюдяване е даден и Шумен. На огромни транспаранти е дадена информация за бившите центрове в индустриален подем, които преживяват упадък - Хале /Лайпциг/, Иваново /Москва/, Манчестър и Детройт.

Представителят на фондация "Робърт Бош" Тимо Кьостер каза пред RuseInfo.net ,че в основата на проекта е международно изследване в целия свят. То се е осъществило в продължение на 4 години, а са го осъществили архитекти, социолози и други експерти. Проектантско бюро "Филип Освалд" покани художници от регионите с намаляващо население. Те са осъществили художествената си идея в смес с изследването. В галерията могат да бъдат видяни видеоинсталации, разказващи кратки истории по темата. Освен тях има изложба на рисунки от русенски ученици, които са изобразили най - интересните сгради в Русе.

Това е един глобален феномен и не е характерен само за България, смята културмениджърът на фондацията в Русе г-н Кьостер. Трябва да му се обърне внимание, защото в България практически само 4 града растат - София, Пловдив, Бургас, Варна, добави той. Множеството му познанства и разговори с млади българи от Ловеч, Габрово и др. селища, намиращи се в Русе, София и други места потвърждават наличието на вътрешни миграционни процеси и субективното желание води до невъзможност те да спрат.

/на снимка - картата на обезлюдяващите градове в света в РХГ, на снимка 2 - примери за обезлюдяващи градове в картички/





Тема Re: Зaвиждате на Стара Загора.нови [re: цeko cифoнa]  
Авторцeko (Нерегистриран)
Публикувано18.01.08 22:55



Айде стига с тез данни от 1988г .Бегай си в панелното и циганско гето Ст. Загора,стига цапа тука





Тема Re: Стартира официално процедурата за концесията ннови [re: TAfricanski]  
Автор gat3way (altered mind)
Публикувано18.01.08 23:09



Дир.бг е тренировъчна площадка на SEO активисти с мисия в живота!

Евала, пичове, може някой ден да си намерите ново прозвище!

От мене да зависеше, търсачки нямаше да има, но какво да се прави, трябва всякакви виртуални активисти да могат да преживяват някак си..

Ако всички човешки съзнания сме свързани в една мрежа, то чалгарите са на друг VLAN


Тема Re: Зaвиждате на Стара Загора.нови [re: цeko]  
Авторнoвитe дaнни oт 2OO8 r. (Нерегистриран)
Публикувано18.01.08 23:30



Новите данни от 2008 г.


Агломерациите по брой на населението в България са:

1. София 1 353 906 жители
2. Пловдив 575 297 жители
3. Варна 416 603 жители
4. Бургас 318 226 жители
5. Стара Загора 213 434 жители
6. Плевен 211 255 жители
7. Хасково 184 731 жители
8. Русе 175 935 жители


ИЗТОЧНИК:

МРРБ- Министерство на регионалната политика и благоустройствотона Република България

Страница 29






Тема Re: Стартира официално процедурата за концесията ннови [re: gat3way]  
Автор Alykard ()
Публикувано19.01.08 01:35



Не мога да разбера защо модератора не заключи тази тъпа тема,русенското летище ще бъде отдадено на концесия преди това в сз, и какво от това,не разбирам защо заралии се комплексират толкова,относно спора,ясно е ,че русе е с едно 15 хиляди пред зарата,по икономика ,стандарт и възможности са горе долу на едно ниво според мен, просто в сз поради една или друга причина инвестициите се увеличеха по от рано,но русе вече навакса тази разлика






Тема Re: Стартира официално процедурата за концесията ннови [re: Alykard]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано19.01.08 05:20



Никога не можеш да сравняваш град, разположен на най-голямата европейска река (като изключим Волга, която не е изцяло европейска) и на 60 км. от 3 милионна, доста по-платежоспособна агломерация, със безименно градче изцяло и единствено свързано със рудодобив.



Тема СЗ е 5-та, Русе 8-ми!нови [re: aз]  
АвторC3 pyлиpa (Нерегистриран)
Публикувано19.01.08 09:06



Стара Загора е 2 пъти по-голяма от Русе най-малко!

МРРБ са си го казали в прав текст. СЗ е 5-та по големина, Русе 8-ми. Пак според министерството СЗ е на 3-то място по икономика, а Русе не се споменава сред големите икономически центрове въобще.

На кого да вярваме на скритите зад анонимни никове пубери или на Министерството на Република България??

ЕТО пак какво казва Министерството На Република България:


Агломерациите по брой на населението в България са:

1. София 1 353 906 жители
2. Пловдив 575 297 жители
3. Варна 416 603 жители
4. Бургас 318 226 жители
5. Стара Загора 213 434 жители
6. Плевен 211 255 жители
7. Хасково 184 731 жители
8. Русе 175 935 жители


ИЗТОЧНИК:

МРРБ - Министерство на регионалната политика и благоустройствотона Република България

Страница 29





Тема Re: СЗ е 5-та, Русе 8-ми!нови [re: C3 pyлиpa]  
АвторPyce e ceлo (Нерегистриран)
Публикувано19.01.08 09:10



Понеже Русе било важно, нещо от което ме напушва смях даже, затова до него няма и проект за магистрала, а до Стара Загора дори столицата София си пусна такава тази година.





Тема Re: СЗ е 5-та, Русе 8-ми!нови [re: C3 pyлиpa]  
Автор Бeзkoмпpoмиcнa (***)
Публикувано19.01.08 10:34



Ей, я къш!
Като С.З. е по-голям от Р. какво дириш тук?



Тема Re: СЗ е 5-та, Русе 8-ми!нови [re: Pyce e ceлo]  
Автор Бeзkoмпpoмиcнa (***)
Публикувано19.01.08 10:36



Ами иди си на магистралата - кой те спира!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.