Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:53 09.06.24 
Градове
   >> Русе
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Сан Франциско ни диша пепелта!  
Автор TAfricanski (Бял!!!)
Публикувано17.11.07 16:18



Здравейте. Възраждам една наболяла тема за града. Как икономическото превъзходство на България над САЩ и в частност на Русе като най-богатият град на света води до някои миниатютни проблеми.

Таксата за едно преминаване на една кола по моста над река Дунав става 16 лева.


А откъде съм сигурен, че сме по-богати от Сан Франциско? Те си имат един мост Голдън гейт. Със сигурност сте го чували. Всички, навсякъде, по целия свят са го чували. Дължината му е доста близка до тази на Дунав мост. Той е един такъв красив, висящ мост като по филмите. Цената на едно преминаване по него е $5, но се заплаща преминаването само в едната посока. Тоест цената на всяко преминаване е $2,50. Цената на нашия мост е 16 лева за едно преминаване. Вземайки предвид разликите в дължините на мостовете, сметнах, че преминаването по 1 км от Голдън гейт бридж в Сан Франциско струва 2.5 / 2.73700 = 0.913408842 долара. Накратко - 90 цента. Преминаването по един километър от Дунав мост между Русе и Гюргево струва: (16/2.8) Bulgarian lev = 4.28485714 U.S. dollars. Аз съм потресен, нямам думи, освен революция и сепаратизъм, друго не знам какво да правим. Иначе и едно Дезиро не обещаха за редовна връзка с Букурещ, и градски транспорт до Гюргево, и за концесията на летището се чака публикация в Държавен вестник от месец поне. Абе, уважаеми клубари, какво правят нашите медии през това време? Само мен ли ме дразнят тия работи? Защо нито една медия не бучи, когато обещанията не се изпълняват? Или когато българският мост струва 4-5 пъти повече от американския?!



Тема Re: Сан Франциско ни диша пепелта!нови [re: TAfricanski]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано17.11.07 16:31



ще ти кажа как стоят нещата с летището, но не казвай на други хора, защото е тайна! концесията ще я спечеля аз и ще го ползвам за собствени летателни нужди.

The thought of young fresh blood
makes the hours go so slow


Тема Чия е собственоста на моста ?нови [re: TAfricanski]  
АвторEничap (Нерегистриран)
Публикувано17.11.07 18:05



Ей сега се замислих, че наистина не знам.
Т.е. къде отиват таксите - в общината или директно в София ?



Тема Re: Чия е собственоста на моста ?нови [re: Eничap]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано17.11.07 18:47



Таксите отиват директно в държавния бюджет, а от там за Каспичан примерно.



Тема Re: Чия е собственоста на моста ?нови [re: Eничap]  
Автор TAfricanski (Бял!!!)
Публикувано17.11.07 18:59



Агенция "Пътища" ги събира.



Тема Re: Сан Франциско ни диша пепелта!нови [re: TAfricanski]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано17.11.07 19:00



Следващата стъпка е едностранно въвеждане отново на строг митнически контрол на българската граница, нищо че сме в ЕС. Не може просто така Русе да се възползва от стратегическото си географско положение и да дърпа напред, без София да намаже нещо.



Тема Re: Сан Франциско ни диша пепелта!нови [re: TAfricanski]  
Автор JMM® (скромен)
Публикувано18.11.07 14:50



Дълбоко сбъркана е идеята на тези такси. От българска страна до сега се събираха по 12лв. а от румънска - равностойността в леи на €8. След 1-ви Януари 2008 Агенция Пътища "изравнява" таксата с тази на "колегите" си в Румъния.


Защо считам, че е сбъркана идеята на тези такси. На първо място, пътното платно на моста, част ли е от Републиканската Пътна мрежа на Б-я ? Ако е, то разходите по поддръжката му би трябвало да са включени във винетните такси. Ако не е, то трябва ЗАКОНОВО да е регламентирано събиране на допълнителни такси за инженерно технически съоръжения, и тогава спокойно на повечето мостове в Б-я да започнат да се събират такси, а също така трябва да е посочено къде свършва общинската пътна мрежа и къде започва Републиканската пътна мрежа на Б-я. За останалите пътища това е указано със знак за ВИНЕТКА. Ако мотива на таксите е поддръжка на самото инженерно съоражение - МОСТ, то не би било редно да се събират от Агенция Пътища, защото там имаме и ЖП линия, имаме и подвижна част необходима за преминаване на по високи плаватени съдове. Ако приемем че статута на пътното платно, подобно на бул. България е общински, но поради липса на обходен за града път, международния трафик преминава през населеното място, тогава община и държава поделят разходите по ремонта му, следователно част от приходите събирани на Моста, е редно да влязат в Общинския бюджет, но отново след уточнението че имаме закон който да регламентира основанието на тези "такси".
Не на последно място, Агенция пътища събира ли "такси" от преминаващите влакове, има ли разлика в таксата между товарни и пътнически влакове, и брой вагони...
Обобщено:
НИКЪДЕ в Европа, по мостове над р.Дунав НЕ СЕ СЪБИРАТ ТАКСИ !!! Нашият велик Мост на Дружбата е изключение.

Тошко, русенските медии отдавна са показали невероятната си ленност и неспособност да улавят актуалните проблеми в нашия град.



Тема Re: Сан Франциско ни диша пепелта!нови [re: JMM®]  
Автор TAfricanski (Бял!!!)
Публикувано18.11.07 15:30



Сърдечно те поздравявам, мнението ти изказа мислите ми, ама формулирани разбираемо.
И все пак това с медиите не го разбирам. Не е ядрена физика да бучиш.



Тема Re: Сан Франциско ни диша пепелта!нови [re: TAfricanski]  
Автор TAfricanski (Бял!!!)
Публикувано06.02.08 19:08





М. Кунева: „Такса мост? Такова нещо в Европа няма”



Тема Re: Сан Франциско ни диша пепелта! [re: TAfricanski]  
Автор JMM® (скромен)
Публикувано07.02.08 00:37



Няма и какво друго да отговори госпожата, защото "таксите" нямат законова обосновка, и не е ясно събраните по този начин средства, как биват използвани, поради което това се явява поредният гаф на "най новите членки на европейското семейство"




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.