Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:23 25.05.24 
Градове
   >> Русе
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Безжичен достъп до Интерент в Русе  
АвторПpoблeмeн (Нерегистриран)
Публикувано07.08.07 17:27



Здравейте,

как стои въпроса с безжичния достъп до Интернет в Русе?

На лаптопа си виждам достъп до MLNK, DSM и нетвуоркс (+комшии). Възможно ли е да се свържа с някоя от тези фирми директно, без рутер или това са техни служебни линии?

А къде има безплатен безжичен нет в Русе?



Тема Re: Безжичен достъп до Интерент в Русенови [re: Пpoблeмeн]  
Автор TAfricanski (Бял!!!)
Публикувано07.08.07 21:58



Нетуоркс е точно за това. Продават карти, можеш да им станеш и клиент на сметка, ако си от Русе. http://ruse-news.com/
За другите мисля, че ти трябва насочена антена с пряка видимост към Изчислителния център.
Питай си и комшиите, може да вкарате партия.



Безплатен нет и мен много живо ме интересува. Чух, че на стълбите на общината имало, ама не съм пробвал. Пък и може да ми се разсърдят.



Тема Ирландски примернови [re: TAfricanski]  
АвторИзнepвeн (Нерегистриран)
Публикувано08.08.07 14:19



На кмета на Дъблин му е писнало от боричкането на тамошните нет доставчици. Гласува се бюджет /незначителен на фона на останалите разходи/, купува се канал от нискостационарен спътник и интернета е безплатен за дъблинчани.

п.п. Човека се прибра преди 2...3... седмици от там , та сподели как си решават проблемите в белите държави.



Тема Re: Ирландски примернови [re: Изнepвeн]  
Автор gat3way (altered mind)
Публикувано08.08.07 14:27



Ах, да, безплатен и гаден. Тия сателити винаги ги асоцирам с кофти латентност на връзката, не знам.

Ако всички човешки съзнания сме свързани в една мрежа, то чалгарите са на друг VLAN


Тема Re: Ирландски примернови [re: Изнepвeн]  
Автор TAfricanski (Бял!!!)
Публикувано08.08.07 19:47



И трябва да се ползва чиния?



Приятелят ти фотограф ли е?



Тема Re: Безжичен достъп до Интерент в Русенови [re: Пpoблeмeн]  
Авторлk (Нерегистриран)
Публикувано09.08.07 09:28



Networx имат WiFi в Русе, пробвали сме го с едно PDA и нямаше никакъв проблем, връзката беше доста добра. Дори в доста русенски села има покритие WiFi-то



Тема Re: Безжичен достъп до Интерент в Русенови [re: лk]  
АвторПpoблeмeн (Нерегистриран)
Публикувано09.08.07 23:19



Значи ако ползвам wiFi от нетуоркс, нямам нужда от рутер? Така ли? Каква скорост постига? Естествено от поддръжката не отговарят.



Тема Re: Безжичен достъп до Интерент в Русенови [re: Пpoблeмeн]  
Автор JMM® (скромен)
Публикувано09.08.07 23:28



Да благодарим на анонимните писачи по темата, за направената поредна "интелигентна" реклама на местни търговски дружества, и да затваряме темата.



Какви ли хвалебствия още не са казани за въпросната фирма .....




Тема Re: Безжичен достъп до Интерент в Русенови [re: JMM®]  
АвторПpoблeмeн (Нерегистриран)
Публикувано10.08.07 00:33



Въобще не е скрит ПР.

От дома си ловя три фирми и ги изброих. питам дали въобще някой може да обясни какво става - може ли да се ползва и т.н.

Явно опитът на потребителите е доста малък. Но други фирми не бива да се сърдят, а да обяснят какво точно предлагат и на каква страна. Оказва се, че са изградили нещо, но не могат да обяснят как се ползва. Защо например съседите ми, които са към нетуоркс си купиха рутер? Дали има разлика в скоростите? Защо не са им казали как да се включват направо към акаунта си? Не ми се ходи до Възраждане да питамв офиса, защото по будки и баараки в града едва ли ще знаят отговорите.



Тема Re: Безжичен достъп до Интерент в Русенови [re: Пpoблeмeн]  
Автор JMM® (скромен)
Публикувано10.08.07 01:18



Да , наистина НЕ е скрит "PR" ..... това го разбрах .... но какво искаше да ни попиташ или да ни кажеш .....
Странно защо , периодично се появяват теми в клуба , в следния стил :
" Колко е прекрасна и кристално чиста, като от планински ручей, водата на ВиК - Русе. Бихте ли споделили и вашите впечатления от това, че аз сам от скоро в Русе и сам възхитен от прекрасната вода. Случайно има ли други фирми които да предлагат толкова чиста и полезна за здравето вода? "





Тема Re: Ирландски примернови [re: TAfricanski]  
АвторИзнepвeн (Нерегистриран)
Публикувано10.08.07 02:04



Нее, електрончик е. Ама така и не се разприказвахме защо е решил да се прибере.
Но от други познати чувам "Изкарваш ли 1 500 лева в БГ не ти трябва да ходиш където и да е" ... ама това е друга тема





Тема Re: Безжичен достъп до Интерент в Русенови [re: JMM®]  
Автор krassyo (viahack)
Публикувано10.08.07 04:31



... izreva kato oshtipana devoika nyakoi admin ot konkurenten na monopolista dostavchik...

Ne se li nauchihte, Vie kompleksarite da ne pikaete gaz kato stane vupros za bezjichniya internet na Networx Bulgaria? V efira myasto za vseki ima, no kachestvoto mu za vsichki e losho.
Neka da pochakame i vidim "koga li" rusensko ISP shte predloji WiMax



--


Тема Re: Безжичен достъп до Интерент в Русенови [re: JMM®]  
АвторПpoблeмeн (Нерегистриран)
Публикувано10.08.07 17:59



JMM, грешиш, но пък какво ми пука - мисли си каквото искаш - я кажи твоята фирма какво предлага?



Тема Re: Безжичен достъп до Интерент в Русенови [re: Пpoблeмeн]  
Автор JMM® (скромен)
Публикувано10.08.07 18:07



Аз не предлагам нищо, и според мен идеята на форума не е дъска за обяви. Не сам казвал, че имам нещо против който и да е ISP в Русе, а споделих мнение, че не е приятно да се прави реклама на когото и да е - не само в областта на Инет бизнеса.



Тема Re: Безжичен достъп до Интерент в Русенови [re: krassyo]  
Автор JMM® (скромен)
Публикувано10.08.07 18:14



Ами за съжаление не позна ....


За кой "монополист" говориш ?!?!? В България , а и в Русе, в областта на телекомуникациите има само един монополист , и това е БТК.
Всичко останало за момента не е сериозно.
Думи като "kompleksarite", "pikaete gaz" и "Networx Bulgaria" показват незрялост на мисленето ти.
И накрая да те попитам, защо за Networx Bulgaria, трябва да се говори като за мъртвите - или добро, или нищо ???




Тема Re: Безжичен достъп до Интерент в Русенови [re: JMM®]  
АвторKOHTAKT (Нерегистриран)
Публикувано10.08.07 18:26



Ами и аз съм от селяните дошли скоро в Русе. Обаче отговарям, че за Networx Bulgaria мога да кажа само добро. Засега. Коректни са. Не са като КИС-кабеларката...
Имам се за нормален българин -повече критикувам и много рядко хваля, ама вярното си е вярно.
И като стана дума за хвалби (знам че не му е мястото тук, но ако пусна отделна тема ще ме обвинят в реклама) - най-обичам да си плащам сметките в Топлофикация: имат свястна програма, работи бързо лесно и без бюрокрация, не е като на... сетете се кой.



Тема Re: Безжичен достъп до Интерент в Русенови [re: JMM®]  
АвторПpoблeмeн (Нерегистриран)
Публикувано10.08.07 18:42



Ценността на форума е в това да бъде полезен. безжичния интернет е новост за града и е добре да се разбере какви възможности дава.



Тема Re: Безжичен достъп до Интерент в Русенови [re: KOHTAKT]  
Автор JMM® (скромен)
Публикувано10.08.07 18:48



За това иде реч - защо трябва да хвалим фирми или търговски дружества ???
Ние получаваме стоки или услуги, и съответно заплащаме дължимото за това. И накрая им благодарим .... Защо ???
Двете страни имат задължения - едната да достави услугата, а другата да я заплати, и с това приключват взаимоотношенията. Защо е необходимо да се благодари , или да се хвали .....
Много хора благодарият, ако шофьор спре на пешеходна пътека и даде полагащото се предимство на пешеходеца ..... и последния благодари за това ... Абсурд .....





Тема Re: Безжичен достъп до Интерент в Русенови [re: Пpoблeмeн]  
АвторПpoблeмeн (Нерегистриран)
Публикувано10.08.07 18:50



Сега ако напиша, че една от кабелните телевизии предлага изгодни разговори без месечна такса и без пари за първоначално включване дали ще излезе, че работя за тях? Или е безполезно?



Тема Re: Безжичен достъп до Интерент в Русенови [re: Пpoблeмeн]  
Автор JMM® (скромен)
Публикувано10.08.07 18:52



Да, напълно си прав, но вече имаше няколко теми по този въпрос, и не е необходимо се открива нова тема, но най важното е дали говорим за новата полезна услуга, или хвалим някого .....





Тема Re: Безжичен достъп до Интерент в Русенови [re: JMM®]  
Автор krassyo (viahack)
Публикувано11.08.07 07:49



Ако смяташ, че в Русе БТК е монополист в предлагането на Интернет услуги - силно се лъжеш.
Въпреки, че съм клиент на Нетуоркс България и мога да бъда смятан за пристрастен поради тази причина, държа да отбележа, че сравнявайки услугите на този доставчик с тези на БТК за частен клиент, Спектър Нет и Кейбълтел, като едни от основните конкурентни на русенския пазар фирми, услугите на Нетуоркс са на значително по-високо ниво.
И още една подробност - Нетуоркс БГ има директна свързаност към Level3... и също така на скоро купи един румънски ISP.

--



Тема Re: Безжичен достъп до Интерент в Русенови [re: JMM®]  
Автор krassyo (viahack)
Публикувано11.08.07 07:55



Не е необходимо, обаче не е и забранено!
Нали си чувал една английска фраза: Success story. Явно българинът - в стил бай Ганьо балкански е свикнал предимно да критикува и по-малко да хвали... та нали всичките били маскари.
Това че някой там се поти да слага в 43.8 градуса на сянка оптики, да връзва нови клиенти или да отстранява проблеми явно не заслужава никакво уважение, а само критика?!?
Ако всички разсъждаваха като теб, да бяхме останали без услуги. Ти имаш типично соц-мислене, брато.

--



Тема Re: Безжичен достъп до Интерент в Русенови [re: JMM®]  
Автор krassyo (viahack)
Публикувано11.08.07 07:58



Явно услугата е сравнително нова и едва ли вредна на обществото, така че според мен си търсиш основание да се заяждаш, а не отстояваш конструктивно позициите си тук.

--



Тема Re: Безжичен достъп до Интерент в Русенови [re: JMM®]  
Автор TAfricanski (Бял!!!)
Публикувано11.08.07 18:22



Добре, значи трябва да си говорим с "Има един доставчик, който..." За какво може да се говори, без да се споменават фирми и търговски марки? Давай да говорим за Линукс, че е с отворен код. Опа, така ще засегнем интересите на Майкрософт, които са директна конкуренция. Пък и ще взема да кажа Убунту и някой Сузи фен веднага ще ми скочи. За мен лично интернетът изобщо и особено безжичният са доста важни и тъй като са пряко свързани с географската позиция, тоест има значение дали си в Русе или Каспичан, темата има място в градския клуб. Все едно да не говорим за тролеи в клуба, защото правим скрита реклама на един от превозвачите в града. Не че искам да сравня съответното качество на услугите, защото тролеите са много зле.

Та, за да се използва безжичен интернет от Нетуъркс ти е необходимо да си в обхват и да си с компютър или друго устройство с УайФай карта. В момента ползвам интернет от техен рутер с входна точка, инсталиран в нас, който поддържа 802.11 b/g. Попринцип скоростта на безжичната връзка е максималното, позволено от инфраструктурата. Тоест в момента безжичната ми връзка и ПППоЕ-то са на 54 мегабита в секунда, понеже съм в стаята с рутера. Като отида в хола, пада на 48, понеже стените са тухлени и много дебели. Но връзката ти с интернет е със скоростта, с която си платил да е. Трябва да си платил много скъп интернет и/или да ти е много слаб сигнала, за да усетиш забавяне в интернет връзката си заради бавна безжична връзка.
Кой съпорт не отговаря? 500-460 е телефонния, имат там някаква система като мтел на *88, само дето това ти взема пари, докато чакаш. Номерът не е на БТК, така че ти взема повече пари - колкото за обаждане до друга фиксирана мрежа.





Тема Re: Безжичен достъп до Интерент в Русенови [re: JMM®]  
АвторKOHTAKT (Нерегистриран)
Публикувано11.08.07 22:16



Ами вежливите хора казват "Благодаря". Какво лошо има в това. Ако не друго то поне денят ти става по приятен след такава дума.
И защо според теб да е позволено и конструктивно да критикуваме и да плюем дори, а не и да хвалим когато има за какво?
Аз работя с клиенти и позитивната настройка ми помага много. Но ти щом държиш на друго отношение следващия път вместо да ти кажа "благодаря" може да те изпратя с "майната ти"...



Тема Re: Безжичен достъп до Интерент в Русенови [re: TAfricanski]  
Автор JMM® (скромен)
Публикувано12.08.07 01:29





Тошко ...... По тази тема не бързай с коментарите ....




Тема Re: Безжичен достъп до Интерент в Русенови [re: krassyo]  
Автор JMM® (скромен)
Публикувано12.08.07 01:35



Къде съм казал, че услугата е вредна за обществото бе Панайотов ???
В кой момент се заяждам и с кого ???
В кой момент, ти "отстояваш конструктивно позициите си" ???

Редактирано от JMM® на 12.08.07 01:45.



Тема Re: Безжичен достъп до Интерент в Русенови [re: JMM®]  
Автор TAfricanski (Бял!!!)
Публикувано12.08.07 13:32



Ами самият аз съм пускал тема, в която призовавах да опишем всички известни входни точки в града, биле те на Нетуъркс или на някой друг, защото най-малкото пряко ме интересува. Никой не написа нищо. Намирам информацията за важна и според мен интереува много граждани и гости на града. В Боровец като исках да си намеря нет седнах в колата и дадох на брат ми да цъка рефреш и имах късмета на паркинга пред полицията да хвана поне две различни мрежи на два различни хотела, и двете незащитени и предоставящи интернет със задоволителна скорост. Единия хотел, Средец, така и не го разбрах къде е! Ами ако нямах късмета да мина покрай този паркинг, където да попадна на мрежи без катинарчета? Ако бях предварително подготвен по темата, щях да знам предварително и нямаше да е въпрос на късмет.



Тема Re: Безжичен достъп до Интерент в Русенови [re: TAfricanski]  
АвторПpoблeмeн (Нерегистриран)
Публикувано12.08.07 13:52



Това беше и моят мотив да напиша темата, но явно, някой разбира нещата по своему и приема всичко като реклама. по същата логика: рекламираме (скрито) Република Румъния, концертът на Слави, камерите който показват Русе, сиренето Моцарела, сексът, касева чешма, Китара втора употреба, Хор "Родина".

Едва ли JMM ще си признае, че е направил грешна преценка.

Форумът на един град има за цел да бъде полезен - ако се предлага нова услуга, естествено, че трябва да се прати на някого, за да я получим (къде видяхте, че благодаря на някого - аз съм клиент на друга фирма - в момента проста правя тестове на Nwx, за да реша дали да сменя провайдъра или не). пък и какво лошо има да се благодари след като си платил за стока и услуга - JMM, не благодариш ли на продавачката в магазина след като си напазарувал - или не ти е на нивото?!





Тема Re: Безжичен достъп до Интерент в Русенови [re: JMM®]  
Автор krassyo (viahack)
Публикувано12.08.07 22:14



Цитат: "но най важното е дали говорим за новата полезна услуга"

Тези думи да са ти познати от някъде? По първия въпрос - това е полезна услуга, че и нова.

По втория въпрос - ами във всичките ти постинги по темата ако трябва да съм точен. Докато хората се опитаха да помогнат на човека - ти обърна темата във флейм, при което много хора се почувстваха задължени да не ти простят... Явно услугите на доставчика наистина са на ниво, след като се получава така.

По третия въпрос - ето ти пример за отстояване на позиции: http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=russe&Number=1947689156&page=0&view=collapsed&sb=5



--


Тема Re: Безжичен достъп до Интерент в Русенови [re: KOHTAKT]  
Автор JMM® (скромен)
Публикувано12.08.07 23:27



Преди да ни обясняваш в кои сличай се казва "Благодаря", и кои хора са в категорията - "вежливи" и кои не , то вземи събери смелост и се регистрирай в този форум.
Къде е това място, където работиш анонимко с клиенти, и можеш да ме "изпратя с "майната ти"... /цитат/ ....... нали няма да се притесниш ако дойда и да ми го кажеш в очите ???



Тема Re: Безжичен достъп до Интерент в Русенови [re: JMM®]  
Автор gat3way (altered mind)
Публикувано12.08.07 23:47



Глупости...

Ако всички човешки съзнания сме свързани в една мрежа, то чалгарите са на друг VLAN


Тема Re: Безжичен достъп до Интерент в Русенови [re: krassyo]  
Автор JMM® (скромен)
Публикувано12.08.07 23:55



Ето това НЕ е реклама : " Нетуоркс БГ има директна свързаност към Level3... и също така на скоро купи един румънски ISP." Това има пряка връзка към темата и зададения въпрос : "Безжичен достъп до Интерент в Русе"



Да говориш че БТК не е монополист, означава само едно - говориш пълни глупости .... съжалявам , но няма друго определение ...
Скоро имаше поредна сделка по продажба на БТК, и цената бе твърде сериозна, докато за Нетуоркс БГ, не ми е известна пазарната им капитализация ....
"Нерде Ямбол, нерде Стамбул ...."

Но ти така и не ми отговори на зададения в преден пост въпрос : "За Нетуоркс трябва ли да се говори като за мъртвите - или доборо, или нищо " ?



Тема Re: Безжичен достъп до Интерент в Русенови [re: JMM®]  
Автор gat3way (altered mind)
Публикувано13.08.07 00:10



Между монополист и мастодонт има голяма разлика. Горепосочените Level3 имат оборот от 3 милиарда долара годишно и са доста по-голяма компания от БТК, работеща в глобален мащаб. При все това не е монополист.

В какво точно се изразява монополният характер на БТК, така и не разбрах



Ако всички човешки съзнания сме свързани в една мрежа, то чалгарите са на друг VLAN

Тема Re: Безжичен достъп до Интерент в Русенови [re: gat3way]  
Автор JMM® (скромен)
Публикувано13.08.07 02:06



На място поставен въпрос ...


" de jure " нямаме монопол, " de facto " имаме ... Както за много неща, и тук само закон не е достатъчен, но има нужда и от прилагането му.
Това е основният проблем на телекомуникациите в България - мястото на БТК и начина на приватизацията и. Държавата, според мен, съвсем умишлено "хариза" подземната инфраструктура с приватизацията на БТК, с което забави процеса на разчупване на пазара на телеком услуги в България.
Кой в момента е основен доставчик на междуградски пренос на територията на страната, ами връзките между базовите станции на мобилните оператори (за Вивател разбира се това са вътрешнофирмен проблем) - оттам и формирането цената на услугите на мобилните оператори към крайните клиенти, международен трафик на гласови услуги - процентно към терминирания трафик от други компании на БГ пазара - все услуги които са в категорията "На едро"
Какво стана с "последната миля" - така и не заработи ... и имаме само един доставчик на ADSL, като тази технология се свързва едва ли не, като откритие на БТК ...
Другия момент - наемите от канална мрежа в населени места ...
В София голяма част от оптиката минава през общинска канална мрежа, и в по малка - през собственост на БТК - срещу тлъсти наеми.
В Русе тръби за оптика бяха закопани в общинска земя, въпреки неяснотите в ЗУТ, което постава под въпрос законовия им характер.

Та това е и възможно най кратък отговор на въпроса ти, за монополния характер на БТК.
Ето защо цената на БТК, при продажба е висока - просто, приходите и са гарантирани до евентуална следваща промяна в закона за далекосъобщенията, с който би трябвало да се отдели инфраструктурата от телеком услугите.

Редактирано от JMM® на 13.08.07 02:09.



Тема Re: Ирландски примернови [re: Изнepвeн]  
Авторl (Нерегистриран)
Публикувано13.08.07 06:15



> Но от други познати чувам "Изкарваш ли 1 500 лева в БГ не ти трябва да ходиш
> където и да е" ... ама това е друга тема

Не съм забелязал това да е вярно :) Но не идвай, много е гадно тук :)



Тема Re: Безжичен достъп до Интерент в Русенови [re: TAfricanski]  
Автор coccinella (майка юнашка)
Публикувано13.08.07 09:07



На центъра, пред гарата, университета. Обаче информацията не е от личен опит. Надявам се в края на месеца да мога да пробвам лично





Тема Re: Безжичен достъп до Интерент в Русенови [re: JMM®]  
АвторTAfricanski (Нерегистриран)
Публикувано17.08.07 20:16



Не, това НЕ е реклама, това са думи на клиент, който се кефи, че го обслужват най-добрите. Някой обърна темата към това защо се говори точно за някакви си Нетуъркс в тема за безжичен интернет в Русе и човекът тръгна да ти се обяснява, че това е като да говориш за пелени за еднократна употреба, ама да не споменеш Памперс, понеже, видиш ли, ще е реклама! Заради това и ти го обяснява, че са силни. Не разбирам къде ти е проблемът - дали е само принципен или работиш за конкуренцията? Да не си от Г23 примерно? Аз днес напуснах Оргахим, където лепях етикети. Напуснах, понеже другата седмица заминавам да уча много надалеч. Ако не е проблем, би ли споделил ти къде работиш?
БТК не е монополист. Само се огледай колко от ГСМ клетките имат ретранслатори по себе си... Шахтите им се използват само на някои места, а последната миля при телефонните услуги Е факт с продукти като 01001 на Орбител. И да, това е реклама на Орбител. За интернет наистина се получава брада с АДСЛ, ама заради това и хората не го използват. В Русе познавам един домашен потребител на АДСЛ и тя е служител на БТК. И получава преференциални цени заради това. Иначе служебни има много, ама все на русенски клонове на софийски фирми, които на всичките си офиси са пуснали едно и също. Използвал съм АДСЛ на пробен период за 15 дни и с нищо не беше по-добро от Нетуъркс, на които съм за постоянно. Може би единственият плюс е, че е по-безопасно за компютъра в случай на буря, ама в Кошарна при последната буря на хората са им изгорели... телефоните. А Нетуъркс ми дадоха безплатно да използвам безжичен рутер, което направи безопасността за десктоп писито ми същата като при АДСЛ - директно свързани чрез жица с устройство, което е свързано с външна мрежа.
Нетуъркс не са АД или поне не са листвани на борсата, така че е трудно да им се прави пазарна капитализация. И за броя клиенти има само слухове или на мен са ми известни само такива. Когато става дума за Русе, БТК има много много хляб да яде. Просто са дървари, а Нетуъркс предлагат същото и по-добро качество на безспорно по-ниски цени.
Иначе имам някои сериозни забележки към Нетуъркс, като се започне със съпорта, които много много често отговарят на докладванията за разни проблеми с "Ама това е нормално", мине се през същото им отношение по повод Скайп, за който също обясняват, че той така си препредава трансферите, щото така се прави, после отидем на проблеми с комуникацията с клиентите, като просто не ти отговарят, твърде сериозните орязвания, с които ползвам интернет, заради нежелението им да признаят, че той може да се ползва за нещо различно от уеб и ирц и че трябва да седнат и да го направят да работи, а не да ми кажат на мене да проуча през кой порт изпраща Скайп файлове, че да ми пренасочат тоя порт в рутера към МАК-а на лан-картата... Не че съм компютърно неграмотен, не че не мога да се разтърся, ама нещо ми подсказва, че решението не е толкова просто, иначе щеше да го пише навсякъде. А и не е моя работа да им казвам аз каквото и да било, защото те са АйЕсПи-то, те имат специалисти, а аз се предполага да съм тъп клиент. Това са ми огромните оплаквания от Нетуъркс, ама мисля, че в БТК проблемите със съпорта са по-сериозни, защото не мога да драсна мейл на шефа и на другия ден да ми се обаждат по ГСМ да ми се извиняват за забавянето и да ми кажат да заповядам в офиса, понеже работата е свършена. Нетуъркс са много добри, много ме кефят, обаче има 3-4 неща, които много ме дразнят, а не мога да разчитам на поддръжката им, чрез която се опитвам понякога да променя положението. Съпортът поне се старае да изглежда на ниво и да демонстрира присъствие.


Пък ако шефът вземе, че прочете това тук, да отговори по въпроса със Скайп, защото ми е неудобно да го занимавам на личния му адрес с проблемите си. Ако, обаче, сам се занимае, четейки тук, няма да се разсърдя на отговор.

П.П. Темата се превърна в огромна тема за Нетуъркс заради критиците на "рекламата". Така вие превърнахте това в реклама, независимо дали е било започнато така или не.



Тема Боже, какви са тези фирми ?!нови [re: TAfricanski]  
АвторИзнepвeн (Нерегистриран)
Публикувано17.08.07 22:04



Екзотичните ?! Какво Г23 , какви глупости.
Всъщност защото го познавам човека - знам как вика и на клиентите си "агънцета". То верно, че да купиш от БТК едно каналче и да го продаваш на 30 човека трябва да са точно агънцета.

п.п. Присъствал съм на разговор в който Г23 /Геро/ разказва кой негов клиент кои сайтове за запознаства посещава !!! Ай се е обадил тук - на секундата ще кажа имена и дати !!!



Тема Re: Безжичен достъп до Интерент в Русенови [re: Пpoблeмeн]  
АвторRusenec (Нерегистриран)
Публикувано20.08.07 02:06



Ami pitai nyakoe dete okolo teb kakvo da napravish. Po celiyat centar ima no free ne. Idi v ofis na Networx i shte ti obyasnyat. E po sveta a i u nas nyakade ima free.Uspeh



Тема Re: Безжичен достъп до Интерент в Русенови [re: TAfricanski]  
Автор JMM® (скромен)
Публикувано22.08.07 00:08



Тошко, момче младо, нали не мислиш че само с красиви думи, ще ни убеждаваш в неверни тези ?



Това са пълни глупости, които си писал и много далеч от познаване на проблема:
" ....БТК не е монополист. Само се огледай колко от ГСМ клетките имат ретранслатори по себе си... Шахтите им се използват само на някои места, а последната миля при телефонните услуги Е факт с продукти като 01001 на Орбител. ... "
или
" ... В Русе познавам един домашен потребител на АДСЛ и тя е служител на БТК. И получава преференциални цени заради това. ..."
НО следващите твои думи надминават и най смелите ми очаквания :
" ...Когато става дума за Русе, БТК има много много хляб да яде. ..."




Тема Re: Безжичен достъп до Интерент в Русенови [re: JMM®]  
Автор TAfricanski (Бял!!!)
Публикувано23.08.07 19:25



Microsoft Windows XP [Version 5.1.2600]
(C) Copyright 1985-2001 Microsoft Corp.

C:\Documents and Settings\Teodor>tracert www.wikipedia.org

Tracing route to rr.knams.wikimedia.org [145.97.39.155]
over a maximum of 30 hops:

1 1 ms <1 ms <1 ms 172.16.1.1
2 3 ms 1 ms 1 ms 192.168.225.1
3 2 ms 1 ms 1 ms border1.networx-bg.com [212.25.58.1]
4 34 ms 33 ms 32 ms 62.67.33.17
5 34 ms 33 ms 33 ms ae-21-56.car1.Frankfurt1.Level3.net [4.68.118.17
5]
6 37 ms 35 ms 35 ms 62.67.33.170
7 47 ms 46 ms 46 ms so-4-0-0-dcr1.amd.cw.net [195.2.10.149]
8 47 ms 48 ms 45 ms so-4-0-0-bcr1.amd.cw.net [195.2.10.25]
9 148 ms 44 ms 131 ms surfnet2.amd.cw.net [208.173.211.198]
10 131 ms 97 ms 44 ms AZ-500.XSR01.Amsterdam1A.surf.net [145.145.80.21
]
11 44 ms 43 ms 43 ms KNCSW001-router.Customer.surf.net [145.145.18.15
8]
12 46 ms 44 ms 44 ms gi0-24.csw2-knams.wikimedia.org [145.97.32.29]
13 45 ms 43 ms 43 ms rr.knams.wikimedia.org [145.97.39.155]

Trace complete.

C:\Documents and Settings\Teodor>







Това между последния ИП на Нетуъркс и онова Франкфурт е в Румъния. Някъде да виждаш БТК?







Microsoft Windows XP [Version 5.1.2600]
(C) Copyright 1985-2001 Microsoft Corp.

C:\Documents and Settings\Teodor>tracert dir.bg

Tracing route to dir.bg [194.145.63.12]
over a maximum of 30 hops:

1 1 ms 1 ms <1 ms 172.16.1.1
2 2 ms 1 ms 1 ms 192.168.225.1
3 2 ms 1 ms 1 ms border1.networx-bg.com [212.25.58.1]
4 9 ms 9 ms 125 ms 212.73.129.21
5 8 ms 8 ms 9 ms 141_46.btc-net.bg [213.16.46.141]
6 9 ms 9 ms 9 ms 50-66.btc-net.bg [212.39.66.50]
7 10 ms 8 ms 9 ms dir.bg [194.145.63.12]

Trace complete.

C:\Documents and Settings\Teodor>tracert hit.bg

Tracing route to hit.bg [195.24.37.245]
over a maximum of 30 hops:

1 1 ms <1 ms <1 ms 172.16.1.1
2 2 ms 1 ms 1 ms 192.168.225.1
3 2 ms 2 ms 1 ms border1.networx-bg.com [212.25.58.1]
4 9 ms 8 ms 8 ms 212.73.129.21
5 10 ms 9 ms 8 ms neterra-ptp-139-70.neterra.net [212.73.139.70]
6 10 ms 8 ms 9 ms sof-br5.0rbitel.net [195.24.32.11]
7 11 ms 8 ms 9 ms hit.bg [195.24.37.245]

Trace complete.

C:\Documents and Settings\Teodor>tracert data.bg

Tracing route to data.bg [195.149.248.130]
over a maximum of 30 hops:

1 1 ms 1 ms 1 ms 172.16.1.1
2 2 ms 1 ms 1 ms 192.168.225.1
3 2 ms 1 ms 1 ms border1.networx-bg.com [212.25.58.1]
4 9 ms 8 ms 8 ms 212.73.129.21
5 18 ms 15 ms 16 ms neterra-ptp-139-86.neterra.net [212.73.139.86]
6 17 ms 15 ms 15 ms web.data.bg [195.149.248.130]

Trace complete.

C:\Documents and Settings\Teodor>tracert zazz.bg

Tracing route to zazz.bg [87.120.40.155]
over a maximum of 30 hops:

1 1 ms 1 ms 3 ms 172.16.1.1
2 2 ms 1 ms 1 ms 192.168.225.1
3 3 ms 1 ms 1 ms border1.networx-bg.com [212.25.58.1]
4 9 ms 8 ms 8 ms 212.73.129.21
5 9 ms 9 ms 8 ms davinci.host.bg [87.120.40.155]

Trace complete.

C:\Documents and Settings\Teodor>tracert mail.bg

Tracing route to mail.bg [193.201.172.98]
over a maximum of 30 hops:

1 1 ms <1 ms <1 ms 172.16.1.1
2 1 ms 1 ms 1 ms 192.168.225.1
3 1 ms 2 ms 1 ms border1.networx-bg.com [212.25.58.1]
4 9 ms 8 ms 8 ms 212.73.129.21
5 * 11 ms 16 ms evronet-neterra.evro.net [83.148.74.189]
6 10 ms 8 ms 8 ms Core.Router14.Evro.Net [83.148.74.147]
7 10 ms 10 ms 9 ms mail2itd.mail.bg [193.201.172.34]
8 9 ms 9 ms 9 ms web1.mail.bg [193.201.172.98]

Trace complete.

C:\Documents and Settings\Teodor>




Ето ти БГ пиъринг. Едно през БТК. Поне за мен това не е монопол.
Ооо, да, в БТК имаше уволнения заради слабите резултати в Русе.
И какво те кара да ги мислиш за велики?



Тема Re: Безжичен достъп до Интерент в Русенови [re: TAfricanski]  
Автор JMM® (скромен)
Публикувано23.08.07 21:40



Стига си се излагал. Спри да говориш глупости.



По добре кажи за предстоящото ти следване в Бремен.



Тема Re: Безжичен достъп до Интерент в Русенови [re: JMM®]  
Автор TAfricanski (Бял!!!)
Публикувано23.08.07 23:55



Ух, събота тръгвам. Зле ми е. Не искам. Имам толкова много работа тук... Не ми се тръгва. Спечено ми е. Поне искам да си взема стария клас там. Програма минимум...

А иначе защо настояваш, че БТК са толкова важни? Някаква форма на мазохизъм?





Тема Re: Безжичен достъп до Интерент в Русенови [re: TAfricanski]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано24.08.07 09:10



виж ей

13-тата песен. може да си я вземеш за из път ;)

p.s. БТК са много важни - тяхната услуга е извън границите на постижимото в Галактиката!

Silent scream
Crucify the bastard son


Тема Re: Безжичен достъп до Интерент в Русенови [re: ЛУД ПPЪЧ]  
Автор TAfricanski (Бял!!!)
Публикувано24.08.07 12:36



Вахахаха! Засега обмислям да си нося Столична и Scotty Doesn't Know.

Абе нета ще ми е бърз и безплатен, ама с филтрация на торенти. Така че може да пращам рекуести на хората да ми пращат това и онова.



Тема Re: Безжичен достъп до Интерент в Русенови [re: TAfricanski]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано24.08.07 13:18



пращай. имам доста порно, между другото :)

Silent scream
Crucify the bastard son


Тема Re: Безжичен достъп до Интерент в Русенови [re: ЛУД ПPЪЧ]  
Автор TAfricanski (Бял!!!)
Публикувано31.08.07 18:13




Засега съм твърде ошашавен, за да ми трябва порно.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.