Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:14 14.06.24 
Градове
   >> Русе
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Протест  
Автор T@mallyM@ak (hasta luego)
Публикувано02.08.07 11:46



Ще протестираме ли в петък 03.08 пред Общината от 9-12 ч.. Аз съм там, дано има и други като мен



"Някои оставят нещо след себе си само, когато клекнат"

Тема Re: Протестнови [re: T@mallyM@ak]  
АвторRR (Нерегистриран)
Публикувано02.08.07 11:57



А за какво е протеста?



Тема Re: Протестнови [re: RR]  
Автортиpaджия (Нерегистриран)
Публикувано02.08.07 12:58



за това,че катето горанова с големите цици се оттегля от активна дейност като труженичка на дунав мост.протестираме за да я върнем в бизнеса защото ни беше любимка.



Тема Re: Протестнови [re: RR]  
Автор T@mallyM@ak (hasta luego)
Публикувано02.08.07 13:35



Протеста е срещу опитите за унищожаване на Парка на младежта...



"Някои оставят нещо след себе си само, когато клекнат"

Тема Re: Протестнови [re: T@mallyM@ak]  
Автор Mитaka® (индианец)
Публикувано02.08.07 13:47



Ако можехте да вложите всичката тая енергия в нещо положително, вместо в опити за промиване на мозъците на хората, цена нямаше да имате.

Редактирано от Mитaka® на 02.08.07 14:20.



Тема Re: Протестнови [re: T@mallyM@ak]  
Автор3ЮMБЮЛKA ЛЮЛЯKOBA (Нерегистриран)
Публикувано02.08.07 18:18



ДА ВЗЕМА ДА ДОЙДА, АМА КАК ЩЕ ТЕ ПОЗНАЯ?



Тема Re: Протестнови [re: 3ЮMБЮЛKA ЛЮЛЯKOBA]  
Авторпecxo (Нерегистриран)
Публикувано02.08.07 23:15



Абе пич, може ли да пускаш тема без да обясняваш. Ти идиот ли си или ни смяташ за такива?



Тема Re: Протестнови [re: Mитaka®]  
АвторSlex (Нерегистриран)
Публикувано03.08.07 00:44



Тва е нещо положително



Тема Re: Протестнови [re: Slex]  
Автор T@mallyM@ak (hasta luego)
Публикувано03.08.07 11:19



Благодаря за подкрепата



"Някои оставят нещо след себе си само, когато клекнат"

Тема Re: Протестнови [re: T@mallyM@ak]  
Автор Okaян яcтpeб (жар пиле)
Публикувано03.08.07 13:13



И по колко пари плащат на час спонсорите на протеста? Трябва ли да издавам документ за сумата?



Тема Re: Протестнови [re: Okaян яcтpeб]  
АвторSlex (Нерегистриран)
Публикувано03.08.07 18:33



Хах, кви са тия невъпроси?!

Не всички са свикнали да им осребряват действията, не си проектирай ценностната система върху останалите, ако обичаш



Тема Re: Протестнови [re: T@mallyM@ak]  
Автор TAfricanski (Бял!!!)
Публикувано03.08.07 20:16



Още никой не ме е убедил, че има нешо лошо в проекта. Засега срещам само дезинформация от страна на протестиращите. Някой ще ми обясни ли против какво се протестира?



Тема Re: Протестнови [re: TAfricanski]  
АвторSlex (Нерегистриран)
Публикувано03.08.07 21:53



Не съм бил специално на този протест, но бях преди няколко месеца на срещата в университета. Аз съм против паркоместата под дърветата, намиращи се между Алеи Възраждане и външната южна алея на Парка. Не искам и павилиони за кафе на северната алея (там, където е търлата, когато е в града).



Тема Re: Протестнови [re: Slex]  
Автор TAfricanski (Бял!!!)
Публикувано03.08.07 23:31



Ама то и сега там се паркира, само дето няма паркоместа. За паркоместата съм съгласен с теб, а две будки ще преживея в замяна на кошчета за боклук.



Тема Re: Протестнови [re: TAfricanski]  
АвторSlex (Нерегистриран)
Публикувано04.08.07 00:13



Не се паркира. И по време на търлата не се сещам да е имало коли там. Дори да е така, това е инцидентно. А предложението е да се направи паркинг за стотици коли по цялото протежение на Парка. Днес са решили "само" за 120. Искат да правят и паркинг до тенискортовете. Това не ме интересува, баровците като искат да си го строят там. Поне ще е локализирано само на едно място.



Тема Re: Протестнови [re: Slex]  
Автор Okaян яcтpeб (жар пиле)
Публикувано04.08.07 15:44



Мойте навици твърдо са фиксирани по линия финансовите изгоди от тях. Протестиращите (говоря за т.нар. "природозащитници") и по-конкретно организаторите на протестиращите едва ли имат навици, различни от моите.



Тема Re: Протестнови [re: TAfricanski]  
Автор Okaян яcтpeб (жар пиле)
Публикувано04.08.07 15:46



Според мен е по-целесъобразно да се направят не "паркоместа", а "наркоместа". Така поне общината ще има далавера от шмъркачите и всякаква друга сволоч, която се друса из парка.



Тема Re: Протестнови [re: Okaян яcтpeб]  
АвторSlex (Нерегистриран)
Публикувано04.08.07 20:53



Хубаво, че си го казваш. Голяма част от хората, които са против промените в Парка са против, защото няма да им харесва в новия си вид, не защото някой им дава пари. И не шмъркат, представяш ли си...



Тема Re: Протестнови [re: Okaян яcтpeб]  
АвторДoнeв (Нерегистриран)
Публикувано04.08.07 22:30



По добре е паркоместа , но не в парка . Бъди сигурен ,че някои от 120 -те паркоместа ше бъдат заети от дилъри.



Тема Re: Протестнови [re: Дoнeв]  
Автор Okaян яcтpeб (жар пиле)
Публикувано05.08.07 12:00



Именно. Затова всяко нещо да си носи правилното название - 100 паркоместа, 20 наркоместа.



Тема Re: Протестнови [re: Slex]  
Автор Okaян яcтpeб (жар пиле)
Публикувано05.08.07 12:03



Глей сега - аз също съм против паркът да се превърне в огромна кръчма или квото там го замислят. Против съм обаче тази манипулация с протестите - сещаш ли се поне за една инициатива, подкрепена от "активното гражданство", която да е завършила с успех на това гражданство? Кой отпочва инициативите и протестите? Група разневени екозащитници? Абсолютно се съмнявам.



Тема Re: Протестнови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор милaниcт (Обичащ )
Публикувано05.08.07 16:42



Пазете си зелените площи и спортните обекти. Какво стана колодрума?



Тема Re: Протестнови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор Slex (асоциален)
Публикувано06.08.07 12:24



Мен ме съмнява, че някой е подел тази инициатива с користна, чисто финансова цел. В крайна сметка какви пари може да спечели някой, ако в Парка не се построи нищо. Кой да ги даде тия пари - дърветата и тревичките ли? А дори и да има такива (но както писах вече не ми идва наум кой ще им сипе парите), от хората, които познавам и които са против строежите там, никой няма финансова изгода от позицията си, нито пък е някакъв лумпен - двама работят в университета, един е адвокат, друг има ИТ фирма...

Докато при обратната страна на медала финансовата изгода се вижда много ясно. Естествено, че този, който си построи барче там ще генерира приходи, ясно е, че този, който стопанисва паркинга край кортовете ще прибира и той някакви пари от това - съмнява ме да не бъде платен. Вярно, сигурно никой няма да прибира пари от паркоместата под дърветата, но това не го прави по-малко глупаво като идея. Паркоместа - да, но не е мястото им в Парка.



Тема Re: Протестнови [re: Slex]  
Автор Mитaka® (индианец)
Публикувано06.08.07 12:44



Хайде да не се залъгваме. Организаторите на въпросните протести са няколко души, всички, от които имат политически интереси. Естествено зад политическите им интереси стоят и финансови. 17 "граждански" организации с едно седалище и с общо 20 човека членове, това не те ли учудва?
И защо манипулират хората, че там ще се строи едва ли не квартал, а в крайна сметка става въпрос за довършване на едно барче-тоалетна до Норд и възстановяване на Дунавски кът? Да не говорим за грозния акт от тяхна страна на разлепване на плакати по дърветата в Парка.



Тема Re: Протестнови [re: TAfricanski]  
Автор T@mallyM@ak (hasta luego)
Публикувано06.08.07 12:46



Личи си, че не живееш до Парка и не си прекарал детството си там.....не ми е ясно само за чии... си сложил този Бг флаг..... по света се борят да запазват зелените си площи...ние тук един Парк като хората имаме и искаме да го съсипем.....това е парк joder

и трябва да си остане такъв...аман от печелбари в тая държава на АБСУРДА
PS......искам един ден да си тикам количката по дългите алеи, а не да маневрирам покрай спрели по тротоарите коли и прашни, замърсени улици където далеч не е мястото за подобни цели....

"Някои оставят нещо след себе си само, когато клекнат"

Редактирано от T@mallyM@ak на 06.08.07 13:05.



Тема Re: Протестнови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор T@mallyM@ak (hasta luego)
Публикувано06.08.07 12:54



Ти далаверата не я мисли за парка.....те тия наркомани, от които се печели ходят по заведениятя......



"Някои оставят нещо след себе си само, когато клекнат"

Тема Re: Протестнови [re: Mитaka®]  
Автор T@mallyM@ak (hasta luego)
Публикувано06.08.07 13:03



охоооо то така се почва.....колко заведения имаше в началото в парка.... не мисля, че лично мен някой ме маниполира....също не ми и плащат



"Някои оставят нещо след себе си само, когато клекнат"

Тема Re: Протестнови [re: T@mallyM@ak]  
Автор Mитaka® (индианец)
Публикувано06.08.07 13:14



За вас със Slex, съм сигурен, че не ви плащат. Но както споменах по-горе въпросните сдружения, ръководени от 2-3 човека открито заявиха, че целта им е участие в политиката и опониране с всички сили и средства на кмета и общинския съвет.
В крайна сметка никога не може да се угоди на всички. Едни искаме в Парка да останат заведенията, да се изгради аквапарк и повече места за забавления, други като вас искат парка да остане само гора. Трябва да се намери някакъв компромис, нo не и чрез нагло манипулиране на общественото мнение.

Редактирано от Mитaka® на 06.08.07 13:26.



Тема Re: Протестнови [re: Okaян яcтpeб]  
Авторlud (Нерегистриран)
Публикувано06.08.07 13:23



kolodrum nqma da ima tam shte ima zala moi 4oek





Тема Re: Протестнови [re: T@mallyM@ak]  
Автор TAfricanski (Бял!!!)
Публикувано06.08.07 23:32



Живея зад Градския стадион и доста съм играл в Парка на младежта. За моя личен... си е флага. И той е български и е национално знаме на републиката, която претендира за наследник на българската държава, чийто гражданин и съм.
Та къде е размитото понятие "Света", за което говориш? И кои по дяволите са тези всемогъщи "Те", които се борят за зелените си площи? Това, че някви някъде правели нещо защо да е аргумент аз да го правя?! Аз толкова ли съм смачкан, че да правя нещо само защото някой някъде го прави? Не мисля.
И после започват разните бла бла бла. Първо, паркът не ми харесва така, както е сега. Не че не ме кефи да има място, където нощем няма никой, шото сички ги е страх. Даже се убивам от кеф да знам, че съм най-страшният в парка. Попринцип на инстинктите ми им е яко, като има такива места. Както понякога се дразня на осветлението по улиците. Да не говорим, като искам да пикая. Чак си мечтая за Калчев, че да е тъмно. Ама попринцип знам, че не е правилно.
Второ, искаме да го съсипем? Как? Къде съм казал да правим АЕЦ на мястото му? Мислех, че става дума за будки за кафе, точно две, които да могат да се вдигнат с един кран и да се махнат. Греша ли? Нека са от тухли, нека си имат и маси. Как ще ти пречат, ако не си там, за да пушиш трева?
Ти какво си казала? Чета само сентенции тука...



Тема Re: Протестнови [re: TAfricanski]  
Автор:))))))))) (Нерегистриран)
Публикувано07.08.07 00:45



И ще си водиш децата на кафе в парка, вместо на детска площадка???????





Тема Re: Протестнови [re: :)))))))))]  
Автор Mитaka® (индианец)
Публикувано07.08.07 12:14



Ако не си обърнал/а внимание до всяко кафене в Парка има детска площадка изградена със средства на собствениците.



Тема Re: Протестнови [re: Mитaka®]  
Автор:))))))))) (Нерегистриран)
Публикувано07.08.07 12:20



А ти обърнал ли си внимание, че само фирма "Екстрййм" надсроява тоалетни в Русе с кафенета? В парка са вече две техни - как получават разрешителни за строеж и имат ли ги изобщо?



Тема Re: Протестнови [re: :)))))))))]  
Автор Mитaka® (индианец)
Публикувано07.08.07 12:31







Тема Re: Протестнови [re: TAfricanski]  
Автор T@mallyM@ak (hasta luego)
Публикувано07.08.07 18:01



нещо си натрупал доста гняв, но те разбирам...за мен света не е размито понятие, жалкото е, че ние някак не се вписваме в него..."Те" са хората,обобщавам ги, които искат да живеят качествен живот и се борят за това и го постигат, а не си дават дупето наляво и надясно...Цитат:"Това, че някви някъде правели нещо защо да е аргумент аз да го правя?!", ами защото не знам дали имаш наблюдения,но доста народ живее по-добре от нас и е редно да се поучим от тях....видя се, че сами не можем да се оправим(или можем, но не по правилния начин)....та за парка по-добре ще е да се инвестира в поддръжката, но о Боже какво говоря и аз! Кой ще спечели от това...някакви си майки с деца...да са оправят,баби и дядовци, абе яяя да си стоят в Дома и да рупат курабии...Ако се дадат пари за поддръжка, ще ти хареса, ще е светло и на инстиктитети ще им трябва вече друго място, за да им е яко...
Няма нищо лошо в сентенциите...какво толкова те дразнят не знам или искаш да се изкараш по-ентелегентен...

"Някои оставят нещо след себе си само, когато клекнат"

Тема Re: за организаторитенови [re: Mитaka®]  
АвторBceзнaйko (Нерегистриран)
Публикувано07.08.07 18:52



И на мен така ми се струва.
И да изясним нещо - планът е на арх.Цвети Русинов,съветник Юлиян Траянов и арх.Мария Костадинова.
Заяждането с кмета Йотов е на съвсем друга основа.
И все повече се убеждавам,че Йотов е прав.



Тема Re: Протестнови [re: T@mallyM@ak]  
Автор TAfricanski (Бял!!!)
Публикувано07.08.07 21:52



Гняв, не, просто се дразня.
Сега, като започнахме градивен разговор, за което ти благодаря, защото имаш по-голяма заслуга, ще те помоля за повече информация за проекта. Ако може, да бъде обективна, защото гледната точка на твоята страна я знам: "Искат да унищожат Парка".
Паркинга под дърветата го разбрах, свинско е. Трябва си многоетажен паркинг в района и жестоко следена забрана за паркиране. Ама нещо се размечтах за революция, в България няма строго съблюдаване на забрани за паркиране.
Две будки за кафе, пак ти казвам, според мен се преживяват. Няма да ти пречат да си водиш децата, няма да пречат и на бабите.
Друго какво се предвижда? И пак - моля те, дай ми обективната информация отделно от личното си мнение или поне по начин, по който да мога да ги отделя.
Сентенциите ме дразнят, когато са единственото нещо, казано по някакъв повод.



Тема Re: Протестнови [re: TAfricanski]  
АвторЦвeти (Нерегистриран)
Публикувано07.08.07 22:03



Добре де, да приемем, че проекта е лош, въпреки, че аз доколкото съм запозната, има и добри страни...Друго питам, кой от ВАС протестиращи през живота си е посадил дърво? Не ви ли хрумва и такъв начин на противодействие? Може би е наивно глупав, но е нещо...Има места, като някоя градска алея например, които плачат за леко, но от сърце направено облагородяване, с което могат да се превърнат в нещо много по- добро.Това е само мнение, нито поучаване, нито критика.





Тема Re: Протестнови [re: TAfricanski]  
Авторбaбa ти (Нерегистриран)
Публикувано07.08.07 22:09



Предвижда се и още един паркинг до тенис-корта с направа и на пътно платно до там.
И не са павилиони за кафе, а заведения!
Баба ти всяка сутрин се разхожда по един час в парка, а има и по-млади и по-възрастни, а дори и дъновисти, които посрещаме първите лъчи на слънцето в парка.
Много е релаксиращо - можете да проверите.





Тема Re: Протестнови [re: Цвeти]  
Автор TAfricanski (Бял!!!)
Публикувано07.08.07 22:25



Да засадиш дърво е по-скоро символично. Много по-добре е всеки да си гледа работата, да си плаща данъците, а Общината и държавата да плащат на специалисти по садене на дървета да правят това.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.