Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:46 18.05.24 
Градове
   >> Русе
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема До 700 ученици изтичат от региона годишнонови  
АвторSpock (Нерегистриран)
Публикувано10.07.07 14:36



Между 400 и 700 деца ще напуснат региона. Един много тревожен факт в момента е, че деца, които са издържали успешно приемните изпити след седми клас, вече са около 70, те напускат този град и заминават с родителите си към Варна, Бургас и Пловдив.
Това явно е свързано със смяна на местоработата на родителите , към Варна, Бургас и Пловдив. Става дума за демографски срив, тъй като явно няма работни места в града и се изтеглят млади семейства с децата си. Това заяви днес директорът на Регионалният инспекторат по образование Димитър Райнов в отговор на въпрос на RuseInfo.net относно отлива на ученици от средните училища и гимназиите за първото полугодие на 2007 г. Това се случва за първи път в Русенска област, коментира Райнов. Тазгодишният прием на гимназисти в Русе обещава още интересни изненади. Днешното първо класиране на кандидатите в града и региона, което още не е изнесено публично, сочи, че за две паралелки няма достатъчно ученици. "Те сигурно ще бъдат закрити", каза началникът. Става въпрос за СУПНЕ "Фридрих Шилер" при приема след 7-ми клас с чуждоезиков профил немски език и в ПГ по облекло в профил "Моделиране, конструиране, технология на облеклото". По предварителна информация това най-предпочитани са ПГИУ "Е. Канети", АГ, СОУЕЕ и ПГ по текстил. През 1995 г. училищата на територията на Русенска област са били 179 с 48 000 деца, а сега те са 30 000 в 92 учебни заведения. Така от 7-мо място Русе слиза на 17-то в страната в образователната система на България. "Никъде няма такова движение", отбеляза г-н Райнов. "Никоя друга област у нас така не е пропаднала в класацията на брой училища и ученици. Непрекъснато има движение. От област Русе има тотално изтичане на деца заедно с родителите им. В област Русе работя няма за младите хора. Бизнесът в Русе плаща някакви мижави, минимални заплати. Страшно е! Хората отиват да работят на друго място", изрази тревогата си Д. Райнов



No comment



Тема Re: До 700 ученици изтичат от региона годишнонови [re: Spock]  
АвторБpя (Нерегистриран)
Публикувано10.07.07 15:00



С най- голямо удоволствие бих се махнала от този отвратителен град и от тази ужасяваща държава. Нямаш спокойствие за нищо. Постоянно някой те мачка и тормози. Ако не може физически гледа психически да те унищожи за да спечели няколко хилядарки . Дано само по лекари ги даде! И защо стоя? Защото въпреки всичко има нещо останало от старите и хубави времена в Русе. Ще се учудите какво е то - национално училище по изкуствата. Само заради това стоя. Такива педагози не съм виждала. Толкова упорити и талантливи хора а стоят тук за жълти стотинки. И учат децата ни на най-красивото нещо на света - любовта към музиката. А нали знаете - който пее зло не мисли. Те са останали от славните времена на града ни , когато духа на русенеца беше на такова ниво , че като ме питаха в чужбина дали съм испанка аз гордо отвръщах , че съм българка.Е , сега стискам зъби , защото зная че детето ми ще има едно добро образование в това училище . Ако не беше така ... отдавна щяхте да ми гледате пушека
ПП Благодаря на всички преподаватели в НУИ" Веселин Стоянов" . Пожелавам им да са все така отлични преподаватели и едно достойно заплащане на труда им. Те го заслужават.



Тема Re: До 700 ученици изтичат от региона годишнонови [re: Spock]  
АвторPekтop (Нерегистриран)
Публикувано10.07.07 15:14



Вместо да се вайка г-н Райнов - да постегне малко дисциплината на учителите.
Например да забрани тютюнопушенето на учителите в и около барчето до европейските езици.Ежедневно е окупирано от учители,а децата ходят през улиците да се хранят.Да проведе курсове по прилично -
естетично облекло ,хигиена и поведение



Тема Re: До 700 ученици изтичат от региона годишнонови [re: Spock]  
Автор Mитaka® (индианец)
Публикувано10.07.07 15:25



Време беше г-н Лайнов да си изтърси обичайните простотии за това време от годината.

Какви всестранни аналитични умения има само г-н Лайнов. Не е лесно да си циганин със засукан мустак и да приказваш глупости, за които никой не ти търси отговорност. Почвам да се замислям, дали той не е истинския Меч на Верея.

Редактирано от Mитaka® на 10.07.07 15:28.



Тема Re: До 700 ученици изтичат от региона годишнонови [re: Mитaka®]  
Автор милaниcт (Обичащ )
Публикувано10.07.07 16:07



На морето се запознах с русенско семейство ,което ми каза че много ваши съграждани работйт през седмицата в Румъния и се връщат за почивните дни. Кой ще гледа тяхните деца





Тема Re: До 700 ученици изтичат от региона годишнонови [re: милaниcт]  
Автор Mитaka® (индианец)
Публикувано10.07.07 16:19



Ако 50-100 човека за теб е много.

Как си мислиш се работи в Румъния без да знаеш език?



Тема Re: До 700 ученици изтичат от региона годишнонови [re: Spock]  
АвторDimi (Нерегистриран)
Публикувано10.07.07 16:47




Ето цялата статия.
"Никъде няма такова движение. Никоя друга област у нас така не е пропаднала в класацията на брой училища и ученици. Непрекъснато има движение. От област Русе има тотално изтичане на деца заедно с родителите им. В област Русе работя няма за младите хора. Бизнесът в Русе плаща някакви мижави, минимални заплати. Страшно е! Хората отиват да работят на друго място"
Явно пак сме най-зле от цялата страна.
Фактите, изнесени от русенския инспекторат по образование са много болезнени.
Жалко е, че това се случва в Русе.



Тема Re: До 700 ученици изтичат от региона годишнонови [re: Mитaka®]  
Авторфapaшa (Нерегистриран)
Публикувано10.07.07 17:08



Чак пък меч?!? По-скоро обикновена чикийка. Ама мацката до него кърти столове!


Тоя Райнов и друг път ли се е изцепвал така? И наистина ли е с цигански произход?



Тема Re: До 700 ученици изтичат от региона годишнонови [re: Spock]  
АвторПoлитиkaн (Нерегистриран)
Публикувано10.07.07 17:24



Ех, наближават местните избори. Колко ли още захаросани статии и мрачни перспективи имат да развиват разни лумпени в медиите..

Да минават по-бързо че ми писна вече.

Между другото, един випуск в града се състои от около 2000 ученика. Райнов ги развива тези теории отдавна. Сметнете по неговата логика как за 3 години в Русе не би трябвало да остане нито един ученик





Тема Райнов е хитро момче :)нови [re: Spock]  
Авторpyceнeц2 (Нерегистриран)
Публикувано10.07.07 17:40



Ами че то през 1995 русенска област включваше и днешните Разград, Силистра и Търговище :)

Административната реформа през 1998 създаде от тогавашните 9 области днешните 28. Няма нищо ненормално от 7 място да паднем на 17-то. Русенска област винаги е била от най-малките териториално и като население в страната, за добро или лошо - аз мисля дори че е по-добре така.

Иначе Райнов е хитрец голям, де

Умее да хвърля бомби по време на избори




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.