Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:33 16.06.24 
Градове
   >> Русе
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Черни номеранови [re: TAfricanski]  
Автор Mитaka® (индианец)
Публикувано07.07.07 14:35



Доживяхме и това:
Хванаха пиян шофьор на градски автобус



Вчера, към 22 часа станах свидетел и на мощно изпълнение от страна на тролейбусен шофьор. Глупакът се движеше по "Липник" към кръговото с бясна скорост, колкото и да не ви се вярва за възможностите на нашите тролеи, се размина на сантиметри с линейка, с включена светлина сигнализация, която се движеше в кръговото. Все още може да се види спирачния път на тролея - поне 30 метра! И това се случва на 70-80 метра от "спящите красавици" в РДВР.



Тема Re: Черни номеранови [re: Mитaka®]  
АвторБpя (Нерегистриран)
Публикувано08.07.07 07:02



А моята тема е за светофарите пред Пантеона. Незная кой ги е правил , обаче по някакъв уникален начин като пресичаш пеша от Пантеона към Сердика , като ти светне зелено първо трябва да изчакаш една върволица от коли , камиони и тролеи и ако остане време да минеш. Случвало ми се е да не успея и да чакам следващия зелен светофар.



Тема Re: Черни номеранови [re: Бpя]  
АвторBceзнaйko (Нерегистриран)
Публикувано08.07.07 13:47



На повечето кръстовища в света има засичане на коли и пешеходци.
Не ставай дребнав



Тема Re: Черни номеранови [re: Бpя]  
Автор Eдин_тип™ (много търсен)
Публикувано08.07.07 18:45



В тази ситуация имаш ПЪЛНО ПРЕДИМСТВО. Само че идиотите водачи на мепесета не го спазват. Лично аз, когато съм си в правото, пресичам като трамвай, а ако ме сгази някой, да си бере грижата после. Засега не са ме газили


Ако застане там полицай (има такива случаи), ще видиш колко любезни ще станат въпросните водачи. Това показва, че са запознати с правилата и знаят, че пешеходецът е с предимство. Просто не трябва да им се даваме да нарушават нашите права.

Редактирано от Eдин_тип™ на 08.07.07 18:48.



Тема Re: Черни номеранови [re: Mитaka®]  
Автор TAfricanski (Бял!!!)
Публикувано11.07.07 22:23



Впечатляващо звучи! Какъв беше тролът - ЗиУ или от швейцарските?
Чувал съм, че те имат някакво ограничение на скоростта, защото преди години карали с по над 100 по Волов и на някого му хрумнало, че това не е хубаво.



На светофара пред Пантеона просто трябва да си вземеш предимството - никой не ти го дава. Ама като тръгнеш и вървип наперено, почти никога няма проблеми. Два-три пъти годишно примерно се гледаме лошо с някой шофьор, случвало ми се е и да не успея да си взема предимството под заплаха за живота си, но това е наистина частен случай.

А има ли значение за вас пред какво пресичате? Дали е кола или камион, примерно?
Пред камиони, автобуси и тролеи ме е страх да минавам, даже те да ми мятат да тръгвам. Просто отвътре нещо ме кара да не се закачам с тях. Все едно да пресичам ЖП линията пред спрял влак. Не, благодаря.
Пред такси е въпрос на чест да мина, щото ме нервят.
Колкото и странно да звучи, избягвам да си искам предимството от жени, защото са по-агресивни в такъв случай. Имам си обяснение и то се състои в паника и не знаене какво да прави, ако се наложи да излезе от първоначално избрания алгоритъм.
Пред скъпи и лъскави коли избягвам, защото не знам собственикът за какъв се има, обаче много им се кефя, когато ми спрат. Това е като да имаш мерцедес за 200 000 и да караш с 30.
Пресичането пред не-русенски коли смятам за вредно за здравето, щото не знаеш човекът на какво отношение е свикнал в своя град и дали няма да е потресен, че някакъв идиот му се е хвърлил на пътя. В Бургас като ме гледаха треснато как пресичам, се усетих, че може би съм нещо много смел, а в София съм убеден, че ще ме блъснат, ако минавам, както си минавам в Русе. Една позната от Разград как се нерви на нашите пешеходци...



Тема Re: Черни номеранови [re: TAfricanski]  
Автор Mитaka® (индианец)
Публикувано11.07.07 22:44



ЗиУ. Швейцарските нямат толкова вътък.



Тема Re: Черни номеранови [re: Mитaka®]  
Автор TAfricanski (Бял!!!)
Публикувано11.07.07 22:49



ЗиУ на ръмжене го докарват, ама не съм убеден кой е по-силен.



Тема Re: Черни номеранови [re: TAfricanski]  
Автор Mитaka® (индианец)
Публикувано11.07.07 22:53



Един познат, преди години беше тролейбусен шофьор. Та той ми е разправял, че ЗиУ са 2 пъти по-мощни от швейцарските тролеи, и в същото време 2 пъти по енергоемки в сравнение с тях.

P.S. Заради приятния разговор с теб си рискувам мрежовата карта.

Редактирано от Mитaka® на 11.07.07 22:55.



Тема Re: Черни номеранови [re: Mитaka®]  
Автор TAfricanski (Бял!!!)
Публикувано11.07.07 23:12



Спирай компа бе. Аз пердаша с Уай Фай и рискувам само токов удар по ел. мрежата, щото не искам да си хабя ресурса на батерията. Ще ми трябва, като отида в унито.
Ама те са надалече тия мълнии, спокс.



Иам много въпроси за тролеите! Швейцарските имат ли си двигател с вътрешно горене? Или поне мощни акумулатори за кратки преходи? ЗиУ май нямат нищо от това?
А как избира жартиерите дали да отидат наляво или надясно при разклонение на жиците? Само като дърпа с тролея в съответната посока или има и нещо друго?
А каква е мощността им? Колко горят?
А едно време имаше ли съчленени ЗиУ? Като малък мах помня, ама не съм сигурен. Те ли изгоряха, когато ни подариха швейцарските?
Наблюденията ми, че зелените швейцарски са от Берн, а червените някъде от френскоговорящата част, верни ли са?
Защо 24 от Бор в 17:15 беше ЗиУ, а не някой съчленен?!
А еднакво ли се карат всички тролеи, или всеки тип е за себе си?
...
Ако ти е подръка приятелят, питай го нещо.


П.П. А познаваш ли машинисти?



Тема Re: Черни номеранови [re: TAfricanski]  
Автор Mитaka® (индианец)
Публикувано11.07.07 23:47



Той е по-скоро познат и проговаря чак след солидна почерпка.


Някой ден, при подходяща възможност ще го питам.
Доколкото знам и швейцарските и руските тролеи имат акумулатори, но доколко са изправни в момента не знам.
Съчленени ЗиУ наистина имаше. Не са изгаряли, просто са харчели страшно много ток и са ги бракували(това за харченето ми го каза въпросният познат ватман при предишния разговор ). При големия пожар изгоряха 2/3 от автобусния парк - предимно Икаруси. Все си мисля, че беше умишлен.
Предполагам, че можеш да научиш подробности от някой специализиран форум.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.