Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:10 17.05.24 
Градове
   >> Русе
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: КАУФЛАНД В ДРУЖБА1нови [re: Cтap Eмиrpaнт oт Bид]  
Авторpyceнeц2 (Нерегистриран)
Публикувано14.06.07 08:39



Малиии мерси, безценна лекция беше.

Добре че ни каза, досега не бяхме виждали Кауфланд, ха-ха



Тема Re: КАУФЛАНД В ДРУЖБА1нови [re: Cтap Eмиrpaнт oт Bид]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано14.06.07 08:55



мчи да. аз от кауфланд не купувам неща, които би трябвало да се ядат.

Trapped in purgatory
A lifeless object, alive


Тема кварталните бакалии vs. хипермаркетитенови [re: Cтap Eмиrpaнт oт Bид]  
Авторвp (Нерегистриран)
Публикувано14.06.07 11:11



Цитат:В повечето случай магазинчето под блока е по-добрият вариант хем ще си бобъбрите по човешки хем доверието е по-голямо на запад са много предпочитани заради топлият приятелски контакт (клиент търговец)...


Хич не е по-добрия вариант.
Първо, че лятото хладилните им витрини държат температури от рода на 15-20 градуса (Познай какво се случва с колбасите наредени в тях)
Второ, почти не се спазват хигиенни изисквания.
Трето - Гледат да си пробутат цялата стока защото не могат да си позволят дневен брак.
Четвърто - точно това бърборене между клиентите и продавача кара следващият на опашката да си чака по 5,10 пък дори 15 мин (ако има търпение и вече не е излязъл).

Това е положението в поне 60-70% от кварталните бакалий в България. Който му харесва този начин на пазаруване, нека си продължава. Аз лично предпочитам супермаркетите, пък нека говорят за тях каквото си искат.



Тема Re: кварталните бакалии vs. хипермаркетитенови [re: вp]  
Авторpyceнeц2 (Нерегистриран)
Публикувано14.06.07 11:15



Абе тези теми още ли са актуални?

За една част от населението (главно по-възрастни хора) бакалиите са по-добър вариант. Защото продавачите освен такива играят ролята и на психолози.

Освен което хич не ми се реди на опашки, за да си взема 2 бири и цигари. Да не говорим, че *маркетите по принцип не са денонощни.



Тема Re: кварталните бакалии vs. хипермаркетитенови [re: pyceнeц2]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано14.06.07 11:39



зависи от гледната точка. кварталната бакалия ми е на минута и половина от кухнята, а най-близкия супермаркет - на 15. супермаркетите си имат предимствата, но сроковете на годност не са в ползва на точно на кауфланд.

Trapped in purgatory
A lifeless object, alive


Тема Re: кварталните бакалии vs. хипермаркетитенови [re: ЛУД ПPЪЧ]  
Автор Mитaka® (индианец)
Публикувано14.06.07 19:31



Разбирам бакалиите да предлагаха качествени продукти, но и те зареждат предимно от Кауфланд и Метро.

Само ти го предоставят на по-дебела цена.



Тема Re: кварталните бакалии vs. хипермаркетитенови [re: Mитaka®]  
АвторCтap Eмиrpaнт oт Bидин (Нерегистриран)
Публикувано14.06.07 21:38



Тогава това си чиста българска работа, ако това което казвате се случи в западните развити държави този търговски обект няма повече да работи, до една седмица е фалирал защото е загубил доверието на хората нали знаете да изградиш доверие е много трудно нещо, ще иска много време почтеност и сериозност, а да го развалиш ще ти трябват само две минути... С навлизането на тези мултинационални гиганти кварталното магазинче е застрашено от изчезване обаче ако се следва примера на западните магазинчета където важи девиза клиента винаги е прав обслужаването е на ниво и стоката е качествена тогава те не само ще оцелеят а ще бъдат предпочинани...



Тема Re: кварталните бакалии vs. хипермаркетитенови [re: Cтap Eмиrpaнт oт Bид]  
Автор TAfricanski (Бял!!!)
Публикувано14.06.07 22:50



Ми не знам, аз съм си доволен от Кауфланд. Може в Германия да не са добри, но в България обслужването им е добро, етикетите са разбираеми, на повечето стоки пише колко струват 100 грама, има и марковите, известни продукти, има и собственият аналог, който в общия случай е с добро качество. Компромис с обозначенията, качеството и сроковете на годност няма. А стоки, които са в срок до утре, ги дават на промоция с големи намаления. Към 8:30-9:00 вечерта намаляват тъкмо изпечени стоки от пекарната...



Тема Re: КАУФЛАНД В ДРУЖБА1нови [re: Mитaka®]  
Автор Mитaka® (индианец)
Публикувано16.06.07 13:08



А кога ли ще почнат да строят хотела и търговския център срещу новия Кауфланд до Технополис? Сега е доста грозна гледка - планини от пръст и строителни отпадъци от строежа на хипермаркетите. Това, че теренът е частна собственост не значи, че не трябва да го заградят поне.



Тема Re: КАУФЛАНД В ДРУЖБА1нови [re: Mитaka®]  
Авторkrsufr (Нерегистриран)
Публикувано17.06.07 20:56



когато купи някои пощата например-доста е апетитно местенце.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.