Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:58 01.05.24 
Градове
   >> Русе
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Храм "Всях Светих"нови  
Автор SW2FL (новак)
Публикувано03.06.07 23:21



Снимки от днешното /03.Юни.2007 г./ официално начало на възстановяването:




---------
Вижте Русе:

Тема Re: Храм "Всях Светих"нови [re: SW2FL]  
Автор ha! (ентусиаст)
Публикувано04.06.07 05:53



ох добре аз вечно неразбрала се тревожех че сега пък ще гътат пантеона
така на юг от руското гробище е ок
въпреки че ще стои някак гъзлем с входа към парка
ма ще и свикнем
ако е завършат



Тема Re: Храм "Всях Светих"нови [re: ha!]  
АвторПpoчeлa (Нерегистриран)
Публикувано04.06.07 09:39



Казаха, че ще я завършат до 2009 година.
Чудесно начинание!
Мисля да дам и своята лепта за набирането на средства, до сега не смеех защото си мислех, че е поредната лъжа, ама след като видях, че нещата са сериозни - ще се включа.



Тема Re: Храм "Всях Светих"нови [re: Пpoчeлa]  
Автор Mитaka® (индианец)
Публикувано04.06.07 20:30



Трябва да "развържем кесиите", за да се завърши храма. Дано и повече фирми се включат в кампанията.
Нещо обаче не ми се вързва естетически с бензиностанцията и газстанцията на 20-тина метра. На храма мястото му е там, обаче на тези съоръжения - не.



Тема Re: Храм "Всях Светих"нови [re: SW2FL]  
Автор valentino_ (влюбен)
Публикувано04.06.07 20:50



Някой запознат ли е с мащабите на църквата - височина, квадратура....?



Тема Re: Храм "Всях Светих"нови [re: Mитaka®]  
Автор TAfricanski (Бял!!!)
Публикувано04.06.07 21:14



Мястото на газ-станция и бензиностанция НЕ Е в непосредствена близост до жилищна сграда. Това важи особено за газ-станцията, която е в явно нарушение, ама си е платила...



Тема Re: Храм "Всях Светих"нови [re: ha!]  
Автор Блaryн (Explorer)
Публикувано04.06.07 23:35



Абе то не е зле да гътнат пантеона. Няма да ми е мъчно, нищо че като пионерче съм предавал хартия и старо желязо във фонд за изграждане на пантеона. Но явно на това съоръжение в турско-арабски стил му е писано още много да грози хубавия град, че и се вижда отдалече.
И освен това - какво по-подходящо място за костите на възрожденците от един храм! Справка - "Санта Мария дел Кроче" - Флоренция, където почиват Микеланджело, Макиавели и още много бележити флорентинци.

Но тъй като това би забавило строежа и би довело до ненужни дискусии - може би има резон възстановяването на черквата да е на различно от първоначалното място.. Единствен спомен от старата черква остана една от сериите "На всеки километър", когато Велински заговорничеше с някакви диверсанти - в черквата, естествено.

Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...

Редактирано от Блaryн на 04.06.07 23:42.



Тема Re: Храм "Всях Светих"нови [re: Блaryн]  
Автор JMM® (непознат)
Публикувано05.06.07 01:00



Необходимо е да се знае истината за построяването на "Пантеона".
Времето минава и се позабравят определени детайли от събарянето на ХРАМА.
Но да говорим за "възстановяване" при условие че строим нов проект и на ново място, е грозна подигравка с паметта на поколенията.
Все още спомена за Всях Светих не е заличен в съзнанието на част от днешните русенци.
Не е удачно подемането на подобна кампания, да бъде обвързана с политически нюанси, но точно Б.Йотов като представител на средите на БСП, насленици на някогашната БКП, виновници за случилото се, с наближаването на кметските избори да проявява подобна активност.
Грозно е !



Тема Re: Храм "Всях Светих"нови [re: JMM®]  
Автор SW2FL (новак)
Публикувано05.06.07 07:30



Не ми пука от кои среди е :) важното е че прави НЕЩО за града! Защото до сега всички правеха НИЩО, а бяха и от други среди ...

---------
Вижте Русе:



Тема Re: Храм "Всях Светих"нови [re: SW2FL]  
АвторПpoчeлa (Нерегистриран)
Публикувано05.06.07 11:30



Аз също мисля, че въобще няма значение какъв и от кои е Б.Йотов. По-важното е, че най- после реално се започна градежа на храма. Той ще се възстанови по образец на старата църква.
Между другото, правилно е да се казва и изписва "ВСЕХ СВЯТИХ" а не "Всях светих.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.