Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:43 24.05.24 
Градове
   >> Русе
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Има ли Русе туристически потенциал?  
Автор фapaшa (клъзец)
Публикувано14.05.07 14:10



И по специално в развитието на речния туризъм? А исторически?



Тема Re: Има ли Русе туристически потенциал?нови [re: фapaшa]  
Автор Mитaka® (индианец)
Публикувано14.05.07 14:16



Това е все едно да питаш дали небето е синьо или водата мокра.





Тема Re: Има ли Русе туристически потенциал?нови [re: Mитaka®]  
Автор фapaшa (клъзец)
Публикувано14.05.07 14:43



Е, небето не винаги е синьо

, все пак разбрах ти забележката. Коригирам си питането, а то е дали е икономически обосновано, да се инвестира в 1-2 туристически кораби за сравнително евтини дунавски круизи, насочени към българския /румънския/ туристически пазар. Факт е че в момента май няма достъпни такива. Говоря за круизи Русе - Видин или Русе - Галац /делтата/ и прочие дву-три-четиридневни пътувания



Тема Re: Има ли Русе туристически потенциал?нови [re: фapaшa]  
Автор Avgusta_Traiana_Sword (Умен и Красив)
Публикувано14.05.07 17:02



Аз съм ви виждал, ПОнпон ли се наричаха или обърках, някоя буква, имаше някакъв ресторант си спомням на един от тях, ама беше леко мизерийка вътре



Много моля, моят клонинг: така нареченият "Мечът на Верея", да спре да пише!!!

Тема Re: Има ли Русе туристически потенциал?нови [re: Avgusta_Traiana_Swor]  
АвторBлaдo (Нерегистриран)
Публикувано14.05.07 17:33



Понтон - това ще рече закотвен съд, не е задължително да е моторен, така че не плава, имаше наистина едно корабче, но потъна - странна работа там под гребната база. Удоволствие беше да пиеш бяло вино и да похапваш шаранче на него

А дали са оправдани туристически круизи по Дунав - погледнете напливът от западно-европейски туристи - определено има потенциал при добър бизнес план и аз се надявам скоро пак да има такива круизи както допреди петнадесетина години.



Тема Re: Има ли Русе туристически потенциал?нови [re: фapaшa]  
Автор TAfricanski (Бял!!!)
Публикувано14.05.07 19:32



Има много потенциал, ама трябват и много инвестиции. Русе има всичко, необходимо за добър туризъм. Това, което го няма, се купува с пари.



Тема Re: Има ли Русе туристически потенциал?нови [re: TAfricanski]  
АвторPyceнeц (Нерегистриран)
Публикувано14.05.07 23:23



http://www.dunavtours.bg/



Тема Дунавтурснови [re: фapaшa]  
Автор фapaшa (клъзец)
Публикувано15.05.07 09:40



Дунавтурс е друга работа. Това са сериозни почти едноседмични круизи на цени от 280 евро нагоре. Аз си мисля за двудневни пътувания през почивните дни, все едно да отидеш на ресторант с преспиване или на хотелче, което да ти коства не повече примерно от 100 лв на човек. говоря за алтернатива на ходения до Елена, Трявна и прочие места през почивните дни. Това би привлякло интерес според мен и от вътрешността на страната. Много хора не са виждали и не познават Дунава...



Тема Re: Дунавтурснови [re: фapaшa]  
Автор Mитaka® (индианец)
Публикувано15.05.07 18:32



За пример - наемането на пътнически кораб Рожен струва 1300 лв/ден. Така може да се направи сметка, колко пасажери са нужни за да са рентабилни кратките круизи, като заложиш поносима според теб цена.



Тема Re: Дунавтурснови [re: Mитaka®]  
Автор фapaшa (клъзец)
Публикувано15.05.07 19:20



Значи 50 човека х 80 лв за двудневен = 4000 - 2800 наем = 1 200 лв

Малко висок ми се вижда тоя наем - ще трябва пазарлък


Пък през седмицата - кръчма.
Направо трябва се инвестира в собствен кораб, с басейнче и голям ресторант, никакви наеми




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.