Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:40 17.06.24 
Градове
   >> Русе
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Регистрационни номера  
Автор TAfricanski (Бял!!!)
Публикувано08.05.07 19:29



В Русенска област са издадени регистрационни номера със синя лента със следните серии: АХ, ВА, РР, РС, РХ, РА, РВ (на последната в момента са на изчерпване комбинациите, започващи с 8, така че до месец-два най-много предстои друга серия, предполагам РК, ако не решат пак да праскат каквото им дойде). Има и ЕХ, но това са ремаркета и самоходни машини. Сериите са 7, което прави около 70 000 регистрирани автомобила. Нека не броим лизинговите коли (софийски) и тези, които хората си ги карат с регистрация от друг град, немските регистрации на супер колите на Приста Ойл и още няколко фирми, защото има и бракувани коли, а не съм чувал техните комбинации да се вкарват отново в употреба.

По повод повторната употреба на комбинации в номерата - видях софийски номер със С, а не СА, който имаше европейско знаме (не беше лепенка), което значи, че е издаден тази година. Комбинациите със С бяха изчерпани през 2005, затова започнаха да правят СА, което означава, че поне понякога се вкарват в употреба стари комбинации.

Има ли и други запалени по регистрационни номера или само аз съм си луд по тях?

Някой има ли идея откъде мога да науча подробности, примерно за повторната употреба на комбинациите, защо не карат сериите по азбучен ред или защо не използват някои букви от сорта на О в сериите и още един милион въпроса?



Тема Re: Регистрационни номеранови [re: TAfricanski]  
Автор Mитaka® (индианец)
Публикувано08.05.07 20:05



И аз съм се чудел за системата за избор на буквите.
Иначе бройката на колите със С и СА в Русе изобщо не са за подценяване. Според мен са поне 1/5 от всички. Виж примерно тази снимка:



От другите градве, често срещани регистрации в Русе са ВР(Враца), РР(Разград), ЕН(Плевен), T(Търговище) и др.



Тема Re: Регистрационни номеранови [re: Mитaka®]  
Автор TAfricanski (Бял!!!)
Публикувано08.05.07 20:26



Да, много са софийските коли, обаче се старая да не превърна темата в притегателно място за дронове и мечове. Затова викам да ги игнорирам, че да ми е мирна главата.
Не слагам и често срещани регистрации, за да не виснат и други "засегнати" от споменатите градове.


СА ги започнаха на чисто, ама и там не следваха азбучен ред и пропускаха някои букви от сериите... Не разбирам защоооо!!!



Тема Re: Регистрационни номеранови [re: TAfricanski]  
Автор Mитaka® (индианец)
Публикувано08.05.07 20:45



Преди време,

обсъждахме подобна тема, по-скоро за общата бройка МПС в града.



Тема Re: Регистрационни номеранови [re: Mитaka®]  
Автор TAfricanski (Бял!!!)
Публикувано08.05.07 20:49



Мотоциклети и мотопеди не броя, а трактори 14000 не може да има, щото са с ЕХ всички+ремаркета, а няма толкова много комбинации. Броят на колите изглежда реален въз основа на сметките с русенските номера и софийските и тия от други градове. Тази същата статия ме беше озадачила и мен.





Тема Re: Регистрационни номеранови [re: TAfricanski]  
АвторBitaka (Нерегистриран)
Публикувано08.05.07 21:11



Но голяма част от колите с русенски регистрации Р (Русе) са на гурбет в големите градове, като София, Варна, Стара Загора и други градове или дори в чужбина.



Тема Re: Регистрационни номеранови [re: TAfricanski]  
АвторBitaka (Нерегистриран)
Публикувано08.05.07 21:17



А тези МПС са за областта.
Ето тук някой е разяснил опита ми за заблуда на нормалните хора:

" "по последни данни на Областна дирекция полиция - Русе е 128 420"
"Картотекираните водачи на МПС са 163 811 души."
Със сигурност става въпрос за областта.
Нормално е двама от трима жители на русенска област да имат книжка."





Тема Re: Регистрационни номеранови [re: Bitaka]  
Автор TAfricanski (Бял!!!)
Публикувано08.05.07 21:23



Ей, сериозно, спри да замърсяваш ВСЯКА тема с простотиите си, тъпо комплексарче такова...



Тема Re: Хиляди русенски коли са на гурбетнови [re: TAfricanski]  
АвторBitaka (Нерегистриран)
Публикувано08.05.07 21:29



Има ли хиляди русенски коли в другите градове?





Тема Re: Хиляди русенски коли са на гурбетнови [re: Bitaka]  
Автор TAfricanski (Бял!!!)
Публикувано08.05.07 21:37



Има



Тема Re: Регистрационни номеранови [re: Bitaka]  
АвторMeчът нa Kюмюpaлeнд (Нерегистриран)
Публикувано08.05.07 21:49



Сериозно, в Стара Загора някой ходи ли на гурбет?

Дълбоко се съмнявам...то си има Пловдив и Бургас за тази цел. В загорето заплатите са високи само на хартия, пък града си е едното нищо, барем да беше голям град като Пловдив или да имаше чужди присъствия като Хасково или Сандански..



Тема Re: Регистрационни номеранови [re: TAfricanski]  
Авторxaxa (Нерегистриран)
Публикувано08.05.07 22:00



Това с номерата не е показател за нищо - сума ти коли с Монтанска регистрация имаше навремето, защото софиянци правеха едни далаверки в Лом. Много скоро, в Румъния постепенно ще паднат някои ограничения, и докато това стане, много румънци ще карат коли с русенска регистрация, щото им е изгодно. Много македонци карат коли с българска регистрация: предимно софииски и благоевградски номера. Дори гърци има.

Няма вече ред в тая държава





Тема Re: Регистрационни номеранови [re: Meчът нa Kюмюpaлeнд]  
Автор TAfricanski (Бял!!!)
Публикувано08.05.07 22:01



Моля моля моля стига с това...





Тема Re: Регистрационни номеранови [re: TAfricanski]  
Автор EmuTy (The Princess)
Публикувано08.05.07 22:05



таман се зачудих кой е автор на темата :) ама кай и да очаквам де ...



Тема Re: Регистрационни номеранови [re: xaxa]  
Автор TAfricanski (Бял!!!)
Публикувано08.05.07 22:07



Ама не, темата е заради хобито ми да наблюдавам регистрационни номера, да ги следя, изследвам, проумявам, запомням, смятам... Не е със замисъл да стават разни спорове.
Иначе си прав, че можеш да си караш с какъвто си искаш номер и това е яко. За румънците не знам как стоят нещата, трудно ми е да ги следя какви са.



А тия сините номера с ХХ? Те не са ли за не-български граждани? Каква им е идеята, след като макетата и румънците могат да си вземат русенски/софийски и т.н.? Сините все ощи ги има тук-там. Някой да знае?



Тема Re: Регистрационни номеранови [re: TAfricanski]  
Авторxaxa (Нерегистриран)
Публикувано08.05.07 22:10



И мене ми е донякъде хоби (преди доста повече ми беше, сега виждам че е безсмислено).

Сините номера, за които говориш, са коли на консулства доколкото знам. На посолствата имат червени номера. Има и военни номера - ВА...

Има и транзитни номера.

Най-яки са гръцките номера: нямат нищо общо с тези глупави ЕС стандарти. И никой не ги гони да ги спазват.



Тема Re: Регистрационни номеранови [re: xaxa]  
Автор TAfricanski (Бял!!!)
Публикувано08.05.07 22:16



Дипломатическите са червени винаги. Има значение буквата отпред. Посолството е С, консулствата са СТ и СС. Русенското консулство на Русия е с червени СТ.

ХХ сини са на временно пребиваващи в България граждани (такива без ЕГН, които имат ЕНЧ), обаче макетата нямат български ЕГН-та. Как?

Има нови гръцки номера, които си имат синя лента. Мен ме дразнят разните нестандартни изпълнения на италианците е белгийците. Във Великобритания синята лента е опция (до скоро изобщо я нямаше). Стандартите са хубаво нещо. Ама не съм съгласен германците да имат о-умлаут на табелите си, а ние да пишем Ямбол с У.

Редактирано от TAfricanski на 08.05.07 22:19.



Тема Re: Регистрационни номеранови [re: TAfricanski]  
Авторpyceлeц (Нерегистриран)
Публикувано08.05.07 22:40



СТ идва от Стара Загора





Тема Re: Регистрационни номеранови [re: pyceлeц]  
АвторMeчът нa Kюмюpaлeнд (Нерегистриран)
Публикувано08.05.07 22:51



Само дето в Стара Загора червени номера със СТ няма. Няма каквито и да било червени номера.



Тема Re: Регистрационни номеранови [re: Meчът нa Kюмюpaлeнд]  
Авторpyceлeц (Нерегистриран)
Публикувано08.05.07 22:57



Те се регистрират там. Срам ги е на колите им да пише селското Р и бягат до Стара Загора и София


Затова на червените номера пише С и СТ - двата най-важни икономически центрове на България и съответно с най-високи заплати



Тема Re: Регистрационни номеранови [re: pyceлeц]  
АвторMeчът нa Kюмюpaлeнд (Нерегистриран)
Публикувано08.05.07 22:59



Всъщност, регистрират се в София. Но тъй като в Стара Загора няма консулства, нормално е тази проблематика да ти убягва





Тема Re: Регистрационни номеранови [re: pyceлeц]  
Автормилeн4o (Нерегистриран)
Публикувано08.05.07 23:01



Битак,прехвърли се в другата актулана тема,че трябва да дадеш отговор





Тема Re: Регистрационни номеранови [re: Meчът нa Kюмюpaлeнд]  
Авторpyceлeц (Нерегистриран)
Публикувано08.05.07 23:13



Има СТ, няма Р


Има консулства и всички дипломати идват да си регистрират колите в Стара Загора.
В Стара Загора е пълно с италиански червени номера. Има и руски. Ела, виж цивилизацията и си приготви тапа, че ще се наакаш от яд



Тема Re: Регистрационни номеранови [re: pyceлeц]  
АвторBitaka (Нерегистриран)
Публикувано08.05.07 23:16



Да не сме минали вече в старозагорска област?
Защо има СТ, а няма Р?
Защо трябва да ходят чак до Стара Загора, за да си регистрират колите?
Пак сме последната дупка на кавала





Тема Re: Регистрационни номеранови [re: pyceлeц]  
Автор Mитaka® (индианец)
Публикувано08.05.07 23:17



Да, в СТ има безброй консулства, но на най-голяма почит се радва индийското. Ето я консулската лимузина и почетните консули:







Тема Re: Регистрационни номеранови [re: Bitaka]  
АвторBitaka (Нерегистриран)
Публикувано08.05.07 23:18



Ей фалшифия Битак не ми пиши с ника!
Аз съм истинският Битак - завърших във Варна и сега мизерствам в Русе!





Тема Re: Регистрационни номеранови [re: Mитaka®]  
Автор TAfricanski (Бял!!!)
Публикувано08.05.07 23:20



Митак, ай си лягаме бате, мене ми писна да се тровя с олита.

Редактирано от TAfricanski на 08.05.07 23:21.



Тема Re: Регистрационни номеранови [re: Bitaka]  
АвторMeчът нa Kюмюpaлeнд (Нерегистриран)
Публикувано08.05.07 23:22



Ей деца, станахте за кашмер :)

Стара Загора...консулство на мангалите :)



Тема Re: Регистрационни номеранови [re: Meчът нa Kюмюpaлeнд]  
АвторBitaka (Нерегистриран)
Публикувано08.05.07 23:26



Наистина си много черен и смърдиш на сажди и вече приличаш на кашмирец, тоест мангал.
Стига си се въргалял сред украинските въглища, които пристигат в Русе за ТЕЦ-а.
Намери си друга работа. Не ти отива да си кюмюрджия, gat3way.
В Русе трудно се намира работа, ама все пак опитай! Заедно сме по-силни на борсата на труда в Русе!





Тема Re: Регистрационни номеранови [re: Bitaka]  
АвторM Пepниk (Нерегистриран)
Публикувано08.05.07 23:34



Ей Битак-мечешки ташак,защо в Малкия Перник/Стара Загора/жилищата са толкова евтини?





Тема Re: Регистрационни номеранови [re: Bitaka]  
АвторMeчът нa Kюмюpaлeнд(gat3way) (Нерегистриран)
Публикувано08.05.07 23:40



Уффф днес съм прекопал 1000 лопати с въглища на пристанището в Русе.
Смърдя много на сажди и мангали. Вече дори и хилядите клошари в Русе миришат по-приятно от мен.
Няма работа батка много е зле положението за 180 лева заплатка останах без ръце и крака. Скоро ще бягам от мизерното Русе. Може и аз да последвам хилядите русенци, които вече заминаха завинаги на гурбет в Букурещ и се измъкнаха от нашата мизерия. Може заедно да избягаме от Русе.



Тема Re: Регистрационни номеранови [re: Meчът нa Kюмюpaлeнд(]  
АвторMeчът нa Kюмюpaлeнд (Нерегистриран)
Публикувано08.05.07 23:54



Жалко, жалко прозвуча. Единствено комплекси от липсата на пристанища в Кюмюраленд долових





Тема Re: Регистрационни номеранови [re: Meчът нa Kюмюpaлeнд(]  
АвторBitaka (Нерегистриран)
Публикувано08.05.07 23:57



Ами аз си мислех да замина някъде из България. Докато учих във Варна можех да остана на работа там, ама трябваше цял живот да бачкам за да събера пари за жилище в морската столица.


Мислех да замина да работя в Стара Загора, ама там жилищата са 2 пъти по-скъпи отколкото в Русе и трябва да продам 2 апартамента в Русе за да мога да си купя един в Стара Загора. Но имам само една малка гарсониера в Дружба и с парите не мога да си купя нищо в Стара Загора.
Сега се чудя какво да правя от тая бедност.Първи вариант е да замина като черноработник някъде, за да се измъкна от скапания шивашки и кюмюрджийски град Русе.
Вторият вариант е да си сложа един камък на врата и да скоча в Дунав.



Тема Re: Регистрационни номеранови [re: Bitaka]  
Автор Avgusta_Traiana_Sword (Умен и Красив)
Публикувано09.05.07 11:11



Е не направо се скъсах да се хиля на тея глупости. Хора вие имате ебати въображението



Много моля, моят клонинг: така нареченият "Мечът на Верея", да спре да пише!!!

Тема Re: Регистрационни номеранови [re: TAfricanski]  
Автор Блaryн (Explorer)
Публикувано09.05.07 12:23



В отговор на:

По повод повторната употреба на комбинации в номерата - видях софийски номер със С, а не СА, който имаше европейско знаме (не беше лепенка), което значи, че е издаден тази година



Номера с европейско знаме не се издават. Лепенката е не само на трикольора, а на цялата синя лента, така че не си забелязал, че е стикер.

Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...

Редактирано от Блaryн на 09.05.07 12:24.



Тема Re: Регистрационни номеранови [re: Блaryн]  
Автор TAfricanski (Бял!!!)
Публикувано09.05.07 13:23



В отговор на:


Номера с европейско знаме не се издават.




Освен ако имаш информация от сигурни източници, не е вярно. Русенски още няма със звездички, щото явно са нашляпали всичките РВ още миналата година, но вече съм виждал пловдивска, варненска и търновска (освен онази С). Румънски също има. Няма логика новопроизведените табели да не са с европейско знаме.



Тема Re: Регистрационни номеранови [re: TAfricanski]  
Автор Блaryн (Explorer)
Публикувано10.05.07 18:43



Тошко, двама познати си купиха коли след Нова година (в София) - с трикольор на табелите.
Стикерите са съвсем хубави и изобщо не можеш да познаеш измамата, докато не пипнеш с ръка номера.

Миналата година виждах в Хърватска някои техни номера със звездичките на ЕС, въпреки че те не са членове на ЕС. Като ги пипнеш - виждаш измамата.

Шовинистите в Барселона лепят лентички с CAT (Catalunia) вместо Е (Espana) - стотици има такива, въпреки че (все още) няма такава държава.

Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...


Тема Re: Регистрационни номеранови [re: Блaryн]  
Автор TAfricanski (Бял!!!)
Публикувано10.05.07 20:10



В отговор на:


Тошко, двама познати си купиха коли след Нова година (в София) - с трикольор на табелите.




А аз съм казал: "Русенски още няма със звездички, щото явно са нашляпали всичките РВ още миналата година"
А също и: "Няма логика новопроизведените табели да не са с европейско знаме."

Има разлика между регистриране след нова година и поставяне на табела, произведена след нова година. В България сме, нещата не стават в срок. Днес чоплих една търновска кола и не беше лепенка.



Тема Re: Регистрационни номеранови [re: TAfricanski]  
Автор Блaryн (Explorer)
Публикувано11.05.07 00:56



Много ми е странно за 4 месеца да не са се изчерпали старите табели в София. Минавам почти всеки ден покрай КАТ, непрекъснато има опашки за регистрация. Сериите СА ???? А? и СА ???? В? са на изчерпване - последното, което съм виждал, е ВР. И всичко това да е сечено през 2006?

Да не си пръскат търновци номерата със спрей - най напред синьо, после жълто през форма със звездички?



Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...

Тема Re: Регистрационни номеранови [re: Блaryн]  
Автор TAfricanski (Бял!!!)
Публикувано11.05.07 22:17



Да, ама софийски има серия СА примерно (СА ???? СА). Някаква логика?!

Ти имаш ли друго обяснение освен това, че тия табели са правени миналата година? "Не се правят такива със звездички изобщо" води въпроса "Защо?"





Тема Re: Регистрационни номеранови [re: Блaryн]  
Автор TAfricanski (Бял!!!)
Публикувано22.05.07 23:31



Днес видях една русенска със стикер върху цялото синьо. Това БЕШЕ стикер. Беше една от първите АХ...

Някви връзки с МВР са гарантирани. Иначе такъв стикер би трябвало да е злобно забранен?



Тема Re: Регистрационни номеранови [re: TAfricanski]  
АвторKAT (Нерегистриран)
Публикувано01.06.07 19:38



новата серия е РМ има вече около 100 коли



Тема Re: Регистрационни номеранови [re: KAT]  
Автор TAfricanski (Бял!!!)
Публикувано01.06.07 23:00



Ееей, пак докато ме няма в града става...

А защо прескочихте РК? А имат ли звездички или са с трикольорче? Ако е второто - ЗАЩО?!

Иначе да, толкова много номера с лепенки видях, че вече съм готов да повярвам, че ще си караме без звездичките, докато някой горе се сети...

Мерси, че ми каза!!!





Тема Re: Регистрационни номеранови [re: TAfricanski]  
АвторKAT (Нерегистриран)
Публикувано02.06.07 08:33



до колкото видях пак са си сас трикольорче

незнам защо



Тема Re: Регистрационни номеранови [re: KAT]  
Автор TAfricanski (Бял!!!)
Публикувано04.06.07 16:17



Буу, няма звездички бе!!! Две РМ-та видях, едното 0303, да им еба майките, не слагат звездички. Да не ни гласят нова смяна на номерата 2008, че сега повече хора да се набутат?! Не че има смисъл, ама то нямаше смисъл и в първата. Сигурно им хареса да дават на свои фирмички монопол да слагат номерата срещу 50 лева и искат пак...
А някой знае ли коя оргонизация решава какви да са номерата и кой ги набива?



Тема Re: Регистрационни номеранови [re: TAfricanski]  
Автор Mитaka® (индианец)
Публикувано04.06.07 20:32



Хм, ако ги раздават поредни то означава че за по-малко от седмица са регистрирани над 303 МПС?



Тема Re: Регистрационни номеранови [re: Mитaka®]  
Автор TAfricanski (Бял!!!)
Публикувано04.06.07 21:11



Ми по вестниците говореха за по 80 новорегистрирани автомобила на ден, което дава по-малко от 4 дни за 303 регистрации.


Иначе не ги раздават точно подред, но е доста добро приближение да приемеш, че е така. Но ако видиш Р 9999 РР не значи, че колата е на 4-5 години.



Тема Re: Регистрационни номеранови [re: TAfricanski]  
Автор Mитaka® (индианец)
Публикувано04.06.07 21:22



Номерата на бракуваните коли, отново се раздават на по-късен етап. На нови табели, разбира се.



Тема Re: Регистрационни номеранови [re: Mитaka®]  
Автор TAfricanski (Бял!!!)
Публикувано04.06.07 22:22



Убеден ли си в това? Много ще се накефя, ако е така!!! Ама ме съмнява. Даже не използват серии, които ги е имало преди, със старите номера. Затова и няма серия АА, защото тя беше използвана на чисто белите табели от едно време. И иначе раздават сериите хаотично, не използват някои от буквите и се получава, че серията дали е от букви или цифри няма значение, понеже май използваха едва 9 букви за сериите... Бях ги броил. Да си видял български номер с буква О в серията?



Тема Re: Регистрационни номеранови [re: TAfricanski]  
Автор Блaryн (Explorer)
Публикувано04.06.07 23:28



Буква О не се използва за избягване объркването с 0 (нула) при разпознаване. Чудя се, защо допуснаха абревиатури на области с тази буква - ОВ, СО.
Разпознаването е важен момент при анализ на информацията, постъпила от видеокамери. В Лондон това е единственият начин за контрол, дали си платил винетка за влизане в централната част. Любопитното е, че френски полицаи ми бяха лепнали талонче за глоба (неправилно паркиране) със сгрешен номер - вместо С 1931 НН - СІ 931 НН. Единицата беше малко поизтъркана...

Буква Е е резервирана за ремаркетата. Но би могло да я използват поне за втора буква.

Не ми е ясно, защо не се използва буква У в серията, след като я има като означение на област. Представяте ли си, каква красива серия би се получила ХУ? В Русе би се харчила РУ...

При това разточителство на серии нищо чудно, че софийските свършиха още преди 3 години. Съмнява ме, че печатат номера на бракувани автомобили - може би само ВИП-номера, за да ги продадат отново. За машините на номера е по-лесно да карат наред нови серии и номера, отколкото да се настройват на единични отпаднали номера. То май и при банкнотите е така - номерата на бракуваните не се повтарят.

Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...


Тема Re: Регистрационни номеранови [re: Блaryн]  
Автор TAfricanski (Бял!!!)
Публикувано04.06.07 23:41



За О си прав, че може да се сбърка, обаче се използва в обозначение на областите. Те са по някакво ISO де. Пък не виждам практически какво значение има дали номерът ти ще е Р 4537 РО или Р 4537 Р0. Пак ще те глобят. А като французите са такива идиоти и не знаят, че в нашата азбука няма I и че по стандарт номерата ни са с 4 цифри, проблемът е техен. Да се образоват малко.
Защо германците си позволяват да карат коли с регистрация с О-умлаут (О с точки отгоре), а ние трябва да пишем Уамбол?! Както ЙО-то не е в стандартната латинска азбука, така и Я-то не е, ама ние сме дупедавци до престараване! Бас държа, че никой не е искал от нас да нямаме Я и Д и Л на регистрацийте си, защото иначе и германците нямаше да имат регистрация ПЛЬО...
Да, Е-тата са за ремаркета и самоходни машини. Без Е, У, О остават 9 букви - А В К М Н Р С Т Х... По-добре да бяха цифри! Щяха да са 10!!!



Тема Re: Регистрационни номеранови [re: TAfricanski]  
Автор Блaryн (Explorer)
Публикувано05.06.07 17:47



Не, изискването за латиница по рег.номера е твърдо. Гърците си смениха номерата преди нас. Все пак точките (умлаутите) не са като непознати букви и не върви заради 8-милионна България 500-милионна Европа да учи кирилица.
Русия, Украйна, които са много по-големи от нас, също разкараха кирилските букви. За Беларус не знам. За арабските номера има императивна забрана да пътуват по европейските пътища - те си слагат допълнителна табела, както слагаха и нашите камиони, преди да разкарат нелатинските букви.
Все пак се използват само буквите, общи на кирилица и латиница.

Защо се ползват букви и цифри? Тук проблемът е повече психологически - прието е, че по-лесно се запаметява комбинация от букви и цифри, отколкото само цифри. Даже американците изписват някои телефони не само с цифри, а и с букви (примерно FREE е все едно да набереш 3733 - по бутоните на телефона). Ако се вгледаш в цифрите на телефона си, може да откриеш дума, която по-лесно се запаметява - например вместо 735361 - SELENA.
От европейските държави само сърбите са само с цифри (без серия) - примерно BG 123456.

Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...


Тема Re: Регистрационни номеранови [re: Блaryн]  
Автор TAfricanski (Бял!!!)
Публикувано05.06.07 18:11



Да махнат точките или да карат с втора табела, на която нямат точки. Има си стандарти.



Тема Re: Регистрационни номеранови [re: TAfricanski]  
Автор Блaryн (Explorer)
Публикувано05.06.07 19:36



Явно стандартът позволява точки.

А нашият засега не позволява европейското знаме вместо трикольора:

Наредба № І-45/24.03.2000 г. за регистрацията, отчета, пускането и спирането от движение на МПС и ремаркета, Чл. 24. (1) При постоянна регистрация свидетелството за регистрация е без срок за валидност, а регистрационният номер се състои от:

1. графично изображение на българския идентифициращ код "BG" и националното знаме на син фон;

2. буквен код за месторегистрация;

3. пореден номер - четирицифрена комбинация на числата от 0 до 9;

4. серия - една или комбинация от две букви.

(2) Буквеният код за месторегистрация и използваните серии се определят от ГДППООРП.

(3) Синята лента, символът "BG" и изображението на националното знаме са неразделна част от външната повърхност на табелата и не могат да се отстраняват без нарушаване на тази повърхност.

(4) Четири еднакви цифри в поредния номер или определени комбинации от цифри се регистрират по ред, определен от директора на ГДППООРП.

(5) По ред, определен от директора на ГДППООРП, се допуска вместо поредния номер и серията регистрационният номер да се състои от комбинация от шест знака.

Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...


Тема Re: Регистрационни номеранови [re: Блaryн]  
Автор TAfricanski (Бял!!!)
Публикувано06.06.07 01:38



Или това не е действащата наредба, или има към нея някое "Указание", което казва, че буквите от серията са точно две, че задължително са еди кои си (поне не Я и Б и Г и Л и П и Д...) и че за да работиш в КАТ трябва да нямаш абсолютно никакво усещане за понятието ВРЕМЕ и освен това задължително да си жена, за да може на осми март цялото учреждение да е затворено.

Благодаря за разяснението. Явно чакаме министърът да се сети, че сме в ЕС.



Тема Re: Регистрационни номеранови [re: TAfricanski]  
Автор Блaryн (Explorer)
Публикувано06.06.07 10:38



Разрешените букви са дефинирани експлицитно в друг член на Наредбата, няма смисъл да ти я вадя цялата.
Наредбата си действа, естествено че има и поднормативна база, задаваща абревиатурите на областите и сериите (поднормативната база е нужна, за да не разглежда целият Министерски съвет добавянето на нова серия). Интересно е, че сериите не вървят подред и че всяка област си има своя последователност (обикновено започва от серии, дублиращи абревиатурата на областта - Р хххх РР, СН хххх СН).

Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...


Тема Re: Регистрационни номеранови [re: Блaryн]  
Автор TAfricanski (Бял!!!)
Публикувано06.06.07 13:21



Брей, това би ми било хипер интересно да го прочета.


Ама Русе започна с АХ май.



Тема Re: Регистрационни номеранови [re: TAfricanski]  
Автор JMM® (скромен)
Публикувано09.01.08 22:49



Серията "РМ" е изчерпана, и вече сме на "РН"



Тема Re: Регистрационни номеранови [re: JMM®]  
Автор TAfricanski (Бял!!!)
Публикувано10.01.08 10:48



Звездички?


РМ го изкараха докрай без. Сигурно няма да има звездички още, защото не съм видял и софийска табела със звездички, а те летят бързо.
Вече май сме единствените в ЕС, които са без звездички. Гърците влязоха в стандарта, британците и шведите го оставиха като опция по подразбиране. В момента България издава номера като Норвегия - със синя лента, но с националното знаме. Тоест като държава, която не е член на ЕС.



Тема Re: Регистрационни номеранови [re: TAfricanski]  
Автор JMM® (Свободен зидар)
Публикувано13.08.08 23:31



С леко закъснение за инфото - вече сме на серия "PK" , но "звездички" още няма, а и защо ли да има, след като още имаме "такса мост", и след като за мнозина от нас Румъния си остава "чужбина" ...

"Ако в България имаше гражданско общество, сегашното правителство нямаше да го има." - Николай Свинаров



Тема Re: Регистрационни номеранови [re: JMM®]  
Авторpyceнeц2 (Нерегистриран)
Публикувано14.08.08 12:31



Никаква логика...първо беше РР, а после РХ и чак след това РА/РВ/РС. Сега има РМ и РН, но чак след това излиза РК...ебаси логиката.



Тема Re: Регистрационни номеранови [re: pyceнeц2]  
Авторpyceнeц2 (Нерегистриран)
Публикувано14.08.08 12:33



А за кратката серия с "ВA" да не говорим!



Тема Re: Регистрационни номеранови [re: pyceнeц2]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано15.08.08 05:04



Първо беше АХ, след това ВА . И Защо ВА да е била кратка серия ? Според мен си беше напълно нормална с 9999 табели.



Тема Re: Регистрационни номеранови [re: pyceнeц2]  
Автор TAfricanski (Бял!!!)
Публикувано18.08.08 13:34



АХ, ВА, РР, РС, РХ, РА, РВ, РМ, РН, РК. Това са по моите спомени подред.
За гражданското общество е вярно. Няма го и никой не се мъчи да го създаде.



Тема Re: Регистрационни номеранови [re: TAfricanski]  
Автор милaниcт (Обичащ )
Публикувано19.08.08 22:25



С е София-град , а СА е София-област



IL TIFOSO PIU VINCENTE AL MONDO

Тема Re: Регистрационни номеранови [re: милaниcт]  
Авторpyceнeц2 (Нерегистриран)
Публикувано19.08.08 22:27



Глупости :)



Тема Re: Регистрационни номеранови [re: милaниcт]  
Автор Блaryн Kaлчeв (Explorer)
Публикувано20.08.08 09:45



С и СА са София-град, с това темпо най-много до 2 години ще тръгне и СВ (колите се удвоиха, улиците - уви, не

).
София-област е СО - (Сан ФранцискО)

Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...

Тема Re: Регистрационни номеранови [re: милaниcт]  
Автор TAfricanski (Бял!!!)
Публикувано19.09.08 12:56



Неадекватно, несвързано, невярно... :)



Тема Най-сетне официални евро-номеранови [re: TAfricanski]  
Автор Блaryн Kaлчeв (Explorer)
Публикувано13.10.08 12:39



Закачат нови номера на колите
13 октомври 2008 / News.dir.bg
Министърът на вътрешните работи Михаил Миков постави днес в двора на КАТ-Видин първата европейска регистрационна табела на местен "Опел Астра".
Смяната е по изискване на Европейската комисия. На новите табели ще е изобразен знакът на Европейския съюз. Те ще бъдат задължителни за всеки новорегистриран автомобил, закупен от магазин или внесен втора употреба. Старите автомибили ще продължат да използват сегашните номера.
Подмяната стартира пилотно във Видин, Габрово и Смолян и ще бъде въведена постепенно в цялата страна до края на годината, съобщи Фокус.
Засега няма да се променят цените на номерата, които струват около 70 лева. Миков обаче не скри, че се обмисля актуализация на цената, действаща от 8 години.
Пред журналисти вътрешният министър коментира и новите санкции, заложени в Закона за движение по пътищата. Нови, по-високи глоби, очакват шофьорите, които карат след употребата на алкохол и наркотици, както и без шофьорска книжка. За това обаче са необходими допълнително средства за закупуване на специални апарати, с които ще са изследват водачите на автомобили, уточни Михаил Миков.

Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...


Тема Re: Най-сетне официални евро-номеранови [re: Блaryн Kaлчeв]  
Автор Pyceнeц (Аз!)
Публикувано13.10.08 17:32



Нашите с БГ-то нали няма да ги пипат?



Тема Re: Най-сетне официални евро-номеранови [re: Pyceнeц]  
Автор Блaryн Kaлчeв (Explorer)
Публикувано14.10.08 16:56



Не са се сетили, не са ги пипнали! Я някой чип ще измислят, я холограмен стикер!

Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...


Тема Re: Най-сетне официални евро-номеранови [re: Блaryн Kaлчeв]  
Автор TAfricanski (Бял!!!)
Публикувано15.10.08 00:34



Аз очаквах това да стане тихомълком с надеждата никой да не забележи, че е закъсняло с две години, а те го направиха на сензация и положителен пи-ар! А тъпите медии препечатват просто прес-съобщението!
Че и го пускали пилотно - вместо да кажат, че просто това са областите, където са се изчерпали табелите и по разписание се пускат нови сега и просто новите ще са със звездички.
Супер съм недоволен от медиите ни...
А и тия номера не са с нищо по-ралични от "старите" с трибагреника и ще бъде поредната върховна глупост, ако ни задължат сега да ги сменим ударно пак.
Освен това не е по изискване на ЕК, а по препоръка. Белгийските номерца да не би да са стандартни? Или британските, при които синята лента е опционална?
А и този цървул ако излезе да ми обясни защо административната услуга "регистрация на автомобил" трябва да струва повече от 5 лева, ще го призная и публично ще гласувам за БСП в посолството в Берлин.
А ако самата табела струва толкова, първо трябва да има конкурс за избиране на изработващите я, а освен това, като си я платя, да си остава моя, а не да ми я вземат, като си пререгистрирам колата. Или да бъде като електромера, който е собственост на Е.ОН.
Някой знае ли колко струва табелите ми да са Р УСЕ? Би трябвало да е към 5-7 хиляди лева, но не знам точно колко.



Тема Re: Най-сетне официални евро-номеранови [re: TAfricanski]  
Автор JMM® (Свободен зидар)
Публикувано19.10.08 21:51



Появи се отговор на твоя въпрос



"Звездичките" струват 10лв. по скъпо от "трибагреника"




Тема Re: Най-сетне официални евро-номеранови [re: JMM®]  
Автор Блaryн Kaлчeв (Explorer)
Публикувано19.10.08 22:28



Поскъпването си е поскъпване, но цитираните аргументи са пълно малоумие. Нито някой ще бракува табелите с трикольор, нито пък разходите за табела със звездички са по-големи, напротив - отпадат два цвята.

Тошо, тарифата за буквен номер е 7000 лв :


Само че разрешени са комбинации от точно 6 букви и цифри след означението на областта. Примерно: Р УСЕ 001.

Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...

Тема Re: Най-сетне официални евро-номеранови [re: Блaryн Kaлчeв]  
Автор TAfricanski (Бял!!!)
Публикувано20.10.08 02:20



Аргументът е малоумен, а това не е директива! Мамицата им лъжци... Не че няма цяла глава във всяка научна книга за ЕС как местните правителства винаги се оправдават с ЕС, като искат да правят нещо непопулярно, не че не е така навсякъде, но пък това е малоумщина вече...



Тема Re: Регистрационни номеранови [re: TAfricanski]  
Автор Paolo Rosi (Бъдете добри!)
Публикувано19.03.09 23:00



и това



Тема Re: Регистрационни номеранови [re: Paolo Rosi]  
АвторPУCE O1 (Нерегистриран)
Публикувано09.05.09 13:30



Новата серия е АК



Тема Re: Регистрационни номеранови [re: PУCE O1]  
Автор TAfricanski (Бял!!!)
Публикувано09.05.09 13:49



АХ, ВА, РР, РС, РХ, РА, РВ, РМ, РН, РК, АК. Така ли? Аз докато се усетя, наистина станало време за нова серия. Този път все пак малко подраниха.
Въпреки икономическата криза, серия РК се изчерпа по-бързо от предните две.



Тема Re: Регистрационни номеранови [re: TAfricanski]  
Автор Mитaka® (индианец)
Публикувано09.05.09 19:51



Това означава, че има регистрирани над 100 000 автомобила в областта. Разбира се има и бракувани, но има и лизингови и доста регистрации от други области, собственост на хора живеещи в града.



Тема Re: Регистрационни номеранови [re: Mитaka®]  
Автор TAfricanski (Бял!!!)
Публикувано10.05.09 05:12



И тъй като нямаме представа даже за порядъка на нито едно от двете числа, можем само да предполагаме, че двата ефекта се неутрализират и в областта наистина има над 100 000 автомобила (без да броим мотоциклети, камиони и трактори). В това число не влизат автомобилите от крайните северни квартали, които традиционно са с номера GR, нито пък от близката метрополия - В.


Само да премахнат малоумните такси на моста, ще станем свидетели на още по-масирано присъствие на такива табели.

Редактирано от TAfricanski на 10.05.09 05:14.



Тема Re: Регистрационни номеранови [re: TAfricanski]  
Автор JMM® (Свободен зидар)
Публикувано10.05.09 15:12



Какво ли лошо намери 'някой' в тези твои думи, и реши да вдигне куп стари мнения ?!?





Тема Re: Регистрационни номеранови [re: JMM®]  
Автор TAfricanski (Бял!!!)
Публикувано10.05.09 16:01



А, лошо, аз само добрини приказвам, само добрини правя. Всички ме обичат.





Тема Re: Регистрационни номеранови [re: TAfricanski]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано19.05.09 20:51



bump

hell storms, rush over the earth
bestial invasioooooooooooon



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.