Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:51 09.06.24 
Градове
   >> Русе
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема ул. "Бозвели" - варианти  
Автор SW2FL (непознат)
Публикувано02.04.07 16:03



2 варианта за участъка от ул. "Борисова" до ул. "Стефан Стамболов", вижте:



---------
Вижте Русе:

Тема Re: ул. "Бозвели" - вариантинови [re: SW2FL]  
АвторПpoчeлa (Нерегистриран)
Публикувано02.04.07 17:16



Нещо не схващам смисъла....
Я поясни, моля.



Тема Re: ул. "Бозвели" - вариантинови [re: Пpoчeлa]  
Автор SW2FL (непознат)
Публикувано02.04.07 17:42



Ул. Бозвели е несъществуващата в момента улица, която трябва да свърже бул. Цар Освободител, от светофарите в началото на Волов, с ул. Борисова на кръстовището пред Ал Март. И да продължи към Сарайския мост. В момента се прокарват комуникациите в участъка 'бул. Цар Освободител/ул. Борисова' и до няколко месеца тази част на проекта трябва да заработи. За следващите участъци даже не мога да прогнозирам кога ще се започнат :)

---------
Вижте Русе:



Тема Re: ул. "Бозвели" - вариантинови [re: SW2FL]  
Автор Mитaka® (индианец)
Публикувано02.04.07 18:25



Според мен, вариант 2 е по-добър, и откъм функционалност и откъм средства, които ще са необходими за реализацията му. За започване на строителството обаче, наистина можем само да гадаем.



Тема Re: ул. "Бозвели" - вариантинови [re: Mитaka®]  
АвторMr G (Нерегистриран)
Публикувано02.04.07 18:32



Наистина е по-добър, но при него ще се събарят доста къщи мисля!



Тема Re: ул. "Бозвели" - вариантинови [re: SW2FL]  
Автор Fruzla (Мандира - каран)
Публикувано03.04.07 11:03



хехехе как да я няма Бозвели? Че аз всеки ден по нея се движа.

Малко ще я поразширят, не се знае от коя страна обаче ще се събарят къщите.
Бозвели е улицата от Интендантството до Алмарт на "Борисова".

М момента правят новата част покрай блоковете ЦЮР и след време ще се свърже с вече съществуващата Бозвели и новото съоръжение ще се нарича булевард "Бозвели".

Заради този проект в района на „Стефан Стамболов” от 20г. са замразени строежите. Никой няма право да продава или да строи. Ако до сега го бяха направили този квартал щеше да е съвсем друг, а не пълен с цигани и циганета.
Но добре че ги по натискат със срокове и проекти от ЕС, че иначе горко на това Русе.

Редактирано от Fruzla на 03.04.07 11:05.



Тема Re: ул. "Бозвели" - вариантинови [re: Fruzla]  
Автор SW2FL (непознат)
Публикувано03.04.07 12:39



М :) да :) sorry, изразил съм се неправилно, несъщестува една част от улицата, тази между "Борисова" и "Цар Освободител"

---------
Вижте Русе:



Тема Re: ул. "Бозвели" - вариантинови [re: SW2FL]  
Автор Блaryн (Explorer)
Публикувано03.04.07 13:21



Първият вариант не минава ли през Корабния техникум?

Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...


Тема Re: ул. "Бозвели" - вариантинови [re: Блaryн]  
Автор Mитaka® (индианец)
Публикувано03.04.07 13:33



Доколкото виждам на картата, минава точно до него, но не през него. Сега се сещам и за още 1 недостатък на 1-вия вариант - нуждата от поне още 2 светофара, по Стефан Стамболов и Николаевска, в сравнение със 2-рия вариант, които малко или много ще запушват допълнително движението.



Тема Re: ул. "Бозвели" - вариантинови [re: Блaryн]  
Автор фapaшa (непознат)
Публикувано03.04.07 20:01



Вариант1 е добър при планиран много сериозен трафик по булеварда, а аз не смятам така. Определено вариант 2 е по добър на този етап. М/у другото да каква е логиката да се върже специално Бозвели със Сент Уан? Според мен основното натоварване на новия булевард при сегашната организация на движението ще е до Николаевска.

Редактирано от фapaшa на 03.04.07 20:05.



Тема Re: ул. "Бозвели" - вариантинови [re: фapaшa]  
Автор SW2FL (непознат)
Публикувано03.04.07 20:37



Идеята е пътя да свързва големите квартали Дружба и Чародейка със западна промишлена зона. При положение че се очертава не знам коя поред зона в района на Метро, това ще бъде един доста бърз начин да се стигне от кварталите до зоната. Ако се мисли за бъдещето, трябва да стане булевард, ако се гледа само за 10-тина години на пред ще го направят нормален еднопосочен път.

---------
Вижте Русе:



Тема Re: ул. "Бозвели" - вариантинови [re: SW2FL]  
Автор Mитaka® (индианец)
Публикувано03.04.07 21:13



Прав си. В момента от Дружба и Чародейка може да се стигне сравнително напряко до Западна промишлена зона по еднопосочната ул. Мария Луиза, но по обратния маршрут трябва да се заобикаля по бул. България.
Според Google Earth, разстоянието от Сарайския мост до светофара след Печатни платки (който приемам за географски център м/у Дружба и Чародейка)по маршрута ул. Стефан Стамболов-възел Охлюва-бул. България-бул. Христо Ботев е около 3.5 км. Чрез бъдещия булевард Бозвели, това разстояние се свежда до 2.5 км.



Тема Re: ул. "Бозвели" - вариантинови [re: Fruzla]  
Автор Footman (hoolie)
Публикувано08.04.07 11:26



Доколкото чух, ще събарят къщите от дясната страна.

- - - - -



Тема Re: ул. "Бозвели" - вариантинови [re: Footman]  
Автор Fruzla (Мандира - каран)
Публикувано09.04.07 00:15



а коя е дясната страна? от страната на интендантството или от страната на басейна на Корабният техникум?





Тема Re: ул. "Бозвели" - вариантинови [re: Mитaka®]  
Автор TAfricanski (Бял!!!)
Публикувано13.04.07 23:40



А кръгово на мястото на огромните светофари, които се заформят на кръстовището на Хр. Ботев/Бозвели и Цар освободител?

Мен ме издразни, че по проект този булевард е с 3 ленти във всяка посока, ама лешниците, които живеят там и са се нанесли след създаването на проекта изведнъж се разбучаха, че много близо щяло да им минава до блоковете и хоп - 2 ленти стана. Никой не мисли за бъдещето, а за някакви баби, дато се чудят за какво да недоволстват!!!





Тема Re: ул. "Бозвели" - вариантинови [re: TAfricanski]  
Автор Mитaka® (индианец)
Публикувано14.04.07 19:27



Доста е интересна идеята ти за кръгово движение до мелницата. Смятам, че има достатъчно място да се реализира.
А за бученето, винаги има кой да бучи. Като не се строи, що не се строи?!?Като се строи, що се строи?!?
BTW, в последните дни преасфалтират бул. Христо Ботев (бивш Волов), нещо което надминава и най-смелите ми фантазии. Само не знам дали асфалтирането ще е само до Детелината, докъдето е общинска собственост или ще го направят поне до изхода на града.

Редактирано от Mитaka® на 14.04.07 19:33.



Тема Re: ул. "Бозвели" - вариантинови [re: Mитaka®]  
Автор TAfricanski (Бял!!!)
Публикувано15.04.07 03:40



Цялостно или кърпят? Мислех, че кърпят само за ралито, както винаги. Ако се разберат с АП, може и цялото. Макар че аз не съм съгласен с русенски пари да се преасфалтира Е70, все пак трябва да се договорят и АП да плаща нещо. Щото вярно, че не трябва винетка за там, ама като им сложи общината като стопанин един знак забранено за над 10 тона и ще стане само на Е-не-знам-си-кое.
Не знам дали има достатъчно място, личното ми усещане сочи, че кръговото е по-гадно от светофари, но просто то е пряко свързатно с огромния ми опит с претовареното ни кръгово, което според специалисти като нормално кръстовище не би могло изобщо да работи. Така че приемам на доверие, че кръгово е по-добре. И тъй като там при Мелницата се заформя баси кръстовището, може би не е зле поне да се предвиди място, а не полсе да се чудят какви къщи да събарят.
Проблем с бученето няма, проблемът е, че булевърдът ще е по-тесен, отколкото трябва!



Тема Re: ул. "Бозвели" - вариантинови [re: TAfricanski]  
Автор Mитaka® (индианец)
Публикувано15.04.07 10:36



Цялостно го преафалтират. От Мелницата до Детелината. Има лъч надежда, че и АП са се включили - вчера видях, че има знаци за ремонт след ОМВ в Дружба. Също така платното за движение от Варна към града е затворено, а движението се осъществява двупосочно в другото.



Тема Re: ул. "Бозвели" - вариантинови [re: Mитaka®]  
Автор TAfricanski (Бял!!!)
Публикувано15.04.07 21:08



Ми все пак може би едно 1/4 от русенци минават по Волов ежедневно, така че новината може само да ме радва!

А по бул. България много ме нерви как не са сложили знаци за качващите се в посока Букурещ при КАТ. И там са затворили платното в едната посока и се минава в другата и вече два пъти не улучвам точно откъде трябва да мина. Първия път се връщах назад, втория път карах през тревата, вече имаше черен път...
Всяко зло за добро - вярно, че цяло лято ще се мотат с този ремонт, ама поне ще запъмня откъде се минава.





Тема Re: ул. "Бозвели" - вариантинови [re: Mитaka®]  
Автор TAfricanski (Бял!!!)
Публикувано16.04.07 18:32



Според

ще е само до Детелината преасфалтирането на бул. Хр. Ботев.



Тема Re: ул. "Бозвели" - вариантинови [re: TAfricanski]  
Автор Mитaka® (индианец)
Публикувано16.04.07 18:59



Според мен има надежда, че и АП ще се включат с ремонт на участъка, който е държавна собственост - от кв. ДЗС до Детелината. Защо иначе са знаците указващи ремонт след ОМВ? Защо едното платно след ОМВ е затворено за движение, а другото е направено двупосочно?
Крайно време е да се проектира и построи истинско околовръстно шосе на града. Бул. България отдавна е вътрешен булевард за града и трябва да се забрани за тежкотоварни камиони. Докато през него минава международния ТИР трафик, наоколо винаги ще е мизерия.



Тема Re: ул. "Бозвели" - вариантинови [re: Mитaka®]  
Автор TAfricanski (Бял!!!)
Публикувано16.04.07 21:01



Е и ЖП линията трябва да се махнеи да се остави само входът откъм София





Тема Re: ул. "Бозвели" - вариантинови [re: TAfricanski]  
Автор Fruzla (Мандира - каран)
Публикувано17.04.07 17:34



Чудех се защо в Русе, не направят кръговото движение със светофар?
Така е във Бургас например, от изхода на кв. Братя Миладинови към кв.Зорница, точно до Макдоналдс драйв.
Никакъв проблем, движение в три ленти, автобуси, товарни, леки и т.н. всичко се движи по план. Не че, посока Меден рудник не е като тест двайв за формула 1, но все пак в града е решено положението.

Тук в Русе, не виждам как карайки спокойно да мина през това кръгово. Никой никого не изчаква, това да ти вземат предимството е най - малкият проблем.

Пп. Не разбрах от коя страна на „Бозвели” ще събарят. Какво значи северната част? Коя е северната част?



Тема Re: ул. "Бозвели" - вариантинови [re: Fruzla]  
Автор Footman (hoolie)
Публикувано18.04.07 20:06



От Волов като тръгнеш през бъдещата ул. Бозвели към бул. Борисова и след като я преминеш кръстовището (Борисова/Бозвели) ще събарят от дясната страна, поне такава ми е информацията.

- - - - -



Тема Re: ул. "Бозвели" - вариантинови [re: Fruzla]  
Автор TAfricanski (Бял!!!)
Публикувано24.04.07 22:52



Интересно звучи това в Бургас, искам да го видя, ама нямам път натам...

Северната страна на нещата в Русе е страната, която е по-близка до Дунава.


Само не прилагай този принцип във Видин! Че там веднъж половин ден се мъчих да разбера накъде е течението преди да се усетя, че няма логика да ми изглежда различно от Русе, защото си е вске десен бряг. Обаче съм чувал, че като се напиеш във Видин и на сутринта като видиш слънцето откъде изгрява и се чудиш как си стигнал в Румъния...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.