Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:44 10.05.24 
Градове
   >> Русе
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Чудна работа с моя котакнови [re: Шapo]  
Автор gat3way (altered mind)
Публикувано14.03.07 20:30





Ей това е моя котак, на 10 месеца е...и тези дни ще бъде кастриран. Заради това че и сега доста беснее и е доста агресивен, а още не се е разгонил. Ветеринарят настойчиво ни посъветва да го кастрираме. От една страна вероятно така ще е по-добре за него, доста котаци имат проблеми с камъни в пикочния мехур покрай разгонването, заради някакви драми с pH-то на урината. От друга страна мисля че е жестоко и неоправдано да се сложи край на развитието на тази разновидност на котешкото ДНК, ей така. Никой познат с женска котка не се нави за котенца от друга страна :)

Гадно ми е само че ще надебелее и ще почне да гледа тъпо. Понеже някои от вас гледам не са си кастрирали котараците, кажете има ли много проблеми покрай това, пикае ли навсякъде, скача ли от терасата? Мене за терасата всъщност най-много ме притеснява, долу има автомобили и бездомни песове и такам...кажете как мислите?

Ако всички човешки съзнания сме свързани в една мрежа, то чалгарите са на друг VLAN

Тема Re: Чудна работа с моя котакнови [re: PБ]  
АвторDr.Ross (Нерегистриран)
Публикувано14.03.07 20:39



Проблемът с хапчетата идва от страничните ефекти, които предизвикват - тумори на млечните жлези с разсейки, събиране на гной в матката и т.н. Това е 100% сигурно при постоянно даване на хапчета. Рано или късно става! Кардиналното решение наистина е кастрация (ако няма да се ползва за разплод), но на тази стъпка не всички се навиват. По-мекият вариант е инжекции против разгонване (по схема). И накрая най-непрепоръчителния - таблетки. Всеки сам си решава!



Тема Re: Чудна работа с моя котакнови [re: gat3way]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано14.03.07 20:48



моя живее на първия етаж. откакто започна да хойка навън не си ползва домашната тоалетна.

според мен, животно трябва да се гледа в къща с двор. само котките са изключение и за тях става също ако са в апартамент на приземен етаж, за да излизат сами. всичко останало е тормоз за добитъка.

не е лесно да бъдеш злодей-психопат! иска се толкова много работа...


Тема Re: Чудна работа с моя котакнови [re: gat3way]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано14.03.07 20:52



Моята е женска и пиша само в пясъка /котешка тоалетна/ в пластмасов леген.
Но иначе прескача по парапета /3см/ на съседния балкон. Обаче не бих я кастрирала, освен в случай, че й е застрашен живота. С мъжките е по-различно.





Тема Re: Чудна работа с моя котакнови [re: ha!]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано14.03.07 21:00



не е баш тъй. женската, ако е в гореспоменатите първи 2-3 дни от разгонването, е склонна да бие, а пък мъжкия не смее да бие (не че не може) щото може да не му потръгне най-важното. като резултат ходи да се вре, оная го драпа с нокти, а той търпи до някаква степен.

не е лесно да бъдеш злодей-психопат! иска се толкова много работа...


Тема Re: Чудна работа с моя котакнови [re: ЛУД ПPЪЧ]  
Автор ha! (пристрастен)
Публикувано14.03.07 21:09



и аз драпам. който го е страх да си.... който е тъпо нахален аз го ...
котаната никога не наранява самоцелно мъжкия. мъжкия никога не се навира тъпо до кръв.
та споко
а на гейта котака е разкошен екземпляр. впрочем знам един дето не му мина дивото след кастрация. поне стопаните си знаят че са направили максималното. впрочем на тази въсраст котаците са в пубертета ако се сещате тов акакво е... та що не консултирате с друг ветеринар?

прекрасна - ужасна ... все тая ... резултатът е съсипващ


Тема Rе:Д-р Росснови [re: Dr.Ross]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано14.03.07 21:21



Аз и давам по 1/2 хапче на ден, като за по 2 дни е разгонена 3-4 пъти в годината, т.е. 3-4 хапчета годишно. Това опасно ли е?





Тема Re: Rе:Д-р Росснови [re: PБ]  
АвторDr.Ross (Нерегистриран)
Публикувано15.03.07 02:58



Малко или много тези хапчета имат странични ефекти (би трябвало да го пише в указанията в опаковката). Предполагам, че става дума за нановолин или нонестрон. Те по химичен път тотално объркват хормоналния баланс на животното и се получават нежелани последици. Аз ви съветвам по-добре да я изтърпите 2-3 дни, отколкото после да си имате проблеми, ако постоянно я зобате с хапчета.



Тема Re: Чудна работа с моя котакнови [re: ЛУД ПPЪЧ]  
Автор Fruzla (Мандира - каран)
Публикувано15.03.07 13:04



и аз имам котки.две.мъжки
на 7 и на 8 месеца. за сега още са малки, но няма ли начин да се избегне кастрацията?

първо по 30 лева на котка, после да ги гледам упоени и едва мърдащи, това също е много неприятно

живея на 6-тия етаж и единият е въпрос на време кога ще полети, другият ще го последва. много е любопитен и все се провесва през балкона да гледа какво става долу. другото е страхливо, но от любопитство и то ще хвръкне
ходят и в съседите, колкото и невъзможно да изглежда, защото терасата е остъклена.

напълно съм съгласна, за това че в апартамента е трудно да се гледат гадинките. къща и двор, това е решението.

няма ли някакви хапчета, капки, които да са дават и да се успокояват, за да няма проблеми. не че е проблем разгонването, това за тях си е нормален процес.



Тема Re: Чудна работа с моя котакнови [re: Fruzla]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано15.03.07 13:09



Прочети на д-р Рос малко по-нагоре съветите




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.