Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:05 22.05.24 
Градове
   >> Русе
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема подарявам котенови  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано22.01.07 18:31



приемете ме във вашия дом!ще ви гледам предано и вярно с големите си очи и ще ви обичам с топлото си сърце!:)
Аз съм женско коте на 1 год.,кастрирана, обезпаразитена!
Снимка:http://snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=2026302
Който се интересува пишете на:ivoroussse@mail.bg



Тема Re: подарявам котенови [re: няkoй]  
Авторбб (Нерегистриран)
Публикувано23.01.07 13:36



Като е толкова хубаво, защо го подаряваш?
Не можа да издържиш, така е , трудно е да имаш домашен любимец!
Издържиш ли , има един период, който е доста труден, ще имаш мъркаща писана.
Аз си имам две - братче и сестриче, кастрирани и много добри.
Всяка вечер ме посрещат с радост, е вярно имам си грижи с тях, но затова пък са големи сладури.



Тема Re: подарявам котенови [re: бб]  
АвторДpeбeн Tapиkaт (Нерегистриран)
Публикувано23.01.07 17:00



Сестричето как е кастрирано?



Тема Re: подарявам котенови [re: бб]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано23.01.07 17:36



работата е там че в къщи стават вече много котки!какъв е смисълът да имаш много любимци като не може да им обръщаш необходимото внимание!
котето е кастрирано в вет клиника рне се тревожи!



Тема Re: подарявам котенови [re: Дpeбeн Tapиkaт]  
Автор ha! (пристрастен)
Публикувано23.01.07 22:20



"връзват" се тръбите. не се заяждай де

прекрасна - ужасна ... все тая ... резултатът е съсипващ


Тема Re: подарявам котенови [re: няkoй]  
Автор Блaryн (Explorer)
Публикувано23.01.07 23:17



Сладурана! Аз имам женско коте на 7 месеца. На колко трябва да стане, за да го подложим на тази операция - кастриране? Около Нова година вече се разгони веднъж, но лекарят му би инжекция, защото ни предстоеше пътуване и го оставихме на роднини за няколко дни.
Колко трае операцията, за колко дни зараства разрезът? Какви грижи да полагаме за котката през следоперативния период?

Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...


Тема Re: подарявам котенови [re: Блaryн]  
АвторД-p (Нерегистриран)
Публикувано24.01.07 02:14



Поне на година, година и нещо трябва да е, за да се кастрира. А останалите отговори - във вет. клиника!



Тема Re: подарявам коте [re: Д-p]  
Авторl (Нерегистриран)
Публикувано24.01.07 02:53



Хмм, котката ми беше кастрирана като я взех -- беше на 4 месеца.



Тема Re: подарявам котенови [re: Блaryн]  
Автор gat3way (altered mind)
Публикувано24.01.07 08:35



Ебаси...ние имаме котарак на почти 9 месеца вече, не е минавал хирургичната интервенция и не се е разгонвал още. А аз си мислех че мъжките го правят по-скоро от женските..

Що се отнася до кастрирането, за женски не знам, но ако е мъжки е малко сложно. От една страна е добре да се направи преди да почне да се разгонва, защото на някои котаци навикът им на пишкат навсякъде си оставал след операцията (така каза нашият ветеринар де). От друга страна ако е дребен котака, не е хубаво да се кастрира защото спира да расте (явно там му се произвеждат растежните хормони).

Ако всички човешки съзнания сме свързани в една мрежа, то чалгарите са на друг VLAN


Тема Re: подарявам котенови [re: gat3way]  
АвторД-p (Нерегистриран)
Публикувано24.01.07 12:27



След 8-9 месец котките са вече половозрели, а растежа им спира и "социалната" им зрелост се постига на около година-година и половина. Затова е препоръчително да се кастрират след тази възраст. Иначе може и на 10 дни като е да се кастрира. При мъжките операцията е изключително лесна, понеже не се отваря коремната кухина и почти не се наблюдават усложнения. След кастрация хормоните циркулират още няколко месеца в кръвта, тъй че автоматично не се променя поведението след кастрацията.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.