Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:53 27.04.24 
Градове
   >> Русе
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Черен списък на Русенските работодателинови  
Авторarlina (Нерегистриран)
Публикувано10.11.06 16:09



Уважаеми Русенци,

Ако Вашият работодател не изплаща навреме трудовото Ви възнаграждение, държи се грубо с Вас без причина, гледа да Ви прекара по някакъв начин или Ви е прекарал – споделете в този форум.
Ако атмосферата, в която работите е пропита с ненужни конфликти, колегите Ви са некадърни и арогантни, но са хора на Шефа и не им се търси отговорност, а вие опирате пешкира – това пак е по вина на Вашия работодател – споделете в този форум.
Ако Ви се плащат жълти стотинки за много и качествен труд – тук е мястото да излеете ненавистта си.
Уважаеми съграждани, помислете колко от вашите приятели и познати си отидоха от този град заради ниските трудови възнаграждения и нелоялността на русенските чорбаджии. Стига сме работили за мижави пари и сме търпяли отвратително отношение.
Нека назованите тук фирми бъдат научени от всички и да останат без служители, за да разберат, че така не може повече.
И драги Русенци, разберете, че ако сами не си помогнем, и Господ няма да ни помогне!



Тема Re: Черен списък на Русенските работодателинови [re: arlina]  
Авторden (Нерегистриран)
Публикувано10.11.06 18:18



bar4eto "art club" do Doma na kulturata. rabotish za julti stotinki, bez trudov dogovor.



Тема Re: Черен списък на Русенските работодателинови [re: den]  
Авторpenelope (Нерегистриран)
Публикувано10.11.06 18:47



po4ti vsi4ki 6iva6ki firmi !kato se ima predvid ekskurziantite ot selata ,koito podbivat cenata ! Danini,Antoan vil,Solid,Geiana,Romina Markam, o6te iskateli? ima !!!!



Тема Re: Черен списък на Русенските работодателинови [re: penelope]  
Автор gat3way (altered mind)
Публикувано10.11.06 19:00



Инициативата е похвална, макар и да оставя огромно пространство за клеветене и неверни твърдения според мен.

Оообаче...съжалявам за това, може да прозвучи малко арогантно, но:

Визирате работа като сервитьорка или шивачка - т.е работа, която може да бъде извършвана от човек с основно образование, нали? Всеизвестен факт е че заплащането за такава длъжност е ниско, като таванът предполагам едва ли е над 400-500 лева?

Не е тайна, че много хора на подобна работа предпочитат да работят без трудов договор (съответно осигуровки) или осигурени на минимална работна заплата, за да спестят разни данъци. В такъв случай работодателят им може съвсем легално да ги прави на нищо - като се почне оттам, че може да си налага глоби както реши и се стигне дотам че може да си фиксира "реална" работна заплата по собствено усмотрение или въобще да не я изплаща. Няма начин после да му кажеш копче, след като нямаш договор или след като имаш договор, където пише че получаваш 2 пъти по-малко, нали?

Съответно мисля че повечето проблеми на тези хора те самите си ги създават. Ужким спестяват пари колкото за някое друго посещение на кръчма, но дефакто си го отнасят доволно добре. Поправете ме ако греша?

Всички човешки съзнания сме свързани в една мрежа. Чалгарите са на друг VLAN


Тема Re: Черен списък на Русенските работодателинови [re: arlina]  
Авторkиc 13 (Нерегистриран)
Публикувано12.11.06 19:43



В така наречената телевизия "Кис 13" е просто "удоволствие" да се работи. Първо заплатите са кошмарно ниски 160 - 180лв., второ трудов договор ще имаш, ама някой друг път, трето - интриганството е на високо ниво. Задържах се там няколко месеца, но така ми отровиха живота / особено шефчето - едно човече, колкото високо,толкова и дебело/,че трудно се съвзех. Ако случайно решиш да излезеш в отпуск - това веднага се отразява на заплатата, защото това понятие "годишна отпуска" в съзнанието на г-син Косев въобще не същуствува. Чудя се защо не го дадох на съд, ама хайде не ми се разправяше месеци наред, знаейки че трудно ще го осъдя. Защото в Русе Инспекцията по труда не ходи в нито в "Кис", нито в "Делта". Явно някой някъде добре плаща и всичко се потулва. Дори и да дойде някой инспектор, едва ли някой от служителите ще се осмели да каже нещо.
Така че - да живее феодализма, защото да работиш в "КИС"-а е все едно да си крепостен селянин.



Тема Re: Черен списък на Русенските работодателинови [re: kиc 13]  
Авторцвeти (Нерегистриран)
Публикувано12.11.06 20:08



е добре де, защо до сега си мълча.....а сега като не работиш вече там, дай да пуснем л....ата на вентилатора...





Тема Re: Черен списък на Русенските работодателинови [re: цвeти]  
Авторцвeти (Нерегистриран)
Публикувано12.11.06 20:17



и ако всъщност наистина са те ощетили, защо не се оплачеш в Инспекцията, а тук можеш да разобличиш интригантите....





Тема Re: Черен списък на Русенските работодателинови [re: kиc 13]  
Авторnikoj (Нерегистриран)
Публикувано12.11.06 23:24



ti da na si probval/a/ i Delta? Otkade znae6, 4e tam e taka, kakvo vsu6tost si rabotil/a/ ? Kak popadna tam ?



Тема Re: Черен списък на Русенските работодателинови [re: kиc 13]  
Авторfox crime (Нерегистриран)
Публикувано13.11.06 00:18



Защо не потърсиш работа в "Север" ? Май имат свободни позиции... пък все пак са професионалисти ? Там може да се впишеш и да се реализираш, все пак е поделение на БНТ ! Пробвай, ако си грамотен, ще те вземат !



Тема Re: Черен списък на Русенските работодателинови [re: fox crime]  
Авторkиc 13 (Нерегистриран)
Публикувано13.11.06 10:00



Мили хора,
защо не съм се оплакал досега си е мой проблем. Направих някои постъпки, но без резултат, до Инспекцията по труда ходих, жалби писах....накрая ми писна и просто спрях да се занимавам. За "Делта" знам от приятели, които работят там. Градът ни все пак не е толкова голям и всичко рано или късно излиза наяве. В РТВЦ не ми се работи по ред причини - ниско заплащане, голяма средна възраст на колектива, липса на предпоставки за изява и творческо мислене, закостенелост на цялата обстановка там.
Така че - намерих друга работа и се надявам да не съм направил грешен избор.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.