Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:18 21.05.24 
Градове
   >> Русе
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Какво мислите за...нови [re: TAfricanski]  
Авторl (Нерегистриран)
Публикувано07.07.06 16:37



Тошко, излагаш се. Я кажи колко невинни жени и деца уби, или заплаши, че ще убие, Ботев за да постигне целта си.

Ако търсиш терористи в нашата история, поинтересувай се от взривяването на църквата "Света Неделя" от комунистите...



Тема Re: Търся авторитетното разрешение нанови [re: TAfricanski]  
АвторOkaян яcтpeб (Нерегистриран)
Публикувано07.07.06 16:44



Пусни и другото, аз ще пусна това в Литература.



Тема Браво, хлапе.нови [re: TAfricanski]  
АвторOтeв (Нерегистриран)
Публикувано07.07.06 17:23



Още малко опит и ще направиш качествен скок в развитието си.
Време ти е нужно и още яд за себедоказване.



Тема Re: Какво мислите за...нови [re: lachistein™]  
Автор Цap Изpoд (XVIII)
Публикувано07.07.06 19:22



Тежък, префърцунен език. Неясна мисъл, глупава аргументация - пример:

"снобистко, неснобистко - получило е тежест"


Иначе си постигнал целта си. Тя е да се направиш на интересен.



Тема Re: Какво мислите за...нови [re: Цap Изpoд]  
Автор lachistein™ (камбион)
Публикувано07.07.06 19:33



е и

Хората със зло сърце вероятно знаят нещо.


Тема Re: Какво мислите за...нови [re: Florian]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано07.07.06 20:58



как се наричаха хората, които коментират избрани подмножества от фактите с цел предварително измислените изводи от разсъжденията да изглеждат логични? журналисти?

не е лесно да бъдеш злодей-психопат! иска се толкова много работа...


Тема Re: Какво мислите за...нови [re: Baльo Tyнинra]  
Авторпecxo (Нерегистриран)
Публикувано07.07.06 21:34



Честно казано удовлетворен съм от факта, че най-после има някаква културна тема в този форум, която не е свързана с супермаркети, авточасти, джиесеми и всякакви справочни дейности.
Обаче си мисля, че на един ученик като му вкарваш такива термини, дето човек направо си изчагърква езика, файда много няма. В крайна сметка целта е да те разберат, нали? Доста голямо превъзходство се издемонстрира над един ученик, както се изразих. Момчето има още много да чете. Мисля, че по-важното е, че се опитва да си задава някакви въпроси и да разсъждава. И първото, което става е да му ударим двойката, щото стилистично и незнам кво си не бил издържан изказа му...и т.н. не знаел много неща. После си казваме "младото поколение са тъпи, неграмотни..." и когато обаче някой иска да надигне глас му се казва"ти що не си в стереотипа, бе! Я марш при другите идиотчета". Точно защото не сте даскали нямате представа каква е грамотността в един техникум например, вече ПГ. Да не говорим за мисъл въобще!
Според мен няма лошо изобщо, че човекът търсел изява, че искал да ни покаже нещо. Защо не? Така човек започва, така се учи и реализира, става някакъв, учи се от грешките си, развива се с писане и време. Критиката разбира се е доста градивна и трябва да се приема, но принципно не смятам, че сте прави за доста неща. И въобще, аз лично пиша от позицията на противник на литературните правила. В смисъл, че е пълно с хора, които почват да се опитват да ти обясняват как да пишеш, кое как било, кое как не било и вадят термините и почват да те нареждат. Пълно е с филолози писатели, за мен те са скучни, попаднали са в капана на втълпеното и не могат да измислят нови форми, но пък понеже са в кръга на някакви писатели, се налагат бързо като известни, утвърдени и т.н.
Аз пък например съм пълен лаик на тази тема. Чета книги и така съм си изградил стила на писане. И просто си представям как една моя статия тук ще бъде разнищена тотално чисто технически. Но в чистата техника чувството се огъва. И не може да разбереш какво е искал да каже автора. Даже ти се прецаква удоволствието от четенето, както да гледаш мейкинг на филм. Магията умира. За запетайки, пълен член и стилистични ръбове си има редактори, коректори, това не е работа на автора. И както казах, може да съм лаик и нищо да не знам, обаче си излизам в хиляден тираж, хората продават един продукт с мен, и знам, не знам, явно става за четене.
Така че какво очаквате от един абитурент? За годините си се справя добре и има дарба да пише. Може би трябва да избяга от патриотарните теми например. Аз пък съм чувал, че една от версиите за смъртта на Ботев, е че са го убили неговите хора. Изобщо в историята мистерии всякакви.





Тема Re: Какво мислите за...нови [re: пecxo]  
АвторBaльo Tyнинra (Нерегистриран)
Публикувано08.07.06 21:02



Ми не е толкова в изказа, тва че върти сложни изречения може и да е добре, обаче тва, че с тях прикрива липсата на аргументирана позиция - тва вече не е. Въпросът не е просто да се опитваш да си задаваш някви въпроси и да разсъждаваш, както казваш, ами трябва разсъжденията ти да са базирани на няква информация, да търсиш нова, която да подкрепи или обори мнението ти и да си готов да го промениш ако фактите го налагат. Тва са хората, които искат да научат нещо, а той не ми изглежда да е от тях. Тва, което той прави, е rationalization, съжалявам, че не знам българската дума (май нямаме такава).

А тва го прави, щото в неговите си очи е супер фешън позицията да рушиш авторитети и затва си е много важно да я запази, пък кво е наистина не е толкова важно. Не истина, а изява търси, и някой да му се кефи на мнението, затва и го е постнал тука. Само че едното викане не е достатъчно да излезеш от стереотипа - така от обикновена влизаш във викаща посредственост.



Тема Re: Какво мислите за...нови [re: пecxo]  
АвторBaльo Tyнинra (Нерегистриран)
Публикувано08.07.06 21:35



Има един готин лаф, дето много добре резюмира тва, дето съм се опитал да го кажа, но с по-малко думи.

Всеки има право на собствено мнение, но никой няма право на собствени факти.

При едни и същи факти пак може да има разминаване в мненията, щото оценката за фактите може да е различна. Мога да приема различно мнение, но не мога да приема такова, изградено на нечии собствени факти, нито пък на двойни стандарти при анализрането им.

Нито мога да приема тва, че само щото изразява мнението си надъхано, тва придава тежест и смисъл на съдържанието му. Аналогично, не мога да приема иконоборчеството като застраховка срещу критики. Тва е малко като Азис, който си има лесното оправдание, че който не му харесва музиката е задръстен хомофоб, което естетвено няма нищо общо, щото качеството на музиката, която прави не зависи от тва дали е обратен.



Тема Re: Какво мислите за...нови [re: ЛУД ПPЪЧ]  
Автор TAfricanski (Бял!!!)
Публикувано09.07.06 14:44



Точното е, че изразява с добро приближение моето мнение. Затова аз го оценявам като "точно".
Дядо Йоцо е сляп, за педераст не съм видял доказателства, но ако ми дадат тема "Дядо Йоцо - мярка за мъжкото в българския народ в годините след освобождението според едноименния разказ на Вазов", и педераст може да го изкарам. Зависи кой как ще ме бъзне, коя от класа как ще ме издразни с някое измазване и даскалицата колко ще ми повтаря, че българските мъже са гола вода.
Опитвал съм да разглеждам нещата неедностранчиво, успявал, съм, сега не ми е интересно това. Още повече, че общественото мнение е на крайно положителна позиция спрямо Ботев. За да се нормализира, трябва да се сблъска с крайно отрицателна. Нещо като Първи принцип на Нютон + Закон за запазване на импулса.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.