Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:28 18.05.24 
Градове
   >> Русе
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: как да си избера цифров фотоапаратнови [re: =]  
Автор Бaтko (Bath`men Со)
Публикувано22.06.06 15:44



Е, за да се ровиш в специализираните форуми, трябва и да си в час с проблема .... При така зададен въпрос, обикновено си купуваш фотоапаратче.

Don`t Worry! Be happy!
"Оти се косиш, като че ти мине!"


Тема Re: как да си избера цифров фотоапаратнови [re: mainia]  
Автор ayдитo (непознат )
Публикувано22.06.06 16:08



- www.Photo-forum.net - български сайт за фотография има и форум с много писано по темата.
http://www.dpreview.com/ - тех.х-ки на всички марки и модели фотоапарати.

Моят съвет е само CANON (ixus 50) ,струва около 500лв. и за любители е върха!
Малък,удобен за носене и прави страхорни снимки по всяко време.Захранва се с литиево-йонна батерия,което е голям плюс.



Тема Re: как да си избера цифров фотоапаратнови [re: ayдитo]  
АвторAZ (Нерегистриран)
Публикувано22.06.06 22:53



АБЕ 500 лв. добре,ама за около 600 видеокамера може да се купи а и проверих в Германос 700 лв. и двете финкции.



Тема Re: как да си избера цифров фотоапаратнови [re: AZ]  
Автор Бopиcлaв (sagittarius)
Публикувано24.06.06 17:21



Човека май питаше за фотоапарат.. разкарай го това нещо дето по принцип си е видеокамера а правела между другото и някакви снимки...



Тема Re: как да си избера цифров фотоапаратнови [re: mainia]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано26.06.06 08:57



аз имам Sony CyberShot DSC-S90. харесва ми как снима, но изрично казвам, че не съм спец във фотографията. има доста ръчни настройки, но досега не съм ги ползвал. някъде бях чел, че фотоапаратите на Sony били правели синеещи снимки, но не съм забелязвал подобни (д)ефекти. за сравнение преди имах от онези на Дейзи - на слънце снимаше сравнително добре, но появи ли се нужда от светкавица е отврат. маматаситрака.

нещото, което според мен е недостатък е нещо типично за Sony въобще - кабелчето е:
1. комбинирано - за връзка с компютър и телевизор, което го прави твърде обемисто и неудобно за разнасяне
2. куплунга към фотоапарата е несъвместим с каквото е да е друго, откъдето следва
3. ако го загубиш трябва да си купиш пак кабел на Sony, който
4. по проверки из интернет струваше около 45 долара

иначе пък си идва със зарядно, което пък е доста малко по размер. зарежда 2 броя AA или 2 броя AAA.

не е лесно да бъдеш злодей-психопат! иска се толкова много работа...


Тема допълнениенови [re: ЛУД ПPЪЧ]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано26.06.06 09:12



тъй като

стана дума за батериите - Sony DSC-S90 се захранва с 2xAA батерии, което е голямо предимство, защото:
1. можеш да си избереш каквито си искаш батерии. разнообразието е голямо.
2. ако закъсаш можеш да си купиш някакви AA батерии от което и да е магазинче, колкото да избуташ времето докато се добереш до зарядно.
3. може и зарядно да си купиш, пак от неспециализиран магазин.

преди няколко дни един познат беше дошъл на гости с някакъв фотоапарат (не помня какъв) със специална за него си батерия, както са на мобилните телефони. не си носеше зарядно, защото уж намало да снима много, но всъчност снима доста и батерията му свърши още първия ден и следващите три дни се тюхкаше защо не си бил взел зарядното.

не е лесно да бъдеш злодей-психопат! иска се толкова много работа...

Тема Re: как да си избера цифров фотоапаратнови [re: Бaтko]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано26.06.06 09:19



професионалните фотоапарати са си за професионалисти. ако не разбираш от фотография (като мен, например) едва ли ще се възползваш ефективно от възможностите, които притежават. освен това ако не си изкарваш хляба със снимки, размерът има значение, а професионалните фотоапарати не са от най-малките.

не е лесно да бъдеш злодей-психопат! иска се толкова много работа...


Тема Re: как да си избера цифров фотоапаратнови [re: ЛУД ПPЪЧ]  
Авторmainia (Нерегистриран)
Публикувано26.06.06 20:20



Mainia,blagodari na vsi4ki! moje da prodaljavate sas съветите.





Тема Re:Най- добрия сайт с превю-танови [re: mainia]  
Автор dio4ever (Anglo Spaniard)
Публикувано09.07.06 14:30



Без да налагам мнение и прозвучи като реклама,тоя пич Стиви поне за мен поддържа един от най-яките сайтове за тестове на всякакви камери,принтери,фотоапарати аналогови и цифрови и за него работят куп професионалисти.Респект!Просто за ориентация е много добър.Вече друга работа е дали на територията на БГ се предлагат някои от моделите,които ще си харесаш.




Who cries for the children? I do.

Редактирано от dio4ever на 09.07.06 14:30.



Тема Re: как да си избера цифров фотоапаратнови [re: mainia]  
Автор Cтaниcлaв! (SAGITTARIUS)
Публикувано09.07.06 21:18



Нямам време да чета всичко, което са ти написали другите, така че ако се повтарям - съжалявам.

С няколко думи.

1. Определи първо с каква сума си готова да се разделиш.

2. Какво точно ще снимаш и при какви условия - това е важно, защото от това какво ще снимаш, зависи и избора на апарат. Дали ще са далечни снимки, дали ще са близки, през деня, през нощта, в движение и т.н.


По точка две може да се говори и пише до безкрай. Почти 7 години сменям дигитални апарати. Доста неща са ми минали през ръцете и мога да ти кажа няколко приказки. Прочети ги, осмисли ги, посъветвай се и с други.


а. Не робувам на марки, но най-приятни впечатления имам от Olympus, Canon, Nikon, Minolta (вече не са на пазара), Pentax.

б. Не се лъжи по оптиката. Много играчи на пазара в стремежа си да спечелят сърцата на купувачите слагат маркова оптика. Крайният резултат никак не е добър или поне не е това, което би трябвало да се очаква. Последно гледах едни снимки на Панасоник с оптика на Лейка (или както се пише). Нощните снимки са пълна трагедия. Подобно е положението и със Сони.

3. Ако все пак отидеш на по-висок клас апарати, не се лъжи по големия оптичен зум. Това е добре - може да снимаш далечни обекти, но контрастът на снимката се губи. Правихме снимки с моя приятел - аз с моя Olympus C5060, той с Canon IS2. При еднакви матрици мога да кажа че моите снимки са доста по-цветни и образът се откроява. Въпреки, че Канонът също си има своите предимства - стабилизация на образа, което не е за изпускане.

4. Гледай апарата да е със зарядни батерии или акумулатор.

5. Не бързай с изобора. Всичко вече се продава на кредит. Вложи малко повече пари и си купи максимум 7 мегапикселова машина, желателно от изброените марки. Няма да съжаляваш. Хората от край време се занимават с фотография. Избягвай апарати с марки като LG, Samsung, BENQ, HP - ще останеш неприятно изненадана когато започнеш да изкарваш снимки във фотото.


Ами, това. Ако се сетя за още нещо ще допълвам.

Редактирано от Cтaниcлaв! на 09.07.06 21:25.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.