Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:13 23.06.24 
Градове
   >> Русе
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Тц, не става:нови [re: gat3way]  
Автор | (exit)
Публикувано21.06.06 21:19



Brute-force върху MD5 hash? Я помисли пак :)



Тема Re: Тц, не става:нови [re: |]  
Автор gat3way (altered mind)
Публикувано21.06.06 21:52



Сигурно ще отнеме време да приготвяш хешове и да сравняваш, ма кво ти пречи да въведеш малко правила с оглед на навиците на хората да си правят паролата (примерно едва ли ще имат повече от 2 последователни едни и същи символи)

Пък и можеш да си изгенерираш един голяяям файл с хешове от стрингове, генерирани по някакви критерии и после четене от файла и strcmp() ще е малко по-бърз вариант отколкото да генерираш хешове и да сравняваш on-the-fly

Абе само идеи, не че съм тръгнал да ги проверявам, ма пък не звучат никак малоумно :)

Има я и тая глупост :

, също може да свърши работа

Редактирано от gat3way на 21.06.06 22:08.



Тема Re: Тц, не става:нови [re: gat3way]  
Автор | (exit)
Публикувано22.06.06 00:31



Стана ми интересно, като се поосвободя малко ще си поиграя да пусна някоя програмка за brute-force на някой от клъстерите тук...



Тема Re: Ха ха, тва беше яко!нови [re: TK3C-Pyce]  
АвторPyceнeц (Нерегистриран)
Публикувано22.06.06 00:33



TK3C-Pycе, последният ти пост наистина ме радва!
Честно казано - с удоволствие си давам скромната сумичка за нет на NetWorx.
Виж, на БТК или СПНет... някак си не бих се чувствал добре да им плащам.



Тема И какво от това!?нови [re: TK3C-Pyce]  
Автор Бaтko (Bath`men Со)
Публикувано22.06.06 14:12



Смяташ, че кражбата на интелектуална собственост не е престъпление ....

Какво ще кажете, ако сам си пусна кабел и си крадна някое Ай Пи и започна да си дърпам НЕТ през Вашата фирма.

Но .... в сивото общества, черната лесна става бяло ... и обратно ..., нали!?

Don`t Worry! Be happy!
"Оти се косиш, като че ти мине!"


Тема Re:нови [re: az]  
Автор Бaтko (Bath`men Со)
Публикувано22.06.06 15:30



Въпрос на време е да нахлуят качулатите в офисите на "фирмата доставчик" .... прочетете закона .... Ще почакат фирмата да поинвестира здраво и после ще я лапнат лъвовете наготово.

Не защитавам никоя фирма ... нито толерирам някоя ... Просто ме дразни помиярщината.

Don`t Worry! Be happy!
"Оти се косиш, като че ти мине!"


Тема Re: И какво от това!?нови [re: Бaтko]  
Автор gat3way (altered mind)
Публикувано22.06.06 16:22



Ъм, все пак това не е водопровод. Няма да стане толкова лесно, в противен случай провайдърите щяха да си държат суичовете заключени с по 2 катинара. Това не означава че няма начин де. Но да си вържеш един кабел и да си сложиш адрес на някой друг потребител въобще не означава, че ще почнеш да ползваш безплатен интернет. Прословутите point-to-point глупости върху етернет, за които стана въпрос малко по-нагоре биха били една забавна пречка за преодоляване :)




Тема Re: И какво от това!?нови [re: Бaтko]  
Авторl (Нерегистриран)
Публикувано22.06.06 16:50



Който не притежава интелектуална собственост, смята, че кражбата и не е престъпление :) Защо ли не се учудвам...



Тема Re: free i t.n.нови [re: Бaтko]  
Авторaz (Нерегистриран)
Публикувано22.06.06 17:53



Брато, както фирмата упоменава на много места тя не поддържа никакви фрий сървъри. Поддържат ги клиенти на фирмата.



Тема Чакай сега,нови [re: Бaтko]  
АвторTK3C-Pyce (Нерегистриран)
Публикувано23.06.06 16:45



Не можах да разбера - ти мислиш, че провайдерите са виновни за всичко?!?! Нека дам 2 аргумента:
1. Ако провайдерите спрат сървърите, дори за 1 ден, то потребителите ще ги линчуват! Повярвай ми!
2. На НСБОП им е най-лесно да отидат при провайдерите и да ги тормозят. Да не са луди да ходят по домовете и да ловят ъплоуд- и даунлоудъри. Но от известно време не го правят. Запитай се защо
Ползването на фрии сървъри ще спре тогава, когато се промени мисленето на българина, а не тогава, когато НСБОП искат. И те вече са го разбрали. Затова и вече се организират фестивали на интелектуална собственост и др. мероприятия, които да обяснят на обикновения човечец ПО ПОДХОДЯЩ ДОБРОНАМЕРЕН НАЧИН, че това е незаконно.

П.С. А ти дето така разпалено критикуваш пиратлъка можеш ли да заявиш пред всички "Аз никога не слушам музика без да съм си купил оригиналното CD, аз никога не гледам филм, освен на кино, оригинално DVD или по телевизията и АБСОЛЮТНО ЦЕЛИЯ софтуер на компютъра ми е легално закупен и имам фактури за всичко!"? Или в сивото общество черното лесно става бяло и обратно? :)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.