Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:13 24.06.24 
Градове
   >> Русе
*Кратък преглед

Тема лещите !!!! (за очи)нови  
Автор T@mally M@ak (hasta luego)
Публикувано06.05.06 15:36



Кажете си мнението какво мислите за лещите?Вредни ли са?
Споделете опита си , ако имате такъв?......също така и за лазерните операции за коригиране на късогледство?Правят ли такива операции в Русе?
Благодаря предварително

"Ще умреш само веднъж,но завинаги!"


Тема Re: лещите !!!! (за очи)нови [re: T@mally M@ak]  
Авторx-x (Нерегистриран)
Публикувано06.05.06 22:14



по принцип са за предпочитане пред очилата,но зависи как ще свикнеш.индивидуално е.по добре си направи операцията във Варна мога да ти дам кординати на клиниката.Много сме доволни притова работят със здравна каса нищо че е частна клиника.Успех.



Тема Re: лещите !!!! (за очи)нови [re: T@mally M@ak]  
Автор Slex (асоциален)
Публикувано06.05.06 22:57



Не знам, аз от тия работи не разбирам, обаче на един приятел преди две седмици някак си лещата му беше влязла в окото, не можах да разбера точно как, май е заспал без да си махне лещите, той не е много по точните обяснения, само разбрах, че дал 50 лв. на лекар, за да му я извадят.



Тема Re: лещите !!!! (за очи)нови [re: Slex]  
Автор T@mally M@ak (hasta luego)
Публикувано07.05.06 21:57



.....тц,тц,тц лоша работа.....общо взето не е шега работа да носиш лещи май

"Някои оставят нещо след себе си само, когато клекнат"


Тема Re: лещите !!!! (за очи)нови [re: x-x]  
Автор T@mally M@ak (hasta luego)
Публикувано07.05.06 22:02



Ще съм ти благодарна , ако дадеш координати.........но не знам звучи ми малко страшничко да ми горят с лазер очите.....,а и никой не дава гаранция , 4е всичко ще мине добре.......да си призная малко ме е страх ......все пак очите са ми важен орган ......от друга страна пък ми омръзна да нося очила.......изобщо не знам какво да правя

"Някои оставят нещо след себе си само, когато клекнат"


Тема Re: лещите !!!! (за очи)нови [re: T@mally M@ak]  
Авторпpoбвaл (Нерегистриран)
Публикувано08.05.06 11:36



Аз съм носил и очила, и твърди, и меки лещи, и имам лазерна операция на очите (отпреди 3 години), тъй че мога да те светна по всички въпроси. Най-неангажиращи са очилата, при лещите има много слугуване (особено при меките). Лещата е все пак чуждо тяло в окото и се налага известен период на привикване (при различните хора е различен). Неудобство е, когато под лещата попадне някаква прашинка (особено когато си навън и не си носиш всички разтвори). Но се свиква! Операцията сама по себе си не е болезнена (с изключение на блефаростатика - щипците, които ти държат отворени клепачите), иначе се чува само едно тракане като от шевна машина. Всичко трае не повече от 5 мин. Отвратителното е след това - около 2-3 седмици те дразни всякаква светлина и трябва да ходиш дори вкъщи със слънчеви очила и да капеш разни капки. Още около 2-3 месеца виждаш размазано и чак след това фокусираш нормално... Ако диоптъра ти е под -4 и не си на поне 20-23 години не се препоръчва такава операция. Гаранция никой не може да ти даде, защото процедурата е сравнително нова и не е проследена в развитие.
А за да нямаме проблеми с очичките, трябва по-малко да се заседяваме пред РС-то! :)))



Тема Re: лещите !!!! (за очи)нови [re: x-x]  
АвторEдин тип (Нерегистриран)
Публикувано05.06.06 14:13



Дай координатите, за да питам. Аз имам информация, че не става с финансиране от здравната каса. Така ми казаха офталмолозите, при които бях на преглед. Напиши ги тук, ако може, или на поща: nikolai2911 [at] hotmail . c o m
([at] се замества с @, а интервалите пропусни). Благодаря предварително!



Тема Re: лещите !!!! (за очи)нови [re: T@mally M@ak]  
Автор ЛУДПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано06.06.06 08:42



наистина не е шега, особено както са ти казали за прашинките - ако си навън и излезе силен вятър става неприятно (имам една позната с лещи).

не е лесно да бъдеш злодей-психопат! иска се толкова много работа...


Тема Re: лещите !!!! (за очи) [re: пpoбвaл]  
Автор ЛУДПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано06.06.06 08:48



> "А за да нямаме проблеми с очичките, трябва по-малко да се заседяваме пред РС-то!"
не говори по инерция. това за вредата от мониторите е отживелица. така беше преди години с мониторите на по 50Hz презредово опресняване на картината. четенето на книги вреди много повече на фокусирането на очите. личен опит.

не е лесно да бъдеш злодей-психопат! иска се толкова много работа...



*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.