Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:54 18.05.24 
Градове
   >> Русе
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Няма го вече Павката от "Бряг".нови  
Авторпecxo (Нерегистриран)
Публикувано03.11.05 15:58



Ако се питате защо го няма този млад човек. Вдигнал е температура. От "Бърза помощ" казали "Човек с температура не сте ли виждали?". А на сутринта него просто го я нямало. Човек с температура не сте ли виждали?
Какъв е смисъла на тази държава, в която нямаш право на медицинско обслужване? Дори и температура само да е било.
Е, вече Павката го няма. Той стана жертва на тази система, която се надяваше да промени. Заради която работеше и учеше, пишеше статии, бореше се да промени живота си. И умря ЗАРАДИ МЪРЗЕЛИВИТЕ ПРЪДЛЬОВЦИ ОТ БЪРЗА ПОМОЩ.
ЛЕНОСТТА Е ЖЕСТОКА. В СЛУЧАЯ ПРЕСТЪПНА.
ЩЕ НИ ЛИПСВАШ!



Тема Re: Няма го вече Павката от "Бряг".нови [re: пecxo]  
Автор no1inParticular ()
Публикувано03.11.05 16:42



Не е държавата виновна...
Съжалявам за твоя приятел,колега,познат,млад човек...



Тема Re: Няма го вече Павката от "Бряг".нови [re: пecxo]  
Авторkиpил (Нерегистриран)
Публикувано03.11.05 16:46



Съжалявам за човека. Не го познавам , но сигурно е бил свестен човек.

иначе песхо недей да ги обиждаш без да знаеш. Не знависи от тях. Те имат един лист пред тях , в който пише в кои случаи може да се праща линейка.Правят икономия , защото има много хора , които викат линейка без нужда. Състемата е тъпа , но повярвай ми и в европа е така. Линейка много трудно идва.



Тема Re: Няма го вече Павката от "Бряг".нови [re: kиpил]  
Авторпecxo (Нерегистриран)
Публикувано03.11.05 17:04



Всичко се обяснява много лесно когато не си засегнат. Когато си жив и си стоиш пред компа.
Държавата, това са хората. Ако утре ти кажат, че трябва да умреш, щото такава била системата, ще кажеш, че това е някакъв фашизъм, не е справедливо да умра на 26 ще кажеш.
Ебати икономиите бе! Плащаш осигуровки, имаш конституционни права. Какво ми защитаваш Бърза помощ. За да я извикат за млад човек, очевидно е имало причина. Ми да вземат в онзи лист да пишат, че хора с остър менингит не ги лекуват и тва е.



Тема Re: Няма го вече Павката от "Бряг".нови [re: пecxo]  
Автор Mитaka® (индианец)
Публикувано03.11.05 17:05



Не познавам човека,но просто съм потресен от случилото се.....Нямам думи.



Тема Re: Ето информацията от радио Темпонови [re: Mитaka®]  
Авторпecxo (Нерегистриран)
Публикувано03.11.05 17:13



Репортерът на русенския ежедневник ‛Бряг‛ Павел Стоянов почина от остър вирусен минингит след като многократно родителите му са молили от Бърза помощ да окажат съдействие.

26-годишният дипломиран юрист е бил на работа в редакцията на вестника до 19 часа снощи. След като се е прибрал у дома започнали първите пристъпи на болестта, каза днес главният редактор на ‛Бряг‛ Маргарита Трифонова‛. Цяла нощ родителите му са молили за помощ. Едва на сутринта около 5 часа е дошъл екип на Центъра за спешна медицинска помощ и малко след това Павел е издъхнал.

По случая е образувано следствено дело по член 123-ти от Наказателния кодекс за причиняване на смърт по незнание или немарливост. По този член от Наказателния кодекс се предвижда лишаване от свобода от 1 до 5 години.



Тема Re: Няма го вече Павката от "Бряг".нови [re: kиpил]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано03.11.05 17:20



Вероятно наистина става дума за нещо значително по сериозно от температура , но от много време си мисля защо въобще съществува държавна политика за здравеопазване /не коментирам лоша или добра/ , а защо въобще съществува ?!
Простичко е - няма пари , няма бла бла бла , от 1-ви януари държавата официално спира да се грижи за здравеопазването . Ей за това си мечтая !
Защото това е ЕДИНСТВЕНИЯ начин да се оправят нещата.
Здравните вноски ще се преорентират към частните клиники където при необходимост ще получиш това да което си платил !
А който няма такива ... ми цинично е , ама да се оправя както иска.
Или ще станем държава като държава или ще си плащаме за се плащат заплати на некадърни лекари и 1 000 000 излишни безумия !



Тема Re: Няма го вече Павката от "Бряг".нови [re: ***]  
Авторkиpил (Нерегистриран)
Публикувано03.11.05 17:55



песхо прав си!но трябва да се обвиняват шефовете и политиците , защото от тях зависи да се отделят повече пари за линейки, безин и хора да ги обслужват. Редовите служители нямат вина. Жалко за човека!



Тема Отг: Няма го вече Павката от "Бряг".нови [re: пecxo]  
Автор тok (инж.)
Публикувано03.11.05 19:24



Трагедията е голяма, а отговорността е на всички ни...

Колко малко е нужно понякога за да се спаси живот... по дяволите!



Тема Въобще не е на всички ни [re: тok]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано03.11.05 20:33



Въобще не е на всички ни отговорноста ! Аз заплата и осигуровки от бърза помощ не получавам. Предполагам и ти .
Отговорноста е на некадърниците от Бърза помощ. Всеки знае , че там по принцип отива да работи този , който не става за никъде другаде.
И много ме е яд като слушам митове как "българските лекари били супер квалифицирани , ама все нещо им пречело". Нищо подобно !
В голямата си част българския лекар е медицински неграмотен , с познания от преди 50 години , мързелив и дълбоко комплексиран. За българския лекар е валидна максимата "аз съм велик обаче никой не ме оценява" .
И всяко изключение от тази гмеж наречена лекари е само подтвърждаване на правилото !




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.