Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:46 09.06.24 
Градове
   >> Русе
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Най-хубавият квартал на Русенови  
Автор Блaryн (Explorer)
Публикувано09.10.05 10:37



Кое, според вас, е най-хубавото място за живеене в Русе?

За да провокирам дискусията, ще посоча моето мнение, въпреки че от 25 години не живея в Русе. Това е кв. Възраждане и по-точно неговата северна част - към парка. Предимства - много зеленина, и то - дървета; топлофициран; добър транспорт до останалите части на града.

Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...


Тема Re: Най-хубавият квартал на Русе [re: Блaryн]  
Автор rumi-ka (новак)
Публикувано09.10.05 11:07



Зависи какви са критериите за най-хубавото място за живеене. Аз предлагам следните :
1.Самите жилищни сгради (стари, нови, етажност, архитектурни качества...)
2.Обслужващи обекти около жилищните сгради (магазини, битови услуги, детски градини, училища и др.);
3.Достъп с обществен транспорт;
4.Топлофикация (Моето скромно мнение е ,че в последно време това не е най-важният фактор за жилище, като се има пред вид, че тази зима предстои увеличение на цената)
5. Озеленяване и благоустройство;
..... сега не се сещам друго...

Редактирано от rumi-ka на 09.10.05 11:08.



Тема Re: Най-хубавият квартал на Русенови [re: rumi-ka]  
Авторgat3way (Нерегистриран)
Публикувано09.10.05 14:17



Най-хубавото място е моят квартал,хаха.
М/у Халите и Кея. Поне като локация и като етажност на застрояване и като озеленяване. За жалост многото строежи и разбитите улици са голям проблем на квартала. Иначе що се отнася до транспорт - минават 2 маршрутки само в непосредствена близост. Що се отнася до търговски обекти - Халите са близо, а и центъра е много близо. Кварталът сигурно е най-спокойния в Русе. Възраждане и Ялта обаче към парковете особено, както и южния широк център са фаворитите в момента. И като цена.

На имот.бг имат справка за цените на кв.м в различните квартали на Русе, оттам човек може да си направи известни изводи...



Тема Re: Най-хубавият квартал на Русенови [re: Блaryн]  
АвторMitaka (Нерегистриран)
Публикувано09.10.05 17:21



Наистина Възраждане като цяло може да се приеме за най-хубавия квартал на Русе - доста подреден е;близо е до центъра;има добра инфраструктура и транспортна достъпност;има много зеленина;топлофициран е,но пък от друга страна лисват супермаркети и други търговски обекти(нямам предвид кафенета );90% от сградите са соц. блокове(добре,че поне голяма част от тях са монолитни,а не панелни);общо взето няма място за развитие.
Според мен по-перспективни и по-добри за живот ще станат кв. Ялта и районът над Дунава,около хотел Рига.Двата района са почти в идеалния център на града и в същото време са супер спокойни места за живот.
Аз лично живея на върха на планината в кв. Дружба 3(моля да не се бърка с кв. Чародейка) ,но честно казано в последните години започвам да си го харесвам.Може повечето сгради да са прости панелки,но има много удобства като търговски обекти и градски транспорт(до 22 часа,след този час - мин. 3 лв за такси).Когато го газифицират,кварталът ще стане още по-добър за живеене.



Тема Re: Най-хубавият квартал на Русенови [re: Mitaka]  
Автор Pyceнлийka (усмихната)
Публикувано09.10.05 19:48



Вярно е това за Дружба3,детството ми премина там,преди повече от 10 години се преместих,но има огромно развитие оттогава като цяло-ново строителство,заведения,магазини,всичко,което ти трябва можеш да го намериш там,без да се налага да слизаш до центъра както беше едно време.
"Възраждане" е най-добрия квартал след центъра или широк център.Предимствата вие ги знаете,написали сте ги вече.Аз обаче живея на центъра,което е много удобно от една страна,защото е стратегическо място,обаче си има и доста недостатъци.Така че...от трите квартала,където съм живяла мисля,че "Възраждане" държи първентвото-тих квартал,приятен,магазинчета навсякъде,заведения,общо взето бих се върнала да живея там с най-голямо удоволствие



Тема Re: Най-хубавият квартал на Русенови [re: Блaryн]  
Автор TAfricanski (Бял!!!)
Публикувано09.10.05 22:24



Eм Ялта рулз. Особено ако си в къща и няма блок до тебе... Ама до нас има блок, така че се получават недостатъците на къщата+недостатъците на блока в едно... Просто съседите като решат, че трябва да слушат Ивана над моя прозорец, аз слушам Рамщайн.



Тема Re: Най-хубавият квартал на Русенови [re: TAfricanski]  
Автор Footman (hoolie)
Публикувано10.10.05 15:54



Хехе наистина всеки ще каже своя квартал за най хубав :)

Аз винаги съм харесвал централната част на града. Аз живея точно на Борисова и си харесвам квартала. По принцип е малко по шумно, ама съм свикнал отдавна а и всички приятели си сложиха PVC и всичко е наред ахахаха

Иначе Борисова я газифицираха пак има сравнително добър транспорт до останалата част на града (въпреки, че отдавна не съм влизал в тролей/автобус да обикалям града).

- - - - -



Тема Re: Най-хубавият квартал на Русенови [re: Блaryн]  
Автор goshidzaki (непознат)
Публикувано11.10.05 16:52



Mi spored men vseki 6te kaje negoviq za nay=hubav, taka 4e i az da ne ostana po-nazad .... drujba 2 Blizo e do drujba 3, minava mar6rutka, ima si balgarski negri... ko mu trqa pove4e na 4ovek



Тема Re: Най-хубавият квартал на Русенови [re: goshidzaki]  
Авторkиpил (Нерегистриран)
Публикувано11.10.05 20:10



Ами като човек роден и отрасъл в Русе и по точно във Възраждане мога (с риск да съм много пристрастен) , че Възраждане е най-хубавия и спокоен квартал. Аз лично живеех до парка на младежта. Ето ги предимствата

- топлофицирано
- зелено и благоустроено- особено откъм парка (добре поддържани улици)
- много добри училища и детски градини (ако сте семейни и имате деца- Английската, руската, ,миладинови)
- лесен достъп до центъра(може да си направите една страхотна разходка от паркадо часовника и обратно)
-няма цигани(едно време по плиска имаше малко катуни ,но преди години ги срутиха почти всички)
- по-малко престъпност (макар и малко относително ,но се пак ако сравниш с чародейка)
- доста магазини
-много паркинг места
- особено във стария възраждане почти няма панелки,което създава малко по човешки вид на квартала.
- много малко трафик (само по двете основни улици Плиска и Доростол е по натоварено).


недостатъци
- горещо и влажно през лятото( няма капка ветрец)
- КОМАРИ ( мене лично не ми правят впечатление) особено покрай парка е нещо уникално.
- напоследък се строи много и се опитват всяка свободно място и полянка да строят на нея.
- много слъпо(само идеален център може да се сравнява по цени на апартаменти.


Като цяло мога да ви препоръчам Възраждане. Аз лично в Русе бих живял само там или някъде между кея и александровска.

ПС - не казвам , че другите квартали са лоши. сигурен съм че има и други хубави места.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.