Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:31 24.06.24 
Градове
   >> Русе
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Транспорт Русе-Калофер...идеи?нови  
Автор alexg (Noone you know)
Публикувано06.08.05 13:35



Другата събота се каним да тръгваме за Калофер->Хижа Рай и нагоре. Но за съжаление БДЖ мисля нещо имат проблеми с линиите и влакове натам не пътуват. Автобусът пък тръгва в 7 сутринта и стига около 13 в Калофер, което не ни харесва тъй като се получава почти един ден загубен; искахме да тръгнем нагоре възможно най-рано сутринта 7-8-9. Има ли някой, който може да даде идея как, откъде да се вземе влак, автобус или друг транспорт (собствен за момента нямаме а и може да сме 7-8 човека), че да се осъществи раното тръгване от Калофер нагоре?
Благодаря предварително

www.pctechtalk.com - What's you issue?


Тема Re: Транспорт Русе-Калофер...идеи?нови [re: alexg]  
АвторO (Нерегистриран)
Публикувано07.08.05 10:38



Не пътувай с влак. Линията, която пресича Балкана, в района на спирка Бачо Киро - Дряново е засипана и още я възстановяват. Там пътниците се прехвърлят с автобуси.
Поради проблеми в Мездра и там има липса на ж. п. транспорт, но докога не е ясно в посока София. Подбалканската линия е оправена горе - долу след наводненията и свлачищата, но с много намаления на скоростта и се губи време. През Варна е дълго за обикаляне. Ползвай си автобус - най - бързо е засега или МПС на приятел.



Тема Re: Транспорт Русе-Калофер...идеи?нови [re: O]  
Автор alexg (Noone you know)
Публикувано07.08.05 20:16



Благодаря за мнението. Явно така ще направя. Просто не ми се оставаше един ден в Калофер, а исках да тръгнем нагоре към планината рано сутрин. Явно ще се спи вечерта в града, а на сутринта каквото сабя покаже.
10х отново

www.pctechtalk.com - What's you issue?


Тема Re: Транспорт Русе-Калофер...идеи?нови [re: alexg]  
Автор Mapceл (усамотен)
Публикувано07.08.05 20:26



Не е такъв проблем, че на Бачо Киро правят ремонт. Доколкото знам, също така през Карлово вече се пътува (аз утре трябва да хващам влак, ако не минава оттам, ще пиша).По-скоро проблем би било за вас,че трябва да хващате нощен влак, защото другата връзка е чак в 18 ч в Калофер.Нощният ще е там в 4 ч. сутринта.

100 години от рождението на нобеловия лауреат Елиас Канети в Русе


Тема Re: значи...нови [re: alexg]  
Авторпecxo (Нерегистриран)
Публикувано07.08.05 20:30



вземате една лодка и се пускате по течението на потопа:)



Тема Re: Транспорт Русе-Калофер...идеи?нови [re: Mapceл]  
Автор alexg (Noone you know)
Публикувано07.08.05 21:12



Марсел - мисля едно време имаше нощен влак за Пловдив, който тръгваше от Русе в 21:46 и около 2 и нещо му е връзката в Дъбово май. Около 4 часа сутринта стига в Калофер, което ни уреждаше перфектно и такива бяха плановете доскоро. Сега след последните проблеми не знам какво ще стане. Последно май решихме да тръгнем в петък, да поджъткаме из Калофер и събота да тръгнем пишман планинари нагоре из горите.

Мерси отново на всички за мненията.

www.pctechtalk.com - What's you issue?


Тема Re: Транспорт Русе-Калофер...идеи?нови [re: alexg]  
Автор Блaryн (Explorer)
Публикувано07.08.05 22:25



Някога имаше автобус от Калофер до Паниците, проверете в Калофер, дали още няма, ако няма - може и такси да вземете. Иначе е досадно да се махат копита по равното.

Лучьше гор могут быть только горы, по которых еще не бывал...


Тема Re: значи... [re: пecxo]  
Автор Mapceл (усамотен)
Публикувано08.08.05 10:46



Песхо, то при нас потоп няма все още, слава Богу!

Днес разбрах, че влаковете отиват само до Карлово. Значи, Алекс, нямате проблеми с влака, стига пак да не завали.Нощният влак е там (Калофер) около 4ч.А и в крайна сметка около Казанлък има достатъчно хижи. И аз мога да ви приютя, имам 2 свободни легла ;)

100 години от рождението на нобеловия лауреат Елиас Канети в Русе


Тема Re: значи...нови [re: Mapceл]  
Автор Блaryн (Explorer)
Публикувано08.08.05 15:32



Гарата на Калофер не е близо до града. Така че - ще имате, какво да правите до разсъмване...

Лучьше гор могут быть только горы, по которых еще не бывал...


Тема Re: значи...нови [re: Mapceл]  
Автор alexg (Noone you know)
Публикувано08.08.05 17:49



Няма да стане... днеска бях на ЖП Гарата. Съобщението на лелката беше "Нощният влак е отменен до второ нареждане". Така че на отиване ще се пътува с автобус Русе-Пловдив. На връщане мислим да пробваме следобедния влак, който тръгва от Пловдив около 14 часа.
Това за нощния отменен може да го има зарад неудобното извозване на хора с автобуси около гара Бачо Киро..

www.pctechtalk.com - What's you issue?



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.