Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:12 28.09.24 
Градове
   >> Русе
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Доживяхме...нови  
АвторMitaka (Нерегистриран)
Публикувано20.04.05 23:03



Доживяхме "великата" верига магазини Техномаркет Европа най-накрая да се реши да направи магазин в Русе.Строежът е започнал преди няколко дни на парцел по ул. Проф Баларев(срещу Районно Митническо Управление).Информацията не е официална,но е 100% сигурна ,тъй като ми я съобщи мой близък,работещ в една от строителните фирми под-изпълнителки.Това би трябвало да е радостна новина,но мен лично твърде много ме изнервиха с "инвестиционната" си политика по отношение на Русе и затова ме губят като клиент.Все пак се чуствам като някакъв човек втора ръка.
Също така преди около седмица в едно интервю, кметицата неволно съобщи че срещу ТК Ялта (върху част от територията на Спарки-АД,която е почти разчистена) ще бъде построен магазин Кауфланд.
Предполагам че до месец ще стартира и строеж-а на Технополис,както е обявено и в официалната им страница ( www.technopolis.bg ).Дори вече наемат и хора за работа в бъдещия им магазин.
Абе общо взето за Техномаркет Европа и Технополис е валидна една стара българска поговорка - "Сетила се Мара да се обара".Ама нейсе - халал да е(или както там беше)...



Тема Технополис би фалирал, поне според меннови [re: Mitaka]  
Авторguitarist_ (Нерегистриран)
Публикувано21.04.05 00:06



Тези малоумници работят на толкова завишени цени, че излиза по-евтинко да си хванеш колицата, да отидеш "на 4 колела" до вносителя и да си купиш каквото трябва. Който му се плаща, да пълни шкембаците на технополис :>



Тема Re: Доживяхме...нови [re: Mitaka]  
Авторsa6o (Нерегистриран)
Публикувано21.04.05 09:50



Kato cjalo dobra novina,no i az gi namrazih tezi 2verigi,koito se setiha 4ak sega da strojat tuk



Тема Re: Доживяхме...нови [re: sa6o]  
Автор DTodorov (Инж.)
Публикувано21.04.05 10:53



Вярно малко са закъснели и май схте си седят и схте си продават едно и съсхто до безкрай!
Има други магазини дето работят от край време в града - ама ще видим.



Тема Re: Технополис би фалирал, поне според меннови [re: guitarist_]  
АвторCпиpo (Нерегистриран)
Публикувано22.04.05 10:09



само дето тези малоумници от техномаркет са официалния вносител на Panasonic и още няколко марки, както и собственици на марката Neo



Тема Ааа чакай сега да те светна нещонови [re: Cпиpo]  
Авторguitarist_ (Нерегистриран)
Публикувано22.04.05 15:13



Значи, преди около 5 месеца си купих усилвател за китарата за 600лв. Купих го от официалния дистрибутор за БГ, но не от магазина а направо от склада- като бях там тъкмо го сваляха от ТИРа. След като го взех реших да проверя какво има във фирмения им МАГАЗИН. Същия усилвател струваше 720лв Така че изобщо не прави аналогия м/у вносител и фирмен магазин- може фирмата да е една и съща, но цените на 2те места са различни, понякога в пъти



Тема Re: Доживяхме...нови [re: sa6o]  
Автор Cлaв (справедлив)
Публикувано22.04.05 16:43



защо трябва да ги мразиш за това?
хората си имат инвестиционна политика и я следват. Ако им е изгодно - строят, ако не им е изгодно - не. Явно сега са преценили, че трябва да има такова нещо в Руси. Мисля, че нямаш основание нито да им се обиждаш, нито нещо в тоя дух.

Като не им изнася - закриват магазина, уволняват хората... жестока реалност, братле



Тема Re: Ааа чакай сега да те светна нещонови [re: guitarist_]  
Автор Cлaв (справедлив)
Публикувано22.04.05 16:50



Ти постоянно даваш примера с тоя усилвател за китара..
А аз се старая да давам постоянно нови примери

Естествено, че за нашия джоб е най-добре дори от завода производител да си го купим. Има обаче нещо такова, че той не е заинтересован от продажби на дребно. За това си има дистрибутори, а после търговци на едро, после търговци на дребно.. и така цената се увеличава с известен процент. И за да не нищим тая до болко позната тема ще ти кажа само, че преди 10 дена ми се наложи да купя 3 бойлера Елдон Инвест. Моделът, който бях харесал (с неръждаем водосъдържател) беше около 289 лева в повечето магазини - малки магазинчета, основно за строителни материали. Реших да отскоча и до Зора - пълна скръб. Едно че нямаха избор, второ, беше скъпо. Метро за такива покупки ги игнорирам. Техномаркета го намразих, защото направихме за фирмата покупки за 6000 лева и после като се счупи на една прахосмукачка за 320 лева една пластмасова хава ми отказаха да я сменят, защото видите ли, това не било гаранционно. Теглих им едни ТЛЪСТИ пловдивски майни и повече там не стъпвам. Та, след като обиколих порядъчно магазините в Пловдив, се спрях на Технополис, защото същия тоя бойлер беше на цена 268-269 лева.

Какво излиза? 20 лева разлика на бойлер - умножена по 3 = 60 лева. Изгорил съм най-много 3-4 литра бензин, аре, амортизациите няма да ги смятам. Верно е, че не правят отстъпки, но пък мисля, че точно там някои неща са доста по-евтини от много други местенца. А и не отричай че имаш избор, което за мен също е много, ама много важно



Тема Re: Ааа чакай сега да те светна нещонови [re: Cлaв]  
Авторguitarist_ (Нерегистриран)
Публикувано22.04.05 19:31



Аз не казвам, че това правило е универсално, ама повечето търговци се престарават "леко" с надценката!



Тема Re: Доживяхме...нови [re: Cлaв]  
АвторMitaka (Нерегистриран)
Публикувано23.04.05 18:09



Ами аз не ги мразя - то това си е нормална политика на "мениджъри" завършили Техникум по Машиностроене или по Земеделие.Но все ми се струва,че нормален и образован човек щеше отдавна да инвестира в Русе и то доста преди градове като Хасково и Сандански.За сведение последният е около 4 пъти по-малък от Русе.Или искаш да ми кажеш,че в 40 хил. град има повече платежоспособни хора отколкото в 160 хил.град?!Нямам намерение да изнасям лекция за преимуществата на Русе,но повече от ясно е че такъв магазин трябваше да има преди доста време.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.