Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:14 03.06.24 
Градове
   >> Русе
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Летището,нова индустр.зона и free zoneнови  
Авторзakoнa (Нерегистриран)
Публикувано10.03.05 10:40



Русенското летище вече е гражданско и се има намерение да бъде използвано и като товарно поради благоприятното разположение на големите пристанищни комплекси в Русе.
Започва изграждането на нова индустриална зона край гр.Русе на мястото на терена за Шишеджам. Аз лично смятам, че нова индустриална зона е по-удачен вариант от това завод за стъклени продукти.
Свободна зона Русе е голяма и има приходи колкото останалите зони взети всички заедно. Има намерение да строи контейнерен терминал на нейна територия, т.е. нов пристанищен комплекс.
Интересно ми е какво е Вашето мнение по тези въпроси!!!
Не повдигам въпроса развива ли се града или не, това е видно с просто око.
Също така, въпреки че съм закона, аз не съм въздесъщ и не знам всичко на този свят, затова полезна и конструктивна критика е добре дошла.
И още нещо, някой знае ли какво ще се прави със следните огромни парцели:
1. Парцелът срещу т/к Ялта
2. Парцелът зад спирката на Печатни платки
2. Парцелът срещу ДАША в източната пром.зона
Всички тези парцели бяха застроени със стари и неефективни производствени сгради, които в момента тотално и много бързо се събарят. Явно има някой инвеститор, но не знам кой?



Тема Re: Летището,нова индустр.зона и free zoneнови [re: зakoнa]  
Автор gat3way (altered mind)
Публикувано10.03.05 12:18



Парцелът срещу Ялта ще бъде хипермаркет на Кауфланд до средата на лятото.

Парцелът зад спирката на печатни платки доколкото знам е на Технополис но не съм 100% сигурен

А този в ИПЗ не знам...предполагам някаква фабрика ще бъде там...

Относно свободната зона, да, наистина е по-голяма от останалите 5, но интересно защо в гюргевската такава работят 6 пъти повече хора, отколкото в нашата...предполагам пак въпрос на законови неуредици. Хубавото е че там се строи контейнерен терминал и голяма офис-сграда.

В момента се обособяват 2 нови (стари) индустриални зони - едната на мястото на бившия КТМ, където най-вероятно скоро ще има завод на ИКЕА - най-големия производител на мебели в света, както и заводи на няколко гръцки компании. Другата ще бъде на терена, който гласяхме за турците и се говори, че ще бъде изграждана от Линднер, но не е потвърдено. Към нея имат интерес френски компании, които искат да строят заводи за авточасти и двигатели на Рено.

Това за индустрията. Относно туризма и благоустройството лятото се очаква Александровска да придобие съвсем различен облик, чух че има една много интересна идея, но няма да я споделя докато не стане сигурно. Ако стане наистина ще бъдем град с уникален център :) Отделно са предвидени пари за обновяване на фонтаните, осветлението пред историческия музей, Сексагинда Приста и кея.

Относно разните му там хипер-мега-гигамаркети, знам че до есента ще имаме техномаркет европа, технополис, кауфланд, четвърти обект на Ал Март. Бриколаж са заявили интерес да строят в Русе, но не знам дали ще стане в рамките на тази година, доколкото знам все още нямат терен.

Очаква се скоро да имаме сладкарница Неделя и втори офис-магазин на Глобул.

Това е, което съм чел и чувал.

Spice extends life,spice expands consciousness.Spice is vital to space travel.Travel without moving.


Тема Re: Летището,нова индустр.зона и free zoneнови [re: gat3way]  
Авторzakona (Нерегистриран)
Публикувано10.03.05 12:27



Благодаря ти много!

Наистина не знаех за тези магазини. Но истината е че когато минавам покрай тези парцели, просто не с дни, ами с часове се променя гледката. Значи някой налива много пари.
Преди малко научих за парцела в ИПЗ срещу ДАША, това бил парцела за Шишеджам, сега явно наистина се наливат пари, не са само празни приказки, че се строи нова инд.зона.
За КТМ-то, скоро ходих там, ще ти кажа че зад сградите, които се виждат от пътя, вътре има доста много нови, по-скоро напълно ремонтирани сгради на няколко фирми, а и дочух че има апетити и за останалите помещения. Т.е. от умрял завод това се превръща в една модерна инд.зона, която между другото има и кейови места за приставане на кораби.
Нещо за летището да знаеш повече?
От закона



Тема Re: Летището,нова индустр.зона и free zoneнови [re: gat3way]  
Авторзakoнa (Нерегистриран)
Публикувано10.03.05 12:31



Ако обичаш прочети една тема DO Vivanov,TAfricanski,Gat3way
чakaм мнение



Тема Re: Летището,нова индустр.зона и free zoneнови [re: зakoнa]  
Авторgat3way (Нерегистриран)
Публикувано10.03.05 12:45



пуснал съм тема свързана с това и въпроса се обсъжда така или иначе, спокойно сега, скоро въпросните хора няма да пишат нито в този клуб нито в клуб С.З.



Тема Re: Летището,нова индустр.зона и free zoneнови [re: gat3way]  
Автор lachistein (нещо си там...)
Публикувано10.03.05 13:55



Не бъди суеверен,а разясни как стоят нещата около бъдещия ,нов облик на градския център.Каква е тази интересна идея?

Pulchra res est homo,si homo est.


Тема Re: Летището,нова индустр.зона и free zoneнови [re: lachistein]  
Авторзakoнa (Нерегистриран)
Публикувано10.03.05 14:01



Право на закона е да пита и той иска да знае!

И аз чух, че Александровска ще има нов облик, но какъв точно не знам. Така че гат3 ако знаеш нещо трябва да го споделиш.
Надявам се това само да не е предизборна агитация.



Тема Re: Летището,нова индустр.зона и free zoneнови [re: зakoнa]  
Автор vivanovМодератор (оптимист)
Публикувано10.03.05 18:24



Събудихте интереса ми, какво ще се прави на Александровска?

Все пак това е централната пешеходна улица в града!



Тема Re: Летището,нова индустр.зона и free zoneнови [re: зakoнa]  
Автор TAfricanski (Бял!!!)
Публикувано11.03.05 00:00



Може би да добавя и парцела ЗАД т.к. Ялта...



Тема Re: Летището,нова индустр.зона и free zoneнови [re: gat3way]  
Автор TAfricanski (Бял!!!)
Публикувано11.03.05 00:23



gat3waу, теренът за Шишеджам не е ли на изхода за Силистра, до РГС-Русе, на мястото на някакво селскостопанско летище?
Терамоловете най-после се усетиха, че и Русе е на картата на България.

Не може ли поне малко да кажеш за Александровска? Само малко.

П.П. А мене ме разцепи рекламата на Технополис на входа на града откъм София... Който идва, пичели... Ам де да ходя бе? До Стара Загора, че дя си купя телевизова от Технополис?!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.