Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:09 21.05.24 
Градове
   >> Русе
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Безразборно паркиране  
Автор тok (инж.)
Публикувано26.03.05 11:45



Почти всички в Русе си паркират колите по тротоарите.

Особено ако автомобилът е нов е задължително поне едното колело да е качено на бордюра. Това е по всички улици. Плочките се трошат, тротоарите пропадат, а пешеходците вървят по пътното платно или по тревата (напр. ул. "Студентска").

Последната мода е когато си паркирате колата пред блока, задължително да е в градинката! Показвате обществено положение! Освен това колата изглежда точно като на рекламата - истинска ОФФРОУД машина! (Да, рекламата е ръководство за експлоатация!)

Най-хубавото е, че после в дъждовно време се прави кал по асфалта, а когато изсъхне и стане на пепел се вдига страхотна пушилка - точно като по филмите! Ехх конете ръмжат, летиш, а всички на улицата да ти дишат пушилката и си викат "Евала на тоя - каква кола има и как кара!"...

За калта и пушилката съдействат и забързани граждани, за които времето е пари... Те пестят! Винаги се движат по диагонал, без оглед на това откъде минават - градинки, пътечки, пясък, трапове, улици, булеварди... По отъпканите диагонални пътечки има купчини отпадъци от хранителни продукти, които гражданите консумират по време на придвижването си - ЗАЩОТО ВРЕМЕТО Е ПАРИ! Вятъра ги развява и ги окачва по дърветата, но никой не чисти, защотото времето е пари!

Отдавна ме е яд, но днес изгърмях...



Тема Re: Безразборно паркираненови [re: тok]  
Автор valentino_ (влюбен)
Публикувано26.03.05 12:38



Така е!
Но замислял ли си се, колко са глобените за неправилно паркиране?
Щом продължават да паркират неправилно, значи се глобяват много малко.
А за мизерията нямам думи. В момента Русе е многоооооооо, мръсно място за живеене.
За съжаление!




Тема Re: Безразборно паркираненови [re: тok]  
Автор Florian ()
Публикувано26.03.05 18:32



Да, Русе е мръсен и прашен град заради неконтролираните строежи и заради парковете и градинките, които не са ограничени с високи бордюри.
Навсякъде къдети се трои, пръстта се извозва с открити камиони и изпада по пътищата, става на прах.... + това грайферите на всички идващи от "провинцията" тежки коли са пълни с кал и прах.

Освен това - градините и парковете нямат ясно разграничение на тревните площи от алеите - т.е. няма бордюри. И оттам идва голяма част от калта. Като се добави и мизерията на автомобилния парк със средна възраст 15 години и всички емисии на тези коли..... Ужас, ви казвам!



Тема Re: Безразборно паркираненови [re: тok]  
Автор TAfricanski (Бял!!!)
Публикувано26.03.05 23:48



Няколко пъти вече съм бил на крачка от това да счупя огледалото на някое супер скъпо Ауди, спряло така, че да не мога да мина. Замислял съм се и да си извадя ключовете и незабелязано да го одера по цялата дължина. Второто повече ме кефи.
Не съм го правил, може би защото винаги имам подобни проблеми рано сутрин, когато толкова ми се спи, че дори тъпата ми агресия не може да ме накара да правя излишни движения. А, и тогава винаги съм сам. Ама ако се движа с някого на моя акъл и попадна на такава кола, може и да направим някоя вандалщина...



Тема Само гледай...нови [re: TAfricanski]  
АвторGuitarist_ (Нерегистриран)
Публикувано27.03.05 00:18



...да не си във видимостта на собственика, особено ако е някой дебеловрат, че после ще те ползва за четка за боя, с която да замаже надрасканото



Тема Re: Безразборно паркираненови [re: тok]  
АвторMitaka (Нерегистриран)
Публикувано28.03.05 14:26



Естествено,че всеки паркира както си иска - за 2004 г.,няма нито един човек глобен за неправилно паркиране.И отговорността за това е изцяло на пътна полиция - защо да глобяват някого,който го няма вътре в МПС-то?!Как ще си вземат рушвета,когато собственика го няма?!Какво ги интересува тях,че ще има повече постъпления в хазната и ще има ред,когато нищо не влиза в техния джоб?!Нямам думи за русенските пътни полицаи - това са най-мързеливите и безхаберни копелета в целия свят.
Въпроса не е само за неправилното паркиране - напоследък всеки си кара както си иска.И за да не би случайно пътните полицаи да се претоварят от контрол,поставиха десетки ненужни легнали полицаи.Абе общо взето нямам думи.



Тема Re: Безразборно паркираненови [re: Mitaka]  
Авторgat3way (Нерегистриран)
Публикувано28.03.05 15:05



Za smetka na tova kolite s chujdi registracii im razkatavat familiata.

Oshte ot razklona za dolapite.

Sega sa stegnali onq punkt na KAT i veche ima kameri za denonoshtno nabludenie.

Ako sluchaino karash s previshena skorost i ne te vidqt, da ima material po vyprosa posle da te globqvat zadochno.

Sega ostana kakto v Plovdiv da slojat po centara kameri za nabludenie na grajdanite shte stane kato v BigBrother. Vsyshtnost poslednoto ne e tolkova losha idea kato se zamislia...



Тема Re: Безразборно паркираненови [re: тok]  
Авторsomebody (Нерегистриран)
Публикувано28.03.05 15:43



Най - накрая някъде да прочета по тази тема. Много ми е болна...откакто за малко не ме блъсна кола на улицата, защото тротоара просто бе зает.... от автомобили. При това до тротоара имаше паркинг!! Не знам дали знаете уличката над Американсктото пазарче - е това е въпросната улица, на която всеки паркира където си иска, освен това е доста оживена, а тротоара /ако случайно има малко място от някой пропуснал да паркира върху него шофьор/ вече така се е вдлъбнал, че е по-опасно да се движиш върху него, отколкто по улицата. И можеш да избираш - или си чупиш краката или те блъска кола. Остава ти въздушния транспорт. Най-големия парадокс беше, когато маркираха миналата година местата за паркинг. Така бяха направени, че автомобилите да паркират успоредно на тротоара и да не пречат на движението. Да, ама не - отново бяха поставени перпендикулярно и половината авточобил - качен на тротоара. Ей това ме изуми. Мислех, че единствено аз се вълнувам от този проблем.



Тема Re: Безразборно паркираненови [re: somebody]  
Автор зakoнът (Master)
Публикувано28.03.05 15:47



Най-наглите са тези които паркират върху тротоара независимо, че има достатъчно място да паркира без да се качва.



Тема Re: Безразборно паркираненови [re: Mitaka]  
Авторl (Нерегистриран)
Публикувано28.03.05 18:03



Затова законите трябва да се променят така че постъпленията от глобите да остават в бюджета на общината (с процент за бюджета на съответното полицейско управление). Не че нещо ще се промени веднага, но ще има по-голяма вероятност някога да се промени.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.