Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:17 13.06.24 
Градове
   >> Русе
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: Безразборно паркираненови [re: l]  
Автор DTodorov ((Инж.))
Публикувано29.03.05 10:49



Abe ne znam kak tochno shte stane, no tuka w Belgiisko kato se sybudish sutrinta i widish fisha za 50 evro shototo si parkiral na 5 metra ot razreshenata zona i drugiq pyt se zamislqsh (izobshto ne stawa wypros da si na trotoara)!!!!
Pyk s platenite parkingi horata si reshili problema - spirash si kolata i tichash do edna mashinka, ima gi prez 50 metra, tikash nqkolko moneti i onowa ti izpliuwa biletche deto da si go ostawish na tabloto an kolata! Ako kato minat uniformenite go nqma biletcheto ti revat glawata - globite sa zwerski!
Smqtajte che ako karash kolelo wecher bez swetlina (predna ILI zadna) - swetlina ne swetootrazitel i globata e 130 evro - i towa za kolelo !!!!!!
Pyk towa che ima kameri na wseki swetofar e drug wypros - a si minal byrzo ili na cherweno a sa ti sydrali kovata!
I wsichko towa iam efekt - tuak move da se dwivish spokojno po ulicite!! Chak pochwash da si mislish che e prakaleno dobre ;)
I OSHTE WEDNYV - WYPROSA E W KONTROLA A NE W ZAKONITE !!!!!!!!!!!!!!!!!



Тема Отг: Безразборно паркираненови [re: DTodorov]  
Автор тok (инж.)
Публикувано29.03.05 11:30



Хехе и двете неща са важни - законите развързват ръцете на контрола.

Чудя се какво можем да направим всички, които ни дразни този проблем... А дали сме мнозинство?...

Имам се за балансиран човек и трудно някой може да ме изкара от кожата ми..., но понякога, като минавам покрай такива коли, в мислите си ги потрошавам с бухалка и ги рина с трактор... Дали съм за психолог?... Малко ми няпомня на определението за т.н. "тихи луди"... Май в България много хора са такива на някакъв заден план в мислите си... и дори значително ме изпреварват...

Продължавам да се считам за нормален...



Тема Re: Отг: Безразборно паркираненови [re: тok]  
Автор DTodorov ((Инж.))
Публикувано29.03.05 12:59



Оправих си кирилицата ура!!!
Ток - или сме страшно много от тихите луди или има нещо гнило в цялата работа!
Аз смятам че повредата не е в моя телевизор, обаче не знам какво може изобщо да се направи по въпроса!

Тука спокойно града може да те съди за едно неправилно паркиране!
Ако ен си платиш глобата направо ти пращат съдия изпълнител с една дузиан ченгета да ти прибират от къщата!
Трябват зверски глоби и КОНТРОЛ - това е!
Аз да ен съм по прост че всеки път като съм с кола из русе обикалям да търся място и правя 20 маневри докато се натикам на някое тясно местенце и послем гледам някъв кретен се ръгнал на сред тротоара - щото иначе трябвало да спре на 20 метра по далече от входа !



Аз това съм го твърдял винаги не ми е хрумнало сега като излязох от страната просто трябва да си супер задръстен че да не ти прави впечатление - и каот не мога да направя друго поне ги псувам здравата - това ТОК го знае <P ID=&quot;edit&quot;><FONT class=&quot;small&quot;><EM>Редактирано от DTodorov на 29.03.05 13:06.</EM></FONT></P>

Редактирано от DTodorov на 29.03.05 13:09.



Тема Отг: Отг: Безразборно паркираненови [re: DTodorov]  
Автор тok (инж.)
Публикувано29.03.05 13:27



Хахаха знам те, че не се въздържаш много...



Тема Re: Безразборно паркираненови [re: DTodorov]  
Автор TAfricanski (Бял!!!)
Публикувано29.03.05 23:01



И все пак там на булевард от сорта на Волов ограничението на скоростта 50 ли е?
Вярно, че контрол му е майката, но все пак и ограниченията трябва да са съобразени с реалната ситуация.

Забраните вредят на човешкото общество! Те превръщат хората в овце. Трябва да се забраняват/ограничават/контролират само неща, които е наложително да бъдат забранени/ограничени/контролирани!!! За ограничените/контролираните неща - те трябва да са точно толкова ограничени/контролирани, колкото е необходимо. И да се търси начин това необходимо да се минимизира.
С какво пътят от София отсам табелата за начало на Русе е по-лош от този преди нея? С това, че има по две ленти във всяка посока, за разлика от другия? Затова ли там ограничението на скоростта е 70, а в еднолентовия е 90?! Там няма нищо, което да прави ограничението необходимо.



Тема Re: Безразборно паркираненови [re: TAfricanski]  
Автор DTodorov (Инж.)
Публикувано30.03.05 11:06



Имам един въпрос - свързан е с международното на входа на Русе откъм метро!
Там сега каква е скоростта? Няма знаци следователно след табелата трябва да е 50 за там съм съгласен - пълно безумие! Като карам с 50 се едно съм спрял както си бръмча със старата Шкода, а ако съм с нещо по ново нямам думи просто!

Обаче за волов както всички го знаят но всъщност е бул. Христо Ботев (май така беше), там 50 е добре - и да караш с повече ще стигнеш 5 секунди по рано и после само ще караш по инерция бързо из уличките в квартала!

Не знам защо се оплаквате от 50 км/час - добра скорост я си представете 30 !!!
Влизаш от Волов в Дружба 1 на завоя преди спирката на Платките и да тябва да караш с 30 - тогава вече ще е гърч!!!

Редактирано от DTodorov на 30.03.05 11:08.



Тема Re: Безразборно паркираненови [re: DTodorov]  
Автор TAfricanski (Бял!!!)
Публикувано30.03.05 23:51



Преди знаците за 70 ги имаше, сега са ги откраднали, значи е 50. Което вече прави почти от всеки нарушител...
Еми Волов позволява висока скорост. Защо да не е позволена? Или греша?



Тема Re: Безразборно паркираненови [re: зakoнът]  
АвторAz (Нерегистриран)
Публикувано02.04.05 09:07



Вие всичките дето пишете тук по тази тема случайно да имате кола и случайно да я карате?Знаете ли колко коли са глобени за неправилно паркиране?МНОГО + мен и знаете ли защо?Случайно да ми кажете къде има обозначени места за паркиране в града?Много са малко а да не говорим че дето няма обозначено ами и знаци няма паркирането забранено и пак глобяват ама не ченгетата а общинарите.Вярно е че има и нагли хора но повярвайте че ако Общината оправи града както трябва да е по закон всички ще са добре и шоф. и пешехотците.Аз ще ви дам прост пример :живея на главна улица да речем Плиска общинарите минаха и глобиха над 15 коли всички паркираха така че да не пречат на движението и на пешеходците.Така обаче след тези глоби стана още по лошо защото всички сега спират както е по закон разрешено на тротоара и е една луда работа пешеходците псуват, колите не могат да се разминават по платното нормалко.И...какво постигнаха....Къде да си паркирам колата като се прибера в къщи ....Къде?По закон във всеки квартал трябва да има обозначено със знак или маркировка място за паркиране ...да ама няма....



Тема Re: Безразборно паркираненови [re: Az]  
Авторcccc!!! (Нерегистриран)
Публикувано02.04.05 22:45



Напълно си прав пич . Крайно време е общината да вземе някакви мерки , не може на улица на която е имало 50 къщи сега да има 50 кооперации на по 3-4 етажа и да има къде да се паркира / пример ул." Видин " , има и други /. Не знам на общинска сесия могат ли да се гласуват промени в правилника за строителство , който застроява дадена площ да осигурява и паркоместа Sorry кой ли пък общински съветник ще има кяр от това



Тема Отг: Безразборно паркираненови [re: cccc!!!]  
Автор тok (инж.)
Публикувано02.04.05 23:07



Всеки иска да паркира своя личен автомобил пред дома си. Повечето кооперации имат подземни гаражи или гаражи на партера, но водачите предпочитат да паркират автомобилите си безразборно отпред. Много е удобно, само че се рушат тротоарите и често пешеходците са принудени да вървят по пътното платно.

"Няма къде" не е добро оправдание. Поне за пред тези, които глобяват.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.