Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:08 01.07.24 
Градове
   >> Русе
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Отг: външни хоранови [re: зakoн]  
Автор тok (инж.)
Публикувано10.03.05 14:34



И мен много ме дразнят подобни хора...

Знаете ли, че вече 2-3 месеца паметника на Свободата - символа на Русе стои осквернен....надраскан с тебешир.... На националния празник го окичиха с венци и цветя, но не се намери никой да изчисти смахнатия надпис "Death", озаглавяващ сцена със Самарското знаме...

На 8-ми март засякох там един човек, който снимаше точно този детайл. Реших да говоря с него. Когато се запътих към паметника зад себе си чух викове "Ей, алооу, я остави цветята на мира... Цветя ще крадеш, а?"...
Обърнах се - бяха някакви хлапета...

Качих се по стъпалата и говорих с човека. Оказа се, че е журналист от местен вестник. Сподели с мен, че за пореден път снима надписа и може би отново ще го публикуват... докато общината най-накрая не вземе мерки...

За мен това време свърши. Аз лично няма да чакам повече на общината...
Ако съм преценил правилно височината - довечера надписа няма да го има...
_____________
Цветан Тиханов

ПП: Защо не се регистрираш? Ще станеш легитимен - никой няма да може да се представа за теб.



Тема Re: Отг: външни хоранови [re: тok]  
Авторзakoнa (Нерегистриран)
Публикувано10.03.05 14:58



Прав сте за това.

Но аз имам свое мнение за тези проблеми.
И големия проблем е че законите не се спазват. По ваше време да си спомняте като ученик да сте чупили пейки, ритали кошчета за боклук и други вандалщини? Не си спомняте, и аз не си спомням, а не беше много отдавна.
Къде е полицията, ако не да всява ред, то най-малкото да всява респект и уважение към закона?
Не повече от 20-30 гамена вилнеят из града, толкова ли е трудно да бъдат хванати?Не бих казал че е трудно. А каде е полицията?
Какво чакат, да се организираме от блока, да изчакаме тези които обръщат контейнерите за боклук през нощта и да ги пребием? Това не е решение, но може да стане без проблем. 30 яки мъже ще пребием 5-6 гамена. Но така ли трябва да бъде питам? Не, защото какво ще се окаже - ами това са само 15-16 годишни хлапаци, трябва ли да жертваме тяхното бъдеще като ги пребием за това че направили боклук? Не мисля че това е начина.
Има начин и това е единственото решение - да се спазват законите, който не ги спазва да си носи последствията.
Знаете ли че в Сингапур има закон не само за пушенето по улиците, а и за дъвченето на дъвки. Глобата е 500 синг.долара. И се спазва. А при нас какво е?Въвеждат закон против тютюнопушенето, а какво става - никой не го спазва, лично аз съм присъствал на такива места.Законът може да е добър или лош, но си остава закон. Когато е лош се правят съответните постъпки за промяна. Законите не са от вчера, човешката цивилизация е хилядолетна и законите се развиват заедно с нея. Малко се отклоних от темата.
За регистрацията, ще се регистрирам, просто съм нов, но безпристрастен.



Тема Re: Отг: външни хоранови [re: зakoнa]  
Автор зakoнът (непознат )
Публикувано10.03.05 15:23



Ето, регистрирах се,
но не знам каква е разликата
как мога да разбирам дали са дадени мнения по теми които съм задал и ме интересуват?



Тема Re: Отг: външни хоранови [re: зakoнa]  
Автор vivanovМодератор (оптимист)
Публикувано10.03.05 18:10



В Сингапур има дори закон забраняващ оралната любов. И представа си нямам защо и не мисля че хората го спазват. Това ми го каза една китайка от Хонг Конг.

Хората не се спазват към законите, защото няма кой да ги накаже.

Пример, в западна Европа, за полувин метър отстрани на очертанията паркирана кола ти лепват глоба от 20 до 40 евро. Всеки се спазва, защото знае че ще плати после, а при нас съм виждал коли заели целите тротоари и ми се е налагало да ходя по улицата, предимно в центъра на София, но и в Русе (и цяла България) хората се паркират както искат.



Тема Re: Отг: външни хоранови [re: зakoнът]  
Автор vivanovМодератор (оптимист)
Публикувано10.03.05 18:13



Честита регистрация, разликата на пръв поглед не е голяма, но си има предимство ако си редовно в клуба.



Тема Re: Отг: външни хоранови [re: тok]  
Автор vivanovМодератор (оптимист)
Публикувано10.03.05 18:14



И успя ли да изтриеш надписа, с какво?

Поздравлявам за самоинициaтивата



Тема Отг: Отг: външни хоранови [re: vivanov]  
Автор тok (инж.)
Публикувано10.03.05 19:10



В момента в Русе вали сняг на парцали...

Помолих един приятел да дойде с мен, защото подозирах, че ще ми трябва помощ. Взехме една подочистачка "Blue Magic Mod" и се запътихме към паметника... Оказа се, че не съм преценил правилно височината, дори и удължена до край - подочистачката не достигаше...

Беше прекалено хлъзгаво за да се качи сам човек в това време... Аз държах ходилата на моя приятел за да не се изпързаля и той успя да се изкачи докъдето трябва. Установихме, че подочистачката не става за триене на тебешир от подобна повърхнина, затова използвахме носни кърпички и снежни топки, които му подхвърлях...

Надписа е премахнат! Но признавам, че сам нямаше да се справя... освен това имаше известен риск...

Поздрави на всички русенци!

Нека да не чакаме винаги на общината, а когато можем, да даваме и нещо от себе си за доброто на града...

Готови ли сте за пролетното почистване?



Тема Отг: Отг: външни хоранови [re: зakoнът]  
Автор тok (инж.)
Публикувано10.03.05 20:51



Здравей!

Честита регистрация!

Предимствата са много. Можеш да настроиш клубовете да изглеждат така, както на теб ти харесва. Например в моя профил съм задал, когато избера дадена тема директно да ми се отварят всички мнения по темата (Начин на показване: Пълен преглед)...

Ако работиш винаги от един и същ компютър и един и същ браузър (например Internet Explorer) можеш, когато си тръгваш от клуба да не даваш изход... и при следващото ти влизане няма да те пита за потребителско име/парола.

Когато си регистриран, в известен смисъл ти вече не си анонимен за останалите регистрирани потребители... те могат да си изградят определено мнение за теб, като вярват, че винаги зад твоето име стои един и същ човек, а не някой имитатор... Например има много хора, които се опитват да имитират gat3way, но аз никога не им вярвам... Има и други, които се опитват да имитират някои старозагорци... например dronix...

Останалите потребители могат да ти пращат лично бележки....както и ти можеш да им пращаш...

Не на последно място - това да пишат повече регистрирани потребители е престижно за самия клуб, защото доказва, че тук се събираме много различни хора..., а не един човек, който говори от няколко "прякора" и понякога дори си приказва сам на себе си.

Вярвам, че след като вече си регистриран ще бъдеш и по-умерен в някои свои заключения... ще ти трябва и малко време да си изградиш по-пълна представа за членовете на този клуб...

Добре дошъл в клуб "Русе"!



Тема Re: външни хоранови [re: зakoн]  
Автор TAfricanski (Бял!!!)
Публикувано10.03.05 23:54



Еми, както разбирам, фен си на законите и точните формулировки. Кажи система, чрез която еднозначно да определяме кой е лумпен. По възможност да е компютърно разбираем алгоритъм. Ще измислим как да я вградим в клубовете.



Тема Re: centrove na rajoni za planirane!!!нови [re: TAfricanski]  
Автор зakoнът (непознат )
Публикувано11.03.05 13:15



Благодаря за съветите,
на ТОС за това което е направил, супер си,
а за тези които ги интересува кой е лумпен, въпрос на личен избор
ааааа, и на речника.
Аха, сега се сетих,
ами как да се наричат тези които пишат провокативни теми?
добре, съгласих се, нека се наричат провокатори, въпреки че за мен това е доста мекичко.
Иначе доста теми и мнения прочетох в този клуб,
и истината е че интелигентните хора са многооооооооо повече от хммм,
/чистя си гърлото сега/, провокаторите и е, човек се учи докато е жив, а тук има интересни неща които могат да се научат.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.