Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:12 05.06.24 
Градове
   >> Русе
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема С какво Русе ще влезе в ЕС?нови  
АвторAchilleas (Нерегистриран)
Публикувано24.11.04 13:20



С какво според вас Русе ще влезе в ЕС според вас?

Не ми е приятно, че трябва да споделя с вас наблюдението ми, че Русе няма да има с какво да се похвали, при влизането на България в ЕС след 2 години.

Ето Стара Загора, един супер измислен град ще влезе в ЕС с автомагистрала, силно производство и 8- да 8 хипермаркета, колкото и да не ви се вярва!

Русе ще влезе в ЕС без магистрала, с 2 хипермаркета и куцащо производство.

В Стара Загора отдавна вече заемат 2-ро място по високи заплати в България и 4-то място по цена на имотите дори пред Пловдив. Русе е едва на 8-мо място по заплати и е след В. Търново по цени на имотите. Накъде отиваме?

Еми какво излиза? Кошмарът на русенци Стара Загора да ни изпревари не е много далече от истината, макар и все още да е с 11 хиляди души по малък град, той се развива бързо и нищо чудно той наистина да ни изпревари!

Дано това да не става естествено, но ако нещата продължават така, там да се строят нови и нови хипермаркети, фабрики, а и магистралата, в същото време в Русе почти нищо, то това може и да се случи в недалечното бъдеще от няколко години.

Ами аз честно да ви кажа ако съм един обикновен безработен и си търся подходящо място за живеене няма да избера градът който е с незначително 11 хилядното по-голямо население, а ще избера градът който ми дава работа днес!!

Не забравяйте, че в Стара Загора трудоспособното население е повече от тук, а и имат много цигани, които имат по 7-8 деца! Те само с показател цигани дори ще ни изпреварят по население!

Къде са големите световни инвеститори в Русе, като например Heineken, Coca Cola, Volks Wagen и Philips, които отдавна произвеждат в Стара Загора? Дайте ми пример с един такъв!

Изводът е, че трябва да направим нещо та да задържим Русе на заслуженото му 5-то място в България, защото изпаднели на 6-о място от там вече и на 10-то ще иде! Трябва да сме заедно и така ще сме силни!

Трябва да издействаме магистрала до града! Не е ли смешно и жалко, че Русе е единственият от големите български градове, до който не е планирано да има магистрала и е изключен от магистралният пръстен на страната?!




Тема Пич,напиши писмо на Церовскинови [re: Achilleas]  
Авторлekcoтaн (Нерегистриран)
Публикувано24.11.04 13:49



Той е от Русе както знаеш и отговаря за магистралите.У неговото министерство са голяма част от европейските денги за изграждане на инфраструктурни проекти,и той трябва да покаже ,че е малко и местен патриот.А,когато хората се замогнат,хипермаркетите ще изникнат като гъби след дъжд.Защо големите фирми не идват в Русе и България,трябва да си отговориш сам.Те предпочитат Китай.Там работят евтино,много,и качествено.Затова оня ден в една софийска газета имаше снимка на хора купуващи си телевизори NEO/Техномаркет/ от 14 инча.цветни,плосък екран за 139 лева с ДДС. Ние преди години правехме телевизори,радиоприемници,телефони,компютри и разни други неща,но никой не иска да ги купува.Те бяха грозни,скъпи,дефектиращи,ужасни.Дори не можем да направим консерви,колбаси,напитки като хората.Това е защото 50 години бяхме извън света.Строихме комунизъма.Сега сме мързеливи,необразовани,тъпи,крадливи,завистливи.Но обичаме силно искуството "чалга".



Тема Re: Пич,напиши писмо на Церовскинови [re: лekcoтaн]  
АвторAchilleas (Нерегистриран)
Публикувано24.11.04 15:40



Напълно прав си такива сме си българите. Ще взема наистина да му пиша на Церовски тая седмица!



Тема Re: Пич,напиши писмо на Церовски [re: Achilleas]  
Авторgat3way (Нерегистриран)
Публикувано24.11.04 15:52



vivanov, chakame da se namesish, bolnite syznania ne se sdarjaha da pishat v tozi forum otnovo ;)

Ne mislia che takiva mnenia dori sa dostoini za otgovor :)



Тема Червен дрисльо,я се скрий.Смучи си биберона!нови [re: gat3way]  
АвторCoпaджиeв (Нерегистриран)
Публикувано24.11.04 16:02



Ти на цензор ли се правиш.Много си заблуден ако мислиш.че този форум принадлежи на тейко ти,член на БКП в миналото.а сега на БСП.



Тема Re: С какво Русе ще влезе в ЕС?нови [re: Achilleas]  
Авторzangiev (Нерегистриран)
Публикувано24.11.04 16:27



Първо изглеждаш ми достатъчно образован, щом изнасяш такива данни и мисля, че ти би могъл сам да си направиш сметка дали наистина Стара Загора е измислен град, след като има всичко това което казваш ти, а други градове “уж” по-големи, като Русе например го нямат! Ако следваме писанията ти стигаме до парадкоса, кой град е измислен тогава?

И второ, смятам че русенци сте едни от най-интелигентните хора в България, но за съжаление явно и при вас има мърша сред “стадото” на интелигенцията! Сигурно заради Стара Загора Билла, Практикер, Мосю Бриколаж и Хит не инвестират в Русе! Сигурно заради Стара Загора глупавите политици не могат да видят, че и Русе трябва да има магистрала- АБСУРД! Тогава защо плюете Стара Загора? От нямане какво да правите ли? Не си заслужава да се разочаровам от Русе, заради един двама неразумни човека, които освен да плюят нищо друго не могат да направят!
Успех на всички русенци, които го заслужават!



Тема Re: Червен дрисльо,я се скрий.Смучи си биберона!нови [re: Coпaджиeв]  
Авторgat3way (Нерегистриран)
Публикувано24.11.04 17:22



Az cherven? MUHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHA

Bashta mi chlen na B*P ????

MUHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA


shte se razsipia ot smiah, davaite v syshtia duh ;)

Bolnia mozyk pochna s lichnite napadki ;)

Mnogo goliam kef ;)

Ne triite tazi tema, zabavna e ;) Niakoi da q predloji za fun.dir.bg ;)

Ufff i mene da me obgaziavaha voennite i moqta nqmashe da e lesna ;)



Тема Re: Червен дрисльо,я се скрий.Смучи си биберона!нови [re: Coпaджиeв]  
Автор БCП (Сталинист)
Публикувано25.11.04 09:38



Не този със сигурност не е от нашите редици! И слава богу! Той е обикновен хулиган от нов тип!



Тема Re: С какво Русе ще влезе в ЕС?нови [re: Achilleas]  
Автор TAfricanski (Бял!!!)
Публикувано26.11.04 16:32



Амиии първо - защо храниш Стара Загора? Айде да спрем да си мерим пишките с тях, а? Приемам споменаването на този град само като основа за сравнение за град с подобно на Русе население. БЕЗ ЕПИТЕТИ! Щото Ст. Загора ама въобще не е измислен град. Измислени градове са двата, които ще бъдат свързани с магистралата, която ще минава покрай Заара. И за това не знам кой ще спори.
За магистралата - писах на Министерство на Регионалното Развитие и на Парламента. От Парламента още на първия работен ден ми отговориха, че са изпратили въпроса ми по предназначение в същото министерство и в една парламентарна комисия със сходно име. Тук можеш да намериш пълния текст на писмото.


За производството - не знам, човек. Какво повече може да искат от Русе - удобен транспорт към Западна, Централна и Източна Европа, към ОНД, съответно Азия, квалифицирани работници също има, доколкото имам представа от местната индустрия преди 10 ноември... Акълът не ми стига с какво Стара Загора може да ги привлече повече. Ама така става. Ако някой знае защо - да каже. Имам чувството, че проблемът е слабото лоби на Русе. Ама все пак трима министри има русенци бе, да *** мама му! Включително Церовски, който ни изключва от магистралите!
Хипермаркетите са най-малката болка. Те ще си дойдат на мястото.
И пак идвам на любимата си тема - за магистралата, защото това е единственото, което държавата може да направи за Русе, освен да не му пречи или най-добре - да му позволи да се отцепи като град-държава. Мисля, че трябва да вдигаме шум по темата. Ако на някого му се занимава - да пише на медиите. Аз на тях не им вярвам. Никога не са ми отговаряли на писмата. А след като bTV се изцепиха, цитирайки социологически проучвания на някаква агенция, според която Стара Загора е по-голяма по население от Русе, разбрах новините им за какво стават... От горния линк можете да стигнете до текста на писмо, писано от мен. Ако ви харесва - използвайте го така или преработено. Ако не - пишете си вие. Само трябва да създадем някаква координация помеждуси, за да не минем за спамъри!



Тема Re: Пич,напиши писмо на Церовскинови [re: gat3way]  
Автор TAfricanski (Бял!!!)
Публикувано26.11.04 16:34



gat3way, не съм съгласен с тебе! Темата въобще не е провокативна, поне за русенци.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.