Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:35 26.06.24 
Градове
   >> Русе
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Умение да се пият алкохолни напиткинови  
Авторбakxyc (Нерегистриран)
Публикувано12.11.04 11:38



Считам,че това е една значима тема по която много колеги с по-малък или по-голям опит в пиенето на алкохолни напитки биха споделили.Защо едни хора,като мен напр. не могат да пият спокойно,без страх от ужасното главоболие на другата сутрин. А има такива,които са готови за нови подвизи и то в количества,които са смайващи.Един военен лекар ми беше казал навремето,че ако човек е боледувал от жълтеница,от него пияч не става.Кои напитки са най-опасни?Кои комбинации са недопостими.Кои методи сая най-добри против махмурлък.



Тема Re: Умение да се пият алкохолни напиткинови [re: бakxyc]  
Автор ha! (Нерегистриран)
Публикувано12.11.04 13:15



ха ха ха
пий само качествени питиета
никога не мешай
никакви коктейли
другия урок по-късно

прекрасна, ужасна - все тая ... резултатът е съсипващ ...


Тема Re: Умение да се пият алкохолни напиткинови [re: бakxyc]  
Автор New User (новак)
Публикувано13.11.04 05:23



Мдаааа .... ако по стечение на обстоятелстната си и японец - също е добре да не прекаляваш с алкохолните деривати /няма шега/ , просто на жълтичките им липса генетично някакъв ензим , който разгражда алкохола.



Тема Re: Умение да се пият алкохолни напиткинови [re: бakxyc]  
Автор TAfricanski (Бял!!!)
Публикувано13.11.04 10:47



Амиииии това за жълтеницата е доста логично.
Аз досега не съм имал махмурлук. Вярно, сравнително отскоро пия, така че може би още не съм "озрял" за това... Ама не съм се и напивал така, че да не помня. Явно много точно си знам мярката.
Евтиното вино е много коварна работа. Влиза като водица, после излиза като фонтанче.
Бирата е страшен катализатор. Пия текила, не я усещам. Вкарвам една бира и нещата доста се променят.
Любимият ми твърд алкохол е текилата. Първо много обичам лимон и го приемам във всякакво състояние , второ не ми се получава "тапа" на гърлото като от водка. Водка, като си сложа в устата, не мога да я преглътна.



Тема Това се случи вказармата/Обмяна на опитнови [re: бakxyc]  
Авторпocтpaдaл oт pakия,винo и вepм (Нерегистриран)
Публикувано19.11.04 11:28



Аз и мои приятели-войници, се напихме в един склад с плодова ракия,вино и вермут ,за да посрешнем Новата година.Пушихме и много цигари.Или алкохола беше кофти/менте или пихме много,но някой я докараха до там,че се изакаха пред склада дор до три пъти,като същевременно и драйфаха,а други повръщаха в леглото си както спяха. Бях се зарекъл да не употребявам алкохол,но не спазих това си обещание. Но все пак си взех поука.



Тема Това се случи на кея! [re: пocтpaдaл oт pakия,в]  
Автор TAfricanski (Бял!!!)
Публикувано19.11.04 15:46



Цигари + алкохол = повръщане! Особено ако се изяде и един бял шоколад Nestle Adventure с бисквита.



Тема Re: Това се случи на кея!нови [re: TAfricanski]  
Автор ha! (Нерегистриран)
Публикувано19.11.04 16:57



глупости пишеш и само объркваш детето. за всичко е виновна бисквитата, помисли малко преди да се изказваш неподготвен!

прекрасна, ужасна - все тая ... резултатът е съсипващ ...


Тема Re: Умение да се пият алкохолни напиткинови [re: бakxyc]  
Авторпo пpaвилaтa (Нерегистриран)
Публикувано19.11.04 17:31



Хубаво е да си пийне човек напр. балканска сливова ракия,но сварена от майстор там горе в Балкана,да си нареже балканска сланинка,може и малко праз лучец като салатка.Не пречи отвън да вали и сняг.Може сланинката да е с кожичка и да се запече на жарава.Да има и някой сладкодумен разказвач и да разказва истории за вехти хайдути.Може и да се понапие човек,но там въздухът е чист и бързо се обистря.



Тема Re: Умение да се пият алкохолни напиткинови [re: бakxyc]  
Автор gat3way (altered mind)
Публикувано19.11.04 20:16



...не че съм някакъв алкохолик или имам много опит с алкохола, все пак съм само на 22...

Мене лично алкохола не ми харесва. Не мога да понасям скапания начин, по който ми притъпява нервната система, убива ми усещанията, преебава ми мисленето и ми създава някаква абсолютно фалшива еуфория. Не мога да понасям и скапания махмурлук и гадната дехидратация и апатия на другия ден.

И все пак консумирам алкохол, 3-4 пъти месечно уикендите.

И когато консумирам, го правя в относително високи дози. После само псувам как може да съм толкова тъп да се направя на нищо миналата вечер.

Моят метаболизъм е бърз и бързо разграждам каквото и да било, затова не съм с наднормено тегло и бързо изтрезнявам и по-трудно се напивам. Но това е въпрос на организъм. Както и на привикване.

Най-добрия начин да се притъпи махмурлука според мен е консумацията на малко количество марихуана (!!!) ПРЕДИ пиене и на достатъчно течности по време на консумацията. Така си спестяваш много ядове на другия ден.

Тези дето изтрезняват с щкембе чорба или бира са тежки случаи, не си заслужава да се говори за тях...

В заключение искам да кажа, че алкохола е шибан гаден наркотик, който пристрастява доволно добре психически, а в неспасяемите случаи и физически. Дори не се замисляте когато пиете алкохол с приятели. Кажете кога последно сте били на маса с приятели, всички да пият, а вие да се въздържате?

Освен това редовното пиене на алкохол изкривява мисленето, съвсем сериозно, точно както и редовното пушене на трева примерно. Само че това е прекалено широко възприето и на малко хора им пука. Това обаче не означава, че проблема не съществува.

От всичко най-много мразя мазни, зализани пичове-пиянки дето смърдят на бъчва, правят се на нагли, имат рядко ограничено мислене и се опитват да ти дават тон в живота. А за жалост е пълно с такива.


Айде стига глупости, че съм леко подпийнал, хахахаха

Spice extends life,spice expands consciousness.Spice is vital to space travel.Travel without moving.


Тема Това се случи в един кенеф!нови [re: ha!]  
Автор TAfricanski (Бял!!!)
Публикувано20.11.04 00:45



И какво по-точно съм излъгал? АЗ говоря за цялата комбинация.
Това е изстрадана истина! Толкоз гадни кенефи имат някои, хм, "барчета"...




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.