Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:04 02.07.24 
Градове
   >> Русе
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Astraнови  
АвторHope (Нерегистриран)
Публикувано06.10.04 04:58



Обръщам се към всички, които са способни да изпитват състрадание и на които чуждото срадание не им е безразлично. Става дума за нещо, което ме тормози до такава степен, че през последните дни мисля само за това, не мога да спя и ям и загубих и малкото спокойствие, което имах и което е по-лошо –почти загубих вярата си в хората.Не става дума за мен, всъщност изобщо не става дума за човек. Може би сега някои от вас ще решат, че не си струва да четат по-нататък, но съм длъжна да продължа заради тези или този, който ще го прочете докрай и най-вече заради Астра. Да, едно куче-старо, болно , недохранено и цялото в рани. Вързана е до къщичката си до поста на въоръжената охрана в двора на университета срещу 4-то студентско общежитие. Животното е гладувало до такава степен, че от някога силното и красиво куче не е останало почти нищо. Най-лошото обаче са раните. От това, че години наред е била вързана на много къса верига, с която може да направи само 1-2 крачки и изобщо не е пускана да се разхожда по тялото и и най-вече по краката има рани от залежаването, както се получава и с много болни хора които постояннно са на легло. Поне аз така си обяснявам причината за тях. Тя почти през цялото време лежи в къщичката си, излиза само когато и нося нещо за ядене и после отново се прибира. Може би затова много хора дори не са я забелязали макар всеки ден да минават по това място. Както вече писах аз я храня и докато има какво да ям Астра също ще има храна, макар да не съм сигурна че получава достатъчно и докога ще мога да я храня. Възможностите ми обаче са много ограничени и колкото и да искам не мога да да направя друго за нея освен да се обърна към вас с молба за съвет и помощ. Моля,ако някой от вас знае как могат да бъдат излекувани раните и изобщо да се помогне нека ми пише.В случай, че това бъде прочетено от ветеринарен лекар, който реши да помогне или някой от вас извика ветеринар да види Астра, това ще е най-хубавото което може да случи. Направете едно добро дело и ще видите ,че ще се почувствате по-щастливи и по-спокойни за това, че на тоя свят са останали хора и че вие сте един от тях.



Тема Re: Astraнови [re: Hope]  
АвторAn (Нерегистриран)
Публикувано06.10.04 10:50



ветеринарните прегледи в държавната ветеринарна клиника зад психото доскоро си бяха безплатни



Тема Re: Astraнови [re: Hope]  
Автор redsuzi ( новак)
Публикувано06.10.04 16:04



Боже,какво сърце имаш!
Мойто най голямо уважение!!



Тема Re: Astraнови [re: An]  
АвторHope (Нерегистриран)
Публикувано07.10.04 06:32



Дори и да е така едва ли ще се съгласят да отидат да я погледнат на място, а аз няма как да я заведа дотам.



Тема Re: Astraнови [re: Hope]  
АвторAn (Нерегистриран)
Публикувано07.10.04 07:45



едва ли ще ...... каква категоричност ...



Тема Re: Astraнови [re: Hope]  
АвторSlex (Нерегистриран)
Публикувано08.10.04 01:42



Не ги разбирам такива хора, честно. То е ясно, че от това куче куче-пазач не става, поне в състоянието в каквото си го описала. За какво го държат тогава? Едно че не го хранят, ами е и вързано. По-добре да го пуснат, по-големи ще са му шансовете да оцелее, дори и ако трябва да си търси храна само. Пък така дори и от тази възможност са го лишили. За какво го държат, пак се питам? Нито им върши работа, пък и след като се отнасят така към него не вярвам да го държат от любов към животните. Пробавала ли си да говориш с т.нар. собственици да го пуснат? Вярно, може и да ти се изрепчат нещо, но може да пробваш. Животното има по-голям шанс да оцелее ако е на свобода. Освен това и те ще се освободят от една "тежест", ако проявяваната от тях грижа може да се окачестви като тежест, защото май грижата направо си липсва. По-принцип мразя сравнения от типа на "Абе вие знаете ли какво правят на запад", но в случая е доста уместно - ако собственик на куче допусне то да изпадне в такова състояние по негова вина, ще му друснат яка глоба, а може и да отнесе нещо повече.

Наистина, може би е малко глупаво за някои проблемите на едно куче да се дискутират толкова надълго и нашироко при положение, че има толкова хора, за които животът не е лек, но ме е яд, че това е станало заради проявена небрежност, резултатите от която са можели да бъдат спестени със съвсем малки усилия.

Питай ги дали не искат да я пуснат на свобода - така би било по добре за нея. Ако не ти стиска, пиши тука ще ти дам мейла си да се разберем да отидем двамата - може пък да съберем кураж. Дори и това да не стане, мога с храна да ти помагам, не мисля, че ще бъде проблем. За ветеринара няма как да помогна, но понякога организмът на животните проявява учудваща издръжливост и способност за въстановяване при положение, че условията са добри.



Тема Re: Astraнови [re: Slex]  
АвторHope (Нерегистриран)
Публикувано08.10.04 05:59



Астра е била на шефа на предишната охранителна фирма и това че все пак и наливат вода и и дават по малко храна е все пак нещо, да не забравяме че и времето се захлажда и тя има нужда от покрив над главата.Така че не мога да имам някакви претенции към тях, най.много и това да спрат да правят.Ако решиш да ми помагаш за храната ще е чудесно.



Тема Re: Astraнови [re: Slex]  
АвторHope (Нерегистриран)
Публикувано08.10.04 07:14



Пусната на свобода тя няма никакъв шанс, защото няма да може да си намира храна , а и никой няма да я прибере.Става дума за старо куче, а не за младо и здаво животно.Сега поне знам къде е и мога да я храня.



Тема Re: Astraнови [re: Hope]  
АвторSlex (Нерегистриран)
Публикувано08.10.04 11:43



slex@mail.bg

Пиши ми тука да се разберем за храната. Мен ако питаш може и да се навият да я пуснат, поне от това което ми обясни. Това че се захлажда няма да е проблем ми се струва, в крайна сметка тая колибка да не е с парно.



Тема Re: Astra [re: Hope]  
Автор TAfricanski (Бял!!!)
Публикувано08.10.04 22:42



За съжаление подобна гавра с животните не впечатлява повечето членове на нашето общество. В интерес на истината и аз много се изненадах, като видях твоя постинг, и бях готов да реагирам "Кво ма боли мене?", ама в крайна сметка този проблем е показателен за нивото на обществено развитие в България...

Редактирано от TAfricanski на 08.10.04 22:43.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.