Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:44 18.05.24 
Градове
   >> Русе
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Тъжната истина за замиращото Русе !нови  
АвторTвъpдПecимиcт (Нерегистриран)
Публикувано08.12.03 22:56



Постнал съм мнението и в темата за Е.Николова, защото беше за там...но после го постнах и тук за да го видят повече хора и да знаят истината за града ни...

Песимист съм за бъдещето на Русе, поради 7 причини:

1. Първата и основна очевидна и убедителна причина, поради която Русе няма бъдеще е неговото непрекъснато намаляване след освобождението. През 1878 година (освобождението) София става столица и Русе започва да затъва… От 1-ви по големина град тогава, много бързо изостава и става 3 –ти, след София и Пловдив. 7-8 десетилетия по късно е изпреварен и от Варна и Бургас и става 5-ти по големина. Днес 126 години по-късно, от една статистика на ООН става ясно, че Русе вече е 6-ти по големина град в България след Стара Загора… Непрекъснатото намаляване на един град е показател на отмиращата му регионална функция, лошото управление и бедното икономическо състояние на региона в който се намира…Това е така, защото едно време Русе (тогава Русчук) е бил изкуствено построен от Османската империя покрай пристанището, а по-късно изкуствено поддържан от комунистите, при които се създават фабрики, които работят на пълна (над 100% ) загуба, само и само за да се заблуждавало тогавашното възродително население, че няма безработица и че производството върви…За разлика от тогавашното комунистическо управление (от времето на СИВ) днес икономиката се подчинява на ясният принцип: “Няма печалба - няма производство”-следователно няма и инвестиции, а има безработица, глад и демографски срив (младите и образованите бягат в другите райони на страната и чужбина). Целият този процес на намаляване на Русе е еднопосочен- стъпало по стъпало на долу (1->3->5->6) и нито един път за 126 години на горе. Ако това не е показател за отмиращ град - здраве му кажи! ******************************************************
2. Втората но също важна и категорична причина за намаляването на влиянието и населението на Русе е фактът, че едно време той е бил областен център на голяма област за разлика от днес, когато област Русе е предпоследна по малобройно население в България с едва 240 хиляди души…Освен всичко това областният център Русе е в единият (северния) край на и без това малката по площ и рядко населена област. Поради това възможността да се стичат нови хора се намалява до възможността това да става само от Юг и малко от Изток и Запад - т.е. полувината от възможностите за привличане на нови жители отпадат…А и какво ще правят в Русе като града е на 178 място от 3 000 български града по възможност за човешко развитие….Пред Русе са дори Ловеч, Монтана, Хасково и др. Това е така защото Русе няма изгодното централно разположение в областта, както повечето от българските градове. ******************************************************
3. Третата причина отразява поредния грешен избор на кмет. Избрахме най-смешният кмет в цялата история на града - Елеонора Николова. Защо не я попитате г-жа кметицата защо е родила детето си в София, а не в Русе - е много ясно Русе е бедно и мизерно, а тогава защо му ставате кмет а? Жена кмет някак си не се и връзва защото психиката на жените е такава, че си гледат само децата и семейството и нищо друго (какво разбират жените от градоустройствен план напеример?). Попитайте я какво образование има! Завършила била платено Софийския Унивесрите …- за колко ли си е купила дипломата? Това е за управлението и не забравяйте че ни пуснаха уличното осветление в средата на 2003 година (сега е 21 век) точно преди изборите….За кметовете ни ние сме само опитните послушни зайчета които гласуват за този който “трябва”….Накрая на мандата си кметовете заминават с парите в София и живеят волно с парите на русенци…. ******************************************************
4. Вижте с какво само е известнo Русе в България- с това че е беден и намаляващ град от Северна България (известна с голямата си безработица), с обгазяването от власите и амбулантните търговци минаващи моста за някой лев, спечелен от по-бедна от нашата държава! Друга полза от моста за Русе няма освен младите момичета които се продават на затлъстелите турски тираджии, за да се прехранват. Това е тъжната истина…. ******************************************************
5. За политиците в парламента Русе не съществува, не само че не ни създават инфраструктура т.е. бяхме изключени от абсолютно всички български магистрали все едно не сме български град, но и ще ни създават конкурентни инфраструктурни обекти, като Дунав мост-2 при Видин през 2005 год. и Дунав мост-3 при Силистра през 2010 год.… Ако се построи видинският мост трафика от цяла Гърция и столицата София ще минава само от там. А ако се построи силистренския мост, то трафика от Турция, Бургас и Варна също ще минава от там защото е най-прекият път….Е познайте какво ще остане за Русе може би трафика от В. Търново и Севлиево ??? Това е подигравката на политиците с града ни…Докато София е столица ще е така. ******************************************************
6. Русе ще бъде на загуба от влизането на България в Европейския Съюз, защото границата между България и Румъния ще падне.... и както на всички е известно, че големите градове изсмукват хората от по-малките такива...това означава че 2 милиония Букурещ за не повече от 2-3 години ще погълне хиляди, повярвайте ми хиляди русенци. Защото града е огромен, с много по-висок стандарт и супер близо. Знаете ли че населението му се увеличава с близо 100 хиляди души годишно и че ще има скоро 2 международно летище? Хората от Русе, Силистра и региона ще започнат да работят там и ще се пребират само събота и неделя най-много, а после и по-рядко. Това е жалкото бъдеще на града...ако мислите че не е така много се лъжете! ******************************************************
7. Погледнете само песимизма в очите на всички млади русенци които всеки ден заминават за София, Варна, Бургас и чужбина! Никой няма да се върне обратно в този мъртъв град повярвайте ми! Всички млади се изнасят един след друг и само се чудят по какъв начин да отидат в София или другите по-големи градове, за да бъдат студенти там или да станат черно-работници в чужбина. За мен Русе е затворен град в който вече много трудно бих се върнал…Може би за съжаление…Не знам, но за мен лично това е най-невидимата и една от най-важните причини за замирането на Русе, защото дори кореняк като мен, на който дори прадядото на баща ми е бил от Русе и съм се гордял на времето с това, сега съм отчаян от всичко това което се случва тук от бедността, от бягащите млади, от циганите, от безработицата и песимизма във всички… В момента съм далеч от Русе , защото съм студент в София (и не мисля да се връщам въпреки че ме боли от това, но ако се върна ще си погубя живота, а и този на моите бъдещи деца). Всичко това показва самата обреченост на Русе, ако мислите че ще се оправи не сте прави….

Ако искате да унищожите бъдещето си и бъдещето на вашите деца просто останете в бедното Русе и това ви е гарантирано!



Тема Re: Тъжната истина за замиращото Русе !нови [re: TвъpдПecимиcт]  
Авторruseinfo.net (Нерегистриран)
Публикувано09.12.03 13:26



Никой не избира нито родителите си, нито мястото, където ще се роди. Именно заради този факт и заради вроденият нихилизъм у българите, мисля, че подобни разсъждения на ТвърдиятПесимист са прекалено пресилени.
Нямам намерение да оборвам твърденията Ви, макар, че това не би ме затруднило, просто бих Ви посъветвал да отидете /ако още не сте били/ някъде в чужбина и видите как живеят хората, и тогава да поговорим.
Аз съм убеден, че Русе е град с голямо бъдеще и за чиито стандарт на живот завиждат милиарди хора на тази планета, включително и такива, живеещи в някои европейски столици.



Тема не ставай смешен моля тенови [re: ruseinfo.net]  
Авторmordjo (Нерегистриран)
Публикувано09.12.03 14:06



че е беден града това може да ти го каже всеки, но иначе е хубав, но да се твърди че е направо развит е абсолютната глупост, а ruseinfo.net не ми се отваря вече няколко дена не знам защо?



Тема Той не е смешеннови [re: mordjo]  
Автор Florian ()
Публикувано09.12.03 14:53



Човекът просто ти каза, че стандартът на живот тук не е толкова лош и че за такъв стандарт могат да си мечтаят милиарди хора, в това число и жители на световните и западноевропейски столици. Чиста истина е това.
Въпрос на черногледство и непознаване на останалия свят са тези песимистични писания.

На марш, на марш, на марш, с Генерала наш
В бой да летим - враг да победим!


Тема Сайтът www.ruseinfo.net е достъпен.нови [re: mordjo]  
Авторruseinfo.net (Нерегистриран)
Публикувано09.12.03 15:01



Сайтът www.ruseinfo.net бе недостъпен само в петък и частично в събота и неделя. От понеделник достъпът е напълно възстановен, макар, че не са изключени проблеми, заради физическа смяна на сървъра на който се хоства, която тече в момента - 15 часа на 9-12-2003. Ще се радвам да го посетите.



Тема Re: Тъжната истина за замиращото Русе !нови [re: TвъpдПecимиcт]  
Автор gat3way (UndergroundLoop)
Публикувано09.12.03 15:43



Единствения проблем е че много ме съмнява русенския ти произход, според мен си от средногорския край....не знам колко усилия ти е коствало да компилираш тази тъпотия, но вярвай ми, скоро няма да имаш възможност да пишеш тук.

In House Music Veritas ;PPPPP


Тема Re: Стана ми готнови [re: gat3way]  
Автор43 (Нерегистриран)
Публикувано09.12.03 15:51



как го отряза!С финес, но яко! Аман от мрънкалници, които се правят на философи. Кога ние българите ще си говорим за нещо друго, което не е оплакване. Но не си прав, че подобни мнения заслужават триене. Той не е вулгарен, нито е опасен за националната сигурност, нали?
Ако модератор знаци комунистическа цензура пак сме я закъсали.



Тема Re: Стана ми готнови [re: 43]  
Авторgat3way (Нерегистриран)
Публикувано09.12.03 16:26



Поздрави на Пловдив . Виждам че и вашия форум е залян с простотията на този малоумник...за жалост. Комплексарщината владее голям процент от българите но такъв вид комплексарщина на базата на смешен местен шовинизъм...и то от граждани на измисления град стара загора...не виждам какво отношение може да има към такива постове освен като към спам...а със спама трябва да се борим...



Тема Re: Тъжната истина за замиращото Русе !нови [re: TвъpдПecимиcт]  
АвторTAfricanski (Нерегистриран)
Публикувано09.12.03 22:17



И аз мога да копирам!

Подкрепям... това, че си дал доводи. Ти си първият песимист, който го прави! Остана сега и песимизмът ти да не е мрънкане, а да искаш да помогниш чрез него - евала. Ама имам някои забележки:
1. Русе се е развивал, когато Северна Добруджа е била българска. След влизането в ЕС за нас няма да има значение дали Северна добруджа ще бъде румънска или китайска (не че не си мечтая да е в БГ).
2. Да наричаш един град "изкуствено построен" зароди "маловажни" фактори като географско положение е меко казано смешно...
3. През комунизма Русе е бил всичко друго, но не и "изкуствено поддържан". Все пак 90% от ентелегенцията () преди комунизма е била в Русе. А интелигенцията задава въпроси, създава проблеми...
4. Останал съм с впечатление, че икономиката се развива.
5. Областта че е малка и по площ и по население - изкуствена работа. Навик на управляващите Разграз да е по от Русе. Местоположението е важно. Гореспоменатите градове растат, защото в северозападна България все още много хора живеят по селата и бягат най-вече към Търново и Плевен.
6. Не познавам кметицата и не чета жълти вестници... Улиците ми харесват. Харесва ми и икономическият план за заема.
7. За софиянците и отношението им към нас - така е. За мостовете - трафикът на запад менава през Сърбия. А има и ферибот Видин-Калафат. Не мисля, че построяването ва мост там ще повлияе сериозно на трафика тук. Румънците имат поне три моста в своята част на Дунав. Така че, който ще пътува на изток няма да ходи чак до Силистра, а ще мине, примерно, през Дуранкулак. Оттук минават камионите, които идват от София и пътуват на изток. За този маршрут не става нито Видин, нито Силистра.
8. Последно - с колко души нараства Букурещ на година - със 100000 или 50000 души? Абе ти чуваш ли се бе?! Това е супер много!!! А сега какво ни пречи да ходим в София? А във Варна или Пловдив?
9. "Погледнете само песимизма в очите на всички млади русенци които всеки ден заминават за София, Варна, Бургас и чужбина!" - вж. огледалото.

Аз пък съм непоправим ОПТИМИСТ!



Тема Re: Стана ми готнови [re: gat3way]  
АвторTAfricanski (Нерегистриран)
Публикувано09.12.03 22:19



Струва ми се, че някой се е позаинтересувал от историята на града, защото звучеше убедително. Поне звучеше...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.