Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:03 26.06.24 
Градове
   >> Русе
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Закриват METRO в Русе! Защо?нови  
Авторзяпльo (Нерегистриран)
Публикувано24.02.04 12:42



Четохте ли във в.Утро, че ще закриват магазин METRO в Русе?

Всъщност нямало да го затворят веднага, защото сега идвал сравнително не чак толкова слаб сезон, а именно пролетта и лятото, когато от METRO излизали все пак на “минимална но достатъчна за съществуването им печалба” от магазина си, пише във вестника. Обаче в края на лятото, пак според вестника, магазинът METRO в Русе се обезлюдявал почти напълно и така до коледните празници, а после и до пролетта…

Затова от 1 Август тази година METRO в Русе щял да работи на извънреден работен ден отново, но този път не на полувин работен ден, както през миналата есен, а на едва една трета работен ден. Така той щял да работи от 16:00 до 21:00 от Понеделник до Събота, вместо от 07:00 до 21:00, а през неделя нямало да работи въобще. В резултат на намаляването на работния ден от METRO заявили, че ще освободят 40 от 70-те си служители, което е около 60% от персонала.

По-късно, от 1 Октомври пак тази година METRO щяли да затворят магазина си в Русе окончателно, като нямало да го продават, а щяли да очакват по-благоприятни дни за икономическото благосъстояние на потенциалните клиенти на магазина.

Във вестника пише още нещо което е много интересно, че общинарите ни и кметицата ни рекетирали METRO многократно почти всеки месец, според менъджера на METRO в Русе Спас Личев. За съжаление обаче от вестника не дават конкретни подробности за набезите на нашите, иначе тачени от някои в момента общинари и кмет.

Не стига че нямаме BILLA и че закриха единственният ни Mc Donald`s ами и сега ще закриват и METRO! Имам чувството, че се води някаква кампания против града ни и то от най-високо ниво (още от София)! Какво става тук? На къде вървим? Защо тук не можа да се задържи нито една верига, като хората?




Тема Re: Закриват METRO в Русе! Защо?нови [re: зяпльo]  
Автор Плoвдивчaн (ка)
Публикувано24.02.04 12:56



Много странно. Русе не е толкова малък град. Не е по-малък от Плевен и Стара Загора. По-бедни ли са хората в Русе тогава?

Насила хубост не става.


Тема Re: Закриват METRO в Русе! Защо?нови [re: Плoвдивчaн]  
Авторзяпльo (Нерегистриран)
Публикувано24.02.04 13:00



Ама то в тези градове МЕТРО няма бе! хаха къдети в Плевен МЕТРО!



Тема Re: Закриват METRO в Русе! Защо?нови [re: зяпльo]  
АвторL (Нерегистриран)
Публикувано24.02.04 13:32



отвориха CBA (халите). голяма част от клиентите отиват там. това е реална конкуренция.цсигурно има връзка.



Тема Re: Закриват METRO в Русе! Защо?нови [re: L]  
Автор redsuzi ( новак)
Публикувано24.02.04 16:41



За да има бизнес,трябва да има покупко продажба,
от ясто по ясно.
Ако никой не пазарува,естествено е ,че магазина ще фалира защото няма печалба.
Тъжно е но стандарта ни е толкова нисък,че нямам думи.
За да се пазарува хората трябва да имат пари.
Или,което е абсолютно не възможно,
цените на продуктите да са еквавалентни на заплатите на хората.
Ама ние го знаем това,и
никога не може да се корегира тоя проблем.Много тъжно.

не е богат този който има пари, а е богат този който ги харчи.


Тема Re: Закриват METRO в Русе! Защо?нови [re: L]  
Автор gat3way (altered mind)
Публикувано24.02.04 16:41



С това се спекулираше отдавна, главно предизборно. Оказа се че са глупусти. Ако МЕТРО имаха намерение да закриват магазини щяха да затварят тези с най-ниски приходи. А МЕТРО-Русе е след София-1, Пловдив и този във Варна по приходи. Хипермаркетите в Бургас и Стара Загора, както и втория в София имат по-малка печалба. Това е според МЕТРО. Ако трябва да се закрива който и да е магазин МЕТРО то това най-вероятно би било маркета в Стара Загора. Доколкото знам това е магазина им с най-ниски приходи. Не знам някой идиот да закрива печеливши предприятия.

Освен това познавам хора които работят в същия този русенски клон. Щях да знам ако го затваряха ;)

Spice extends life,spice expands consciousness.Spice is vital to space travel.Travel without moving.


Тема Re: Закриват METRO в Русе! Защо? [re: L]  
Авторзяпльo (Нерегистриран)
Публикувано24.02.04 18:42



Не знам каква е причината точно, дали е заради СВА или не, но ти казвам, какво пише във вестника. Ако утре успея да отида до един приятел ще сканирам статията за да ти я покажа.



Тема Re: Закриват METRO в Русе! Защо?нови [re: gat3way]  
Авторзяпльo (Нерегистриран)
Публикувано24.02.04 18:56



Е нали в Стара Загора и Плевен доколкото знам няма МЕТРО. Как ще фалират?
А и малко ме съмнява това че ни е 4 магазина по оборот, дори пред този в Бургас!



Тема Re: Закриват METRO в Русе! Защо?нови [re: зяпльo]  
АвторPyce (Нерегистриран)
Публикувано24.02.04 20:38



Марш големите компании от Русе !!!!!!!

не ни трябват такива буревесници на глобализацията - ревете за метро , ап после се чудите защо ня вървят магазинчетата на роднините и приятелите еи



Тема Re: Закриват METRO в Русе! Защо?нови [re: зяпльo]  
Автор vivanovМодератор (оптимист)
Публикувано25.02.04 00:25



В Стара Загора има МЕТРО, а в Плевен съм влизал в БИЛЛА ...

Това със затварянето на МЕТРО е вече от повече от една година ... все ще го затварят ... най-добре да се попита директно, отколкото да спекулираме според новините във вестниците.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.